Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Z tego wszystkiego nie napisalam, ze jesli zaczynacie uzywac kremow z mocznikiem, to nalezy zaczac od najslabszego (np.5%), a kazdy nastepny moze byc juz silniejszy. Polecam tez kosmetyki z firmy ALLPRESAN. Zreszta pochodza z Niemiec, wiec moze latwiej bedzie je tu dostac. Albo nabyc mozna w gabinetach kosmetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 2 tyg bez komputera to dostateczna izolacja od swiata zaczelo sie od zepsucia wtyczki w wielki czwartek, wrrr i nerw byl Swieta spedzilam spokojnie, przygotowalam ciasta, salatki, miesko, w sobote poszlam poswiecic swieconke, w niedziele zjadlam sniadanko wielkanocne, posprzatalam i pojechalismy po tesiowa na dworzec, a ja dostalam pierwszych skurczy - to bylo ok 15 ( tesiowa w drzwi heh ja na porodowke ) o 19 wyladowalam w szpitalu, slorcze co 5 min, o 22 odeszly wody a o 1.56 Jasiek byl na swiecie...rodzilam z Mezem, pomoc nieocenoona, bardzo mnie wspieral, a o 2 w nocy poprosilam o jakies jedzenie na porodowke hee i polozna mi przyniosla ..ale bylam glodna Tydzien balym w szpitalu....i jakkolwiek glupio to zabrzmi bylo rewelacyjnie....swietne jedzenie, wyszlam maksymalnie wypoczeta, noce byly na wyspanie, pielegniarki zajmowaly sie maluszkami, zebysmy byly wyspane, ograniczenie odwiedzin, super. W dzien zajecia z fizjoterapeuta Po tyg w szpitalu, relaksiku, i opiece wyszlismy do domu, Jasiek nadwyraz spokojny, kazdy mi sie pytal kto mi pomaga ..a ja ze nikt bo i nie ma w czym, ja mam duzo czasu Jasiek w zasadzie spi, faze kontaktowa ma w godzinach 20- 21, polozna to nazwala faza przyswajania informacji - czyli dziecko przyswaja sobie te bodzce i dlatego czasami marudza....placza, i domagaja sie pieszczot Problemy z kolkami - odpukac brak, ze snem tez....dzien sobie poukladalam mam kupe czasu, ale fakt odpada mi gotowanie bo maz sie w wojsku stoluje, a mi sie nie chce dla siebie gotowac...nawet mam czas na nauke Przepraszam za elaborat ale nadrabiam w pisaniu to co wczeniej mialam napisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofii jeszcze raz gratulacje, no i prosimy o zdjecia Jaśka!!! A gdzie nasza Jo24 , pewnie jeszcze w Polsce. Do Oleńki, oczywiście że możesz pobierac zasilek , mam mnóstwo znajomych , których mężowie pracują w niemczech as matki z dziećmi zostały w polsce, sami także pobieramy w ten sposób zasiłek ale z holandii, dzieci absolutnie nie muszą być tam zameldowane, trzeba także zrezygnować z zasilku w polsce, może twój mąż sam złożyć zasiłek w familenkase, możecie też zalatwić to przez polską firmę, ale wtedy jest koszt około 300 zł za tę usługę i dłuższy czas oczekiwania, ale urząd nadpłaca kindergeld od postawienia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsche alarm... niedawno wrocilismy do domu, mam nieregularne skorze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec- mam nieregularne skorcze, przebadali mnie jak nigdy, zrobili nawet aminoskopie, chyba tak to sie nazywa- badanie USG wykazywalo, ze wody sa metne, no ale okazalo sie ze to nic takiego. przy tym powiedzieli ze Marcell ma czarne wlosy, wychodze i mowie to mezowi a on sie pyta GDZIE?? a ja nato ze napewno nie na tylku :D:D:D on ponoc mial na plecach ;) biedna tesciowa-pewnie myslala, ze dwie malpki urodzila (moj maz jest z blizniakow) :D:D teraz znowu czuje sie kiepsko... czekam na Marella i rodzicow... pozdrawiam wszystkich, Toffi witaj spowrotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka 22 kevelaer
