Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Tak naprawdę Niemcy nie są ta
widocznie mozna, skoro ma. Mój mąż urodził się dawno temu w Ameryce - w 1935 r., jego rodzice mieli obywatelstwo niemieckie, choć nie do konca byli Niemcami, ponieważ mieli jeden człon nazwiska polsko brzmiący. Zaraz po urodzeniu dziecka przenieśli się do Polski i wtedy wybuchła wojna i zostali ścięci własnie przez ......Niemców. Niestety wszyscy inteligenci, a szczególnie arystokraci w owych czasach byli likwidowani. Obywatelstwo polskie mąż dostał w tamtym roku za zasługi - udzielał się społecznie i politycznie. Mimo, że Niemcy zniszczyli jego dzieciństwo, to po wielu doświadczeniach z Polakami możemy powiedziec, że i tak Niemcy okazali się bardziej dobroduszni. To tyle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, zgadzam sie z tym....Niemcy maja tzw. klapki na oczach (Scheuklappen)...latwo ich tez omotac, i wmowic rozne opinie, ktore przejmuja pozniej za swoje....a pamietacie co sie dzialo latem na Mistrzostwach Swiata??? Ten owczy ped z choragiewkami na samochodach???? Dziwny narod, dziwna mentalnosc. Zyje tu juz ponad 16 lat, i ciagle sie dziwie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taa z rana dyskusja jak smietana....:) POczytalam sobie wczorajsze wypowiedzi...:) i faktycznie przykro mi James ale ja Ciebie nie rozumiem. I Moj maz rowniez a jest w identycznej sytuacji co Ty - z malym wyjatkiem nie jest ze Slaska... :) Na forum mamy dwa rodzaje ludzi a przynajmniej dwie kategorie - tych co przyjechali po 13 roku zycia czyli po 89 roku i sciagnietych z Polski mezow, zony...czyli mnie limes i reszte...:) Wiec ja Ci powiem tak - poczynajac od Twojej pracy i wojska - jest roznie, DDR nas nie nawidza, wszystkiego co Polskie - akurat maz jest na szkoleniu gdzie ma 70 procent z bylych DDR i nie chce tu powtarzac co oni mowia o Polsce...Tak samo w jednostkach Oldenburg itp....Michal mi tylko tyle powiedzial, ze nigdy nie byl dyskryminowany jako polak w wojsku ale musial ciezko na to pracowac, i dwa razy wiecej pracowac...Czasami bolalo co dowodcy mowili o nas Polakach, ale trzeba bylo byc ponad to hmm? Dwa - asymilacja ludzi po 89 roku - prawie 80 procent zon, mezow partnerow jest sciagnieta z PL??!!! Dlaczego tu zon nie szukaliscie sobie? Swiadomie z PL sciagane - jasne serce nie sluga, ale malo znam malzenstw( to forum potwierdz)co maja, zony niemki) ... Nie zamierzam byc zakompleksiona Polka, era pracujacych przy szparagach sie skonczyla, teraz jest faza mlodych wyksztalconych Polakow...po studiach, dajacych sobie swietnie rade... Jak ma mamy kochac niemcow jak niemcy sami z sobia nie zyja w zgodzie? Jak wschod z zachodem sie kloci? Inna kategoria jest slask - widzisz, my mowimy, ze pochodzimy z Polski - slazacy ze Slaska...Przeciez to nie Polska, i czasami mam wrazenie ze ludzie tam mieszkajacy maja zal do PL, o przynaleznosc narodowa do Polski - studiowalam troche na slasku wiem co mowie... Polska jest cudowna, szpitale zadluzone, ale swietni specjalisci, jak ma byc dobrze jak dopiero od 89 r.z mamy ustroj demokracji?? Popatrz na DDR i zachod DE - porownaj standard zycia, zarobki, kulture, budownictwo ..gdyby nie polaczenie w 89 roku sytuacja bylaby identyczna jak w PL... Ja limes i inni szanujemy, ze tu mieszkamy, kulture, ale tez mamy wlasna swiadomosc narodowa, nie na zasadzie - lal Niemcy, ale opieka zdrowotna, ale zarobki OOOO....ciezko pracujemy n to by tu zyc, doksztalcamy sie uczymy jezyka, placimy podatki itp...i to limes staral Ci sie