Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ciekawe i modne imiona

Jakie imiona są teraz modne ?

Polecane posty

Gość markotka
Dziewczynka Oliwia, Wiktoria albo Marysia a chłopiec Antoni- Antek, albo Filip-Fifi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja kaja pola
dla dziewczynek dla chlopca - Igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AngelinaJeuelina
Co powiecie o tym imieniu dla dziewczynki- Laura Sphie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamara
a nie moze byc zofia, no chyba ze mieszkasz za granica. a laura calkiem sympatyczne imie ale sama bym nie dala. a mi podoba sie weronika, dominika, zuzana,, milena a dla cholpca matesz, kacper, kuba , bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga z m jak miłośść
teraz to raczej Bronek , Franek , Staszek i Kazimierz są modne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się podoba dla dziewczynki: Oliwia, Wiktoria a dla chłopczyka: Dawid, Jakub, Mateusz :) ale pewnie będzie Oliwia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariona
Moje dzieci to Dawid , Krzysztof i Ewelina, bardzo lubie te imiona. Krzysztofy to super chlopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia pisia
Oliwia? Wiktoria? Jezus maria - Wiktoria ? Toż to nie dziewczynka , tylko jakaś smoczyca z mieczem i ogromnym cycem , rozbijająca zastępy wrogów. A Laura Sophie w Polsce to już w ogóle......Chyba że to nie w Polsce , to ok. Ludzie pomyślcie czasem , że ten , co będzie nosić to imię , to będzie małe dziecko , a potem dorosły człowiek i w końcu stary dziadek czy babcia , niech to imię będzie jakieś uniwersalne i wdzięczne do wymawiania w każdym wieku , słyszałam kiedyś , jak mamusia wołała swoje dziecko "Wiktorko" , matko kochana co za koszmar . Trzeba zdawać sobie sprawę, jak tworzy się polskie zdrobnienia i spróbowaćwymówići imię podstawowe , i zdrobnienie na głos , to przecież jest tragedia dla dziecka , jak nazywa się "Wiktorka". Są ponadczasowe imiona , Joanna , Ewa , Małgorzata , Julia , Barbara , Iwona , Wojciech , Tomasz , Michał , Karol , one pasują i dziecku , i staremu. A stara baba o imieniu Jessica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariona
To prawda Ewa to piekne imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka2323
A mi się podoba moje Izabela:)) Kiedyś może jak będę miec dzieci... takie imiona mi się podobają: Julia, Maciej, Jakub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do misi pisi - cóż, sprawa imion jest bardzo subiektywna. Dla mnie Oliwia brzmi subtelnie i łagodnie, nie lubie natomiast efemerycznych imion typu Julka, Amelka, Natalka, Zuzia / są dla mnie bez wyrazu/ i starodawnych jak Zosia ale jak juz pisałam sprawa imion nigdy nie była obiektywna, często kojarzy się z danym człowiekiem a raczej z jego wadami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia pisia
Masz racje , zreszta Oliwia faktycznie jest w porzadku , ale ja nie moge momentami , jak przechodze kolo przedszkola , a tam same Sandry , Patrycje , Esmeraldy , Jessiki , Keviny i tym podobne dziwolagi. A szczyt do jak dla mnie wlasnie Wiktoria i Weronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patopicussik
No cóż misiu pisiu, mnie podoba się i Wiktoria i Weronika i Sandra, nie widzę nic nieładnego w Wiktorii, akceptuje zdrobnienie, chociaż nie przepadam za zdrobnieniami, np. Karolina dla mnie jest ok. natomiast karolcia przyprawia mnie o dreszcze, ja na Wiktorię wołałabym zdrobnale Wiki, na Weronikę Niki, bo Weronisia tez mi nie podchodzi, więc sadzę, że jest to bardzo subiektywna sprawa i nikt nie może tu być wyrocznią, prawda jest natomiast to , ze zasob imion nadawanych w Polsce jest bardzo ubogi i te imiona sa powielane do niemożebności, jak to ktoś kiedys napisał ,jak są imieniny Jana, Teresy, Jadwigi, Ewy, Anny, Andrzeja, Mateusza, to w Polsce niemal święta narodowe, tyle osób świetuje, a tak na marginesie jak ktoś ma na nazwisko Golonka to tak czy siak ma byle jak i tak będą się śmiać i imię nie ma już takiego znaczenia, moze byc tylko mniej lub bardziej śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! Moje ulubione i, ze tak powiem, stylowe