Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hej MartaHBpatrzylam na te jumbo pack ,w ktorych sa 2 opakowania po 17.95 Czyli oszczedzasz 2 euro na calosci.A na promocji w sklepie 3 opakowania sa po 24.90 czyli 8 euro za opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laila25
Chcialabym dolaczy sie do dyskusji na temat unterhalt, dla bylych zon. Tak sie sklada, ze znam doskonale to sytuacje, poniewaz wyszlam za maz za rozwodnika. Moj maz ma z ta kobieta dziecko i placi unterhalt, wg. tabelki (wiek dziecka + zarobki) Tak sie sklada, ze w tym samym roku, co co sie rozstali (3m-ce wczesniej) , moj maz, razem ze swoja byla wzieli kredyt (lacznie do splaty bylo 50tys. euro) i do dzis splaca to sam. Jego eks, jako niepracujaca, nie musiala tego placic i teraz chociaz od 2lat pracuje, tez nie placi i co wiecej zarzadala podniesienia alimentow na dziecko(poniewaz maz zmienil steuer gruppe po slubie ze mna i myslala, ze dostanie wiecej) cale szczescie wiecej nie dostala, na dodatek musiala sie zzec praw do unterhalt na siebie, nie ma juz nigdy prawa wymagac czegos od mojego meza. Maz nigdy na nia tego nie placil, ze wzgl. na ten kredyt. Mojemu mezowi zostalo do splaty jeszcze jakies 20tys. euro. Placi raty po 500e miesiecznie i musze przyznac ze jest to dosc spore obciatzenie dla naszego budzetu. Za pieniadze z kredytu nie kupil sobie maz nic, poniewaz ona te pieniadze zainwestowala w polsce, dla swoich rodzicow, a jak onio umarli, sprzedala posiadlosc i kase zgarnela dla siebie. niestety sadu to nie interesowala, bo tutaj w Niemczech kobieta z dzieckiem, jest ponad wszystko i ma wiele praw. Wiec wiele kobiet wykorzystuje facetow i porzuca. Z kolei moj kolega, trafil na taka jedna ktora \"kolekcjonuje\" dzieci, ma juz 3 i kazde z kims innym, zyje z alimentow na dzieciaki i ma sie dobrze. Pytam sie gdzie tu jest sprawiedliwosc?! ale nie potrafie znalezc odpowiedzi. Ja jako zona mam mniejsze prawa, niz byla zona mojego meza. Nasze wspolnie dziecko takze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laila25
marchien opisalam jedynie moj przypadek. Nie zamienilabym mojego mezczyzny na zadnego innego, kocham go i wiedzialam z czym to sie laczy, wychodzac za niego za maz. Jeszcze 3lata i kilka m-cy i kredyt bedzie splacony, a jak juz wspomnialam, eks mojego meza, nie ma podstaw do wymagania unterhaltu na siebie.Dziecko jest jego dzieckiem, wiec uwazam, ze sprawa alimentow, na nie jest o.k. Nie rozumiem dlaczego Twoj syn, nie dostaje nic. Wkoncu chyba, jego tatus ponosi sie do jakies odpowiedzialnosci. Chyba ze dostajesz pieniadze na dziecko z urzedu, a z niego je sciagaja(no chyba ze jest niepracujacy) zycze Ci bys miala kawalera albo bezdzietnego, ale pamietaj ze milosc nie wybiera, a dziecko mojego meza, kocham tak samo jak jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo , u mnie bylo tak ze bylam z ex mezem do 2 roku zycia naszego synka razem.Po rozejsciu sie dostawalam automatycznie pieniadze od Jugendamtu.jak möj synek mial jakies 8 lat powiedzieli mi ze wiecej od nich nic niedostane bo czas sie skonczyl i musze isc do socjalu.I tak tez zrobilam.Tutaj w Bremen nieplaci sie dluzej niz do 12 roku zycia i niedluzej jak 6 lat :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo pukania do drzwi.U mojego nieslubnego pukali nawet wtedy kiedy byl Arbeitslos.Nawet chcieli mu skröcic selbstbehalt!Ale niewolno im tego robic chociazby z tego powodu ze ze mna zyje i nasz wspölny syn z nami zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwer
cytuje: "mariechen Wiem, ze milosc nie wybiera, ale JA mam prawo wyboru?!?!?! No, w ksiedzu tez bym sie ze zdrowego rozsadku tez nie zakochala. Da ich ja sonst auch keine Probleme habe jak to mówia Niemcy " ...........glupota tez nie wybiera, bierze jak leci........ i trafilo na ciebie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waitam z wieczorka, na szczęscie nie mam takich problemóe, więc... marta jak samopoczucie? jak tam mała? belaiza co z twoim skalniaczkiem? no i jak resztz kobitek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chantal, no pewnie, ze po Tobie :) Skalniaczek na dzis dostal odroczenie, za zimno i za malo czasu dzis mialam. Lece do lozeczka smarowac mojego mezusia, bo go kregoslup