Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Karlsruhe-a moze mozna obciazyc czyms to miejsce ,to wtedy sie wyprostuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżbieta 23-73 rzekłabym super fajna, jak to jednak przypadek potrafi bardzo zmienic nasze zycie :) :) :) A jak tam JG sniegu dużo? Pewnie za tydzien bede musiała zjechać, nie wiem na jakie drogi sie nastawić. Ja jeszczcze z tym fluorem, to chyba wazne ale ja córci jeszcze podaje z wit.D3 czyli zymafuor D 500, i to przed porcja mleka, podobno D3 lepiej wchłania sie z wapniem za to fluor niekoniecznie. Wiec jak najlepiej to podać??? Zaczynam wątpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze wam ze macie tyle czsu na pisanie, ja tonę w papierzyskach, jak pomyślę ile jeszcze tu musze siedzieć to krew mnie zalewa... limes, marta HB za mną ta pizza chodzi juz jakis miesiąc, a że nie należe do najszczuplejszych (162 cm i jakieś 65 kg) to jestem na wiecznej diecie hahaha... ale pewnie sobie na nią dzisiaj pozwolę a potem bede płakać i pójdę na 20/20/20,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
llimes-inferior całkowita racja !!! o zęby mleczne tez powinno sie bardzo dbać. Ja to mam nawet lekkiego bzika na tym punkcie. Mala ma 4 szczoteczki, paste do zebów i zabki staramy się myć 2-3 razy dziennie. Może dlatego, że moi rodzice bardzo ale to bardzo zaniedbywali ząbki w tym mleczne swoich dzieci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skagenka... nie ma!!!!!!! Naprawde nie ma zadnego . Tylko Szklarska, Karpacz, Harrachov. Nie musisz sie przejmowac, bo i nic nie zapowiadali. Jak dlugo bedziesz?? Ja zjezdzam znowu z corka na ferie 17 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe są takie historie, ja yeż wierzę w Boga, chociaż może nie tak bardzo jak :się powinno: ale takie wydarzenia to z pewnością nie tylko ręka opatrzności, ale wiem po sobie, że to ciężka praca, długie oczekiwanie i wytrwałość, już kiedyś o tym pisłam, moja mała był rehabilitowna od 3 doby zycia, nie oddychała sama, nie miała odruchów mięśniowych i wszyscy zastanawiali się co będzie dalej, a tu niespodzianka, mała rozwija się jak wzorcowy trzylatek, jeżeli ktoś nie wie, to nigdy by nie pomyślał, że to wcześniak (32 tydz.) z 2 pkt Apgara przy urodzeniu, mówimy na nią mała Bielicka, bo tryska życiem, humorem i może zagadać na smierć, wierzę że wytrwała praca rodziców i także modlitwa może przyczunić sie do takich cudów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny.... ale sie postaralyscie o lekture dla mnie, ja odeszlam tylko na 2 godzinki od kompa a tu tyyyyyle do czytania :) Karlsruhe... ja swojego meza poznalam na czaterii, bylam jjuz tu w DE on tez, rok czasu klikalismy, jako znajomi, bo oboje bylismy w stalych zuwiazkach. az tak sie zycie poukladalo, ze zostalismy sami, i wtedy przyszedl czas na spotkanie. a od pierwszego spotkania w % miesiecy bylismy juz malzenstwem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka witam :) ja tez zapewne usmiechne sie do ciebie w sprawie wyzej wymienionej, zostawie czas dkla kolezanek, poczekam az sie uspokoi... po za tym ja tez jestem z Bremen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) sprawa wyzej wymieniona widze ze rzeczywiscie wymaga omowienia :) a na rynku niestety zwlaszcza w tym temacie dosc sporo jest przyslowiowych smiecie i trzeba na prawde bardzo uwazac na to co sie bierzei czy rzeczywiscie przyniesie to jakies korzyscie:) w jakiej dzielnicy HB mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palinka1983 hej ja mieszkam na Blockdiek :( no stety i niestety, ale damy rade :D moze w jakijs tam bliskiej przyszlosci... no ale to inny temat? a gdzie ty mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaHB ja mieszkam na Walle w sumie jest ok ale ta dzielnica niestety uroda nie grzeszy , zalety takie ze blisko do centrum ale jak dla mnie zdecydowanie za glosno!!!:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
