Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Kaassy - nie \"Bokal\" , ale bakalie ....tzn. rodzynki, albo orzeszki, olbo skorki z pomaranczy....albo wszystkiego po trochu takie cos jak \" Studentenfutter \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość info dla kassay
sciagniete z www.wikipedia.org Bakalie - mieszanina suszonych lub kandyzowanych owoców, stosowana głównie w cukiernictwie. Niezbędny dodatek do niektórych rodzajów ciast - m.in. keksów, mazurków, czy pierników, a także lodów oraz jako dekoracja wielu rodzajów ciastek. Bakalie stosowane są w całości, płatkach lub pokruszone na duże kawałki. Suszone morele, śliwki i gruszkiDo bakalii zalicza się m.in.: migdały orzechy: głównie włoskie i laskowe rodzynki - kaliforniskie, sułtańskie, królewskie kandyzowaną skórkę pomarańczową i cytrynową suszone daktyle suszone figi suszone śliwki, morele Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Bakalie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D no tego slowa jeszcze nigdy nieslyszalam....w moim calym zyciu nie.Ale teraz .Dzieki. No trzeba bedzie na zakupy pöjsc...pözniej:-))) Studentenfutter sie tez dodaje? A z rodzynkami to niekazdy lubi.Rodzynki sa lecker ale nie wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mannheim
Kassay-----ty przeciez stara baba juz jestes, masz 37 lat, w Niemczech mieszkasz dopiero od 20 lat, z czego logicznie wnioskujesz, ze mialas 17 lat, jak wyjechalas z kraju i nie wiesz co to sa bakalie???? Nie znosze takiego udawanego "zapominania" jezyka! Bleeeee....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , wpadlam sie tylko przywitac , wpadne z kawa za jakies 2 godziny.Cholerka maz mnie ciagle od kompa goni, bo ....COS NAPRAWIA!! A musicie wiedziec ze jak on w kompie cos naprawia , to zawsze konczy sie tym ze ma nic, ani kompa ani netu ani gier:) No nic mam nadzieje ze tym razem bedzie inaczej.Ok, ide bo juz sep stoi mi za plecami:) Do pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spelnienia marzen Kassay!!!!!!!!:):) ja dzis robie pierogi,a wlasciwie to sie ucze ich robic:)przyjezdza do mnie babcia mojego i bedzie je robic:)super,takie polskie jedzonko.Jak bylismy w sklepie,to zaczelismy rozmawiac z ekspedientka o pierogach to nie wiedziala o co chodzi,ale wytlumaczylismy jej.Nie dziwie sie ,w koncu co kraj to obyczaj:) Jeny ja to wogole nie wiedzialam co to za miasto Bremen:)jak mi moj powiedzial ze tam mieszka,ale udalam ze wiem:):) Aga Bremen szkoda ze nie chcesz z nami juz rozmawiac,moze jednak zmienisz zdanie.Nie jestesmy takie zle:)ja tez musialam na pytania odpowiedziec jak tu weszlam.Dla mnie to normalne ze ktos jest ciekawy:) POzdrawiam WAs wszystkie:)wpadne pozniej Acha Kassay ja co miesiac to mam bole,slabo mi,czasami mam wrazenie ze zemdleje.Zawsze tak mam niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay - chodzi o bakalie...mieszanka rodzynek, migdlow, skorki pomaranczowej, cytrynowej, fig i czego dusza zapragnie - byle slodko:) Spoznione zyczenia urodzinowe:)) juz sie dopisuje - Tofi_Bremen - Kassel\\Bremen - 1rok w RFN- 27 lat- dziedziczka w drodze:) NICK **** MIESJCOWOSC **** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Manheim, no ja to juz stara baba masz racje i majac 17 lat powinnam wiedziec co sa bakalie co nie?Bo to przeciez kazda 17 letnia polka wie albo powinna wiedziec co nie? Kazda gotöje i piecze ciasta i wogöle.Hmm... Ale wiesz co, jest mi to obojetne.ja