Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

dziewczyny jak tam kiedy spotkanie? Bo pogoda powoli dopisuje wczoraj bylo 26 °C. Ja w maju tz. 13-22 nie moge bo mam znow gosci , a pierwszy tydzien czerwca tez nie bo nastepni przyjezdzaja-a reszta do dyspozycji-o ile nei bede musiala isc do pracy. To napiszcie jak wam pasuje! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, no wlasnie, kiedy to spotkanie i gdzie dokladnie? U nas byla wczoraj super letnia pogoda natomniast teraz popaduje sobie... Wrrr... Wszystkim udanego weekendu! 🌻 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Polki,jestem nowa i mam ochote na n owa przajazn,cz ktoras z Was mieszka w Berlinie?? pozdrawiam:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co robicie babeczki,pewnie obiadek goujecie??:-)))ja niestety zaraz musze tez na dol leciec obiadek gotowac:-(((ciagle to samo,odezwijcie sie prosze;papatki :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiaPL! Nie dokladnie jestem w temacie bo przelecialam \"po lebkach tylko ostatnia stronke, ale cos widze o pozwoleniu na pobyt. Otoz od dnia wejsci Polski do UE obywatele polscy nie potrzebuja pozwolenia na pobyt jako takiego - moga tu przebywac i mieszkac, ale nie uzyskuje jeszcze automatycznie pozwolenia na prace i o te ewentualnienalezy sie ubiegac w Arbeitsamt. Jezeli masz kwalifikacje do wykonywania zawodu w ktorym wystepuja braki - uzyskasz je bez problemu, jezeli zas w tym zawodzie jest sporo bezrobotnych - male szanse. Nie wszystki polskie tytuly zawodowe sa w niemczech respektowane to tez musisz wziac pod uwage. Brak mi sil! Jest bardzo istotne czy dzieci masz z tym wlasnie mezem alkoholikiem. Jezeli to sa jego dzieci to maja obywatelstwo niemieckie i nie masz zadnego problemu. Jezeli natomiast sa to Twoje dzieci powiedzmy z poprzedniego malzenstwa to sprawa jest znacznie trudniejsza, choc nie beznadziejna. To wszystko zalezy od landu w ktorym mieszkasz. Najlepiej by bylo gdybys zwrocila sie porade do fachowcow z urzedu . W kazdym ratuszu wisi informacja o poradach dla Auslendrow w ich ojczystym jezyku. Tam uzyskasz informacje z pierwszej reki i to te obowiazujace w Twoim landzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
A nie znacie jakiejs nauczycielki niemieckiego, która wyjechała sama do Niemiec i znalazła pracę? Nie mówię o takiej, co znalazła męża. Widzicie, bo ja chcę pracować tam legalnie. Dziękuję tym, którzy mi odpowiadają i proszę o dalsze porady. Schönen Nachmittag :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia🌼z tego co wiem nauczycielek szukaja,osobiscie nie znam zadnej polskiej nauczycielki,ktora pracuje w szkole,poradzic Ci moge tylko tyle,jezeli chcesz pracowac tu w szkole,to najlepiej w malym miasteczku,przyjemniej,nie ma taaaaakich konfliktow z uczniami,jak w duzych szkolach i w duzych miastach.Wiem,bo mieszkam z Rodzina w malym miasteczku,szkola jest super,atmosfera tez,za 2 m-ce przeprowadzam sie do Berlina,a tam juz wieksze KONGO,po obejrzeniu wiadomosci bylam zszokowana,co sie dzieje w Berlinie na jednej dzielnicy,Bogu dzieki,ze wyprowadzam sie gdzie indziej,a poza tym dziecko nasze pojdzie do prywatnej katolickiej szkoly,bede miala gwarancje,ze zadne \"anulu\"nie moga tam chodzic. Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze viel Glück!!!🌼 ****berlinka***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanderina
Do AgusiaPl, moj gg 1516166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
sanderina, nie mam gg! Masz moze adres mailowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
Mój to agusiek29@interia.pl Piszcie proszę, co wiecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Czesc! Ja tez jestem malutka_de, czytam was ale nie pisze bo co ja mam pisac jak u mnie wciez TEN REMONT !!! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa............... O! tak bym powrzeszczala z obrzydzenia .... a jutra mam urodzinki i co? spedzam je ze szpachla w lapkach i szampanem na parapecie ... PHI .... ;) Buzki dla wszystkich !! :))*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do berlinka
mam do ciebie pytanie: 1 maja jadę na wycieczkę do Berlina i chciałam się dowiedzieć, czy w tym dniu jest u was swięto i czy sklepy są otwarte? Jestem z Polski i nie wiem ile euro wymienić. Pozdrawiam i dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berlin 1 maja
1 Maja jest w Niemczech dniem wolnym od pracy (a wiec sklepy sa zamkniete). Moze w berlinie mozna znalezc wyjatki (specjalne pozwolenie, ale na pewno nie sa to duze supermarkety!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto lat , sto lat , sto lat niech zyje zyje nam.... a kto? TIN!!! Wszystkiego naj ...z okazji urodzin, no i konca remontow! A my dzisiaj z cala rodzinka na rowerki sie wybieramy przy tsk pieknej pogodzie. No to milej niedzieli zycze! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help me