No Marta..powiem Ci ze ładna historia...a jad daleko mieszkaliscie od siebie..ze tez az rok to trwalo...czyli zaczynaliscie od przyjazni..przeznaczenie zadzialalo..jednym slowem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karlsruhe, bylo miedzy nami 250 km... ale to raczej nie stanowiloby problemu, bo umowilismy sie zeby bylo smieszniej w POLSCE :D:D:D oboje nie chcielismy nikogo skrzywdzic... wolelismy zostac takimi przyjaciolmi z czatu... no i tak to wyszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
niesamowita historia...ale byliscie cierpliwi to trzeba przyznac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palinka1983 my mieszkamy tu od pazdziernika, jak narazie jest ok, tylko wlasnie te bloki... ja nie umialam nigdy mieszkac w bloku, teraz musze :( okolica raczej spokojna, mimo ze niektorzy odradzali nam to miejsce mamy na okolo parki, 2 jeziorka, jest gdzuie pojsc na spacer, do mista mamy 20 minut tramwajem lub autem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karlsruhe, bylismy ale jak juz sie spotkalismy to do teraz tylko jedna rozlake mielismy, 3 tygodniowa, po za tym nie spuszczamy z sioebie oka :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Drodzy młodzi, pielęgnujcie wasze talenty nie tylko po to, by osiągnąć pozycję społeczną, lecz także, by pomagać innym wzrastać. Rozwijajcie swe możliwości nie tylko po to, aby być bardziej »konkurencyjni« i »produktywni«, ale aby być »świadkami miłości«\". Benedykt VI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jaka cisza...:) kassay jestes tam? kiedy wpadniesz na kawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo zaraz wysle, na szczescie mam kopie. Bibik co to jest za kurs Rucksack-mutter? no mi sie kojarzy z plecakiem a moze z kangurem hihih Eva :D Pisalyscie kiedys, ze chcialybyscie pozbyc sie ciuszkow po dzieciach. U nas w przedszkolu jest raz w roku taki bazar zabawek i ksiazek dzieciecych. Mozna te rzeczy przyniesc, wyznaczyc cene, potem to wystawiane jest do sprzedazy, odciagaja od sprzedanej sume chyba 10 na cele przedszkolne reszte kasy i niespzedane rzeczy mozna odebrac. Z tego co sie orientuje u nas przynajmniej raz w miesiacu jakas instytucja robi taki bazar, z ciuchami, zabawkami itp. A to czerwony krzyz a to szkola a to przedszkole albo jakies stowarzyszenie pomocy dzieciom. Podoba mi sie to bo mozna pozbyc sie rzeczy niepotrzebnych, zarobic i do tego pomoc tej instytucji. Rozejrzyjcie sie pewnie u was tez takie bazary sie odbywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie,:P ale i tak zdecydowalam sie napisac co u mnie slychac:D W sobote zdawalam egzamin ZMP,trwal bardzo dlugo (od 8.30 do 14.00)dla mnie,inni musieli dluzej zostac i czekac na swoja kolej w ustnym.Ostatnia osoba wyszla o 17.30.Na wyniki musimy poczekac 3 do 4 tygodni,ale jestem pozytywnej mysli;) Pozdrawiam was!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen fajnie, na pewno masz zdane :) Jak tam z miejscem dla Twojego przedszkolaka? ja sie pytalam w pracy to oni dzwonia do rodzicow jak jest miejsce. Ale to roznie moze byc zaleznie od zwyczajow w przedszkolu. No i teraz sa zapisy do przedszkoli wiec dowiedz sie dokladnie. Moga stwierdzic, ze jak sie nie zapisaliscie teraz tzn, ze macie miejsce gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza wlasnie dostalismy w sobote list z przedszkola.Mala idzie od piewszego sierpnia.3 latka konczy w czerwcu,wiec myslalm ze pojdzie szybciej,ale to nie szkodzi ,moze ja w koncu naucze do sierpnia siadac na nocnik.A