imiona to: dla dziewczynek (coreczek) Frida, Dylannah (dilanna), Vanessa, Karolina, Jaya, Annabelle, no i wszystkie z Biblii. Ja mam na imie Wiktoria, i TYLKO moj niezyjacy juz Tata mogl mowic do mnie Wiki, na codzien i w pracy jestem WIWI Dla chlopcow (synkow) Thomas (Tomasz), Elliott, Aaron, Gabriel. Pozdrawiam was i waszych dzieciaczkow ! PS: CO SADZICIE O IMIONACH, POWIEDZMY, WIETNAMSKICH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dziewczynki super modna jest Emilka. Jest duzo imion, które mi sie podobaja, ale których nie daabym dziecku, bo trudno je zdrobnić np. Maksymialian. Wydaje mi sie, że imiona typu Vanesa, Nicoletta (Nicola juz jest niemodna, zreszta po francusku to imie męskie) sa bardzo pretensjonalne i nienajlepiej swiadczą o rodzicach. Kiedys w parku słyszałam, jak matka wołała na chłopca Izrael. Ludzie, nie starajcie sie na siłę być oryginalni, bo krzywdzicie własne dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delikatna
Marcelin jest modny i Marcelinka :O Qba i Igor - bardzo ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeta
a co sądzicie o Jonatanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, co do imion to też uważam że trzeba wibierać je bardzo rzsądnie żeby nie skrzywdzić dziecka na całe życie. Znam przypadek (i to jest fakt a jednocześnie uważam że tragedia) kiedy dziewczynce rodzice nadali imie Mersedes (nie wiem czy tak sie pisze) dziewczynka ma 7 lat do tego ma nazwisko Miednica i jest obiektem żarów nie tylko rówieśników.....dlatego rodzice zastanówcie sie zanim nadacie imie dziecku....mnie podobają sie, dla córci: Agata, Julia.....a dla synka Przemuś, Igor.....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka mala wskazowka
Ja jeszcze dzieciatka nie planuje ale wiem, ze jesli juz bede to na imie na pewno dam tak, zeby latwo sie bylo zagranica przedstawiac. Ja mam dosc oryginalna, krotkie ime Roma, jak bylam mlodsza i chcialam byc taka jak wszscy i miec normalne, popularne imie wypominalam rodzicom ze mnie tak nazwali. A teraz przyszlo mi mieszkac zagranica i jestem im wdzieczna, bo wszytkim latwo wymowic moje imie i nie musze zmieniac- a taka np. Katarzyna....Malgorzta....Grazyna.....nie wiem wydaje sie ze to jest wazne w dzisiejszych gdy wszyscy wyjezdzaja gdzies zeby sie uczyc lub pracowac, zeby miec w miare miedzynarodowe imie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, naprawdę istnieją inne imiona niż Oliwia i Julia, nie rozumiem kompletnie, dlaczego mamy chcą aby ich dziecko nazywało się jak wszystkie inne w przedszkolu! JAkaś paranoja! Dlatego nie napiszę jak nazywa się moja córka, a ma najpiękniejsze imię na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myriam napisz prosze bo moze zainspirujesz wiele matek, ja mimo ze pisała o Juli to jakbym miała cureczke to dałabym jej na imie Agata na cześć wspaniałej osoby którą znałam a której juz nie ma.....zgadzam sie z Tobą ze teraz słyszy sie tylko Julia, Wiktoria, Jessica, Nicola i sama nie wiem co tam jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że zagraniczne imiona w Polsce brzmią straszliwie pretensjonalnie. Mój mąż jest cudzoziemncem, ale mimo to nazwaliśmy córkę polskim imieniem i wyobraźcie sobie, że wszyscy nasi znajomi byli w szoku z tego powodu! Zupełnie jakbym miała obowiązek nazwać je \"po cudzoziemsku\"! Mieszkamy i będziemy mieszkać w Polsce, dlatego nie chciałam żadnych udziwnień. Parom międzynarodowym przypominam, że jest wiele międzynarodowych imion, bardzo pięknych. Naprawdę nie trzeba się silić na bycie super-oryginalnym, bo efekty czasami są żałosne. Osobiście bardzo lubię proste imiona - synka nazwałabym Paweł, Piotruś lub Michał, a dziewczynkę Ewa, Magda lub Marta. Pozdrawiam obecne i przyszłe Mamy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.....masz racje Myriam bo takie imiona nie zrobią krzywdy dziecią a ja jestem przede wszystki za tym.....to dziecko, ten mały człowiek musi żyć z tym imieniem całe życie....DLATEGO ZGADZAM SIE Z TOBĄ !!!! W 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że chociaż my dwie jeszcze nie zwariowałyśmy, buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×