Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

na fotosiku tez sie pomniejsza fotki. Ja tez mialam za duze i wyskoczyl mi komunikat, ze powinnam zmniejszyc, jesli nie chce, by moi znajomi przewijali ekran :P wiec postapilam wg instrukcji. To proste. Wiecie, ja w te pola rzepaku wcale nie celowalam, skupilam sie na skalniaku a dopiero potem zobaczylam, ze tak ladnie wyszlo :). Nie bede dokupywac roslinek tam jest ich duzo naliczylam juz 12 rodzajow a przekopalam dopiero 1/3. Jutro moze zrobie fotke tej ulepszonej czesci. U nas tez kwitna czeresnie i moje sliwy a brzeczy w nich jak w ulu. Pszczolki pracowicie robia mi sliwki :) A moj kot zjadl mi polska kielbaske :(, bo moj maz zapomnial drzwi do kuchni zamknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! jesli ktoras chialaby te kupony na pampersy, o ktorych pisalam prosze o kontakt, bo oddam je za darmo / za wartosc znaczka pocztowego.. Nie sa mi juz potrzebne, bo jakies zapasy jeszcze mam, a zaczynamy sadzanie na nocnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawko
dziunia987 DZIEKUJE zawsze coś do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elżbieta, gdzie ten bez.... u mnie za oknem leje i wieja. ale ponoć wyż nadchodzi, ciekawe kiedy dojdzie, na poniedziałek pogodynka przewiduje 23 st u mnie ja wolę tulipany, mam je zreszta cały rok na okrągło, aż do znudzenia jak niektórzy mówią, spokojnych snów, zmykam do łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaiza
dziekuje bardzo za rade bede powolutku probowac cos z tym robic.Moj kotek je tylko polska kielbase,szynke czy salcesonik.A najbardziej lubi polska watrobke,specjalnie mu kupuje w Polsce pare kilo.porcuje i do zamrazarki.Daje mu raz na tydzien lub dwa.poniewaz watrobka dla kotkow nie jest za bardzo zdrowa.Niemieckich wyrobow a zlaszcza watrobki nawet nie powacha.pa.Spijcie slodko dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia super :) sliczne. A ja zaraz lece wyprobowac moje nowe kije. Nie startuje w polmaratonie :( ale za to za tydzien chyba w jakims krotszym biegu. Cos tam maz wynalazl. Dzis wieczorkiem mamy zebranie w klubie sportowym. W czerwcu bedziemy brac udzial w festynie sredniowiecznym, musze uszyc nam stroje. Dostaniemy dzis wykroje i material :D. A w zielone swiatki jest Burgfest w Tittmoningu super zabawa, polecam. http://www.burgfest-tittmoning.de/ pod Frühere Burgfeste znajdziecie fotki. My bylismy w zeszlym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki jak tu pieknie u was!!!!!! Jest co poczytac i jest czym sie pozachwycac!! Wspaniale jestescie👄 Was wszystkie:) Wczoraj bylam na kolacji romantycznej z moim mezem.... Zaproisil mnie z okazji 36 rocznicy naszego slubu:) Zauwazcie jak dlugo juz mecze sie z jednym chlopem:-D:-D:-D Zycze milego dnia🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja mialam dzis znowu ciezka noc... :( Marcell uparl sie na udreczanie matki :P , dreczy, dreczy, a wyjsc nie chce ;). Juz nie wiem co mam ze soba robic... praktycznie wszystko juz przyszykowane, kolyska, ubrania, fotelik do auta... pampersy kupione- a wlasnie Madleen byla baaardzo zaskoczona jak pokazalam jej taka maputka pieluche :D probowala sobie ja zalozyc, no ale coz , dupka juz troche urosla ;) no i zimno jest..., jak narazie , pozniej mam byc niby lepiej, slonka nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alisaria1 no to wszystkiego naj naj naj z okazji rocznicy, moi rodzice mieli tez wczoraj, ale 31 lat po slubie. po 30 latah powinno sie dostawac co roku przynajmniej order ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Ci dziecko kochane:) Jestes bardzo mila❤️ Ps... Nie obraz sie prosze za to dziecko, ale widzisz ,ze jestem starsza od Twojej mamy:) Mimo brzydkiej pogody zycze wszystkim pania milego dnia.....👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokladnie o co ci chodzi, moze przetlumacz na polski? Moze byc od fahl-blady, fallen- opuscic, fällen- scinac drzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alisaria dzięki bardzo chodziło o fallen - opuścić całe zdanie brzmi: Deshalb fahlen Wohnungen. ja bym to przetłumaczyła: dlatego opuszczają mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dla mnie to brzmi ak ze te mieszkania sie burza,rozpadaja a nie sa opuszczone :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale w tym wypadku trzeba byloby caty text znac zeby wiedziec o co rzeczywiscie chodzi. A u nas zimno, slonko niechce tak naprawde wyjsc.Möj maly przeziebiony, nieslubny wlasnie byl a möj dözy jedzie w niedziele z klasa do Angli na tydzien.Czyli musimy w niedziele o 5 wstac:( Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay zaistalowalam tlen, ale nie moge cie znalezc :( i jakis komunikat mi ciagle wyskakuje : nie mozna utowrzyc gniazda nasluchujacego... ble ble ble....