Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

dlaczego miałby się przewracać ? przecież takie perełki powinny być przetłumaczone na wszystkie!!! języki świata. Ja tam zanoszę takie rzeczy do przedszkola, a co niech dzieci niem. zapoznają się z lit. polską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym świetne do ćwiczenia języka bo po polsku to chyba każdy zna i tłumaczyć nie musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jezeli juz jestesmy przy temacie... macie jakies linki niemieckie z bwierszykami dla dzieci? chcialbym malej cos juz przyswajac oprcz naszych polskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz wiecej takich perelek to ja prosze bardzo chocby na maila :) to jest piekne jak tylko przyjedzie moj maz z treningu razaz mu wyrecytuje. A tak swoja droga to jeszcze Wam nie napisalam co moj maz w sobote nakombinowal. Pojechal swoja pszczolka na trening. przebiegl 20 km i reszta grupy stwierdzila, ze jedzie juz do domu a Moj maz postanowil jeszcze 20 minut do pelnych 2 godzin pobiegac. Po tych 20 minutach jak juz nikogo nie bylo zauwazyl, ze nie ma klucha od swojej pszczolki. Prawdopodobnie wypadl mu jak byl za potrzeba. Postanowil wiec tam sprawdzic, az balo to 7 km od parkingu zrobil jeszcze 14 km, klucza nie znalazl. Komorka i ciepla kurtka byly w aucie. Wreszcie dotarl do trenera, na szczscie byl w domu, bo nikogo innego w tym miescie nie znamy. Jak przyjechalam z zapasowym kluczem to siedzial zmarzniety na przystanku. Przebiegl ok 36 km (prawie maraton) i byl w drodze ok 4 godzin :( Dzieki Bogu, ze sie nie zaziebil i jest caly i zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz ci limes powiem dlaczego spoważniałam, tez się wkur....isz otóż wyobraźcie sobie, że nie chciało mi sie pisać tekstu z książki i szukałam przez Google wydawało mi się że wyskoczy mi tysiące stron - do cholery przeciez to klasyka gatunku- a tu nie dość że jedna to ja tam wchodzę a tu wiersz jest i owszem ale... teraz uwaga !!! podpisany że ANONIM no to do monitora co k....wa jaki anonim pokrako !!! i w te pędy zabieram się za pisanie komentarz z goracym protestem ale się kurna dopchać nie moge bo: \"Aufgrund des gestiegenen Spams durch sogenannte Spambots, müssen wir Euch bitten, zunächst die folgende Captcha Abfrage zu beantworten, bevor Ihr kommentieren könnt.\" no i klikam i klikam i nic.... no po prostu ochłonąć nie mogę wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to kurna nasza wina , nasza POLSKI, na dlaczego siępolski nie promuje ? przecież mamy trochę tych pisarzy , poetów i innych też , sa u nas piękne miejsca no to później kurka taki Brzechwa to anonim jasna.....!!!! ale sie wściekłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy w Polsce wie kto to Goethe czy Schiller a tu proszę Brzechwa to anonim. No czym się ten nasz rząd zajmuje ja się pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pewnikiem Jeames
wkleil tam ten wiersz, tylko wstydzil sie podpisac bo Brzechwa brzmi zbyt polsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki limes dawaj ! a ja idę winka sobie nalać na uspokojenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, moja Madleen wlasnie posadzila lalke na nocnik i mowi do niej PRYK :D:D:D a nic jej dzisiaj o nocniku nie mowila, chyba podejrzala nasza rozmowe tutaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pewnikiem Jeames i po co znowu wciskasz takie teksty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem,widze ze na tapecie temat ponad narodowosciowy-nocnik i smoczek.TO powiem Wam ,ze z corka tez mialam problem i kiedys jedna pani powiedziala do corki ze ma takiego malego dzidziusia w domu i czy da dla niego ten smoczek ,a ona bez zastanowienia oddala..potem troche marudzila ale stanowczo mowilismy ze dala dzidziusiowi(pani po kryjomu oddala mi smoczek) no a z robieniem siku na nocnik ...ktos mi doradzil ze mam pokazac corce jak to sie robi....troche ciezko bylo ale pokazalam ze mama robi siiii i tu sie robi siiii do nocnika i jakos poszlo...