Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Barbarag:D tu masz przykladowa liste, jaki Ausbildung mozesz robic w Niemczech. Jesli robisz Ausbildung w danej firmie to Ci jeszcze za to placa , np.w Banku , dostajesz 520Euro miesiecznie na reke , ale zaznaczam rozne Banki roznie placa. Sa ausbildungi za ktore tez sie placi samemu. Duzo sie dowiesz , gdy otworzysz ta strone , tam pisza firmy czego od Ciebie wymagaja zeby Cie przyjac. http://www.meinestadt.de/hannover/lehrstellen/jk/0-16197

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka no to za pózno bo moja mama jedzie jutro, a koszty wyslania z polski do niemiec są chyba wysokie coś około 100 zł, czyli jakieś 25 e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki sara , dużo tam nie wyczytam bo dopiero zaczynam kurs nauki niemieckiego, ale to jest coś w stylu płatnej praktyki zawodowej, coś jakby staż tak? dobrze zrozumiałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktualizacja....
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen******2,5 roku**???? e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****bei Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(10 m-cy) maremarie*** bei Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** bei Pforzheim*******10lat******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****bei Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Laura skonczyla dzis 11 mcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarag jesli ty nawet
co to jest ausbildung to ty zostan moze lepiej w polsce ok? zaoszczedzisz wstydu.. ach so -i nie w porzatku tylko w porzadku polski jezyk tez jest wazny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, malutka-DUUUUZO ZDROWKA DLA CORCI; sama wiesz ze to najwazniejsze.Wspolczuje Ci , szczerze , wiem co przezywalas w szpitalu.Ale najwazniejsze ze juz jestesci e w domu, i mala jest zdiagnozowana.A Tobie zycze duzo sily, i mimo wszystko optymizmu.Bedzie dobrze.Bede pamietala w codziennej modlitwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta swieta sie odezwala
buahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale śmieszne naprawdę, a pomarańczka to się od razu z językiem niemieckim urodziła i uczyć się nie musiała bo była wszechwiedząca, żal mi ciebie pomarańczko, ale trudno takie sakompleksione osoby bez nica też muszą być, to twój jedyny sposób aby ktoś wogóle się do siebie odezwał, no i jeszcze jedno kto pyta nie błądz-znasz to profesorku ortografi i znawco wszechświata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja----------
A ja chcialam napisac do Cludi - bylam trzy lata temu w tej slicznej miejscowosci, jaka jest Munsingen...odwiedzilam kolege, ktory mieszka na przedmiesciach...sliczne okolice...sliczna miejscowosc..Pewnie niepredko tam znow przyjade..on sie tam ozenil..ma dzieciaki...zajety praca...Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi wszystkim na tym topiku. ja co prawda nie mieszkam na stale w de,jestem au pairka:) chcialabym sie was o cos zapytac,mam nadzieje i bede wdzieczna jak mi pomozecie odpowiedziec na pytanie czy jest jakas szansa,ze bede mogla robic ausbildung w niemczech? jesli tak,co trzeba zrobic,jak to zalatwic.musze isc wpierw du ausländeramt czy do arbeitsamtu zapytac o ta sprawe? pomozcie mi prosze. dzieki,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra jak ty jesteś to mnie nie ma, albo na odwrót, ja dopiero wieczorkiem zajrzę, jak wykąpie dzieci położe spać, Majówka ja niestety ci nie pomogę bo nie znam się na tym ale wyżej sarra podała link ,jakie wymagania stawiają firmy, może coś wyczytasz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem tylko ciekawa czy z moim polskim paszportem mam szanse ausbildung robic.podobno polacy nie moge jeszcze w DE pracowac,ale niektorzy mowia ,ze mozna ausbildung robic.nie wiem gdzie szukac info na ten temat. moze jeszcze ktos mi pomoze,bede baaardzo wdzieczna. buzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJÓWKA Jak zdobędziesz pozwolenie na pobyt to będziesz rezydentem, więc będziesz prawie pełnoprawnym obywatelem, tylko żeby dostać pozwolenie na pobyt musisz wykazać że potrafisz się utrzymać sama,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki barbarag! obejrze ta stronke,i chyba musze sie udac do miejscowego arbeitsamtu w tym tyg. moze inne osoby na topiku mi pomoga.zajrze pozniej,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlenka a ty gdzie? mąż cię dzisiaj chyba pilnuje co? ale jutro wpadniesz na pewno,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKTUALIZACJA aktualizacja.... NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen******3 lata**24 lata e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****bei Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(10 m-cy) maremarie*** bei Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** bei Pforzheim*******10lat******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****bei Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem padnieta!:) Pol dnia spedzilam z dziecmi na placu zabaw,chcialam na maksa wykorzystac ostatnie cieple dni:) Dzis jak wracalismy od tesciow to policja nas zatrzymala,sprawdzali nas czy nam olej nie wyciekl,bo komus tam wyciekl i sluzby drogowe go usuwaly.Ale to nie my:) Thomas nawet nie mial prawka przy sobie,ale o dziwo policjant nawet o nie nie poprosil.Bardzo mili Ci panowie sa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko ale pytania zadajecie, czy to ona pierwsz i ostatnia w wieku 19 lat dziecko urodziła, zachwile będzie miała odchowane , a inne dopiero będą się zapoznawały co to pampers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×