Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

chantall - koleżanka z hamburga dawala to mleko i do niego kaszki ryżowe, kukurydziane, oczywiście wszystko względnie do wieku maluszka, ja moją małą karmilam piersią do roku, a oprócz tego dostawła także humane, bo uważam ze to najlepsze mleko dla maluchów i żeby było śmieszniej mąż przysylał mi ją z DE a było to 3 lata temu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim Chantall ja daje swojej małej Aptamil i łącze go z grießbrei mit Milsch tez Milupy. Jakoś mojej małej podeszła ta kombinacja. Co do proporcji to metodą prób dopasowałam małej gęstość. Myślę że możesz łączyć z kaszkami mlecznymi i bezmlecznymi, te drugie trochę ciężko w DE dostać. To już raczej upodobania smakowe Twojego brzdąca pewnie zadecydują. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes-zazdroszcze Ci troche tego basenu, ale tylko troche, bo ja umiem plywac po warszawsku tj. tylkiem po piasku, wiec dla mnie w zupelnosci wystarczy taki maly dmuchany dla dzieci. W wiekszej ilosci wody zaczynam sie topic :o. Wlasnie zdalam sobie sprawe, ze od jakiegos czasu czuje sie bardzo samotna. Jak nie mialam meza dzieci, to bylam sama ale nie samotna. Mialam cala mase znajomych i sprawdzonch przyjaciol. A teraz jestem poprostu SAMOTNA!!!!!!!!!!!! 😭, mimo ze mam wspomnianego juz meza i dzieci. Wszyscy zostali w PL 😭 a tu jestem pawie sama jak palec, zadnej rodziny (mojej, bo meza to jest), zadnych przyjazni (bo takowe buduje sie latami) 😭. No nic nie bede przygnebiac. Dobrej nocy zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme to bardzo przykre, ale może w koncu znajdzie sie ktoś godny zaufania, ja mam troche inne odczucia bo moj mąż tam, ja w PL i tez ciągle praca, mała, dom i na jakieś większe spotkania ze znajomymi nie mam czasu, bo nie mam opieki dla małej i wszystko kręci się wokół niej, a na dodatek to nasi najblizsi przyjaciele już powyjeżdżali, a rodzina liczy tylko na zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogóle to dzień dobry kobitki, u nas piekna pogoda nareszcie sie zrobiła, mam nadzieję ze nie bedzie juz padac bo chce wkońcu na rowerze pojeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia skarbusia
dziewczyny jestescie kochane dzieki za wierszyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do chantall
maly tipp, wrzuc sobie tego linka z fotkami corki do stopki, nie bedziesz musiala ciagle wklejac linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eva 🌻 a moze spotkamy sie w przyszlym tygodniu w Tittmoning? bedziemy tam na Burgfescie. Dziunia nie zgadzam sie zupelnie w temacie zielonych swiat, wiecej napisze jak porzadnie usiade przed kompem, teraz szyje stroje na Burgfest. Adamila wrozka? a jestes katoliczka? a wierzysz w Boga? Moja przyszlosc zna Bog i to mi wystarcza, bo coz zlego moze mnie spotkac z reki mojego kochanego Taty. No to lece szyc i farbowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-Jestem katoliczkom,ale nie fanatyczkom,gdybym miala sie dostosowac do calej religi musialabym zostac zakonnicom,z tego co wywnioskowalam wierzysz w wrozki,bo jezeli Bog zabrania kozystac z wrozek to chyba jednak one cos wiedzom o przyszlosci naprawde.Prawie cala Polska czyta horoskopy na koncu gazety to tez niejest po katolicku,kazdy traktuje to jako rozrywke raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga i klaus
amidala, czyli wierzysz kiedy ci wygodniea kiedy nie to dorabiasz ideologie, zeby sie usprawiedliwic.co z tego ze wiekszosc czyta horoskopy.tlum nie zawsze ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helga i klaus
Prosze daruj sobie nawracanie mnie na droge ktorom ty moja droga podazasz.Ja naprawde nielubie sie wyklucac wiec prosze zamknijmy ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga i klaus
typowe,wlasciwie to sie spodziewalam takiej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halli hallo :-)) a my mamy przedluzony weekend. Marta w polsce(jak jej zazdroszcze). No a u nas slonko i cieplo(troche za wilgotno).Mamy dwa mieszkania na oku i mam nadzieje ze tym razem cos z tego wyjdzie.Möj dözy chce sie wyprowadzic.Zobaczymy do kad ;-).W kazdym badz razie nieprasuje mu juz nic.Niech wezmie troche swojego wolnego czasu i sam to robi.jest przeciez juz taaaaaaki dorosly co nie? Jeszcze tylko 3 tygodnie i maluszek bedzie miala 2 latka. Zaraz przeprowadzam kwiatka z jednej do innej doniczki.bedzie mial wiecej miejsca do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia ladny dlugi text co tu wkleilas. A co do wiary.Kazdy wierzy w to co chce.I niech tez kazdy kazdemu na to pozwoli. My jestesmy wszystcy na tej planecie i wyglada na to ze najpierw musimy nasz organizm opuscic zeby sie z tad oddalic.Sobie gdzie indziej pöjsc.Osobiscie nie wierze tylko w to co inni gadaja bo i ci co gadaja paplaja po kims i tak dalej.na wiele rzeczy niema dowodöw. A sa.Istnieja.Tak samo jak i tlen i gas ktöre niezawsze mozna bylo udowodnic.na wszystko przychodzi czas lub tez przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja calkiem z innej beczki!! czesto widzialam ta stronke,ale nigdy nie zagladalam,bo