Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hej lasencje:) ja na chwile, jako matka zabkujacego dzieka mam malo czasu:) bo w tle przyswajam slownictwo niemieckie:) prawnicze to jakas czarna magia:) co do odchudzania - ja uznaje dwie zasady - RUCH MOJE PANIE!! cialo jest ladnie wyrzezbione..co mi z tego jak schudne jak wszystko bedzie obwisle i trzesoace sie i druga MZ czyli mniej zrec dosadnie powiedziawszy.. i wiem co mowie, w 5 miesiecy poszlo 22 kg i zamiezram jeszcze 8:) karmie piersia, to tez pomaga ale mam scisla diete i dluugie spacery:) a tabsy iinne jojo gotowe, powoli a do celu:) Ja niedlugo przeprowadzka, mieszknie juz jest, jeszcze wizyta u notariusza zostala..teraz bede szukac babeczki co bedzie mi z jaskiem zostawac po kilka godzin w tyg, bo nie wiem czy babcia w Pl nie bedzie:) Buzka dla wszystkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy musze napisac
list a nie wiem jak zaczac. Prosze chociaz o poczatek, ma zawierac : Napisz list z wakacji do kolezanki\kolegi w którym : 1.podasz powód d³ugiego milczenia 2.Napisz : a) gdzie i z kim spêdzi³es wakacje b) jaka by³a pogoda c) co zwiedzi³es i jak spêdzi³es czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy musze napisac
moze byc tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy musze napisac
Hallo Ana! Ich möchte mich bei dir Entschuldigen , dass ich erst jetzt mich melde. Ich hatte kein Zeit zu schreiben. Bin gerade von Urlaub gekommen. Ich war bei meine Tante in Deutschland. Die Stadt heisst München und ist sehr schön. Ich habe da eine Cousiene, die mit mir viel unternehmen hat. Es war sehr gute Wetter. Warm, kein Regen, keine Wolke - einfach Perfekt! Wir sind oft in Freibad geweisen, in Stadt spazieren, Eis essen gegangen und vieles mehr. Dass war sehr schöne Zeit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---------------
Ich habe keine Zeit zu schreiben gehabt. Bin gerade aus dem Urlaub gekommen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---------------
Wir sind oft in Freibad gewesen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---------------
in die Stadt spazieren gegangen, Eis gegessen und vieles mehr. Dass war sehr schöne Zeit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Marto hb , naturalnie ,ze potrzebujesz Navi. By do mnie trafic,np. ;-) Marylou znalazlam odpowiednia koperte ,dorzuce jeszcze z dwie gazetki i jutro zasuwam w podskokach na poczte! Kassay co u Ciebie kochana? Ide trawnik skosic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziuniu🌻 😍 TY juz moze wiecej nie chudnij???????????? Bo nic z ciebie nie zostanie:) A co do feleta, to ci nie pomoge, gdyby tak buty do tanca- to sluze. Niestety z fletow znam tylko jeden, hehehehe. Marylou, ja to ci wspolczuje. Ty sie tyle naogladasz, ze hoho. Ale z drugiej strony, to moze ja tez powinnam sobie tego \"Wita\" zaserwowac, jaka bym wtedy szczupla byla?! ( nie gniewasz sie za taki zart????) Uprzejmie donosze, ze w Polsze zimno jak cholera, w nocy mialam wlaczone centralne ogrzewanie , i zastanawiam sie czy i dzis tego nie zrobic. A dotego strasza, ze tak ma byc do piatku, nie mowiac o tym, ze jeszcze maja obfite opady byc. Po prostu sama przyjemnosc. A u mnie w domu w dalszym ciagu remont. Teraz \"panowie\" robia, a wlasciwie wykanczaja mi korytarz na parterze. Wiecie gladzie , itp. Kurzu pelno nie tylko na dole, ale i w calym domu, bo to cholerstwo wszedzie sie wciska. OK, lece jesc jakas kolacyjke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka__de