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tnowu cenzura zadzialala, nasluchujacego-sluchanie, nic brzydkiego nie mialam na mysli :D:D:D ja sobie wlasnie fasolke po bretonsku odmrazam . mniam mniam ;) powiedzcie, co tam u limes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasia k
Dlatego opuszczaja (w domysle oni) mieszkania. Deshalb verlassen sie die Wohnungen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay, to jest z podręcznika do niemieckiego mam teks o berlinie i kilka pytań zwiazanych z tym tekstem i pytanie jest takie: Viele Menschen ziehen nach Berlin. Deshalb fahlen Wohnungen. w twj chwili nie ważne czy to warh czy falsch, ale samo znaczenie ja to rozumiem tak: Wielu ludzi ciągnie do Berlina. Dlatego mieszkania są opuszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasia k
w ksiazce jest napisane FAHLEN? nie ma takiego slowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quinton
no bo jezeli duzo ludzi przyjezdza bdo Berlina, to mieszkan brakuje.... ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny, ja po prostu jestem slepa, oczywiście że chodzi o fehlen, czyli będzie tak jak pisze mariechen, ogromne dzięki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a uciekając juz od tłumaczeń, wszystko zrobiłam, to ja w tym roku jestem już prawie 10 lat po ślubie... ciekawe jak spędzimy ten wieczór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka a nam 16 października a medalik nalezy się chyba obojgu, chociaz ja uważam ze mojemu mężowi, większy i dużo bardziej, bo wytrzymać ze nma to nie lada sztuka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz coś na poprawę humoru w stosunkach damsko-męskich Nataszko, zjedz kawałeczek tortu! - Dziękuję, Jureczku, nie chcę. - No spróbuj, bardzo smaczny! - Nie, dziękuję. Ja po osiemnastej już nie jem nic słodkiego. - Nataszko, proszę. - Jureczku, ja deserów w ogóle nie jadam... - Żryj ten tort, k***wa! Pierścionek w nim jest, żenić się z Tobą chcę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze cała prawda o facetach: Dlaczego faceci są tacy fajni: 1. Ich dupa nigdy nie jest czynnikiem decydującym podczas rozmowy o pracę. 2. Ich orgazmy są zawsze prawdziwe. Zawsze! 3. Ich nazwisko zostaje. 4. Garaż jest ich cały 5. Ich plany weselne troszczą się same o siebie. 6. Mechanicy samochodowi zawsze mówią im prawdę. 7. Gówno ich obchodzi, że ktoś nie zauważa ich nowej fryzury. 8. Ta sama robota większa płaca. 9. Zmarszczki dodają charakteru. 10. Nie muszą opuszczać pokoju aby poprawić sobie krocze. 11. Suknia ślubna 2000 PLN; Wynajem smokingu 100 PLN. 12. Ludzie nigdy nie gapią się na ich klatkę piersiową podczas rozmowy. 13. Nowe buty nie tną, nie robią pęcherzy, nie deformują stóp. 14. Jeden nastrój, zawsze! 15. Rozmowy telefoniczne w 30 sekund. 16. Pięciodniowe wakacje wymagają tylko jednej walizki. 17. Sami otwierają słoiki. 18. Dostają fory za każdy przejaw troskliwości. 19. Bielizna kosztuje 5 PLN za trójpak. 20 Jeśli mają 34 lata i są samotni, nikt tego nie zauważa. 21. Trzy pary butów w zupełności wystarczą. 22. Nie używają podpasek. 23. Jeśli inny facet przyjdzie na przyjęcie w takim samym ubraniu, mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi na wiele lat. 24. Nie muszą znać nazw więcej niż pięciu kolorów. 25. Nie muszą się zastanawiać, w którą stronę kręcić nakrętką czy też śrubą. 26. Posiadają dar niezauważania zagnieceń na ubraniach. 27. Ta sama fryzura potrafi przetrwać latami, a nawet dekadami. 28. Ich brzuch zazwyczaj ukrywa duże biodra. 29. Jeden portfel, jedna para butów, jeden kolor przez wszystkie pory roku. 30. Manicure robią przy pomocy scyzoryka. 31. Zakupy Świąteczne dla 25 członków rodziny robią 24 Grudnia, w kilka minut. 32. Cały Świat jest dla facetów ubikacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×