boli, najpierw latal po polu z glebogryzarka a teraz jeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ignorancja a Ty nie mylisz z ARGE? To jest to samo co BAGIS w Bremen.I nie jest Sozialamt tylko zlozyli wlasnie ten razem z Arbeitslosenhilfe.Jak mieszkalam w NRW to bylismy w ARGE.A tutaj BAGIS :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio przyszedl do mnie taki zestaw kuponow : na kwiecien 2 x po 3 e na jumbopack, na maj 2 x po 3 e na jumbopack i 2x po 1 e na paczke chusteczke nawilzanych aktualne od kwietnia do konca czerwca, czyli suma sumarum 14 e znizek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam poznym wieczorkiem :) walsnie wrocilam z pogotowia... ze mna wszystko ok, mojemu szwagrowi zrobilo sie jakies zapalenie w kolanie i wielka bania mu wyrosla..... :( a ja jako tlumacz bylam ;) dzisiaj czulam sie dobrze nawet. zaraz klade sie spac, dobranoc wszystkim papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wredniarka
Gdyby na glupote bylo lekarstwo, obserwator byly by juz od niego uzalezniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia ciesze sie, ze sie udal :) to ja prosze w rewanzu o przepis na twarog. A mi wcielo przepis na zapiekanke z kaszy gryczanej :( lece szukac po necie, moze znajde cosik takowego na jakiejs kulinarnej stronce. No i milego dnia zycze, sloneczko juz wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry!!!!! 🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 Belaizo!!! Smakowicie wyglada ten przepis na ZApiekanke.... Mam kasze gryczana jutro wyprobuje :) A teeraz zmykam na zakupy pa pa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, a ja mam dzisiaj łazanki na obiad, fakt że będę je sama jadła, ale też będą dobre, a przepis na tą zapiekankę wydaje się bardzo smaczny, sprójuję w sobotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa.................
mariechen ostatnie zdjecie jest najlepsze!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa.................
Tu gdzie ja jestem tez drogi zamykaja od godz.20.00 do 8.00.Jak to zobaczylam pierwszy raz,to myslalam,ze sie ze smiechu udusze:D! Fajnie,jak pojade do znajomych w odwiedziny,to na noc musze zostac,bo drogi pozamykane:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy u was tez tak zimno jak u mnie? wlaśnie pada deszcz ze śniegiem, brrrrrrrrrrr :-) a mój mąż wczoraj mówił, zw w NRW jest 25 stop i bardzo cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo, Danke teraz wiem o co Ci chodzi... Bedzie to napewno cudenko!? I musze przyznac, ze ten pierwszy fotosik udal Ci sie cudownie.... Ta soczysta zielen, to niebo lazurowe i zolte lany rzepaku.....Wspaniale, po prostu wspaniale, uwielbiam wlasnie tak wyraziste kompozycje..... Naturalnie pozostale fotki tez sa piekne,Twoje tez Marienchen Zakupy zrobilam, kupilam tez miesko mielone i jutro upitrasze zapiekanke Belaizy. Milego dnia, u mnie swieci sloneczko, ale jest zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawko
DZIEWCZYNY PROSZE O POMOC Mam pytanie, znajomy aby odzyskać prawo jazdy, musi min. zrobić badanie okulistyczne oraz opinie u psychologa czy któraś ewntualnie orientuje sie jaki, może być koszt tych badań. I przede wszystkim jak taki test psychologiczny wygląda? chodzi o: Sehtest Bescheinigung Optiker für die Klassen B BE M L und T medizinisch psychologisches Gutachten podobno spopularyzowana nazwa to idiotentest błagam napiszcie coś jak sie orientujecie dodam jeszcze,że on ma tylko polskie prawo jazdy i to to mu zabrali!! tzn. nie mógł jeździć na terenie Niemiec przez okres 1 roku a poza jego granicami tak. z góry bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mariechen
mariechen,prosze powiedz mi jak Ty wklejasz te zdjecia.mam kompa od 2 tygodni i nie mam zielonego pojecia jak to sie robi.Napisz mi prosze krok po kroku,dziekuje Ci bardzo serdecznie za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mariechen
dzieki bardzo,zrobie jak radzisz,ale bede miec chyba problem z tym programem do pomniejszania fotek -juz sie boje.I nawet nie mam kogo zapytac.Jak fajnie,ze masz zdolne dzieciatko.Jak sie okaze,ze jestem bardziej tepa niz sobie to wyobrazalam, to zapytam Cie jeszcze o rade.dzieki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×