mamusiu A nie oduczasz jeszcze coreczki do smoczka? bo nasz Kinderarzt strasznie krzyczy jak widzi dzieciatko co roczek skonczyly i jeszcze ze smoczkiem. To taki straszny pan i w zasadzie juz moglby przejsc na rente, ale kocha wszystkie malenstwa. Kiedys przy wizycie bardzo smutny mowil, ze musial wlasnie podac jakas sprawe o zaniedbanie dziecka do Jungendamtu i jedno dziecko wyslac do dietetyka podobno 13 kg, a jeszcze roku nie skonczylo...matka dolewala mu tlustej smietany do mleka i duzo slodyczy, fast foodow,masakra..Bardzo fajnie sie z Laura bawi przy kontroli, jesli ma chwile czau.. mala az cala pieje z radosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ no ja mam nadzieje ze moj arzt na mnie za to nikogo z Jugendamtu nie nasle:-P Anastasia dostaje jeszcze niestety smoka przy zasypianiu, ciezko jest sie ja odzwyczaic od tego.Gdy juz zasnie to zabieram.Dzisiejszy ranek byl calkowita ausnahme.Jako ze juz mala o 5:30 wstala, to chciala po 6 tej do przedszkola:-( Przyznaje bez bicia ze podarowalam jej tego smoka na uspokojenie:-P Tez rozmawialam z moim lekarzem na ten temat, jest tego samego zdania co twoj.Wogole codowny facet (pochodzi z Polski ale nie dlatego go wybralam;-) ) kazda wizyta trwa u niego niesamowicie dlugo, bierze sobie facet czas dla pacjentow a to niestety zadkosc. Jako ze Anastasia bardzo ladnie mowi (zaczela juz nawet budowac zdania z odmiana i czasem przeszlym :-D ) i z zabkami nie ma problemow, przymruzyl oko ze tak powiem na to zasypianie ze smokiem.Oczywiscie musimy jak najszybciej sie go pozbyc;-) Ale z drugiej strony zwrocil mi uwage ze mala jest nieco \"nadrozwinieta\", po jej zachowaniu nie powiedzialabys ze ma te swoje 20m-cy. Czesto ja tez obsewruje w przedszkolu bo jego dziecko tez tam chodzi i zwrocil mi uwage ze czasami sami zapominamy ze to malenkie dziecko i za duzo od niej oczekujemy:-( Wiec jesli ten smok to jej \"dzieciecy odzew\" to nie powinnismy nic na sile robic. Ale ogolnie zgadzam sie z twoim zdaniem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-) Przypraszam ze tak zadka ale jakos nie wychodzi inaczej. Dziunia do czego sie przylanczasz i jaki artykul jest ciekawy??????? Tez chce. Mariechen-------- u Ciebie to nawet wesolo co?Jak tak sobie wyobraze tego Spidi to az sie buzia smieje.Wiem , ze jest to powazna spawa ale.....:-D Ja po porodzie( a przybralam w ciazy jakies 8 Kg) obrze i szybko prawie wszystko zrzucilam.Ale karmilam rok piersia.Wlasnie to bardzo pomaga.Chociaz wiem ze sa babki ktöre raczej tyja.Nie wiem sama dlaczego.Przed porodem dözo wychodzilam na spacery 2, 5 godzinne gdzie szybkim krokiem szlam.Moja figura miala naprawde ladne ksztalty ktöre teraz sie zmienily bo jak sie malo rusza no to niema sie co dziwic jak pupa i inne czesci na wielkosci przybywaja.teraz zaczelam znowu chodzic jak tylko czas pozwala bo z malym niemoge.Jak jestesmy na dworze no to on niechce w wözku siedziec co tez rozumiem.A tak to staram sie przed telewizorem cos robic bo tylko siedziec jest dla mnie strata czasu. Takze MZ Tofi i ja popieram.Spacery takze.Ma sie naprawde ladna figurke jak sie to codziennie robi i przynajmniej godzine. Pozdrawiam