Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

I jeszcze pytanie do wszystkich. Czy slub zawarty teraz w Niemczech a w Polsce ma taka sama wartosc? Znaczenie? Bardzo mnie to interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta... mysle, ze tak, ja bralam slub tutaj, ale jako niby Niemka ;) powiedziano nam, ze ze wzg na meza mamy poprostu bedac w Polsce pokazac dokumenty w USC zeby oni soiebie odnotowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wycieli
wycieli rozmowe madlen z sarra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motto na dziś : Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam elzbieta-23-73, najszybciej i najtaniej jest zwocic sie o wydanie miedzynarodowego aktu malzenstwa w miejscu gdzie zawieralas slub, z tym nalezy zwrocic sie do USC w Polsce w miejscu poprzedniego zamieszkania w celu umiejscowienia aktu slubu zawartego poza granicami Polski. Mozna to zalatwic rowniez przez tzw. pelnomocnika (tj. mame, tate, siostre, brata). Za takie pelnomocnictwo nic sie nie placi, no chyba ze pelnomocnikiem jest osoba obca. Miedzynarodowego aktu slubu nie trzeba juz tlumaczyc, poniewaz jest on w roznych jezykach w tym po polsku. Za cale zalatwienie sprawy trzeba zaplacic ok. 50 zl i to zalezy juz od miasta. Niedawno sprawdzalam bo tez musze to sobie zalatwic do zmiany dowodu. Taki miedzynarodowy akt bardzo upraszcza sprawe i oszczedzasz sobie czasu i pieniedzy i nerwow. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze wszystkie akty (tj. urodzenia, slubu, zgonu) mozna otrzymac na drukach miedzynarodowych i w Niemczech i w Polsce. I nie trzeba tlumaczyc przez tlumacza przysieglego ani potwierdzac przez konsulat. Ps. elzbieta-23-73 do tego umiejscowienia aktu potrzeba: 1. Akt slubu (najlepiej miedzynarodowy) + ewent. tlumaczenie (jesli nie ma miedzynarodowego) 2. Skrocone odpisy aktow urodzenia malzonkow, 3. Jesli zalatwia sie sprawe przez pelnomocnika to pelnomocnistwo (pelnomocnik musi okazac dowod osobisty) 4. Jesli sprawe zalatwia sie osobiscie to rowniez trzeba miec dowod osobysty lub paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny.... ja wam wyjasnie teraz wiecej. I dokladniej a wy moze sie z czmys takim spotkalyscie. Moj przed slubny jest tu na pochodzenie. Juz 27 lat jest niemcem. Ale ostatnio strzelilo mu do glowy sprawdzic, czy jma nadal papiery polskie. No i przez przypadek okazalo sie , ze sa. Czyli , ze w tej chwili ma 2 obywatelstwa. My chcielismy wziasc slub, ale czy tu w Niemczech, czy w Polsce, mnostwo papierkow trzeba nam zalatwic, a do tego Niemcy zazyczyli sobie aby tlumaczenia byly zrobione w Niemczech, Acha i musze jeszcze ze 2 apostile zalatwic. Oczywiscie wszystko to dosyc sporo kosztuje. Nawet duzo, jesli chodzi o nasza sytuacje teraz. Wiec moj wymyslil teraz, ze slub wezmiemy w Polsce. Tylko jak to teraz bedzie z zatwierdzeniem. W N iemczech. Uznaja to czy nie?! Bede mial wszystkie prawa, czy nie?! Bo same wiecie, ze ubezpieczenie, lekarz, to wazne. Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam słoniecznie, u nas wczoraj z wieczorka popadał snieg, teraz świeci słonko, przez które przebijają sie chmury śniegowe, pewnie będzie sypało, mam dzisiaj strasznego dołka, ciągnie się to od wczoraj, i tak naprawde to żyć mi się odechciewa czego by się nie chwycic to wszystko pod górkę, mała ciągle chora, babcia robi łaskę żeby wnuczki przypilnować, bo wychodzi z założenia ze jak masz trochę więcej pieniędzy to weź sobie opiekunke, a nawiasem mówiąc zarabiasz 1500 zł i 500 oddajesz na przedszkole i opiekunke to czy warto pracować? a z drugiej strony jak rodzinka czegoś potrzebuje to wie gdzie przyjść, popaprane to zycie i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta-23-73. Moj maz tez ma dwa obywatelstwa. Bralismy slub w Niemczech. Potrzebowalismy skrocone akty urodzenia (aktualne) i ja potrzebowalam zaswiadzenie z USC o zdolnosci zawarcia slubu za granica (mam tylko obywatelstwo polskie i nie bede tego zmieniac) no i zameldowanie w Niemczech oczywiscie. Jak pojdziesz do USC w miejscu swojego urodzenia to popros o wydanie aktu urodzenia na druku miedzynarodowym, moze odrobine wiecej kosztuja znaczki ale nie tyle ile tlumaczenie tego papierka. Wszedzie uznaja akty na drukach miedzynarodowych. Niestety kazdy urzad w Niemczech wymaga aby tlumaczenie bylo zrobione przez tlumaczy stad a nie z Polski no chyba ze masz to zatwierdzone przez konsulat niemiecki na terenie RP. Jak juz pisalam najtaniej i najszybciej jest wziac dany akt na druku miedzynarodowym i musza tak wydac jak chcesz bo jestesmy w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksaia...... 