Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Co tak tu dzisiaj cichutenko????? Wpadlam tylko zyczyc Wam Spokojnego i slonecznego weekendu...:) Alisaria馃尲馃尲馃尲馃尲馃尲馃尲馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam, a u nas powia艂o ch艂odem i ma by膰 jeszcze zimniej....brrrrrrrrrrr jutro przyje偶d偶a m贸j 艣lubny, zabierze ju偶 kilka rzeczy potrzebnych nam na nowe mieszkanko, dokupimy troche w ikei, pralke na miejscu i zn贸w b臋dziemy razem, prawie wszystko jest przygotowane, tylko ja si臋 jako艣 nie mog臋 zebra膰...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kasia chcemy tez wyjechac do niemiec, ale nie mamy na razie mieszkania, wiesz moze czy jest szansa na wynajecie od spoldzielni albo od miasta czy tylko od odob prywatnych?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 amidala 111
Witam,wiec napisze cos wiecej omnie,mam 21 lat,dzieci jeszcze niemam ale mam zamiar w niedlugim czasie miec.Dokladnie to mieszkam w Bremerhaven,chociaz mam nadzieje ze wkrotce sie przeprowadze do Berlina.Niedawno bylam w podrozy poslubnej na wspanialych wyspach Canaryjskich.Do czasu kiedy zacznie sie kurs niemieckiego,ucze sie z CD,kiedy tylko wlanczam plytke zaczyna chciec mi sie spac,naraziem mam luzik w domciu.A teraz poczytam sobie wczesniejsze posty zeby was blizej poznac

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 amidala 111
limes-inferior-ja tez mam kolezanke,ktora jest teraz w 4 miesiacu ciazy, on jest niemcem,wyobraz sobie ze planowali razem ciaze,ona zaszla i w niedlugim czasie odkryla ze on ja zdradza,on po klotniach ja namowil zeby jechala do polski sobie odpoczac,wiec pojechala i na drugi dzien dostala telefon od niego ze juz niechce byc z niom.I ze musi rodzic w polsce bo on niema na utrzymanie ciezarnej w niemczech,a gosciu jest nadziany w rzeczywistosci.Nierozumiem facetow czasem

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Aleksandra ju偶 pisa艂am , zajrzyj tutaj www.sozpol.eu mo偶na zam贸wi膰 poradnik dla konkretnego miasta, jest tam wszystko krok po kroku jak osiedli膰 sie w niemczech, uzyska膰 pomoc i mieszkanie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 amidala 111
dziunia987-znasz jakies fajne dzielnice?Na ktorych by sie spokojnie zylo?Bo wlasnie tam bym wolala ukladac sobie zycie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Barbara na sozpolu zajmuja sie tylko Hannoverem a to miasto mnie nie interesuje, poradniki do innych miast odwoluja sie tylko na zasadzie analogii do Hannoveru, wiec nie bede placic 25e za poradnik, ktory mi w niczym nie pomoze.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Aleksandra pisali ostatnio , 偶e robi膮 poradniki do ka偶dego miasta, ja zamiawialam i nie 偶a艂uj臋, poradnik ma z 12 du偶ych stron, naprawd臋 warto, jest tam wszystko opisane kroczek po kroku, od momentu przyjazdu, do uzyskania w艂asnego mieszkania, s膮 wszystkie urz臋dy , adresy godziny urz臋dowania, , sozpol wype艂nia tak偶e wszystkiego rodzaju formularze i robi tlumaczenia, pisz膮 o sobie \"portal dla polakow mieszkaj膮cxych w niemczech\" udzielaj膮 pomocy ka偶demu nie tylko w hannoverze. Nie mam dla ciebie innego pomyslu, szukasz pomocy, je偶eli nie masz w niemczech rodziny ani znajomych .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Aleksandra z mieszkaniami ze spoldzielni nie ma problem贸w, mo偶na wynaj膮c, tylko oczywi艣cie chc膮 w platy kaucji , oraz za艣wiadczenia , 偶e ma si臋 sta艂膮 prac臋,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 amidala 111
dziunia987-Dziekuje,za odp. teraz chociaz jestem juz zorjentowana.jak bym sie juz wyprowadzala to raczej do jakiegos fajnego domku jednorodzinnego.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Te prace znalaz艂am poprzez og艂oszenie w gazecie mieszkam na sl膮sku opolskim mam niemiecki paszport wiec nie potrzebuje zadnego pozwolenia na pobyt i prace ca艂膮 moja bliska i dalsza rodzina pracuje za granica g艂ownie niemcy ale w Monachium ja ca艂y czas przesiadywa艂am w holandi ale w zwiaku z otwarciem granic dla polak贸w chce jechac do niemiec a ze nadarza sie okazja z prac膮 to chce zkorzystac jesli ktos mieszka w okolicach Baden Baden to dajcie znac

