Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Lominka
Dobry Dobry Dziekuje za info na meila...troche pozno do Was trafilam hehe....Mieszkam w Oberweser ...niedaleko Kassel....Cheznie zapoznam sie z fajnymi ludzikami...Mam 28 lat i dwojke dzieciakow....to tak dla informacji :-) pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor KIBICKI i nowe kolezanki :) ja juz usiadlam sobie spokojnie, mala jeszcze nie spi, ale maz juz z tym walczy:) wiecie, ja sie nie wypowiadam na te tematy, po co sobie zeby strzepic w taki ladny wieczor? Marcellowi tez by to nie zrobilo dobrze ;) , wiec siedze sobie i serfuje po sklepach mablowych...a znacie moze dom wysylkowy SCHÄFER BOUTIQUE ?????? jakie tam sa swietne rzyczy deko do domu :) wlasnie spogladam co nieco na nie ( po raz kolejny) tylko ceny niekiedy strasza niemilosierdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes, raz jeszcze dziękuję, lekarstwo już mam i kosztowało 40 zł i na szczęście jest bez recepty a zaczęło juz działć doskonale rozpuszcza tą wydzielinę i powoduje ze jest jej dużo więcej, ale na ulotce napisali ze to prawidłowa reakcja, a tak wogóle to jest to szczepionka, należy ją stosowac przez 2 tyg i powtarzać 2-3 razy w roku mam nadzieję, że pomoże bardzo się cieszę ze srebra szczypiornistów, ale bardziej z kolejnego zwycięstwa Małysza, a dyskusje na temat głupich uwag o naszych sportowcach, uważam za zbędnem dlatego pozostawię bez komentarza jakiegoś tam farbowanego niemca, który zapomniał co płynie w jego krwi (jemes), bo niektórym trzeba z góry wybaczyć brak mózgu... a jak tam nasze ciężaróweczki? jak samopoczucie? mam nadzieję ze wszystko ok, miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie pomylilo, zebow sie nie strzepi tylko jezyk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes-inferior witaj .....pewnie ze nie przeszkadza wiek ;-) ...fajnie byloby sie kiedys sklikac gdzies w ustronnym miejscu np gg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, jakie emocje znow zwykla moja wypodziedz tu wywoala, a szkoda, ja niestety nikogo nie obrazalem a wy zaraz robicie ze mnie gnoja , moze troche sie zastanowicie nad swoim zachowaniem. Mam dosc czasami tych narzekan wlasnie Polakow mieszkajacych jak wy w danym kraj, tu akurat Niemcy albo innym. o co wam chodzi ?? Nie wiem moze ciebie traktuja jak gorszego obywatela w Niemczech, moze to twoje doswiadczenia, moze ty masz jakies kompleksy itp. Ja kochana Inferior nigdy w tym kraju zlego nie zaznalem powtarzam i nikt mnie tu nie traktuje gorzej itp. Tak samo jak tez jest to dla mnnie bez znaczenia czy mnie ktos uwaza za Polaka czy Niemca teraz ale widocznie wy tu macie z tym jakies Problem. Inferior tez u mnie w Paszporcie akurat nie pisze Polska , tylko pisze miejsce urodzenie \"Hindenburg\" (zabrze). Ale kobieto to dla mnie bez znaczenia bo ja akurat nie mam na tym punkcie kompleksow, mogla by nawet turcja pisac a mnie by to nie bolalo, liczy sie czlowiek kochana... a pozatym pracuje dla rzadu niemieckiego, i jakby mnie dyskryminowalo jak wy to widocznie przezywacie na skorze to bym tam nie pracowal. A jeszcze jedno, jesli wam az tak zle w tym kraju , w Niemczech to dlaczeo tu mieszkacie ?? dlaczeo wyszlas za maz za Niemca ? czyzbyc czego teraz zalowala albo co ??Czy az tak zle tobie z mezem Niemcem ???Jak wam sie az tu tak zle zyje to prosze, jedzcie do wspanialem Polski gdzie nie ma dyskryminacji, gdzie nie manipuluje sie media i nie mowi zle o innych nacjach . Apropo komentarza w Bildzeitung (czerwone hamy) to nie bylo to fair, ale to tez wszyscy inni niemieccy komentatorzy skrytykowali. Pozatym Bildzeitung jest gazeta \"Boulevard\", moze by tak poczytaliscie gazety jak \"Die Welt\" albo \"Frankfurter Allgemeine\"? tam bardzo chwalono Polska druzyny i nic zlego nie pisalo sie. No ale coz, ja was nie rozomie, dopoki bedziecie mielie te kompleksy mniejszej wartosci to nigdy nie bedzie wam dobrze, to