Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość malutka_de
ja polecam ebay www.ebay.de napisz jaka sukienka i jaki roz to pomoge ci czegos poszukac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
otto ma tez fajen oferty pod %, czyli rabatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwass
witajcie! dlugo nie pisalam ,ale bylam na prochach znowu,wiecie to moje chorobsko:( nie zycze tego paskudztwa nikomu. juz 14 go jest Muttertag,pamietajcie o mamach!! i tak mnie tu nikt nie chce,uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie w ten przepiekny sloneczny dzionek ;) szkoda ze spotkanie w stuttgarcie nie wypalilo w ta sobote. Mnie najbardziej pasowalaby (prawie) kazda sobota. pozdrowienia!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny!! Przypadkiem znalazlam Wasz sympatyczna topik,pytam,moze Wy mi pomozecie,znacie sie na takiej sprawie.... Planuje w Niemczech kupic pewne urzadzenie na rachunek i przewiezc do Polski .Ktos mi powiedzial,ze na granicy moge odliczyc sobie Mehrwertsteuer ,czy to jest prawda,czy ktos sie zna?? Bylabym wdzieczna za odpowiedz!❤️ Pozdrawiam!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to juz nie od kad jestesmy w Unii, moi znajomi chcieli przewiezc suszarke do bielizny i tak ich na granicy poinformowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas czy Ty masz problemy z plodnoscia? jesli chcesz o tym pogadac to moj adres tlen i e-mail jest pod nickiem. Ja mam spore doswiadczenie w staraniach o dziecko wiec moge troche sluzyc rada. Dzis bylam na koscielnym spotkania dla kobiet. Bylo sympatycznie. Ciesze sie ze raz na jakis czas moge pogadac z bratnimi duszami :D Przy okazji kupilam troche kwiatkow do ogrodka, juz posadzone i podlane, a teraz troche zmeczona jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nett-ka
Belaiza ma racje, od czasu wejscia Polski do Uni nie mozna otrzymac zwrotu MwSt na granicy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chociaz raz mogla tu cos doradzic :) ale jak tu dluzej pomieszkam to mam nadzieje ze bede mogla lepiej pomoc pozdrowienia dla calego skladu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Malutka dzieki za checi , ale juz znalazlam ladna sukienke w Neckermannie.Biala w drobne czerwone rozyczki.Co do dostawy to zamowilam te opcje w 24 godziny, wiec w razie czego bede miala czas na zwrot czy ew wymiane.Jutro powinni przywiezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
a dzis co? cisza?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny
czy moge sie przylaczyc? wprawdzie w niemczech bede na stale dopiero na koniec czerwwca bo do czerwca mam szkole ale co mi szkodiz juz kogos poznac? na poczatek trosze o mnie moze: A wiec jestem Ania, od miesiaca szczesliwa mezatka, mam 21 lat, w czerwcu koncze szkoletzn robie dyplom i zaraz pozniej wyjezdzam do niemiec do meza, on aktualnie mieszka i pracuje w okolicach monachium,dachau i szuka dla nas nowego mieszkania wiec od czerwca bede miszkala wlasnie w tych okolicach. strasznie sie boje tego mojego wyjazdu do niemiec rozstania z rodzina i ze sobue nie poradze jestem pelna obaw :-( mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako zalozycielka tego topiku ale z cala pewnoscia i w imieniu pozostalych dziewczyn witamy w naszym elitarnym gronie :)) Hahaha :) NIc sie nie martw , bedzie dobrze :) Ja juz kawkuje, a gdzie reszta sie podziewa ? :))Milego dnia wszystkim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Aniu, do mnie moze bedziesz miec najblizej wiec pozdrawiam Cie serdecznie po Bawarsku Pfirddich :D mam nadzieje ze szybko sie tu zaaklimatyzujesz. U mnie slonecznie i dalszy ciag prac ogrodowych na tapecie. Ale ogolnie to jestem senna i nic mi sie nie chce. Wczoraj przespalam popoludniu 2 godziny a dzis juz mnie lamie. Moze kawa mi pomoze. Moniko mam nadzieje ze sukienka pasuje i bedziesz sie dobrze bawic. Pozdrawiam serdecznie, slonecznie, wiosennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania i juz