napisac, a ty swoje...Nam tu mieszkajacycm jest przykro, jak zawody i my jako przeciwnik jestesmy traktowani przed meczem..w PL ludzie czataja Fakt, brukowiec tu Bild i to miliony, wyrabiaja sobie opinie.... W sporcie liczy sie lepszy a nie uprzedzenia, jak by grali niemcy z dania wszyscy kibicujemy Niemcom, jak z Polakami to Polakom i to jest dziwne, ze jestesmy zawiedzeni, ze przegrali?? To ze nie odczules dyskryminacji, to dla tego ze w dorosle zycie wszedles z perf. jezykiem, zasymilowany, my uczymy sie tego jezyka w wieku 20 paru lat i wierz mi czasami slowo Polska zamyka drzwi...jest to przykre... Ale zauwazylam tutaj jedno - ze polacy dziela sie w DE na polakow i slazakow, niestety na niekorzysc drugiej grupy - nie wiem z cczego tu wynika, ale czasami mam wrazenie jakby z ulga wracali do kraju przodkow, bo w PL jest zle, beznadzieja, a tu Raj....ale to inny temat... Na przyszlosc rada dla Limes -najpierw pytaj sie kto skad pochodzi slask czy polska, a potem zaczynaj dyskusje:):) :) bo wierz mi to w Pl panstwo w panstwie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, ja cakowice odbiegajac od tematu, mam na szybko pytanie, cz ktoś może otwierał konto oszczędnościowe dla swojego dziecka???? jakaś niewielka kwota płacoana miesięcznie do ukończenia 18 lat. W jakim banku sie opłaca, w jakiej formie ??? jeśli ktos może przerobił juz taką operacje bankową to będe bardzo wdzięczna za informację dziekuje i pozdrawiam a mi jakos dalej tak smutno po przegranej naszych chłopaków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej - skagenka witaj z Rana....:) ja tez poszukuje, mam spotkanie z doradca ubezpieczeniowym w sprawie Jaska, i jakiejs sumy odkladanej, jak sie dowiem dam Ci znac:) Mnie zalezalo na funduszu, gdzie po skonczeniu 18 r.z bezie mogl isc spokojnie na studia, nie patrzac sie na oplaty, bo wyksztalcenie to prezent ktory chce mu dac, a znajac zycie studia bada coraz drozsze:) Tak wiec idziemy do doradcy i jak bede cos wiedziala dam Ci znac:) mnie tez smutno, chociaz ciesze sie bo to nasz wielki sukces w szczypiornictwie, i malysz zloto super!! Nastepne mistrzostwa Nasze!!:) ale ale widzisz, wczoraj to ze nam bylo smutno i czulismy gorycz porazki jako cos gorszego i nas dyskryminujacego, ze nie gratulujemy Niemcom:\\:) Ps. Moj nick mowi Bremen - ale do wrzesnia jestem w Kassel - i wiem ze oprocz Limes jest jeszcze inna dziewczyna, odezwij sie!! Moze wyciagniemy sie na wzajem we 3 na kawke? Teraz mam sniadanko, zapraszam na siweze ciasto drozdzowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z najnowszych badan
opublikowanych i szeroko dyskutowanych w niemieckich mediach wynika : cyt : " prawie co DRUGI niemiec jest wrogo nastawiony co cudzoziemcow - az 45 % rodowitych obywateli! Sytuacja ta jeszcze gozej wyglada w landach wschodnich, tam do wrogosci w stosunku do obcokrajowcow przyznaje sie az 67 % mieszkancow !" koniec cytatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Najnowszych badan - dokladnie o tym pisalam DDR i zachod:) To tylko potwierdza to co napisalam:) Fa witaj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inferior a to nie twoje slowa