slowa nie zapomniala jezeli umiesz czytac.Ja slowa nieznalam.A to jest röznica.Wielu slöw po polsku nieznam.majac 17 lat niezna sie wszystkich wyrazöw.I nie interesöje sie wszystkimi tematami.Moze ty. I niewstydze sie za to ze nie wszystko wiem!!Bo moge sie zawsze douczyc.Ale sa ludzie ktörzy mysla ze wszystko wiedza a to jest naprawde glöpota:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi :D klasa , napisz cos wiecej o ciazy , ktory miesiac? Czy wiesz juz czy dziewczynka czy chlopiec? Jakie imiona w planie ? Ostatnio dziewczyny pisaly duzo o swoich porodach wiec wciaz krazymy wokol ciaz i dzieci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza ja sie martwiłam jak szedł tu w Polsce do przedszkola a co dopiero tam,ale dobrze że bedzie mógł iść z siostra i wtedy bedzie im raźniej,wiem że dzieci szybko sie nauczą jezyka,jakoś to wszystko przeżyje:) Eva no widzisz albo praca albo małżeństwo:)ja brałam ślub w czerwcu,a tyle lat byliśmy razem nigdy jakos nie mielismy czasu .....zreszto nie było nam to potrzebne,no ale skoro mamy wyjechac to wzieliśmy bo tak prościej:) Milka mój mąż na poczatku był zameldowany jako bezdomny był w takim osrodku i tam spał Kassay wszystkiego najlepszego,spełnienia marzeń:)🌻🌻🌻 Lenka ja dzisiaj wieczorkiem wróce a najpóźniej jutro,zaczeła sie szkoła wiec nie moge już sie tam długo byczyc no to by było na razie tyle jak wróce z działki to sie odezwe,miłego weekendu wam życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach i jeszcze jedno:) jak ktoras foty chce do wgladu napiszcie maile postaram sie zarys weselicha przeslac:) ale malo atrakcyjna panna mloda ze mnie, schudnac by sie przydalo, i wiecej usmiechac, wiec moze opowiesi w stylu ...\"bylo jadlo. winko i hulanki do bialego rana\" wystarcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze cos Manheim, jezeli sie 20 lat w obcym kraju zyje i sie prawi na 99% tylko w tym jezyku möwi i z polakami prawie ze zadnego kontaktu niema tak jak ja to mialam.I z rodzinka sie rzadko telefonöje bo bylo bardzo drogo a w odwiedziny sie niejechalo bo pieniedzy niebylo to zapomina sie wiele slöw po polsku.I ty bys zapomnial/zapomniala.Ale w tym momencie kiedy sie zaczyna coraz czesciej pisac i rozmawiac powoli przychodzi wprawa. A ja nielubie ludzi ktörzy innych krytykuja niewiedzac o co chodzi albo dlaczego cos tak jest jak jest.jak juz sie odzywasz to zainteresöj sie tematem,dowiedz sie o co chodzi i dopiero artikuliere dich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra.... wczesna ciaza..12 tydzien, ale podswiadomosc mi mowi ze to rasowa babencja:) zreszta na tym forum dzielilam sie wiadomoscia o dwoch kreseczkach i zawalu w oczach moich :):):) teraz bylo usg i mloda rusza rekami, nogami ze hej...:)moj maz w takim szoku ze popatrzyl na to usg poczam pozbieral moje rzeczy i wyszedl z gabinetu:):):) na szczescie lekarz go dogonil:) Kassai - hehe teraz o bakaliach wiesz juz wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chwile mnie nie bylo a tyle natworzylyscie :D sprawa bakali wyjasniona. Ja daje proporcje w dowolnej ilosci. Wcale sie nie dziwie ze 17 -letnia dziewczyna nie wie co to bakalie, bo w tym czasie to slowo nie bylo tak w uzyciu. No i w kuchni 17 latki tez nie siedza :D 🌻 Tofi ja tez na fotki sie pisze :D napisz troche o dzidziusiu i malzonku i slubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za zyczenia:D❤️🌼 Bremenka...no to masz nieladne te dni:-(( Chociaz