Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Eva-nie przejmuj sie. Nawet jak dzidzus bedzie starszy bedzie mial mniej lub bardziej ruchliwe dni. To calkiem normalne. Poza tym musi jeszcze duuuzo spac. Jak bedzie Cie kopal o 4 nad rane gdzie dopiero o 2 sie zasnelo to bedziesz miala dosc,hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj nieslubny tez mowi,ze jeszcze bede prosila,zeby przestalo. Wiecie,ja stara baba jestem ,wiec pewnie dlatego tak sie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Dziewczyny , ktore poznały mezow przez net np marta HB..napisz co siwej..jak?:) pewnie fajna histioria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja swojego męża to mozna rzec, od urodzenia znam :) z tej samej miejscowości jestesmy, od przedszkola i cała podstawówka ta sama klasa. A troche przed osiemnastka zaczeliśmy razem spotykać się. Na obiad dzisiaj - obiad odgrzewany z wczoraj :) Tofi wdzieczna będę za informacje jake wyszarpiesz od doradcy, nie wiem co wybrać dla małej. A kiedy z nim się spotykasz? Limes-inferior mam pytanko a kiedy powinnam udać się na pierwszą wizytę dent. z mała? Moja mała ma rok i 7 zębów. Czy już powinnam o tym pomysleć?? Zaciekawilo mnie to co pisałaś o fluorze. Ja małej podaje zymafuor ale to wg. zaleceń pediatry. zmykam mam zaleglosci w porządkach do wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Rzecz jasna troszke przeliterowalam... mialam na mysli napiszccie cos wiecej...o tym jak prze net pozmnałyscie swoich mezow..bylyscie w polsce i czatowałyscie z Niemcami? znacie ubezpieczenia Adac..ale zdrowotne a nie ubezpieczenia aut..tzn oni maja kilka profili..zanim zostałyscie zonami swoich niemieckich mezow...jak bylyscie ubezpiecozne w De?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinka1983
Witam, na ten topic trafilam przypadkiem czytajac zupelnie inny temat, ale milo ze znajduje sie cos takiego co laczy polskie kobitki mieszkajace po zachodniej stronie Odry:) dzis na obiad chinszczyzna :) ale tylko dla mnie bo facet w podrozy sluzbowej do piatku:) zauwazylam ze niektore z was zadaja pytania dotyczace inwestycji dla swoich pociech , jak macie jakiekolwiek watpliwosci lub chcecie zasiegnac rady to piszcze na moje gg: 8237717, od 2 lat pracuje w firmie doradczo inwestycyjnej i orientuje sie w tym temacie, jesli macie problemy z dokumentacja i sadami tez chetnie sluze pomoca ( mam tytul tlumacza przysieglego) pozdrawiam was i do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też chętnie przeczytam co ci doradzono Tofi, ja te z już mam termin(na środę) z takim \"guru\" finansowym właśnie w celu zabezpieczeni moim dzieciom przyszłości i myślę głównie o wykształceniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Palinka1983 odważne wystąpienie;-) teraz to możesz nie mieć czasu kawy się napić jak się zaczniemy zgłaszać do ciebie po poradę ;-);-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinka1983
:) kawy to ja juz od dawna nie mam czasu pic:) do tego jestem przyzwyczajona, ale kiedy praca jest tez hobby to sie nie patrzy na ilosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to miłe z twojej strony, a skąd jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinka1983
od 2 lat w Bremen jestem wczesniej Oldenburg taka mniejsza urocza spora wioseczka kolo Bremen:) a z Polski Festung Breslau:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja się Palinka na pewno na konsultację zgłoszę, w środę mam termin z doradcą , posłucham , porobię notatki i do ciebie po opinie jak w dym uderzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palinka1983 ja to napewno zgłosze sie do Ciebie, musze cos wybrać, a chciałam małej taki własnie prezent na 1 urodziny sprawic, własnie obudziła sie, zmykam i zas z sprzatania nici a co tam i tak nie mialam weny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam trochę rodziny we wrocku i dużo wspomnień , kocham to miasto ! a z bremen to tu sporo dziewczyn jest, krcze co tam mają w tym bremen czego my w turyngii nie mamy ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to bedziemy sie mogly na urlopie we wroclawiu spotkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinka1983