str.310 "Moje dzieci nie mowia po polsku i nie jest to wynikiem mojego lenistwa tylko sytuacji jak zaistniala : jestesmy malzenstwem mieszanym moj maz jest rodowitym niemcem a ja polka. Maz ma specyficzna prace, zazwyczaj jest tak ze wyjezdza w poniedzialek a wraca w piatek, wiec nie widujemy go caly tydzien i teraz wyobrazdzie sobie taka sytuacje : przez 5 dni w tygodniu dziecko od urodzenia slucha tylko polskiego wiec automatyczniezyczyna mowic po polsku i nie zna niemieckiego i sila rzeczy nie rozumie nic co mowi do niego tatus ktory pojawia sie w weekendy w domu. Ok ktos powie ze nauczy sie jak bedzie chodzic do przedszkola ale czy ktoras z Was potrafi sobie wyobrazic sytuacje ze prawie przez 3 lata nie bedzie umiala sie dogadac z wlasnym dzieckiem ??? Malo tego ze bedzie go widywala tylko dwa dni w tygodniu to do tego nie zamieni z nim prawie ani jedego slowa !!!! Wiec z tego wzgledu postanowilismy aby nie ogeaniczyc mezowi kontaktow w komunikowaniu sie ( bo osobisty kontakt i tak juz jest bozal sie boze ), ze nasz dzieci beda wychowywane po niemiecku ( chodzi mi o jezyk ) ! Wcale nie uwazam zeby byla to jakas hanba ! Koniec koncow mieszkaja w niemczech i powinny znac dobrze ten jezyk ! Wystarczy ze w przyszlosci byc moze beda wytykane palcami ze matka jest polka albo cos w tym stylu to nie musi im ktos jeszcze szpilek wbijac ze sie po niemiecku nie umia wyslowic ! Moj tata tez wcale nie uwaza ze jest to jakis problem, jakos sie z dziecmi dogaduje ( uzywajac rak i nog ) a jak sa problemy to zawsze jestem w poblizu. Zreszta teraz dzieci chwytaja juz powoli po polsku bo postanowilismy ze jak juz beda starsze i beda dobrze mowily po niemiecku to wprowadzimy im drugi jezyk i tak np w weekendy kiedy moj maz jest w domu staram sie mowic do moich dzieci po polsku - duzo nerwow przy tym ale efekt bedzie na 100 %"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inferior a to nie twoje slowa
wczorajsze komentarze i to, cos tu sie kupy nie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co u mnie slychac? Szpital jednym slowem. Czepil mnie sie jakis paskudny kaszel, ktory mnie laskocze w gardlo. Nie cierpie tej odmiany, bo mimo, ze nie chcesz to cie dusi i musisz kaszlnac. I do tego moja coreczka ma ospe wietrzna i siedzimy tak juz przeszlo pol tygodnia. Druga dostala szczepionke wiec moze ja nic nie zaczepi, ale chyba zarazila sie moim kaszlem, bo w nocy kaszlala. Pogoda taka siaka i dlatego to wszystko. Niedlugo dzieci beda miec ferie i mam nadzieje, ze zle choroby odejda, a juz sie chwalilam, ze w tamtym roku ani razu nie bylam chora. Tak ja tez slyszalam o zwyciestwie Niemcow. Ale wiedzialam dokladnie, ze tak bedzie , bo jeszcze nigdy tak sie nie zdarzylo, zeby Niemcy przegrali z polakami. Oni nam zawsze na drodze stali do zwyciestwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli chodzi o wyksztalcenie
to to co dzieje sie w niemcach to jakas paranoja ! Z Polski napywa tylu wysoce wyksztauconych specjalistow a oni rzucaja im klody pod nogi i nie chca uznawac dyplomow renomowanych polskich- europejskich uczelni. Ok zgodze sie, ze osoby ktore skonczyly w Polsce prawo czy administracje czy moze ekonomie musza sie troszke poduczyc aby przystosowac swoja wiedze do niemieckich przepisow. Ale inzynierowie czy pielegniarki. A ubiegly rzad niemiecki sciagal do niemiec z INDII 4.000 specjalistwo komputerowych oferujac im prawo pobytu i prace na dziendobry - a potem tacy "specjalisci" chodza po knajpa i "Du Rose kufen " a polacy z gotowym wyksztauceniem siedza w domu albo sprzataja kible !!! Hindus z Kalkuty wiecj wart niz Polski prawnik czy inzynier ! BRAWO !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calkowicie dobrze napisane! Brawo! Zastanawiam sie co ja tu jeszcze robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytajcie sobie