to ja zastrzegłam sobie nicka :-) moj maz mieszka w tej chwili tam z 2 kolegami teraz jak ja do niego dolacze bedzie musial znalezc nowe mieszkanie i juz wlasciwie go szuka od miesiaca i jak narazie nic a czas przeprowadzki sie zbliza :-( mam nadzieje ze w koncu cos znajdzie :-( najgorsze jest to ze nawet nie bede miala wplywu jakie to bedize mieszkanie musz eliczyc na jego dobry gust bo w tej chwili koncze skzole robie dyplom i nie moge tam pojechac pomoc mu w poszukiwaniach no ale mysle ze jakos to bedzie. chcialam Was zapytac dizewczyny o te kursy niemieckiego bo jestem bardzo bardzo lsaba mysle z ejak juz tam bede zeby udac sie na takowy kurs napiszcie cos o tym ile kosztuja gdize ich szukac, isa prowadzone przez niemieckich naucyzcieli ?zrozumie cos z tego prosze was o pomoc???mozna powiedizec ze z niemieckiego umie podstawy no i wogle czy warto isc na taki kurs???pozdrawiam serdecznie. WITAJ BELAIZA!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania-witaj. Tak, tak na kurs zawsze warto , bo tu bez jezyka to jak bez reki-zadne inne szkoly nie pomoga. Laski ja was na pare dnizegnam , bo jutro przyjezdza do mnie kolezanka z USA i bede z nia troche zwiedzac. wiecie jak to jest. Jezu ale sie ciesze na jej przyjazd. Ostatnio byla u mnie 2 lata temu. No i ja u niej w 2000 roku w slynnym wrzesniu. no to milego cieplego wochenende wam zycze. PA! co do tego spotkania to ja reflektuje na ten 27 maja , bo potem bedzie cienko -znow Besuch przyjezdza. A co wy na ten 27 MAJ?????????? usmieszka-to sobota. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu chyba sobie jednak nie zastrzeglas, bo jestes pomaranczowa. Co do kursow to ja nie wiem, ja sie ucze w domu. Gadam z moim mezem, ogladam Tv, slucham radia i od czasu do czasu robie kilka cwiczen z gramatyki. Kupilam sobie w polsce kilka ksiazek i lece tematycznie. No i mam tez fajny kurs komputerowy, w ktorym mozna nawet wymowe cwiczyc. Czy Twoj maz jest Niemcem? Jak tak to moze ten kurs nie az tak potrzebny tylko duzo checi ale jak w domu nie bedziecie po niemiecku rozmawiac to moze jednak kurs. Moj uczy sie polskiego i czasami mamy w domu dzien Polski kiedy gadamy tylko po Polsku. Ale ja mam wtedy ubaw z jego wszystkich \"nic nie slycham\" , \"nie chce chociac\" (to o kocie do ktorego jak sie mowi po polsku \"chodz\" to idzie) itp itd. Pozdrawiam slonecznie z rozswietlonej sloncem Bawarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej wlasnie wrocilismy z zakupow, lepiej miec to za soba dzis, bo nie lubie stac w dlugich kolejkach. jutro skocze tylko na ryneczek po swieze miesko, wedlinke i jajka --> micka - sobota mi odpowiada :) jak najbardziej :) kto jeszcze sie pisze na spotkanie w stuttgarcie? zyzce wszystkim udanego weekendu! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno za tydzien w sobote chce sie wybrac do Rotfelden-bo dojada jeszcze znajomi z austrii z malym dzieckiem . Tam jest ten Kamelhof. Czy ktos juz tam byl? malutka-ty cos kiedys pisalas ze niedaleko chyba tego sa wodospady do zwiedzania. Gdzie to bylo? Kurde na ostatniom chwile cos szukam. W niedziele chce jechac z nimi do Haidelbergu-na zamek i Bergbahn do gory do Märchenparadies-byl juz ktos? no to fajnie usmieszka-jest nas juz dwie chetne na spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o maltutka-juz znalazlam-no nie to nie podrodze bo to 140 ode mnie. A ten Kamelhof tylko 30 km. no nic dalej bede szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilke34
