Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

dziunia ja juz muszę uciekać, ale tak na szybko po \"bei\" zawsze 3. po \"in\" w tym przykładzie też 3. a Kauf to der Kauf , czyli beim Kauf 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-)) der (die) Versicherung der (die) Zulassung der (das) Autokauf Bei der Versicherung Bei der Zulassung Bei dem Autokauf In der Versicherung In der Zulassung A najlepiej napisac erteile Vollmacht :-)) Mamy dzisiaj dostac 27 stopni i wcale mnie to nie cieszy:-( bo za goraco troche.W cieniu to dözo. Poszlam do AWO i bede sie pania opiekowac co miala raka piersi. Moglaby byc moja mama.Jest w tym samym wieku w jakim by moja mama byla gdyby nie umarla na jej raka piersi. A möj dözy znowu lazil po Jugendamt .Mam nadzieje ze sie sprawa szybko skonczy i chlopak sie wyprowadzi.Wiem ze innej mozliwosci nie ma bo chlopak sie niezmieni ale potrzebuje kopa zeby zobaczyl co robi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia möj dözy nie wiem czy jest gdzie indziej inny.Jego koledzy chyba go lubia .A tym jest to napewno obojetne jaki on jest w domu. Te mieszkania ktöre myslalam ze sa ok nie byly takie.Ale teraz w srode obejrzymy jedno i mam nadzieje ze w koncu uda nam sie.Byloby nawet troche tansze , w dobrym miejscu,i w domku na görze a nie w bloku.No byloby perfekt.Ale kto wie jak to bedzie z dözym.jezeli pöjdzie swoja droga no to moze powinnismy odczekac i szukac cos mniejszego.Nie wiem. Musze na poczte isc.A o 15 spotkanie z ta pania.Musze ja poznac no i wogöle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie, ze mnie nie bylo jak pomaranczki atakowaly :D moje kotki jeszcze zyja a ich wyrodnej matki nie ma. My niegdy tej kotki nie lubilismy, nie wpuszczalismy jej do domu, bo zalatwiala sie gdzie popadlo. I w sumie to zawsze kolo domu siedziala. Nie wiem czy wpadla pod auto czy co, to do niej nie podobne, by 3 dni z rzedu sie nie pojawiac. Z zoltkiem nam jeszcze nie wychodzi ale wode z miodem juz pija. Jeszcze kilka dni i bedzie z gorki. lece na obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIMES------> :-p zapomniałaś już ;-) to ci przypominam :-p - Dlaczego kobieta ma w domu tak dużo do roboty? -Śpi w nocy to i się jej zbiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod wpływem porannej lektury zmieniłam stopkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak \"lekutko\" ;-) G.Ch. Lichtenberga \"Aphorismen\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez Dziunię ?????? a czemu to ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak, co ? dziunia że niby pracę domową \"zapodaje\" :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostępu do luksusu polskiej prasy nie mam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obiadek o 11. 18, bo zaraz do pracy wychodzimy a moj maz wroci dopiero o 23.30 wiec na obiad o tej poze raczej nie ma szans, moze mala kolacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kotki to zatrzymamy dla siebie chyba, ze sie znajdzie jakis chetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen ----> w Polsce ludzie tez już nie wiedzą o co chodzi :-o to ja polecę dzisiaj autentykami :-p Mgr Wiedzmin na zaliczeniu metrologii 2: - Wie pan co, ja w tym momencie czuje sie jak sejmowa komisja sledcza. Zadalem panu pytanie, a pan mi tak odpowiedzial, ze ja nie rozumiem wlasnego pytania. Politechnika Lubelska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy jesteście Wessi ;-) to w najmniejszej dziurze -wiadomo- CYWILIZACJA ;-) a Dziunia to już w ogóle - rozumie się stolica ;-P Dziunia--> ja wiem internet , www. , te sprawy , ale nie ma to jak zaszeleścić kartkami i poczuć druk 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to tak w rozkroku :-D :-D ale formalnie z Turyngii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag mag hamburg
dziewczyny drogie mam do was pytanko, czy z konta internetowego mozna robic przelewy zagraniczne ? czy trzeba skladac taka dyspozycje w banku? chcialabym zrobic przelew z niemiec do polski, jak sie nazywa przelew miedzynarodowy i ile taka przyjemnosc kosztuje? bo wester union jest strasznie drogi. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr Z. bardzonie lubi, jak ktos sie spoznia Po 15 minutach zajec otwierają sie drzwi. Wchodzi zasapany student i od drzwi nawijka: - Bardzo przepraszam, ale zasiedzialem sie w bibliotece. - Tak? A czego pan tam szukal - pytadr Z. - Czytalem dziela Sokratesa... - I gdzie je pan znalazl ? W naszej bibliotece? - Tak, wlasnie w naszej bibliotece! - To gratuluje, jest pan pierwszym czlowiekiemna ziemi, ktory znalazl dziela Sokratesa... Uniwersytet A.Mickiewicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag mag hamburg
IBAN lub SWIFT to numer miedzynarodowy banku , mariechen naprawde za darmo ? bo w polsce roznie ale minimum 30 zl przelew miedzynarodowy kosztuje, myslalam ze tutaj w niemczech tez okolo 10 e od transakcji, w sumie i tak byloby to taniej niz wspomniane western union

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag mag hamburg
dziekuje za szybki odzew, mile z was dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mit Hilfe der EU-Überweisung veranlassen Sie Zahlungen innerhalb des Europäischen Wirtschaftsraums (EWR) bis zu Beträgen von 50.000 Euro. Dabei gilt: Der Überweisende trägt die Entgelte und Auslagen bei seinem Kreditinstitut, der Empfänger trägt die übrigen Entgelte und Auslagen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag mag hamburg
dziewczyny a jeszcze jedno, ile idzie taki przelew bo slyszalam ze normalny okolo 3-4 dni, a jakis expres to 3-5 godzin i juz jest w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o opłaty trzeba zapytać się w swoim banku ( na infolinii np.) ja nie płace nic za przelew do Polski ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2-3 dni :-( a ekspresem nie robiłam, to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag mag hamburg
dziewczyna a w jakich jestescie bankach? ja sparkasse a maz citybank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag mag hamburg
jeszcze raz dzieki, wiec czekam na meza i robimy probe przelewu miedzynarodowego online , a jak sie nie uda to jutro w te pedy do banku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OCH!! Dziunia 🌻 pewnie że ładnie :-p i tak odważnie a nawet zaczepnie wystawiłaś się, bym powiedziała, na żer :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslałam że jak się nie uda to w te pędy tu do nas przylecisz ;-) i.... będzie się działo :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zaraz zaraz ;-) przyjaźń przyjaźnią ale było coś o wyciskaniu soków z chłopa :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli od zbioru studentów odejmiemy studentów sluchajacych, to otrzymamy te dwie panienki które teraz beztrosko rozmawiaja w drugim rzedzie. Uniwersytet Adama Mickiewicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×