moze macie dziewczyny jakies wskazowki jak ja\"zmusic \"do siusiania w toalecie.Nie o to chodzi ,ze ona nie rozumie, ze ma tam sikac,po prostu strasznie placze na widok samego nocnika,a jak jej sciagne pampersa i chodzi bez to \"zrobi\"na podloge.Tak na zlosc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie Madlen. Do sierpnia na pewno sie nauczy. Jo mail wyslany. Mam nadzieje, ze choc troche Was usatysfakcjonowalam swoja odpowiedzia. Dziewczyna napiszcie cos o krabel grupach jak to sie odbywa itp. U nas w przedszkolu chca cos takiego zrobic. Zastanawialam sie czy spolecznie tego nie poprowadzic ale za dobrze nie wiem na czym to polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Ruch sie zrobil niesamowity. Madlen21, moj synus w listopadzie skonczyl 2 latka. Od prawie dwoch tygodni chodzi bez pampersa. Na nocnik tez nie chce siadac, wiec kupilismy mu nakladke na ubikacje i tam chetnie siada jak dorosly. Teraz ma jeszcze dodatkowa motywacje poniewaz jego mlodsza siostra tez juz powoli uczy sie siusiac do nocnika i jest mu troche glupio ze jest starszy o jakies 1,5 roku i nie wola jeszcze sam. Na poczatku to sadzalam go na te ubikacje co jakies 10 minut i ciagle pytalam czy chce siusiu, teraz robie to rzadziej ale jeszcze pytam czy chce na ubikacje czy nie. No i zalapal, sam juz wola jak chce. Zdazyly nam sie dwie wpadki i pewnie jeszcze niejedna przed nami. Ale mysle ze pampersy mam juz za soba a i przy okazji cura tez nauczy wolac. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem... kolacja zjedzona, dzoiecko wykapane, jeszcze tylko je spac polozyc... ja tez staram sie nauczyc moja corcie siadac na nocnik, tzn usiasc jej jest fajnie, tylko co zrobic to juz inna sprawa. mala ma w pokoju szafe rogowa i che´tnie sie w niej bawi, odkryla ostatnio rowniez, ze w spokoju moze zalatwic tam sprawy fizjologiczne ;) zastanawiam sie czy oze jej tam nocnika nie wstawic ? moze poskutkuje... smoczka ograniczamy tez... na ile sie da... ale wydaje mi sie ze jeszcze dluga droga przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Auf dem Markte, gleich am Morgen hört man des Gemüses Sorgen: \"Lieber Dill, wie kann ich helfen, daß Sie hier nicht ganz verwelken?\" \"Lieber Schnittlauch, es ist schlimm, Tage schon lieg´ich hier drin!\" Der Kohlrabi meint bedächtig: \"Schaut die Rübe, die ist prächtig.\" Und die Erbse ganz spontan: \"Na, mein Rübchen, geht´s voran?\" \"Danke, danke, wie Sie seh´n, irgendwie muß es ja geh´n. Doch die Petersilie, seht: blaß und dünn wie ein Asket.\" \"Oh, wie schade, oh wie schade\", seufzt der Sellerie ganz fade. Flieht der Spargel vor der Zwiebel, doch die flüstert ganz sensibel: \"Ach, mein Liebster, sag doch mal, wärst Du nicht gern mein Gemahl?\" Doch der Spargel schaut nur weg: \"Das hat überhaupt kein´ Zweck! Mir ist gar nicht nach Amour, denn bei Ihnen weint man nur!\" \"Oh, wie schade, oh wie schade\", seufzt der Sellerie ganz fade. Plötzlich schreit die Stangenbohne: \"Hee, das ist hier meine Zone!\" \"Rück doch einfach mal ein Stück!\" schreit der Rosenkohl zurück. Die Karotte kann nur lachen: \"Nein! Wie die sich wichtig machen!\" \"Schlichten sollte hier der Kohlkopf!\" \"Was, der Kohlkopf?! Dieser Hohlkopf?!\" Doch der weiß genau Bescheid: \"Liebe Leut´, wozu der Streit? Ist das alles denn nicht schnuppe? Enden wir doch in der Suppe!\" \"Oh, wie schade, oh wie schade\", seufzt der Sellerie ganz fade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 super, (podsumowanie ostatnich dni tak na marginesie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo swietne juz drukuje wykorzystam w przedszkolu :) uwielbiam ten wierszyk i znam na pamiec oczywiscie w orginale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×