wszystkie mocno i goraco-------buziaczki wysylam-------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou mam nadzieje ze z twoim tata bedzie wszystko OK, trzymam kciuki 🌼 No i nie wiedzialam ze ty taki niebezpieczny zawod sobie wybralas:-O Jejku ty to masz przezycia, mam kolezanke ktora pracuje w Behindertenheim i czasami tez opowiada niestworzone historie albo przychodzi z podbitym okiem do domu:-( Pewnie obie macie extra Versicherung;-) Dziunia, dzieki:-D Tez bym chetnie twoje szkraby zobaczyla, moze tu albo \"tam\"? Co do zabawek to super, maly naukowiec ci rosnie;-) Ja tez mialam takie zainteresowania jak bylam mala (niestety albo takich zestawow nie bylo albo moi rodzice nie mogli w Pewexie sobie na to pozwolic:-( ) ale ciagle eksperymentowalam z mikroskopem:-D Ta pasja zostala mi do dzisiaj, takze inwestuj w te zabawki dalej, moze ci sie kiedys zwroci? ;-) Co do odchudzania to musze do wiekszosci dolaczyc:-( Przed ciaza regularnie jezdzilam konno i plywalam.Po porodzie chyba tez ta chec do sportu tez \"wydalilam\":-P Na spacerek, poplywac to Ok wszystko inne to nie dla mnie:-( A juz bron boze urzadzenia do cwiczen w domu. wszystkie sie kurza w piwnicy:-O Ale ja ladnie chudne na WW :-D Nie widze tego nawet jako diety tylko jak rozsadne odzywianie (ja juz przy slowie dieta tyje 2 kilo:-D ) Wiec moge polecic \"nastawienie sie na rozsadne odzywianie\" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay🌻 naprawde rzadko zagladasz. Szkoda, ze masz tak malo czasu. A co w pracy? albo z praca jak wolisz? czy ty jeszcze masz te pania? Bo jak pamietam to ona do szpitala poszla? pozdrawiam 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie smoczkow, ciotka mojego bylego miala genialny (jak dla mnie) sposob. Tzn, nie ja bylam smoczkowcem, tzn, bylam, ehh...ale o tym kiedy indziej :P Wiec, jej dzieciak, maly terrorysta, rozpieszczony, nie mogl sie ze smoczkiem rozstac. Wiec ona wziela kawalek wlochatej wloczki, wlozyla do gumowej czesci i dzieciak sam osobiscie, z obrzydzeniem zaniosl smoczek do kosza, bo robali do buzi nie bedzie wkladal. Im bardziej wlochaty \"gasienic\" tym pewnie lepiej, slabo widac, a nawet w tym wieku pewnych szczegolow sie nie pozada :) Moj brat mial w wieku poznym-smoczkowym pasje do ciecia wszystkiego (o zgrozo) nozyczkami, wiec sam sie pozbawil smoka:) Ja bardziej szpiegowsko, bo mialam nadprogramowy smoczek ukryty w ubrankach dla lalek czasem, w chwilach samotnosci (z kluczem na szyi) oddawalam sie pasji ciamkania, ale raz mi sie zasnelo i rodzice zdecydowali, ze w zamian bede mogla nosic zegarek kiedy chce (byl dla mnie, ale ze szczyl jeszcze, zgubi, zepsuje), jako stopniowa wymiane dziecinstwa na doroslosc :D pozdrawiam i dobranotz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) A my wlasnie film ogladalismy i idziemy lulu robic. Ela ta kobitka ktöra mialam jest w szpitalu.przewröcila sie jz po raz drugi przy wychodzeniu z lözka i niemogla wiecej wstac.W szpitalu stwierdzili ze ma wode w mözgu.Idzie teraz na 3 tygodnie do specjalnego szpitala w Hamburgu.Chca zebym ja dalej odwiedzala jak wröci ale nie wiem czy wröci.Zobaczymy. Buzka i spijcie ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Kassay, niektorzy pozno chodzy spac, inni wczesnie wstaja 😠 ja dzis do tych drugich naleze :D:D maz wybyl z domu juz o 5.30... i byloby ok, tyle tylko ze w pewnym momencie o 5.58 usiadla na mnie Madleen i powiedziala (cytuje)- Mama kude tawaj, meka cem i taty ni ma! wiec tak zaczal sie moj dzien. pralka juz pierze... pranie czeka na prasowanie... okna czekaja na umycie (Madleen ostatnio uparcie caluje szyby)..i..i...i.....i.........i............