nigdy tez nie bedzie w Pl dobrze. Na szczescie wielu ludzi mysli do przodu, nie zyje nonstop przeszloscia itp. Moze tak poszukacie przyjaciol , moze tak poszukacie dialogow ? zanim zaczniecie co kolwiek krytykowac. Jedyne co napisalem ze ciesze ze Niemcy Zasluzono wygrali a wy obrazacie mnie w najgorszy sposobo. No cos nie mam zamiaru w ten sam sposob na to reagowac. Szkoda waszych wypodzie ale tylko potwierdzacie moje mysli ze sa niestety Polacy ktorzy wiecznie sa obrazeni i nonstop te kompleksy... szkoda. slow...jestem jednak pewny ze sa tu osoby ktore mnie zrozumia i daja mi racje, pomimo obrazy mojej osoby pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo ignorancja o jakie \"PRZECZYTAJCIE\" tobie chodzi ????? bo nie rozumie o co tobie chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam sie nie wypowiadac, ale jestem obiektywna wiec musze przyznac racje James´owi. nie mam zamiaru sie tutaj z nikim klocic i dyskutowac, no bo po co? pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior moja mala ma wystarczajacy poziom, i lekarz nie kazal mi jeje tego podawac, wiesz mi sie wydaje ze tutaj, to tak roznie jest z tymi prepartami, kazdy lekarz mowi co innego ;) ja akurta trafilam na dwoch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie ciesze mimo wszystko ze zlota Niemcow. Jednak wybralam Niemcy jako kraj mojego zamieszkania wiec skoro wygrywaja w cokolwiek tzn, ze sa dobrze i ze dobrze wybralam. Niech im bedzie. A nasi dobrze grali do ostatniego meczu. I srebro tez jest duzo warte. Kurcze gardlo mnie boli za duzo krzyczalam na meczu. Nasi znajomi nauczyli sie kilku Polskich slow: dawaj i polska gola, no i jeszcze niemcy do domu hihihi- to ostatnie nie poskutkowalo, bo jak powiedzial moj maz oni sa juz w domu i to nasi musza do domu jechac hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inferio no tak niby masz glowe
na karku, i nie tanczysz jak ci zagraja, i "...w przeciwienstwie do Ciebie nie zatracilam swojej swiadomosci narodowej, nie depcze po swoich korzeniach i nie pluje we wlasne gniazdo..." ale swoje dzieci po polsku nie uczysz, jak to rozumiec? to sie wyklucza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pöznym wieczorkiem, ale tylko na krötko. Byc moze bedzie niektöra z was zla na mnie ale i ja chcialabym moje zdanie na ten temat napisac. Musze powiedziec ze Jeams ma racje.On nikogo nieobrazil.Co do gazety tez ma racje.Jest to gazeta ktöra sie z chumorem czyta i nie wolno jej informacji brac na powaznie. Bylam tez zla na piosenke i na brak miejsca na hali dla polskich kibicöw. To nie bylo w porzadku.I ja sie sprzeczam z moim na temat tego ktöre drörzyny sa lepsze polskie czy niemieckie.Ale prawda jest taka ze jest to sport i gra i ten wygrywa kto lepszy jest. W tym wypadku byli niemcy lepsi i trzeba im to przyznac.Inczej by przeciez nie wygrali. Zyczylam naszym zlota ale cöz... Mieszkamy w tym kraju ,pracujemy w tym kraju i mamy czesto pochodzenie albo niemieckiego meza.Powinnyscie byc spawiedliwe i wzasadzie neutralne. No to tyle. Marta ja do Ciebie jutro przedzwonie bo möj nieslubny dzis od rodzinki wraca i musze z nim sie dogadac kiedy i co:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Belaiza i MartaHB, ciesze sie ze wy mnie rozumiecie. Jak to dobrze ze sa ludzie z Polski ktorzy szukaja w tym kraju przyjaciol i patrza optymistycznie. Potrafia sie razem bawic na meczu czy imrezie, i jesli jeden przegra to pogratuluje temu co wygral. Na tym polega prawdziwe pojednanie. Widze ze wy macie normalnych przyjaciol, czy Niemcow, czy Polakow ktorzy nie robia z tego jakies afery. Szkoda ze niektorzy niestety w innych kolkach sie obracaja. Oni niestety nie zrozumieja tego co ja mam na mysli a szkoda. Niestety jest mi bardzo przykro ze budze tyle emocji moimi wypowiedziami u niektorych ludzi. pozdrawiam i zycze milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Kassay za podpore, juz