Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ale za to Niemcy zostali ME w jeździe na lodzie par sportowych, a Polacy załapali się nawet na brązowy medal... spokojnej nocy z dużą ilością pięknych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Chcialabylm sie Was zapytac co oznaczaja na rachunkach Realu wyliczone punkty. Po zakupach wlasnie w tym sklepie na dole na rachunku widnieje napis: Ihnen entgehen mit diesem Einkauf 68 PAYPACK Punkte. Jetzt anmelden und Punkte sammen. Ciagle jeszcze odkrywam tutejsze zycie i tutejszy jezyk ;) Dllatego bede wdzieczna za wyjasnienie...:) Poza tym zycze milego dnia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag, Real, Galeria Kaufhoff, Obi, WM, prowadza takia Treueaktion, przy informacji dostajesz karte nazywa sie Payback, i przy kazdym zakupie w danym sklepie dajesz ja do scanowania i nalicza ci punkty. te punkty mozesz pozniej wymienic na jaksa premie (prezent) kiedys dawali za 1500punktow 15€ gutschein a teraz juz sie zcwanili nie moge tak poprostu was zostawic, wciaz was czytam, a co do \"waszych\" klotni, nie zamierzam sie do nich dolanczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Smerfetka!!! Teraz juz wiem dlaczego tak czesto pytaja nas o jakas karte! :) Dzieki Wielkie :) Ja mam jakas karte z T-Com,ale to chyba nie to samo! Dzieki raz jeszcze!! Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry Wczoraj bylismy na sankach, ale dlugo zesmy nie pojezdzili bo ciemno bylo za godzinke, ale nie da sie wczesniej, bo to szkola, odrabianie lekcji, przedszkole i potem maz i obiad. Ale snieg juz nie pada wiec chyba stopnieje i znow bedzie nowy za pare dni padac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie w mroźny poranek, oj nadrabiam zalegosci w czytaniu ale juz po 327 str, odechcialo mi sie Smerfetko22 cieszę si, że zostałaś z nami :), milo miec Cie w naszym gronie a twoja pomoc i odpowiedzi na przerózne pytania jest poprostu nieoceniona :) szczeglnie dla osób takich jak ja, krótko mieszkajacych w Niemczech. kłótnie precz, życzę wszystkim milego dnia gruba warstwa kremu i ide z corcia na spacer pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skagenka nie zapomnij sanek! Wlasnie mnie zawsze w DM pytaja czy mam karte, ale teraz juz wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry babaeczki! Znacie to powiedzenie. Jak nie urok to sr...ka albo przemarsz wojska? No to wlasnie tak sobie musze znowu powiedziec, plesn wyszla w sypialni, zamoczony kawalek sciany i sufitu...:-( A z tego powodu wyprowadzilam sie z poprzedniego mieszkania, bo mala chorowala przez plesn... I znowu jakies tam problemiki, czy zycie jie moze bbyc spokojne chociaz przez tydzien? No ale chociaz sniegu troche widac, musze pare fotek porobic, bo rodzinka nie uwierzy , ze w Bremen snieg byl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matraHB, moj tato zawsze powtarzal : NIE MA ZYCIA BEZ PROBLEMOW. i o tym dosc szybko sama sie przekonalam. dazysz do pewnego celu, chcesz lepiej, cos zakonczyc i nim to zakonczysz nastepny problem sie pojawia. Takie zycie. a co do przyslowia znam takie : ZA DIABLA ANIOLA NIE DA a u nas sniegu brak :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfetka22 wiem, wiem, ale wiesz sa chwile, ze czlowiek wierzy, ze nie ma juz problemow .... chwile (zly) no ale co tam, jakos przeciez musimy zyc :-) no ale ta plesn to mnie normalnie z nog zwalila, przez nia ta cala wielka przeprowadzka o 250 km... no nie zaluje, ale jak pomysle, ze dzieckop ma znowu chorowac, bedzie drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miete, ale juz zglosilam sprawe, wtedy to mialam w mieszkaniu komisje, itd ze wzg na dziecko, taki instytut przychodzil, zeby pomiary robic, wilgotniscc scian, powietrza, itd... ja mam juz swira na punkcie wietrzenia, grzania, moj maz to juz czasami sie groznie na mnie patrzy, jak mu o 7 rano okno otwieram, przy -7 stopniach mrozu :-) mam nadzieje, ze tym razem nie jest to duza sprawa, nie wyglada na to, wtedy musieli zbic tynk