🌼 nie przejmuj sie tak. Moze pomysl czy w okolicy, mloda sasiadka, licealistka moze, bylaby chetna do pomocy. Zawsze to pomoc, a juz nie bedzie tak drogo. Tak mysle. Jeszcze troche i bedziesz tutaj z mezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes.... ale ty bralas slub jeszcze przed wejscie do UE? Teraz jest troszke inaczej. Dziewczyny my juz bylismy po urzedach. Niestety ja jestem po rozwodach i moj tez po jednym. Jesli chcemy wziasc slub w D. to musze ja przyniesc - akt urodzenia+tlumaczenie - akty slubow+tl - akty rozwodowe+tl+apostile -zaswiadczenie z urzedu st. Jesli w PL to tez musimy przedstawic te same papierki w niem. urzedzie tu gdzie miszkamy+ jego papiery akt slubu i rozwodu+sztambuch rodzinny i wtedy on dostaje zaswiadczenie , ze moze wziasc slub w PL. Same widzicie to nie latwizna wcale. Dlatego mnie interesuje jak to by bylo, gdyby j/W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta-23-73 Czy Ty czytasz co sie do Ciebie pisze? Nie potrzebujesz zadnych tlumaczen jesli wezmiesz to na drukach MIEDZYNARODOWYCH a nie zwyklych. Jestesmy w UE i takie (czytaj miedzynarodowe) papierki sa akceptowane. To jest o wiele TANSZE. Przepraszam, ale jestem podirytowana kiedy ktos mnie ignoruje a ja sie produkuje jak ta gl...a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme... ja cie nie ignoruje :) tylko napisalam, co sobie zazyczyli w niemieckim urzedzie. Przeciez to nie moj wymysl. Nie wsciekaj sie prosze. To ich wymysly, nic nie mowili o miedzynarodowych papierkach. Wiec nie bede sie spierac. Taki tu W Weiden mamy urzad i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wsciekam sie, mowie tylko ze to honoruja, bo niedawno zalatwialam tak papiery jak moj tata zmarl w Niemczech jak byl u mnie w odwiedzinach (a mieszkal w Polsce). Stad wiem. U nas w Wörth tez panie robia pod gorke ale musza uznac taki miedzynarodowy papier czy chca czy nie. Tez nam nikt o tym wczesniej nie powiedzial, dowiedzialam sie dopiero na okolicznosc tego przykrego dla mnie zdarzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,problem papierkow...jak ja to lubie... a wiec napisze moze bardziej klarownie a moze nie:) slub bralam w PL 31.08.2006 z obywatelem niemieckim(od 30 lat) on kawaler ja rozwodka ,wiec aby to zalatwic on w DE potrzebowal wyrobic zgode na zawarcie zwiazku malzenskiego,a do tego potrzebowal moj wyrok rozwodowy-tlumaczony w DE i moj akt urodzenia-druk miedzynarodowy.Jak juz to bylo zalatwione dostal na druku miedzynarodowym zgode na slub w PL.Przyszlismy do mojego USC a tam sie okazalo ze ten niemiecki druk miedzynarodowy trzeba prztlumaczyc...bo byl w kilku jezykach ale ani slowa po polsku,no ale to juz za ok 30 zl tlumacz polski przetlumaczyl.no i po takich perypetiach udalo sie.A i nie wiem jak palnujecie ale termin ustala sie miesiac i jeden dzien przed...chyba ze sa jakies szczegolne uwarunkowania to na prosbe przyszlych mlzonkow mozna cos szybciej zalatwic.Tyle wiem to moge sie podzielic;) pozdrawiam deszczowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno ,przy zalatwianiu formalnosci w PL urzedzie trzeba zaznaczyc im glosno i wyraznie ze chce sie potem otrzymac miedzynarodowy akt malzenstwa...to potem w DE pokazuje sie w urzedzie i jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunka3dan
Dziewczyny , czy jest tu ktos z okolic Bonn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim. Od 3 miesiecy mieszkam z mezem we Flensburgu(północne Niemcy, blisko granicy z Danią). Pare dni temu dostałam pismo od GEZ, że musze płacic za telewizje, radio,radiobudzik, radio w samochodzie i różne takie. Oczywiscie jeżeli nie zapłace to strasza wysoką karą(do 1000 euro). Gdybm miała to wszystko policzyc to wychodzi okolo 60 euro na miesiąc. Dla nas to spora suma tym bardziej, że ja nie pracuje. Mąż pyal sie Niemców czy placą. Jedni mówią tak, drudzy nie. A jak to jest u Was? Płacicie? Poradzcie nam co zrobić. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie moje pytanie zostalo zignorowane..nie chcecie sie pochwalic gdzie pracujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam obiadowa pora. poczytalam troche sobie... karlsruhe... ja pracuje w domu... z dzieckiem i juz dosyc duuuuuzym brzuchem... ;) ale przedtem pracowalam w spedycji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam limes-inferior :-) no wiec tak... mam 24 lata, w niemczech mieszkam od 4 i pol roku... i mam meza :) na razie dzieci nie mamy, ale planujemy. :-) jak bedziecie chcialy wiedziec wiecej to pytajcie... moze odpowiem ;-) hy hy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka83 milo mi :) fajnie ze kolejna kolezanka na forum z Bremen jest, w jakiej czesci mkieszkasz? napisz cos o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no at tak po za tym udalo mi sie trafic dzisiaj na jesz7cze kilka przecen ;) :) , a ze moge mezowi wytlumaczyc, ze przeciez teraz bedzie chlopiuec, i po Madleen nie bedzie nosil wielu rzeczy to moge kupowac... kupowac.... kupowac ;) :D:D:D aj jakie to slodkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe dziewczyny citrus Flensburg to bardzo ładne miasto, byłam tam jakieś 3 lata temu, tylko za bardzo wiało z tego co pamiętam, brzuchatki co tam u was w brzuszkach słychać? jak maluszki i wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×