Wszystkiego naj naj naj TIN !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
Alles Gute TIN!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help me
O rany a po polsku to juz nie moglas zlozyc jej zyczen.Sadzisz ze zapomniala jezyka i nie zrozumie?Heh, to normalnie zenujace jest ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
nie, Help me, nie myślę, że TIN zapomniała, jak się mówi po polsku, tylko - skoro to jest forum poniekąd niemieckie, to jak najbardziej można powiedzieć coś w języku niemieckim. A może Ty nie znasz niemieckiego ;) ? Pozdrawiam wszystkie osoby na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help me
Nie wydaje mi sie zeby to forum bylo niemieckie, nawet poniekad.I nie rozumiem skad u ciebie takie wrazenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
Help me, przeciez to tylko dwa slowa po niemiecku i w dodatku zyczenia! A Ty masz angielski nick, jakby polskich nie bylo ;) Nie kłóćmy się o detale. Miłego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Tin
Happy birthday 2u! Feliz cumpleanos Alles Gute zum Geburstag! Wszystkiego najlepszego z okazji dnia urodzin! Поздравление с Днём рождения Дорогая Tin! I zycze jeszcze duzo slonca na kazdy dzien (takiej pogody jak dzis)!!!! Nett-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nett-ka
Czesc dziewczyny, jak minal weekend? Sloneczko dzis bylo piekne (pod Stuttgartem)... Kasiu, jak samopoczucie , lepiej? Marcylu, ciesze sie, ze "posuwasz sie do przodu". Wiele osob za granica ma dlugo problemy pytac o wszystko w urzedach itd... Ale kto pyta, nie bladzi... Zawsze moze sie znajezc, jakas "glupia baba" albo "glupi osobnik plci brzydkiej" ktorzy traktuja wszystkich, a zwlaszcza obcokrajowcow z gory, ale jak siedza w urzedach to musza odpowiadac, bo za to im placa!!!! Mam inne pytanie: ile mamy na topiku mam? Ile lat maja wasze pociechy? Dzis stwirdzilam, ze musze schudnac! Mam juz od listopada Crosstrainer, ale jak dotychczas raz uzywalam, no i dzisiaj drugi... Wszystko mnie boli... Jak sobie pomysle, ze tabliczka czekolady to ok. godziny deptania, to mysle, ze przesane je jesc.(ale tak mysle tylko do chwili jak bede miala ja w zasiegu reki).... Teraz moja faworytka to Ritter Sport batida de coco- mnnnniaaaammmm- moge zjesc od razu cala!!!!! Ale koniec z czekolada, pora na crosstrainer.... No i jeszcze dzis angielski (musze sie pouczyc), bo jutro mam lekcje (od 18.15-21.30). Pa dziewczyna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem juz w domu bylo wspaniale ale krotko :( troche Was poczytalam wiec jestem na biezaco Tin wszystkiego najlepszego z okazji urodzin 🌻 🌻 🌻 No i spotkalam sie z dziewczynami z innego topiku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
hej hej..ja wstalam wczesniej :Pzeby ogarnac chatke...pogoda dzis peikna wiec moze gdzie sie pozniej wybiore....nad Ren???hmm./....mozna odpoczac ...i ciesze sie niezmiernie bo 8go maja jade do polski!!!! wiec sobie odbije wszytsko:))heheh....u m nie ogolnie lepiej.Niebawem bede wiedziec czy szykuje mi sie prezprowadzka;)dowiedzialam sie tez o kursach....jest jeden ,ktory godzinowo by mi pasowal ale musze czekac co z mieszkamiem ,bo jak sie bedziem stad wynosic ,to niestety nie oplaca mi sie teraz zapisywac na ten kurs.no ale jakos tam sie klaruje moja sytuacja ...najbardziej ciesze sie z tego ze mam oparcie w moim ukochanym:)))i to chyba najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaoooooooooo
jak powiedziec ze chce zrobic sobie termin na szczepionke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia64
CZESC.W Hamburgu swieci sloneczko moze wkoncu bedzie cieplo.W HHmieszkam juz 6 lat mam pytanie czy ktoras z Was moze mi pomoc?Jak zalatwic obywatelstwo niemieckie,moj maz jest niemcem prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia64
CZESC.W Hamburgu swieci sloneczko moze wkoncu bedzie cieplo.W HHmieszkam juz 6 lat mam pytanie czy ktoras z Was moze mi pomoc?Jak zalatwic obywatelstwo niemieckie,moj maz jest niemcem prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiec asia--
idziesz do Landrantsamtu bierzesz papiery na obywatelstwo( mozesz tez zalatwic to telefonicznie zeby ci to wyslali) wypelniasz wszystko i robisz rozne kopie: z aktu slubu wyciag w Rathausie, umowe o prace , jak konczylas tu szkole z IHK to kopie tego jesli nie to zdajesz egzamin z jezyka np. w VHS. Potem dostaniesz termin na egzamin;: np: wszystko o wyborach, Bundestag, Rat, Prezydent, Bundesländer itd. itd. i jak go zdasz to dostajesz obywatelstwo. U mnie trwalo to 2 m-ce i po bolu. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×