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany Gingera DZIĘKI ;-) ja mam dość bujną wyobraźnie ! ale się ubawiłam juz mi przeszło i teraz moge juz na spokojnie rozmawiać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera podziwiam podziwiam :D:D:D:D mi by bylo teraz chyba zroche zle pokazac malej jak to sie na nocniku robi ;) moze jednak sprobuje :) a no wlasnie ciezaroweczki, jak sie czujecie´? ja ostatnio troche gorzej... ciagniecie brzucha pojawia sie co chwile... spac nie moge... a w srode mam termin u poloznej... moze cos mi poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no limes a Króla maciusia I. to KIKA wymyśliła już pół raku temu mnie na tę okoliczność szlag trafiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zamiast wierszyków piosenki małej puszczam, ściągnęłam wszystkie śpiewane przez fasolki i kukulską z dzieciństwa i aż miło skłuchać kaczkę dziwaczkę czy zuzię, mała wtedy ściąga kapciuch wskakuje na kanpę i śpiewa, a jak jej nie wychodzi to rozgląda się i mówi sama do siebie \"przecież nikt nie widzi\" i dalej udaje ze zna wszystko na pamięć, a ja mam wtedy niezły ubaw żegnam już z wieczorka, ich habe Kopfschmerzen i zaraz z bólu będę zwracać, trzymajcie się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu mam pytanko :D:D:D kiedys znalazlam taka niemiecka strone, wyszukiwarke imion dla dzieci, mozna bylo wpisac swoje nazwisko i wyskakiwaly pasujace imiona, no bo po co kaleczyc dziecko:) My niby mamy dla syna Marcell, ale nie jestem jakos pewna czy bedzie to posowalo... no i jest tyle fajnych imion... ciekawych moze znacie ta strone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza.... polecam książkę pt. \"Dzieci to lubią najbardziej. Antologia polskiej literatury dziecięcej / Die Kinder Moegen das. Anthologie Polnischer Kinderliteratur\" + CD jest to wydanie dwujęzyczne!!! na jednej stronie po pol. na drugiej po niem. i najpierw krótka notka o autorze, oczywiście równiez w 2 językach , jak dla potrzeb twojej pracy rewelacja. ja zakupiłam 2 lata temu ale widziałam ze sa jeszcze w sprzedaży w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, ja na prawde barrrdzo lubie czytac. Pochlaniam wszystko jak leci, no wylaczajac juz horrory, bo wystarczajaco mam ich w zyciu codziennym:) Jednak jednego nie moge zrobic, czytac po niemiecku. Ja wiem, ze jeszcze nie znam dobrze mi w tym jezyku, ale mowia, ze przez czytanie jest potem latwiej. A ja nie moge i juz!!!!! A wy czytacie po niemiecku ksiazki? Moze macie na to rade? Tylko nie mowcie, ze dzieciece, bo tez nie idzie. Ja po prostu ju z nich wyroslam, choc lubialam zawsze bajki. I co zrobic z tym robakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a proszę bardzo ;-) Die große Lok ist heiß. Ihr Öl tropft auf das Gleis. Und Öl ist, wie man weiß, Lokomotivenschweiß. Der Heizer, er füllt ihr mit Kohle den Bauch. Drum keucht sie und jammert und stöhnt unterm Rauch. \"Uch, ist das heiß! Huh, so viel Schweiß! Puh, welche Glut! Das tut nicht gut!