Cześć, Forumowiczki! Mam do Was pytanko: ile płacicie za mieszkanie? Wyjezdzam do Niemiec i muszę sama sobie coś wynająć. Moze cos 1- lub 2-pokojowego. Czytałam, ze Kaltmiete wynosi często w granicach 200-400 Euro. A ile Was to kosztuje? Sama juz nie wiem, czy dam radę... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
micka wodospad jest u nas w Bad Urach i jest jeszcze Blautopf do niego link juz wczesneij wklejalam,a le to nei wodospad tylko jezioro z podziemny kanalem rzek pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lilke34
Czesc, ceny mieszkan w Niemczech sa uzaleznione od miasta (najdrozsze i najtrudniej do znalezienia sa mieszkania w München, Stuttgart, Düsseldorf!)..., wielkosci, dzielnicy itd Zebys miala rozeznanie, najlepiej wejdz na strone: http://www.immobilienscout24.de/de/finden/wohnen/wohnung_miete/index.jsp;jsessionid=22DDDCA748D5C905DC58A65E0B2190E5.worker1, wpisz o jakie miasto Ci chodzi, wielkosc mieszkania itd. Ofety online mozna tez znajezc w gazetach regionalnych (albo ich stronach internetowych)... W jakim miescie chcesz szukac mieszkania???? Pa Nett-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilke34
Cześć Nett-ka! Chcę zamieszkać w pobliżu Frankfurtu nad Menem lub w samym Frankfurcie. Mam dostęp do różnych ofert, ale chciałam zapytać, jakie ceny są "rozsądne". Będę pracować jako nauczycielka niemieckiego na kursach i nie wiem, na co będzie mnie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lilke34
Frankfurt jest niestety rowniez bardzo drogi, i znalezienie mieszkania nie jest latwe... Mysle ze sredni czynsz w malych mieszkaniach to ok. 10 Euro. I wynajemcy mieszkan sa wybredni... W ekonomii to sie nazywa "Verkäufermarkt", tzn jak ukazuje sie ogloszenie w gazecie z mieszaniem i cena jest przystepna (czyli ok 8 Euro /m2) to zglasza sie bardzo duzo chetnych... Dodatkowo popyt na male mieszkania rosnie na poczatkach semestrow zimowego i letniego (studenci)... Jezeli Twoj pracodowca moglby Ci pomoc w szukaniu mieszania to duzy plus.... A-ha piszesz o Kaltmiete: Czy znasz przecietne "Nebenkosten"? To rowniez droga sprawa, musisz doliczyc do Twojej "Kaltmiete" okolo 100 Euro jako "Betriebskosten" a wiec woda, ogrzewanie, wywoz smieci. Osobno trzeba placic za prad (ok30 Euro), no i za telefon (Grundgebühr 15,95 za najtansze podlaczenie telefonu- DSL jest drozszy)... Tak wogole to sie nie za bardzo znam na tych cenach, bo tak jakos wyszlo, ze wszystkie oplaty placi moj facet, ale w zeszlym roku szukalismy mieszkania: to wiem jakie sa czynsze... Moja siostra w okolicy Frankfurtu (Weiterstadt) placila za m2 powyzej 10 Euro, bo mieszkanie bylo nowe.... My placimy ok 8 Euro (okolice Stuttgartu), ale to jest super cena i gdyby moj facet nie byl informatykiem w DaimlerChrysler, to bysmy tego mieszkania, albo podobnego za ta cene nie dostali... Brutalna prawda, ale w takich miastach jak Stuttgart albo Frankfurt wynajmujacy albo chca za mieszkanie duzo pieniedzy, albo chca lokatorow, ktorzy pracuja w duzych firmach... Moze pomysl o zamieszkaniu w WG (Wohngemienschaft), czyli 3-4 osoby w jednym mieszkaniu? To tutaj bardzo popularne... Mysle, ze fajne mieszkanie mozna i w Frankfurcie znalezc, ale troche szczescia nie zaszkodzi... Pa Nett-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lilke34