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,3893839.html gazeta wyborcza to nie Super express czy urbanowskie NIE to powazny kawalek prasy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim, mialam nie wypowiadac sie,ale po przeczytaniu postanowilam napisac. Tak na poczatek-nie rozumie dlaczego hindusi mieliby byc gorsi od polakow.Moim zdaniem kazdy ma prawo wybierac tych ludzi do pracy,ktorych chce.Nie musza to byc zawsze polacy. Szkoda,ze jrdno zdanie Jeamsa \"wygrali lepsi\",wywolalo dyskusje moim zdaniem nie na temat,bo z pilki recznej zrobilo sie nieprzyjemnie narodowosciowo,i zaczelo sie obrazanie.Dziwie sie ,ze Belaizy nikt nie obrazil,bo ona tez napisala,ze cieszy sie ze niemcy wygrali.Mogliscie dyskutowac na temat pilki recznej,i wymieniac poglady,to byloby moim zdaniem ok.Ale wypowiedzi,kto kim jest byly w tym momencie nie na miejscu.A tak na marginesie,ja tez tu jestem na pochodzenie,ale staram nie potepiac zadnej narodowosci,jezeli jestem czasami wsciekla,to na ludzi a nie na narodowosc.A przeciez ludzie zli,dobrzy,glupi itd sa na calym swiecie,nie zaleznie od narodowosci. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim Tofi Bremen, ty nie rozumiesz tak dokladnie co ja mam na mysli. Juz raz mowilem ze nie gra to dla nie roli ze pochodze ze slazka, wiesz mi moja zona pochodzi z pomorza i nie ma nic ze Slazkiem wspolnego a wcale nie mamy zadnego z tego powodu problemu. Jeszcze raz powtarzam ja sie nie wstydze ze jetem Polakiem, wrecz przeciwnie wszystkim o tym mowie, jednak o co mi chodzi to to zeby rozumiec innych , rozowmiec Niemcow i probowac na wzajem budowac mosty. Tez nie zaprzeczam ze znajda sie rownierz rasisci w tym kraju, czyz w Pl ich nie ma? Moze powinniscie patrzec troche na pozytywne wiadomosci jak wiele ludzie z Niemiec i Polski robia zeby byly wlasnie na PRZYSZLOSC te stosunku miedzy tymi krajami lepsze. Jak jakis 300 skinow w DDR gdzie tam na ulicy wyskoczy, to w PL juz w glownych wiadomosciach sie o tym krzyczy, to ze pare metrow dalej kilka tysiace przeciwko demonstruje o tym sie juz nie pisze. NIe widzicie tego ze polskich portalach takich jak onet, interia pisze sie tylko zle wiadomosci o Niemczech ?? dlaczego nie pisze o pozytywnych, a wierzcie jest ich wiele. Takich przykladow jest wiele ludzi sie wrogo nastawia a potem takie uprzedzenia sie robia. Jesli ktos wam w twarz tu w Niemczech cos przykrego powie, to zrobcie cos, porozmawiajcie z nim , wyjasnij mu historie, opowiedz mu jak jest w Polsce. Ja tez jak mialem 18 lat zabralem kumpli Niemcow do Zakopanego i strasznie im sie podobalo. Trzeba drugiego najpierw samemu poznac z bliska a potem mozna z tego jakies rezultaty wybierac. Ja wiesz nie rozumie jak mozna tylko negatywne rzeczy zaraz o CALYM narodzie skoro sie tylko jakies wypowiedzi smiesznych gazet czyta albo jakies statystyki, bo w DDRach to tam albo tu. POZNAJCIE LUDZI. Tofi, nie wiem jakie robi doswiadzczenia twoj maz w wojsku, czasami mam wrazenie ze wlasnie tu niektorych to boli ze jeste w niemieckim wojsku, ale wierzcie mi ja sluze demokracji i wiele tez robie zeby wlasnie nie budzili sie takie stereotypy. Miedzyinnymi mam wyklady dla mlodych ludzi (do 100 ludzi), wlasnie tez nie ucze ich tylko pierwszej pomocy albo rzeczy wojskowych ale rownierz mamy wyklady polityczne, rozmawiamy o wszystkim . Ci mlodzi ludzie , Niemcy, sa tez i Polacy tacy jak ja miedzy nimi i inny sa z calego kraju, wlasnie tez wielu z DDR i z Bayern. i wiecie co jakos nie ma problemow, oni sie wcale nie roznia od mlodzierzy z Polski.!!!I jeszcze raz powtarzam ani razu od