\" Kaum kann sie schnaufen, kaum sich noch mucken: Immer mehr Kohlen muß sie verschlucken. Und so viele Wagen stehn auf den Gleisen, große und schwere, aus Stahl und aus Eisen. Die soll sie schleppen. Je, welche Mühe! Im einen sind Pferde, im andern sind Kühe. Im dritten sind Männer, sehr dick und sehr rund, die futtern dort Würste, fast viereinhalb Pfund. Im vierten Waggon stehn sechs große Klaviere, im fünften sind wilde und seltene Tiere: Ein Bär, zwei Giraffen und ein Elefant, im sechsten, da werden Bananen versandt, im siebten sind eichene Tische und Schränke, im achten gar eine Kanone - man denke! Im neunten sind Schweine, die fett sind vom Mästen, im zehnten nur Koffer und Kisten und Kästen, und dabei gibt\'s vierzig solch riesiger Wagen, was da alles drin ist, das kann ich nicht sagen! Und kämen selbst tausend der stärksten Athleten, und schmausten sie jeder wohl tausend Pasteten, und würden sie noch soviel Mühe sich geben: Sie könnten die Lok mit den Wagen nicht heben! Plötzlich - tschuff, plötzlich - puff, da staunt ein jeder: Rollen die Räder! Erst ging es langsam, schildkröten-langsam, bis die Maschine allmählich in Gang kam. Mühselig zieht sie mit Schnaufen und Grollen, aber die Räder, die Räder, sie rollen. Und nun geht es fort mit Getös und Gebrauch und rattert und tattert und schnattert und knattert. Wohin denn? Wohin denn? Wohin? Gradeaus! Aus Schienen, auf Schienen, auf Brücken, durch Felder, Durch Berge, durch Tunnel, durch Wiesen, durch Wälder. Die Räder, sie plappern ihr Sprüchlein (ihr wißt es): \"So ist es, so ist es, so ist es, so ist es!\" Sie rollen, sie tollen durch Hügel und Tal, als wär die Maschine kein Dampfroß aus Stahl, als wär sie, als wär sie - potz Schwefel und Pech - was Kleines, was Feines, ein Spielzeug aus Blech. Warum nur, wieso nur, weshalb nur so flink? Wer treibt denn, wer treibt denn, wer treibt denn das Ding? Wer macht dies Gestöhn und Geschnauf und Gestampf? Der Dampf, liebe Leute, der zischende Dampf! Der Dampf aus dem Kessel (das weiß ja ein jeder), der Dampf treibt die Kolben, die Kolben die Räder, die Räder, sie treiben die schwere, massive, die keuchende eiserne Lokomotive. Und immerzu plappern die Räder (ihr wißt es): \"So ist es, so ist es, so ist es, so ist es!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo:-)) Marta ja chcialam do Ciebei zadzwonic ale myslalam ze jestes teraz dziecmi zajeta no i ze za pözno.Planuje przyjechac w srode jezeli Tobie pasuje.Tak na 10 na kawke.:D A twoja mala to juz sporo möwi.Möj tylko po chinsku:-)) Möj dözy jak poszedl do przedszkola to niepotrzebowal pieluch.Za to trzymal lapska w buzi bardzo dlugo(zamiast smoczka). Ten maly teraz to przed paroma miesiacami moglam go na toalecie posadzic i nawet cos zrobil ale od dlugiego czasu nieudaje mi sie to.Zazwyczaj jest juz po wszystkim zanim zauwaze ze robi.Ale sam zanosi pieluche do smietnika.Noi nigdy niechcial smoczka. Madlen bardzo sie ciesze ze jestes.Znowu:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Die Wundertüte. Alte und neue Gedichte für Kinder Hrsg.: Kliewer, Ursula; Kliewer, Heinz-Jürgen Überarb. und erg. Neuausg. Geb. Format 9,6 x 15,2 cm. 356 S. 25 Abb. ISBN: 978-3-15-010581-8 EUR (D): 12,00 – EUR (A): 12,40 * – Fr (CH): 21,90 podobno w tej ksiazce jest Lokomotywa Tuwima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to ta Lokomotywa jest już u nas na topiku ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay, w srode na 10 jest ok, no chociaz ja na 12.30 mam termin u poloznej, ale mysle ze w dwoch godzinkach sie zmiescimy, dzieci i tak pewnie beda sie laly ;) ja nie spie, z mala walczy tatus, dzisiaj niestety dluuuugo, Madleen zaczyna gadac troche po polsku wstawia niemiecki tez juz, ale ogolnie gore bietrze chinszczyzna :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przetłumaczyć taki sztandarowy przykład na onomatopeje to jest Leistung ! myślę że tłumacz odwalił kawał dobrej roboty. Spróbujcie to przeczytać tak jak was uczyli w szkole . Macht Spass!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×