mozemy sobie prawie ze reke podac.Bo mam to uczucie ze z miesiaca na miesiac odbieram te coraz gorzej.tez takie dziwne symptomy mam.a moze ja juz taka stara (Manheim!!!)i dostane Wechseljahre:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra - do samego Hannoveru mam moment, bo mieszkam na obrzezach. Kassay - nie dodawaj do ciasta Studentenfutter , ja Ci to podalam tylko jako przyklad, zeby wyjasnic, co to sa te bakalie. Chce Wam tylko podpowiedziec - mozecie zrobic oczywiscie, co chcecie - ale jesli Wam zalezy na utrzymaniu tego topiku, to nie reagujcie na pomaranczowe wpis. Jesli je zignorujecie, to sie same z czasem wykrusza, bo kiedys przeciez musi sie kazda bezsensowna zabawa znudzic. Kazde jedno slowo napisane pod ich adresem bedzie zachecalo do dalszego macenia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi ....ja zawsze chcialam miec trzy dziewczynki ;)dobrze ze moj maz tego nie czyta :P Mialam kolezanke tam byly same dziewczy , uwielbialam tam spedzac czas...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktualizacja.............
--lenka-- Mozesz podac swoje dane do tabelki? -miejscowosc Polska -Niemcy -ile czasu juz w Niemczech -wiek -maz? -dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mannheim
Abreguj sie Kassey, ja cie versztejuje, i versrpochuje, ze bede sie lepiej artikulowac, gelle:P??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi dzieki za fotki piekna Panna Mloda z Ciebie :D no nie wiem gdzie Ty tobie do grubaska. No moze za kilka miesiecy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza...foty poszly, z 500 wybralam te co sie do pokazania nadaja:)) slub...bylo radosnie, wzruszajaco i smutno z racji, ze moich rodzicow nie bylo - mieszkaja w Stanach i niestety dotrzec nie mogli:( ale bylo fajnie, chociaz stres, nerwy zeby dopiac wszystko byly ogromne - ja 3 kg w 3 dni zgubilam:) Michal z racji zawodu - jest zolniezem byl bardziej zorganizowany, ale na weselicho dotarl dzien przed slubem ..masakra:) wpadek nie bylo, wiecej wzruszajacych scen:) w nd poprawinki, a w pn do domku powrot - masakra:) nie wiem co mam o mezu pisac, ale on tak kocha dzieci, ze boje sie zeby masowej produkcji nie zaczal:):) na razie nie przytylam, ta ciaza wydawala mu sie irracjonalna, wiec jak zobaczyl jak szkrab macha rekami i nogami to po prostu ciezki szok w oczach i usmiech , po czym pozbieral moje rzeczy i sobie poszedl a lekarz e dluga za niem:)) a ja prawie naga czekam na nich:) ubaw byl:) jedynym minusem jest, ze musze heparyne wstrzykiwac w brzuch codziennie..boliii oj boliiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam Zdjecia od : Mo.nika Bremenka Usmieszka Asia.80 Janta Justyna madlen21 :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam pewna Ze Ci wyslalam kassay obiecuje poprawe i prosze o cierpliwosc. Ide wlasnie do pracy. Musze jeszcze przed praca moje papiery do parafi zaniesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera -taa mam na 31 marca:) jasne juz tam zagladalam, ale z racji ze mnie ponad miesiac nie bylo wypadlam z obiegu:) na pewno sie poudzielam, te fora uzalezniaja.... Belaiza....wiesz dobry kamuflaz...gorset jak Scarlet O´Hara:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza przepraszam...mam od Ciebie naturalnie tez:-)) Ide prasowac i na zakupy.Moze maly pospi w wözku. No to do pözniej moze. pa pa i ladnego dnia dla wszystkich:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×