sie zastanawialem czy wogole mam tu jeszcze przychodzic, tak bardzo bym chcial by raz na zawsze przegonic te upiory wiecznych uprzedzien i jednych i drugich , marze o tym byc zyc w tej Europie w pokoju i bez uprzedzen, moze jakbysmy wszyscy sie troche starali to bylo by wiecej tolerancji niz nonstop te obrazania i kompleksy....szkoda ze nie mozna tu nic napisac spokojnie, swoje poglady itp by nie zostac pozniej za nie obrazonym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojojoj a tu co się znowu dzieje, dziewczyny zaatakowałyście Jeamsa ,a on tylko dwa słowa napisał: \"WYGRALI LEPSI\" a ja to odebrałam w znaczeniu lepsi jako sportowcy, i nic innego, a wy wyciągacie jakieś podteksty narodowościowe z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Cie Jeames swietnie rozumiem. To nalezy do Polskiej metalnosci, ze trzeba pokrytykowac i miec odmienne zdanie i trzymac sie go nawet jak sie nie ma racji do grobowej deski. Dlatego sie ciesze, ze tu jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza z tej pomarańczki to się uśmiałam, nie wiedziałam , że tylko stare baby o aniołach rozmawiają {tak na marginesie to my o książce a nie o aniołach}, a słowa k. Dziwisza odebralam jako taki żal, że nie mógł dalej towarzyszyć papieżowi w jego dalszej drodze, ale nieważne każdy to odbiera na swój sposób, a książkę kupię z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki barbaraq, wlasnie mialem tylko to na mysli, kiedy ja na ten mecz dzis patrzalem to powiem szczerze ze nawet nie wiedzialem za kim mam dzis kibicowac, tym bardziej ze przyznam sie ze wczesniej sie az tak nie interesowalem pilka reczna (chodz mam kolege, Czecha ktory gra w HSG Nordhorn), tylko ostatnie 6 meczow ogladalem no i teraz ten final, wiec powiedzialem wygra lepsza druzyna. Co zauwazam ze niektorzy niestety biora takie gry zaraz calkiem na powaznie, jakby to nie wiem o smierc i zycie chodzilo. Pewnie ze i ja bym sie cieszyl jesli by wygrali Polacy, ale ciesze sie rownierz dla Niemcow, ciessze sie dla tych chlopcow, ciezko na to zapracowali. A co do Polskiej druzyny to ja nie wiem czemu sie tak zalamywac, przeciesz do cholery pierwszy raz w histori osiagneli 2 miesjcie i jest to wspanialy sukces !!!!! Powiedzcie mi jeszcze , co moga ci chlopcy, ci gracze za jakies polityczne wypowiedzi w gazetach?? czy oni sa winni ? za komentarze reporterow ???? Czy za to zaraz calych Niemcow przeklinac bo ktos cos glupio napisal ???ich interesuje sport , dobra gra i sukces!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witam wieczorem...poczytalam sobie wypowiedzi o relacjach polsko - niemieckiech....zgadzam sie z Limes....James - pracujesz dla rzadu - jestes wojskowym o ile pamietam..moj maz jest wojskowym rowniez i zawsze kibicuje Polakom wsrod stada niemcow:) Ja nie wyszlam za Niemca ale za Polaka - i nigdy bym tu nie mieszkala gdyby nie kontrakt z wojskiem, gdzie jestesmy uwiazani....Pewnie sport, dlaczego mam nie kibicowac Niemcom - sport niech wygra lepszy!!! ale chodzi o styl...o klase, traktowani bylismy jak by niemcy z niemcami grali, ignorowali nas, obrazali, w koncu to my polaczki....nie bylo sportowej atmosfery jak z Dania, ale totalna ignorancja przeciwnika - nawet korpus dypl. dostal 4 bilety a chcial 5, i takie tam..tu chodzi limes i reszcie o podejcie do meczu, do Polakow....nie o kibicowanie itp..i nie wymagaj od ludzi co ponad 20 lat mieszkali w Polsce by kibicowali Niemcom...zycze milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej limes, jeszcze raz powtarzam nie jestem antypolski , antyniemiecki i jeszcze nie wiadomo co. Owszem pisze o przeszlosci, pisze rownierz o terazniejszosci, i bede rownierz pisal o przyszlosci jesli uznam to za wlasciwe. Pisze zawsze o tym co mnie meczy, co mnie boli, denerwuje. Moglbym pisac teraz naprzyklad ze jak bylem w grudniu w Pl w szpitalu to musialem kupowac papier toaletowy mojemu tesciowi, to musialem