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witajcie dziewcz臋ta 馃槝 ja tak na kr贸ciutko chcia艂am potwierdzi膰 pytaj膮cej o nad偶erk臋 tak die EROSION \"wo艂aj膮\" tu na nad偶erk臋 ;-) **********************************************************

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam ! dzis wrocilismy ze szpitala :) Marcell urodzil sie 26.04 o 14.50 wazyl 4340, miezyl 52 cm. Porod trwal krotko, i nawet bylo ok, gdy zaczelo dzialac PDA, Marcell juz wychodzil ;) tyle tylko, ze nikt nie spodziewal sie, ze bedzie to taki \"kolosik\" i maly zaklinowal sie ramieniem :( kilka nostatnich minut bylo bolesnych, ale poszlo przy pomocy kilku lekarzy i poloznych dobrze. Maly mial za malo tlenu, wiec musieli go troche reanimowac. Teraz jest juz jednak wszystko ok :D:D:D Dziekuje wszystkim za gratulacje :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dodam tylko, ze momo ze Marcell urodzil sie spory, nie mialam zadnego pekniecia i ciecia :) nic mnie nie boli, moge biegac i skakac :D:D:D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Marta no to ci powiem 偶e艣 odwali艂a kawa艂 dobrej roboty 馃槝 moje najszczersze gratulacje 馃尰 馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Martusiu super 鉂わ笍 Jo fajnie Cie znow czytac. No korozyjnie sie zrobilo z ta nadzerka :P A moze po erekcji dostaje sie korozji i dlatego tak to sie nazywa :P Ja na szczescie mam wlasna studnie wiec odpadaja oplaty za wode ale natachalam sie dzis tych konewek co niemiara. Na drugi rok ogrod kolo studni zaloze i nie bede nic nosic. Juz mi sie w glowie zakrecilo. Najpierw 3 godziny wynudzilam sie w kosciele, potem stresujacy obiad z synami mojego meza. Starszy znacznie poszerzyl potoczne slownictwo, duzo mozna sie nauczyc. Potem slalom z konewkami i pieczenia ciasta a teraz nic mnie z lezaka nie ruszy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Barbara a Ty dla jakiego miasta zamawialas? Ja pisaalam do nich maila pytalam o koszty i poradnik ale dla innego miasta i odpisali ze dzialaja tylko na terenie Hannoveru. Zrezygnowalam dlatego, ze sami napisali ze w kazdym landzie nie jest tak samo, kazdy land ma rozne prawa sa rozne mozliwosci i inne wystepuja problemy. Ja myslalam o Koeln albo o Monachium.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
co do ALICE- ODRADZAMMMMMMM!!!!!! mamy z nimi same problemy, w tym tygodniu przechodzimy do T-Com, maja teraz b.fajne oferty, i taniej. :) synus spi sobie :) Madleen jest jeszcze tym wszystkim zakrecona- ale ma prawo :) no i oboje sa do mnie podobni :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
A mo偶e by tak sie przedstawi膰 wypada艂o ? Z kim mam rozmawia膰 z pomara艅czowym napisem?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kassay chyba te偶 kiedy艣 odradza艂a ALICE, A freenet kto艣 ma jak si臋 sprawuje? Bo te偶 maj膮 bardzo tanie oferty, chyba najta艅sze na rynku. www.freenet.de

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Zanim zd膮偶ylam odpowiedzie膰 ju偶 wykasowano te pomara艅czowe wpisy, administracja dzisiaj szybko dzia艂a.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzieki Barbara znam go, ja wlasciwie to juz wszystko wiem gdzie co i jak, tyle tylko ze jest tak wiele roznych opinii co do wynajmowania mieszkan, ze mozna sie juz w tym wszystkim pogubic. A Ty do jakiego miasta zamawialas ten poradnik (jesli mozna wiedziec)? A wogole jak sadzicie czy lepiej zeby maz pojechal najpierw sam czy od razu razem (z tym ze tylko ja cos tam potrafie niemca). Oboje pracujemy w pl i musielibysmy sie zwolnic, dlatego trudno podjac te decyzje bo nie wiadomo jakie licho nas tam moze spotkac:) Wiecie moze czy zwolnienie sie z pracy w pl ma wplyw na ewentualne swiadczenia socjalne w razie gdyby od razu nie wyszlo z praca? Pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Aleksandra mo偶esz mi poda膰 twoj email? albo wejdz na www.gopolonia.com tam na forum mo偶emy przesla膰 sobie prywatne wiadomo艣ci, sekcja Niemcy- Pogaduszki Dla Pa艅

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×