z obydwu stron, suszyc to... tragedia a i tak nic nie pomoglo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewuszki:-)) slonko i snieg a jutro ma jeszcze wiecej spac i chyba stopniec znowu.Bo my tu w Bremen to mamy szczescie jezeli snieg 1-2 tygodnie polezy.W tym tygodniu jeszcze ociepli sie wszedzie i bedziemy mieli znowu 5-6 stopni:-)).Bede znowu z malym wychodzic...hihi....Bo ja zawsze jak juz wychodze to na 1,5-2 godziny.A jak mamy -4 stopnie to niema po co. Plesn tez mam.W sypialni i kuchni.Wychodzi po brzegach okna.A jak sie do Hausmeister (dozorca) zadzwoni to möwia tobie ze za malo wietrzysz.Ja sie go zapytalam jak czesto mam to robic.Co godzine cale cieplo wyrzucic za okno?A kto za to zaplaci?W normalnym domu nawet nietrzeba wiecej niz raz na dzien wietrzyc. Nasze kaloryfery rzestaja od czasu do czasu grzac.Zadzwonilam do swb i pytam czy to normalne.A on ze tak bo w tym czasie przygotowuje sie goraca woda i kaloryfery wylanczaja sie na do pöl godziny. Hnmm... W tym czasie czuje sie ze robi sie zimno.Niemozna grzac a jak zaczynaja to sa tak gorace ze ma sie saune. Wczesniej mialam inne kaloryfery(to znaczy inny sposöb grzania) i nieznam tego zeby kaloryfer sie wylanczal. W dalszym ciagu zcieram wode z okien gdzie sie wlasnie po bokach plesn robi. jest to bardzo niebezpieczna sprawa i zla jestem z tego powodu. Nawet taki Luftentfeuchter nic niedaje:-( Mam nadzieje ze to niedlugo potrwa z tym znajsciem nowego mieszkania. Te czynsze sa tutaj tak drogie jakby to byly nie wiem jak piekne i exkluzywne mieszkania.Nie sa wcale. Lubialam Bloki bo lubie u göry mieszkac(tak gdzies 4 pietro) ale mam dosc tych rusköw, tej wlasnie plesni i .t.p. spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to w starym mieszkaniu zglaszales te plesn??? w nowym tez mosisz zglosic bo jeszcze Vermieter cie obwini i kase moze zadac :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfetka22 DZisiaj rano juz to zglosilam oczywiscie, wponiedzialek besichtigungtermin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, ja tez dzis porobilam zdiecia sniegu i wyslalam rodzince. ;) Szczegolnie bedzie sie cieszyc siostra, ktora zazdosci nam tyej zimy i sniegu. Sama mieszka na Sycyli a tam zima jak u nas wiosna :) Co do plesni, to wyobraz sobie jaki zbieg okolicznosci!! U mnie tez wyszla i to w sypialni w narozniku scisnay i narozniku!! :( A zeby bylo smieszniej , to moj kot zauwazyl ja pierwsza ;)Tak dziwnie spojrzal w gore i sie patrzy i patrzy, wiec ja za nim no i co tu ukrywac moj kot jest genialny!!! ;) Mnie osobiscie wydale sie,ze to jest wina tego ze ta sciana jest naroznikowa i byc moze rynna nie jest szczelna albo za krotka???!!! Musimy to zglosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay hej! w jakiej spoldzielni jestescie? my w gewobie, wiesz ja juz przezu plesn wystarczajaco lez wylalam, bo bylo az tak zle, wiec teraz wiem jakie mam prawa, jezeli spoldzielnia lub inny wynajemca< nie jest vw stanie sprawy zalatwic czyli püozbyc sie grzyba no to przeprowadzka, czyli oni powinni dac ci mieszkanie zastepcze. w poprzednim mieszkanie tej plesni nie nbylo widac, bo bylo tyle co wyremontowane, ale oczywiscie zle, powiesilismy meble kuchenne, a po jakims czasie zaczelam cos czuc... az w koncu sciagnelöismy szafki, a tam 1 cm plesn fuj! w tym czasie mniej wiecej zaczelam Madleen chorowac, lekarz zglosil to dio Dr. Lorenz Institut, kilka wizyt mialam, az w koncu stwierdzili,l ze to jest przyczyna choroby dziecka, no i wyprowadzilam sie odrazu, teraz bym to juz inaczej zrobila, bo wiemk jak byc powinno, wtedy chcialam poporostzu jak najszybciej stamtad^uciekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta my jestesmy tez u gewoby.Wzasadzie mialam zawsze tam mieszkania .Nie wiem ile tych bylo ale z np.5 talko jedno niemialo plesny.Przynajmniej tej niewidzialam. Tutaj sie möwi ze wlasnie Gewoba mieszkania sa takie.Wszedzie wciskaja nowe okna ale nierobia nic przy scianach. My teraz szukamy i patrzymy zeby niebrac od nich. Przed pöl