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia...ja 26 kg przytylam i to w sensie doslownym. 8 po porodzie tak sobie poszlo w tydzien...a reszta to ciezka !!!praca, czyli 18 - nie nie jest tak ze o jem sobie wszystko i chudne, bzdura, jem zdrowo,drob, zero slodyczy ciast, fastfoodow, po 18! , smazonego, tlustego, smietan, (wogole melcznych ale to z Jaska powodu) stale h,pieczywo tylko chrupkie i czasami pelnoziarniste, i ba zamierzam w sumie bez kg po ciazy wlasnie 25 kg stracic czyli 60 kg przy 178 cm wazyc(no z kg porodowymi bedzie ponad 30 kg) no i cwiczenia powiem ze mordercze, plakac sie chce ale jak widze coraz lepsza pupcie jest niezle, wiec obalamit o karmie i chudne..ubywa mi ok 3 kg miesiecznie 15 mam w tyl ciezka praca zostalo 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żałosne....
jesteście!!!Nie macie nic innego do roboty tylko pier....od rana do wieczora do monitoru??Takie stare maleńkie mamuśki:(Masakra...wrrrr...takie z was dobre mamusie ale zamiast pojśc z dziecmi na plac to siedzicie przed kompem cały boży dzien,pieprzycie o dietach i innych pierdołach,zajmijcie sie czymś pożytecznym bo życie ucieka,dziewczyny pisze serio,pomyślcie co wy z tego życia w niemcach macie,zero koncepcji na zycie...zeroooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym rozwijaniem popieram dziunia 100%!! JA idac do zerowki umialam czatac, rodzice zawsze z nami rozmawiali, dokladnie traktowali jak partnera...i nigdy nie stwarzalysmy im problemow, ale teraz widze jaka to ciezka praca byla.... i mam pytanie, bo mi gdzies umknelo:O kiedys pisalas o czmys co rozwija platy mozgowe, cos co w stanach mozna dostac, moglabys napisac co to jest? 🌼 i napisz jak aktywowalas swoje dziecie, zabawy? ksiazki? Jasiek ma 5 miesiecy ale bajki lubimy czytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE🌻 I milego dnia pomimo wszystko:):):):) Dziunia:) pracuje nad tym Tofi🌻 ja cie bardzo prosze, nie tak ostro z ta dieta, Nie wykanczaj sie . Lepiej wolniej, a spokojniej dla twojego ciala. Marylou:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi......te zdjecia sa naprawde supperrrrrowe:) Tak gadam, gadam, ale moze i ja sie dam skusic na takie malenstwo. Tylko jakos mam problem z porodem w Niemczech. Czysto psychiczny zreszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja Elzbieta:) a dzieki dzieki:) porod w niemczech...wiesz nie zastanawialam sie nad tym;) raz bo niuniek byl i to mi wystarczylo, a dwa...maz duuuzo pomogl przy porodzie itp.. Mialam podobne obawy, jam za stara zeby poczuc sie tutaj jak u siebie, zawsze bede w gosciach;) i obca, ale objelam droge wyksztalcenia i nauki, tylko tak wygram :) co tam porod... pozniej jest pieknie no do czasu zabkowania tu sie konczy mit wspanialego macierzynstwa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to ja elzbieta-23-73 zmienilam sobie imie, bo mi tamto bylo za dlugie. Sorkki jesli zamieszalam. Jak sie nie przyjmie to wroce do starego.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×