tych 9 lat jak jestem zolnierzem nie spotkalem sie z jakas dyskryminacja albo rasizmem!!! Sorry ale jak wy bedziecie od poczatku nonstop do wszystkieo negatywnie podchodzic to nigdy tego nie zmienimy. Nigdy nie bedzie lepiej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ale znowu sie tu dzieję, dajcie spokój tym przepychankom słownym, limes pytałaś o zymafluor, u nas ma się to tak jak się uprzesz to dostaniesz, moja stomatolog twierdzi, że jeżeli nie ma powodów zeby go podawać to zdecydowanie nie należy, przykład: moja koleżanka ma dwóch chłopaków podaje ten lek od 6 m-ca życia i co chłopaki maja próchnicę i niezbyt białę ząbki, a moja mała nie dostaje tego i ma biale ząbki bez próchnicy i wstyd przyznać niezbyt często je szczotkuje, tak wię nie wiem jaka zasada obowiązuje, ale nam bez zumafluoru jest dobrze a z innej bajki, to siedzę sobie teraz w biurze, d..pa pobolewa od zastrzyków, a do tego mam jeszcze mnóstwo roboty, wyjdę pewnie ok 17 a jeszcze na niemiecki muszę zdążyć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie tu nikt jeszcze nie obrazil, moze dlatego, ze ja nikogo nie obrazam. Badzmy mili dla ludzia beda mieli dobre zdanie o Polsce, bo Polski pewnie nigdy w zyciu nie zobacza a my jestesmy takim kawaleczkiem Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dykusji o Niemcach dodam, ze spotkalam tu juz Niemcow, ktorzy byli w porzadku , mili i dobrzy ludzie, kulturalni, grzeczni i typowych( ale nie wiem czy to byly tylko pozory??!!!), ale i niemieckich nacjonalistow, ktorzy nawet mieli popowieszane zdjecia omy jak to nazistom bankiecik na tle swastyki serwowala, a w piwnicy jeszcze orzelka nazistowskiego dla zabawy badz dreczenia personelu . Najgorsza w Niemcach jest ich zawisc i potrzeba bycia lepszym i miec wiecej, czyli zachlannosc, pazernosc i bezwzglednosc. Te znamy juz z czasow drugiej wojny swiatowej. Pokazcie mi kochane jakies stulecie, gdy Niemcy nie probowali napasc / zbodyc Polske??!! Ich kraj jest powierzchniowo wiekszy niz nasz, sa bogatsi, maja lepsza pomoc socjalna itd, ale nadal czuja potrzebe sprawdzania sie na naszym tle, bo tym biednieszym, brudniejszym, gorszym. Dlaczego nie mierza sie z innymi mocarstwami np. Wielka Brytania badz USA? Odpowiedz jest prosta bo by wypadli gorzej, a tego sie boja. To jak laska, ktora chodzi z brzydsza kolezanka, zeby faceci widzieli w niej ladna..Dosyc mam Niemcow i ich zadufania. Jestem dumna z bycia Polka. Nigdy nieglodowalam w Polsce, wyuczylam sie na dobrym poziomie, wyzdrowili mnie polscy lekarze. Gdyby w Polsce nie bylo takiej korupcji i zlodziejstwa, przejedzenia wszystkiego za komuny to wszyscy mielibysmy szanse na normalne zycie.A tak musimy szukac prespepktyw gdzie indziej.I tyle do mojego zycia na obczyznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale ta korupcje i zlodziejstwo to chyba nie Niemca uprawiaja w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james....nie hcce mi sie juz pisac, ale to co napisales jest kwintesencja tego co napisalam ja i limes.....w polsce tez sie mowi duzo dobrego o Niemczeh tak jak i na GMX niemieckim widzialam zlego o PL:) Szkoda dyskusji, niemcy sa sami z soba skloceni, a co dopiero obcokrajowcy:) ja tez we wrocku mialam wycieczki niemieckie i bylo super i przyjemnie a nawet dziadek mojego meza sluzyl w Wermachcie i co ....jestesmy ponad uprzedzenia:) Maz jest w wojsku bo kocha ta prace, a nie z przymusu...ale na zakonczenie jedno bardzo madre zdanie - niewiedzac skad przszlismy nie wiemy dokad isc ...ide na