tyle tu nabazgralyscie ;) czy jest tu ktos kto pobiera/pobieral wohngeld???? chodzi mi o to,czy jezeli ktos pobieral przez pol roku,pozniej juz nie,to czy musi sie z tego rozliczac?? pytam dlatego,ze w tej decyzji jest napisane do ilu mozna zarobic,jezeli sie przekroczy ta sume ,to trzeba od razu zameldowac.A jest mi szkoda,bo dostane tylko przez 2 mce prowizje (dlatego ta suma bedzie przekroczona), wiec mi cofna od razu wohngeld jezeli to zglosze. Czy warto ryzykowac?? niech mi ktos doradzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amidala ---> ja tylko w kwestii formalnej, rozumiem ,że nie masz pol. znaków na klawiaturze , ale nie ty jedna ;-) czy jest jakiś inny powód tego ,że wpisujesz wszędzie końcówkę \"-om\" ? nie mam nic złego na myśli 🌻 mnie to tylko czasem sprawia aż fizyczny ból :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie brałam i nie znam nikogo kto brał , niestety nie pomogę :-o a teraz idę na ogródek jeść z rodziną kolację :-) bardzo ładną pogodę dziś mamy i lenimy się na ogródku 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga i klaus
no ja bardzo przepraszam, ale nie chce sie z nikim klocic.wyrazilam tylko swoje zdanie i nie mam zamiaru nikogo nawracac.nie wiedzialam tez ze pomaranczowy kolor oznacza brak odwagi.nie zaczerniam sie bo po prawdzie nie bardzo wiem jak, ale glownym powodem jest to ze mi na tym nie zalezy.nie jestem stala bywalczynia kafeterii.ale jak juz zagladam , to wlasnie na tym niku.tylko ze na pomaranczowo.strasznie co niektorzy przewrazliwieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga i klaus
jakby cie Helgo wyzywali od polskich kurew pod pomaranczowym nickiem to tez bys nie lubila pomarancze jak piszesz na pomaranczowo to kazdy moze tez pod Twoim nickiem cos napisac jako i ja to czynie Belaiza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24-Bardzo mi przykro ale mi taka pisownia odpowiada.Mam nadzieje ze sie nie pogniewasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga i klaus
ja rozumiem beliza. ale nie mozna wszystkich do jednego worka wrzucac.i zakladac ze ktos jest z gruntu zly, albo przychodzi tutaj zeby dokuczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-widze ze bardzo cie boli to ze skozystalam z uslug wrozki,to znaczy nawet ci powiem ze to tak naprawde niebyla taka prawdziwa wrozka wiec mozesz sie zrelaksowac.Tak jak juz inna tu osoba sie wypowiedziala w tej kwesti,kazdy wierzy w to co chce,niemozesz nic narzucac nikomu.Ok wypowiedzialas sie na ten temat poto jest forum zeby mowic swoje zdanie,ale juz wystarczy juz kazdy wie ze jestes Chszescijankom i ze cie oburzyla moja wizyta u wrozki,ale poco drazyc ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie, ze nie mozna ale tak czasami bywa, ze wchodzi tu ktos pod pomaranczowym nickiem namiesza i znika no i te osoby czesto sa na poczatku sympataczne a my tu troche zaangazowane emocjonalnie jestesmy i sa osoby, ktore sie denerwuja i przezywaja itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Admila wcale mnie nie boli, poniewaz ja nie korzystam z uslug takich ludzi. To co robisz to Twoja prywatna sprawa i w co wierzysz tez i wcale Ci nic nie narzucam. Ja tylko mowie, ze to jest zle. A Ty sobie rob co chcesz. To ze w katolickiej Polsce chodzenie do wrozbitow i czytanie horoskopow jest normalne przedstawia tylko jakjej wiary sa Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-To znaczy ze jestes nietolerancyjna na inne wiary tez???I ze niby wieksza polowa swiata pojdzie do piekla sie smarzyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na to sie zapowiada. Jestem tolerancyjna Admilo ale moja tolerancja nie oznacza, ze przytakuje kazdemu, mimo ze wiem doskonale, ze robi zle. Ze nie patrze obojetnie jak ludzie ida na potepienie. Od tolerancji niedaleko do obojetnosci. A o modlitwe zapytalam tez dlatego, ze odwiedziny u wrozki oddalaja ludzi od Boga, zamykaja jakies drzwiczki, powoduje, ze Bog nie slucha ich modlitw, nie odpowiada na prosby nieposlusznych. Moja sukienka juz prawie gotowa [tanczaca laleczka] jeszcze obrobka reczna, czyli reczne szycie szwow, ktore beda widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zielone Świątki są świętem obchodzonym na pamiątkę zesłania Ducha Św. na Najświętszą Maryję Pannę i apostołów zgromadzonych w wieczerniku w pięćdziesiątym dniu po Zmartwychwstaniu\" Dziunia o tym, ze Najswietsza Panna (ktora byla mezatka) byla w dniu piecdziesiatnicy w jerozolimie razem z innymi chrzescijanami nie pisze Lukasz. Moze byla, moze nie, pewnie, ze byl Piotr i pozostali apostolowie. Mariechen dla mnie najwazniejszym swietem jest Zmartwychwstanie, dlatego swietuje je co niedziele. A Bog zeslal Ducha Sw w zupelnie innych celach o czym szerzej w dziejach apostolskich i listach :) polecam. A wczoraj bylam na Musicalu \"Wer regiert\" opartym na ksiedze Daniela, cudowny wieczor. Chociaz zaczelo sie nerwowo, bo nawigacja nam siadla a potem zapatrzylismy sie na syrenka przy Dunaju i nie zauwazylismy, ze powinnismy juz skrecic, wiec nadrobilismy troche drogi ale zdazylismy na czas. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×