Z tym szukaniem mieszania nie chcialam Cie straszyc, ale tak wyglada szukanie mieszkan w Frankfurcie, München, Stuttgarcie, Köln, Düsseldorfie itd Ja tez na poczatku nie rozumialam sytuacji mieszaniowej tutaj. Po prostu jest tu duzo ludzi, ktorzy szukaja tanie mieszania, a tych tanich mieszkan jest malo... Mimo tego ludzie mieszkania znajduja!!!! Najlepiej jezeli poprosisz o pomoc Twojego przyszlego pracodawce, wiesz to ludzie ktorzy Frankuft znaja, wiedza z jakiej dzielnicy bedziesz miala najlepsze polaczenie itd... Polecam strone http://www.rmv.de/auskunft/bin/jp/query.exe/dn?L=vs_rmv&, mozesz wpisac adres pracy i adres mieszania (jezeli znajdziesz odpowiednia oferte) i mozesz zobaczyc ile czasu bedziesz potrzebowala na dojazd.... Moze latwiej bedzie znalezc mieszkanie nie w samym Frankfurcie- wtedy koniecznie zwroc uwage, czy miejscowosc ma polaczenie szybkiej kolejki (S-Bahn Anschluss)i sprawdz na wyzej podanej stronie, ile czasu zabierze Ci droga do pracy.... Jezeli bedziesz wytrwala, na pewno cos znajdziesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo, halo 🌻 bardzo dlugo tu nie zagladalam, jestem niestety w sporym stresie :( usmieszka,to ty juz od miesiaca z powrotem? Maz cie odpowiednio przywital? tzn duzy bukiet roz ;) ktos tu sie pytal o kurs jezykowy w Monachium, ja bylam w Volkhochschuli, bylo ok. Ale wiecej mi dal intensywny kurs na Uniwerku (2 miesiace, chyba 5 razy w tygodniu), jednakze bylo to w Bochum. mieszkania niestety sa drogie, czesto drozsze jest 1-pokojowe niz 2-pok. Zdarzaja sie tez korzystniejsze, np. jezeli nie potrzebujesz dobrego polaczenia busami czy tramwajem, tzn masz wlasny samochod. Szukaj nie tylko w immobilien-scout ale tez w innych, podaj do google \"wohnung miete\". WG czyli Wohnungsgemeinschaft to raczej robia studenci. czy Tin nadaj remontuje? mniej sie wydaje, ze ona to caly dom od nowa buduje, hehe ;) micka- milej zabawy! belaiza- chetnie bym sobie posluchala jak twoj maz jezyk polski \"urozmaica\" ;) ale fajnie, ze sie uczy apropos spotkania, mozliwe ze bede wtedy wyjezdzala do Polski, ale to nic pewne, dlatego zapisze sobie ten termin w kalendarz, juz sie bardzo ciesze. przyjemnej niedzieli ! PaPa! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej maremarie, dlugo Cie tu nie bylo... tak ja juz od ponad miesiaca :) jestem z tego powodu badrzo szczesliwa. teraz szukam jakiegos zajecia, chcialabym juz pracowac, ale na razie zaden z moich potencjalnych pracodawcow jeszcze sie nie odezwal 😠 nawet kursy ktore chcialabym zrobic nie sa dostepne :(, nic odpowiedniego :( hmmm pozdrawiam, ma nadzieje ze sie spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatam dziewczyny,jestem juz w ponad 40tyg ciazy i juz normalnie nie moge sie doczekac konca,nie pamietam kto napisal ale nastapil blad bo mam 3 letnia coreczke a nie 11 miesiaczna,w srode juz mialam takie czeste skurcze w nocy trwaly okolo 3 godz no i nic przeszlo mam juz rozwarcie na 2cm ale nadal czekam ciekawe jak dlugo a gin nie chce mnie wczesniej na prowokacje do szpitala wyslac cos mi sie wydaje ze bede wyjatkiem i bede 11 miesiecy chodzic w ciazy a moze wiecej jak slonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie nastapil zaden blad to ja jestem tak zakrecona ze nie wiem co,chodzilo ile kto mieszka w niemczech prawda no ja 11miesiecy niedlugo bedzie roczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×