sniadanko i jestem w DE 1, 5 roku i nie spotkalam sie w PL wsrod srodowska studenckiego antagonizmu polski czy niemiec....bezpodstawnych atakow i skonczymy ten temat i na szczescie nie ma granic i mozna np w szwajcarii mieszkac:) cudo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie go pisze :), jak zdaze to wysle przed praca a jak nie to wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach ludzie, ja naprawde trace juz sile. Prosze co niektorych tutaj zajac sie troche historia (objektywnie) i przedewszystkim polityka gospodarcza, polityka globalna swiata, mam dosc sluchania a to DDR a o To Niemcy a to Polacy a to ci glupcy Turcy a a to Hindusi sa gorsi itd. TOLERANCJA. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego gara! Mowcie o dobrych i zlych ludziach bo mam wraznie ze jakby co niektory tutaj mieszal w Polityce to bysmy mieli pewnie juz III wojne swiatowa....Ludzie skoncze narzekac tylko bierzcie sie do roboty by wlasnie cos sie polepszylo, w koncu jestesmy wszyscy tymi samymi ludzi. Wiecie co jak bedzie tylko jeden dobry czlowiek miedzy 100 zlymi, to co , nie powiem przeciesz ze wszyscy sa zli.... Owszem mozemy dyskutowac, mozemy krytykowac ale zeby ta krytyka byla konstruktywna i nie obrazala inne osobistosci ....i zaraz calego narodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o!!! udalo mi sie rozpaczac strone, zatem, moze to teraz ja narzuce jakis temacik.... :D:D:D:D a wiec proponuje.... co dzis gotujecie? b;) :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze... poopowiadamy sobie w jaki sposob znalazlysmy ( znalezlismy) swoja druga polowke.... ja na ptzyklad w necie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes - tak w zasadzie wszystkim nam chodzi o to samo...wiec darujmy sobie dyskusje bo niestety do kompromisu nie dojdziemy:) James - dyskusja sie zaczela od tego ze czulysmy smutek bo polska przegrala a w meczu nie w polityce czy globalizmie....my nie kwestionowalysmy ze niemcy byli lepsi - walczyli do ostatniej pilki, ale nie zarzucaj nam ze mamy nerwa jak nasi przegrywaja...bo z tego rodzi sie durna dyskusja Polacy w De....czy na calym swiecie...widzisz ci po 89 roku maja inne poglady, my zyjace tu 2, 3 lata inne, i trzeba to uszanowac... ps. a dzisiaj sasiadlka zdziwila sie ze my a PL mamy supermarkety :):) i co usmialam sie i poszlam dalej:) bo najwieksza zaleta jest smiac sie z siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co ty, pisz, juz nie gadamy o polityce zagranicznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak poznalysmy mezow - to raczej mezowie poznali nas, celowo szukajac w PL:):) Z niemkami nie wytrzymali heheh i my tu mowimy o asymilacji polka w domu to czastka polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u nas byla to milosc od pierwszego klikniecia :D:D:D maz jest jednak polakiem, ale poznalismy sie juz tu w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez w necie :) lub raczej polowka mnie znalazla. Na obiad mamy nalesniki z wczoraj. Musze Wam jeszcze koniecznie napisac przepis na jogurt wlasnej roboty wczoraj wyprobowalismy. Pychota. Litr mleka podgrzec troche, dodac 3 lyzki jogurtu naturalnego z zywymi kulturami bakterii i odstawic w cieple miejsce na 48 godzin. ja po 20 godzinach mialam pyszny jogurcik, do ktorego dodalismy rozpackane banany i cukier gronowy. Moj maz wyprobowal jeszcze kilka mieszanek ale ten z bananami byl najpyszniejsze. Limes mailik juz napisany zaraz wysylam poslanca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×