roku mieszkalam w NRW i to mieszkanie bylo super cieple i niemialam wody na oknach , chyba ze powiesilam ubrania do suszenia.Mysmy z malym w sypialni spali i nigdy nic niebylo.A teraz wycieram okno og göry do dolu i w karzym pomieszczeniu jest woda na oknach.Möj dözy tez zauwazyl w swoim pokoju ze plesn sie robi. A jak sie wprowadzalismy to pytalam ta babke co tu mieszkala czy mieli plesn a ona ze nie, wcale.7 lat tu mieszkali.A my dopiero pöl roku.Cos tu niepasuje, bo ja ani godzinami niegotuje ani nie siedze godzinami w wannie.Möj bezslubny jest okolic Mönchengladbach i möwi ze on takich problemöw nigdy niemial.Tez juz myslelismy o tym zeby ktos tutaj przyszedl i sobie to obejrzal ale wtedy najprawdopodobniej nie bedziemy mogli od gewoby dostac mieszkania bo napewno beda nas na liscie niedobrych lokatoröw mieli.Pozatym slyszalam ze jezeli sie kogos zamöwi do ogladania scian (Gutachter) to trzeba to samemu zaplacic(przynajmniej wtedy jezeli udowodni ze to ja jestem winna). My mamy mieszkanie na boku to znaczy mamy tez sciane rogowa ale to niema byc powodem do plesni bo jakby tak bylo to musialby kazdy domek miec plesn:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay, ja tez mieszkalam w NRW w Gelsenkirchen, tam wody na szybak nie bylo prawie nigdy, no chyb ze pranienwisialko, ale za to chalupa byla wilgotna, tzn prwaie kazde pomieszczenie mialo wilgotne sciany, nie wiem od czego nto zalezy. tutaj zglosilam to narazie do Hauswarta i od razu nie daslam mu mi weprzec ze to ze zlego wietrzenia (ja naprawde mam na tym punkicie swira!), zobaczymy co on powie, ja mam dokumenty od malej ze ona nie moez znajdowac sie w pomieszczeniach gdzuie plesn jest, jak on nic nie bedzie mogl lub chcial na to poradzic to pojde wyzej... a propo waszego mieszkania, ta kobieta musiala was oklamac, to niemozliwe, ze nie4 bylo przez 7 lat plesni a pojawila sie w ciagu pol roku! pewnie ona zapuscila tak to mieszkanie! jas juz zastanawiam sie nad kuzpnem takiego urzadzenia, to koszt ok 60 euro ponoc, do mierzenia wilgotnosci scian, mieli wtedy ci ludzie z tego instytutu w moim poprzednim mki9eszkaniu , , moze kupiue to i przelecxe cale mieszkanie, tym razem tak tego nie zostawiem , juz mi wystarczy tego ze mala przez 8 miesiec nieustannie byla chora, niby nic wielkiego, kaszelak, katar tak na zmiane, ale to wyprowadzalo mnie ju7z z rownowagi, moze kiedy s spotkamy sie to wymienimy sie doswiadczeniam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay, ale to nie ty masz wolac Gutachter tylko spoldzielnia mieszkaniowa. wlasnie ucze sie budowlnictwa, popytam jeszcze architektow co do tej plesni i wody na oknach. ale z tego co wiem oni sa zobowiazani obejrzec sprawe lub przyslac kogos z fachu. wiem, lubia wine na lokatorow zwalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka no zapytaj sie.Wydaje mis sie ze gewoba nic nie zrobi bo to problem calego bloku mysle. Marta chetnie pogadam,musze tylko zobaczyc jak nasze plany na nastepne dni wygladaja. Ja biore nawet spezjalnie homöopatisches przeiw temu grzybowi ale to niemoze cos dac jezeli to swinstwo w mieszkaniu jest. Ale no wlasnie tak jest ze jak jeden problem sie konczy to nastepny zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, u nas trochę mrozi a w nocy nawet śnieg prószył, nie wiem jak to dokładnie z tą waszą pleśnią dziewczyny, ale gdy nam się wdarła w naroznik w kuchni, to mąż spryskał takim środkirm co się jagger nazywa, i pomogło, ściana się zabieliła i juz po pleśni, a ten środek to jest dostępny właśnie u was w DE, bo my go sobie od was przyweźliśmy, bo w PL takich cudów nie ma i długo pewnie nie będzie, miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tutaj jest dözo takich srodköw na plesn i ja tez juz pryskalam ale nic niepomoglo. najchetniej poszlabym na prywtne ale sa takie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny no piszcie swoje dane w stopce albo w preferencjach bo ta Tabelka bedzie coraz to dluzsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×