ja tez mieszkam w niemczech w Kevelaer.mam meza i corke 1,5roku. mieszkamy tu od 11 miesiecy. maz dobrze mowi po niemiecku takze nie mial problemow z zaklimatyzowaniem ale ja dalej mam ten problem. czy ktos mi poda skuteczny sposob na nauke jezyka niemieckiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka 22 kevelaer witaj :) dobry sposob...???? kurs jezyka i kontakt z nim..., telewizja, znajomi. u was pewie po holendersku sie troche zaciaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka 22 kevelaer
to prawda zaciagaja holenderskim i dlatego ciezko mi czasami zrozumiec jakies pierdoly. narazie opiekuje sie moja coreczka takze o kursie moge zapomniec bo meza nie ma calymi dniami w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo , wlasnie wröcilismy z mlym ze szpitala.Musielismy znowu isc na USG zpowodu jego nerek ale jest w salszm ciagu wszystko bez zmian czyli nastepne badania dopiero pod koniec roku chyba ze sie pogorszy.Niewolno mu miecpoprostu jakis tam infekcji. Marta mam nadzieje ze teraz sie lepiej czujesz.najwazniejsze ze nie jestes samaco nie?🌼 Co do sköry i t.p. to ja biore czasami Melkfett albo poprostu wazeline.Niema w ty zadnych dodatköw , jest to raczej naturalne i bardzo poaga.owszem jest to tluste ale po to bierze sie te kremy zeby sköre natluscic.A poco krem gdzie 50% wody jest????? U nas dziwna zaduszna pogoda.Powietrze stoi i jest jakos ciezko.przynajmniej dla mnie.mam tez böl glowy przez ta zakichana pogode -)) Moja mala malpka musi isc haja machen :D Pozdrowionka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTA HB🌻 a chcialysmy juz pic pepkowe, a ty znowu nie dajesz!!!! Tofi🌻 fajnie, ze juz jestes.Witaj Anulka 22🖐️ witaj nowa. Skutecznego po chyba nie ma. Trzeba wkuwac slowka, pracowac nad gramatyka i rozmawiac. Jesli mozesz, a pewnie tak, zapisz sie gdzies z mala na zajecia dla dzieci z matkami. Zlapiesz wtedy kontakt z innymi matkami. Bedzie ci latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchemp
hej,mieszkam w hamburgu z mezem i corka,finansowi jestesmy tu ustawienie ale uwierzcie,,,,wolalabym miec mniej kasy i byc w polsce.bardzo teskno.ale jestem zmuszona byc to jeszcze ponad rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fotoski czas
Tofi_Bremen-----Czekamy na zdjecia synka😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pchem no to nie jest az tak zle.rok szybko zleci i jestes znowu w polsce.A ja widzisz wolalabym miec kase i wtedy jezdzilabym sobie do polski a tak to niema nawet tak naprawde na bilet.Wzasadzie to na nic. Tofi 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te strony do nauki
Te stronki byly juz podawane kilkanascie razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k corcia mala ksiezniczka :) ja ciagle czekam na rodzicow, okazalo sie ze wyjechali dopiero o 16 😠 no ale dobrze ze juz jada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi Jasiu jest przystojny :) 🌻 niech zdrowo rosnie. Witaj nowa Anulko. Chyba musisz nicka zmienic, bo bedzie mi sie merdac. dwie anulko to za duzo a do numerkow to ja pamieci nie mam. Dzieki za stronki do nauki niemieckiego. Mimo, ze byly podawane 1000 razy to po rekonstrukcji Windowsa mi je wcielo i nie mialam. A jestem za leniwa, by przeszukiwac 480 stron. Marta, twojemu Marcelowi tak dobrze, ze jeszcze chce posiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy ostatnio kupowalam ten krem do rak to bylo 50% gratis, czyli 75 ml za 12,90 i 50% na balsam do ciala to kupilam odbydwa artkuly i musze przyznac baardzo wydajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×