dobrze wiec , na poczatek kilka slow o mnie: do tej pory udalo mi sie skonczyc politologie i slawistyke na uniwerku w Oldenburgu , potem poznalam chlopaka i przenioslam sie do Bremen i tu tez zaczela sie praca no i od pazdziernika kolejne studia tym razem na Uni Bremen :) BWL . jesli chodzi o tlumacza to uprawnienia robilam w Niemczech w Bundesland Niedersachsen , kazdy land w Niemczech ma niestety roznorodne wymagania jesli chodzi o te kwestie i moge powiedziec cos wiecej jesli bede wiedziala gdzie owa osoba zamierza mieszakc i czy bdzie to tylko chwilowe miejsce zamieszkania czy tez na dluzsza mete. ta kwestia jest bowiem nieco skomplikowana i trzeba dokladniejszych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynny... znowu awanturka???? Poczytalam, i strach mnie oblecial. Jeams... kazdy ma wlasne doswiadczenia , jesli chodzi o Niemcy i niemcow. Sa rozni i roznie to bywa. Jednak niestety nie przyjmuja nas tu najlepiej i to jest fakt. A le faktem jest tez, ze ta dyskusja nie byla chyba potrzebna na forum. W koncu mamy tu byc dla siebie, a nie przeciwko sobie. Po co nam takie dyskusje? Zeby sie podzielic??? Bo zjednoczyc nas to na pewno nie zjednoczy. Piszemy tu zeby miec w obcym kraju, w ktorym przyszlo nam zyc, jakas przyjazna dusze lub dwie, ktora rozumie nasz metalnosc, zlosci, radosci !!! Jednak trzeba przyznac, ze Limes w duzej mierze miala racje. Zreszta przeczytalam wlasnie, ze Tofi_Bremen starala sie tobie -Jaems- to wytlumaczyc. I niestety naprawde ma racje. Czesto wlasnie to slowo \"Polska\" zamyka drzwi. Ja zyje w takim rejonie gdzie duzo jest Czechow. Oni tak jak my w UE sa z takim samym stazem, tylko, ze ja nie dostane pracy, a oni tak. To jak to jest????? \"Folwark zwierzecy\"- sa rowni i rowniejsi???????!!!!! Co do studiow. To niestety juz wiadomo, ze sa platne w Niemczech, od pazdziernika, oczywiscie:) Fa.. trzymaj sie. Ospa przejdzie, i twoj kaszel tez :):):) MInka86..🌼 trzymaj sie cieplo Malutka_de.. podobala mi sie twoja wypowiedz:) Bibik ..... ja mam Polaka, ale z pochodzeniem. A on mial pierwsza zone Niemke, no i nie nadaje sie one na zony dla Polakow. hahahaha:) I jesten z Jeleniej Gory. Niedaleko, co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja tez sie umawiam na to spotkanie we Wroclawiu ;) Wybieracie sie na Wielkanoc do Polski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes a elmexu używasz? wiesz co ja to myślę, że co do tych preparatów z fluorem to każdy powinien poddać swój konkretny przypadek do rozpatrzenia dentyście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
e-v-a...jak milo ze pamietasz..o tym moim powiedzmy nietuzinkowym problemie...troszke jakby lepiej...ale to miejsce juz nie bedzie idealne...lekko odstaje..choc z drugiej strony myslalm o wymianie tego kawaleczka...ale chyba to nie momozliwe bo ten laminat jakos sklejony po calosci jest.. palinka..jestes spec ds inwestycji, kont bankowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Elzbieta 🌻 Nie ma to ja Polka,co??;) I pierogi,hihihhi Moje kolezanki mowia,ze czasem zaluja,ze maja Niemcow bo po Niemiecku zle sie kloci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla doroslych i starszych dzieci dobry jest raz w tygodniu elmex gelee zur Kariesprophylaxe.Dla dzieci do 18 roku zycia na recepte bezplatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pa ! zapukam wieczorową porą (jak to wśród brunetek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlaśnie o ten elmex gelee mi chodziło jak siępytałam limes czy używa, bo to dobra rzecz jest no to pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Karlsruhe : zajmuje sie inwestycjami w dosc szerokim spektrum ale jesli chodzi o Banki i ich propozycje inwestycyjne to mam dosc duza wiedze na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palinka... ty tez z Wrocka, to fajnie:) Ja moge napisac jak poznalam sowjego. Tak dla smiechu. :) Bo my mielismy prawdziwa swatke. A co !!!!!! mi tam. Jego kuzynka wspomniala raz przy nim (gdy byl na krotkim urlopie w Pl) , ze idzie do kosmetyczki (czyli do mnie wtedy), wiec on zazartowal, ze tez by poszedl. To ona zrobila sobie z niego ja** i go umowila. A ja przyjelam tego \"klienta\" bez problemow. I wiecie co?? Przez 3 godziny nie mogl ode mnie wyjsc. No a potem ,to przez pol roku przyjezdzal co drugi tydzien az München, tak sie zakochal. Az w koncu moi rodzice powiedzieli do mnie: Dziecko jedz z nim i przekonaj sie jak tam jest, i czy dasz rade. No i tak zostalo. Ukladamy sobie to zycie juz 5 roczek. A w Niemczech na stale to od okolo 4. I co powiecie, fajna historyjka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tez mam obiadek z wczoraj:) I moge totalnie poleniuchowc. A ta pogoda za oknem jeszcze do tego sklania mocniej niz by sie pewniw chcialo. Snieg znowu pada...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×