go dozywiac itd. a ty bys to znow odebrala ze jak ja moge tak krytykowac Polske, jaki ja antypolski itd itd itd. Pisze to co przezywam, dobre , ale i zle , jak mi sie cos tu w Niemczech zlego wydarzy to to rownierz napisze, nie widze w tym zadnego problemu. Kobieto ja mam dosc sluchanie tego biadolenia jakie Niemcy to zli ludzi, jacy to faszysci , jak oni nas traktuja itd !!Powtarzam !!!! ja anie moja rodzina , moi znajomi a takze znajomi Niemcy nie mamy takich problemow jakie widzocznie ty na codzien masz ! Moze powinnas tak ruszyc sie troche i wyjsc na przeciw ludzia nie patrzac krzywo na nich, . Ja po prostu nie moge zrozumiec jak mozna zyc w kraju ,w ktorym zyjesz w Pokoju, w ktorym masz opieke medyczna, w ktorym mozesz mowic co chcesz i o kim chcesz, w ktorym masz prawa ludzkie i z drugiej strony nonstop zyc uprzedzeniami i narzekaniem. SKONCZCIE wrejscie porownywaniem tego systemu do systemu ktory byl sprzed 60 lat !!!! otworzcie oczy !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLUPIEGO ZWYCZAJU
NABRALYSCIE NA TYM FORUM, KRYTYKUJECIE LUDZI , KTORYCH WOGOLE NIE ZNACIE, A NAWET NIGDY NIE WIDZIALYSCIE NA OCZY, KAZDY MA PRAWO ZYC JAK CHCE, ROBIC CO CHCE , KTO WAM DAL PRAWO OSADZAC INNYCH?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZKHFSDFG
Jeams za kogo się uważasz za Polaka czy za Niemca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZKHFSDFG
Jeams za kogo się uważasz za Polaka czy za Niemca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak naprawdę Niemcy nie są ta
cy źli. Są oczywiście rózni Niemcy. Ale powiem wam, że przy moich doświadczeniach muszę stwierdzić, że Polacy sa bardziej bezduszni i bezwzględni niż Niemcy. Mam tego przykład na codzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj limes, limes, sama krecisz i juz nie wiesz co pisac, w takim razie zmien znajomych, sorry ale jakby mi tak znajomi powiedzieli to byloby to ostatni raz albo bym sie usmiechnal i odpowiednia zkomentowal. na szczescie mam znajomych i przyjacol ktorzy mnie szanuja i moja rodzine, moja zone itd. Dziwne Limes, mieszkam w tym kraju juz od 13 roku zycia, chodzilem tu do szkoly, nie umialem ani jednego slowa ale mnie jeszcze nikt nigdy nie obrazil ! A nie jest to pierwsze miasto w ktorym mieszkam. No sorry ale ty nonstop narzekasz , to jak mozesz sobie pozwolic w takim razie w tak okropnym kraju mieszkac i zyc ?Twoj maz tez taki orkopny niemiec jest ? tez tak Ciebie traktuje ? to ja wspolczuje w takim razie..Naprawde zrob cos z tym ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak naprawdę Niemcy nie są ta
może Jeams uwaza się za Europejczyka. Ma w końcu do tego prawo. Mój mąż ma obywatelstwo amerykańskie, niemieckie i polskie, a uwaza się za obywatela świata, chce być przypisywany do żadnej nacji, bo bez sensu. To własnie te wszystkie podziały rodzą wszelkiego rodzaju wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, czerwony, ja uwazam sie za czlowieka, a jesli chodzi o narodowosc to nie wiem kim jestem, moi dziadzkowie byli niemcami, pradziadek Czechem, ja urodzilem sie na slasku , wiec slazak by powiedzial ze jest slazakiem. Dla mnie to nie gra roli , mieszkamy w jednym swiecie, kto wie moze kiedys wyjade do innego kraju, naprzyklad Norwegi i co wtedy , powiem jestem Europerjczykiem. Mam niemiecki paszport ale nie robi to na mnie zadnego wrazenie, wazne ze mieszkam narazie w tym kraju,i szanuje tu tutejsze obyczaje oraz rownierz jestem szanowanym.., pamietaj ludzie wymyslili granice, ludzie wymysli narodowosci....ludzie sami sobie to zycie utrudniaja......a w rzeczywistosci jestesmy wszyscy tacy sami....tylko nas systemy i pranie mozgow formuja na co sobie zycza....nie dajmy sie temu oslepic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do-Tak naprawdę Niemcy nie są
To mozna miec trzy obywatelstwa??? Czy twoj maz posiada trzy paszporty????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×