Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość 22latka zadaj pytania
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloiv
Czesc wszystkim:D Znalazlam ten topik przez przypadek, nawet nie moalam zielonego pojecia, ze tyle milych Polek mieszka na zachodzie. Moze na poczatek opowiem kilka slow o sobie: Mam 40 lat i przezylam juz wieksza polowe zycia w Niemczech niz w Polsce, od 22lat mieszkam w Hessen, widzialam, ze tez jest ktos tutaj z Hesen, jak milo. Przyjechalam wtedy jako 18 letnia dzieczyna z rodzicami na stale. Bylo ciezko , ale komu nie jest, gdy zostawia sie pierwsza duza milosc w Polsce, przyjaciol i ojczyzne. Po kilku latach wyszlam za maz, jestem obecnie matka trojga dzieci i moge powiedziec, ze jestem szczesliwa i nie tesknie za Polska, wlasciwie nie mam juz tam nikogo. Dziadkowie pomarli, przyjaciele--wymarli. Moze starczy na poczatek, bo jezeli was przynudzam, to powiedzcie szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj aloiv napisz jeszce coś ciekawego w jakim mieście mieszkasz i w jakim wieku masz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odzew:) jestem na razie au pairka na polnocy niemiec. bardzo chcialabym w niemczech studiowac,tzn dopiero za rok bo w tym to juz po przyslowiowych ptokach :( chcialybm sie dowiedziec jak wyglada studiowanie w niemczech,jak jest na 1 roku,czy na koncu semestru sa tez egzaminy ustne?jak wyglada rok studencki? troche sie obawiam:( i czy to \"do zrobienia\" utrzymac sie samemu i i do tego studiowac? nie chce wracac do polski,ale boje sie ze mi sie tu nie uda:( tak poza ytm to chce sie przeniesc do zachodnich niemiec,jak myslicie?tam mam wieksze szanse na znalezienie pracy, sama juz nie wiem,doradzcie mi cos prosze. dzieki z gory i pozdrawiam was wszystkie!:) buzka:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Co z naszym spotkaniem w Stuttgarcie ? :) Kto sie na nie pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloiv
Barbarag, dziekuje za przywitanie:D Mieszkam w okolicach Frankfurtu/Main od okolo 9 lat. Wczesniej mieszkalam w Giessen i okolicach. Wogole to wydaje mi sie , ze mieszkalam juz wszedzie, jestem od 18 lat mezatka i mialam tylko z mezem 11 przeprowadzek. Wszystkie ze wzgledu na prace.Ale takie jest zycie. Dzieci mam juz duze 18 i 15, a najmlodsza dziewczynka wlasnie poszla do pierwszej klasy. Co mam jeszcze wam opowiedziec, maly problemik mam, bo nie wiem jak mam malej przyswoic polska mowe. Duze dzieci umieja po polsku rozmawiac, ale ta mala ani wyrazu nie wybaka. Napewno to tez nasza wina jako rodzicow, bo malo slyszy po polsku, ale chcialabym zeby jednak umiala. Gdy do niej cos powiem , to robi zaraz duze oczy i pyta: was, was hast du ´da gelabert? Mnie sie chce smiac i odpowiadam po niemiecku i tak w kolko macieju. No nic, pisze do was z pracy, i teraz niestety musze pakowac moj majdan i do domku. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼dla ciebie kasia z okazji urodzin🌼niech sie Tobie wszystko jak najlepiej ulozy🌼 aloiv hey....twoja mala möwi do Ciebie ze ty laberst?????????:O No miejmy nadzieje ze tak niezostanie:-))Möj dözy tez niemöwi po polsku bo nigdy niemial na to ochoty a i u mnie möwilo sie zawsze po niemiecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aloiv - serdecznie witam na topiku, i pozdrawiam z deszczowego Kassel:) a co do malej...nie wiem nie mam jeszcze dziecka, ale podpatruje jak znajomi to robia...opowiadaja o Polsce, zachecaja, pokazuja jaka mamy ciekawa historie, jakie piekne miejsca...Polska to piekny kraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 22 latki
Jest niestety coraz ciezej z praca dla studentow:O Mieszkam w Bonn,od stycznia wszystko strasznie drozeje o 3% ,wiec pokoje,mieszkania tez.Jest to mozliwe praca i studia,ale bardzo ciezko,bardzo...bez pomocy rodzicow. Ustne sa nie zawsze zalezy jaki kierunek (a trzeba 3 jednoczesnie studiowac zeby miec mgr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powedz ja u ciebie to wyglada,jak wyciagasz te 700-800 euro na mies. ile musisz pracowac?co najlatwiej znalezc?babysittingi,czy w barze,jako kelnerke? ja chce wlasnie wracac do NRW,chodzi glownie o bonn,ale boje sie ,ze tam wlasnie tak drogo,tu z kolei taniej i oplat na razie nie ma ,ale z praca ciazko..myslalam,ze tam predzej cos \"wyrwe\" mozna jakos inaczej studiowac?np zeby miec tylko dyplom,mi nie chodzi koniecznie i magistra,ile wtedy kier.musze ciagnac w tym samym czasie? i na ktorym kierunku,jest ze tak powiem \"w miare\".tzn latwiej niz np.na garmanistyce,ale tez warte studiowania? obawiam sie,ze to wszystko nie klapnie,i co ja wtedy zrobie....:-( czarno widze swoja przyszlosc w niemczech..ale w polsce nie lepiej.... :( doradzcie grüsse:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenko 🌻 Jakie zlozyc ci zyczenia By warte byly twego westchnienia Pieniadze - to nie wszystko Samochod - to zlomu skladowisko W urodziny twoje, zycze ci Milosci i kochania Az do samego zwariowania. Samych szczesliwych dni, a czego tylko pragniesz by zycie dalo Ci. 🌻 ❤️ 🌻 Naneczka czesc fajnie ze znow jestes :D Evo knedle robilam ale w takim ciescie jak na kopytka, twoj przepis mi sie podoba i wyprobuje w sobote, jak chlopcy beda u nas. Aloiv witaj 🌻 i koniecznie zaczernij nick. Co do Polskiego to juz troche za pozno :( na takie latwe przyswojenie jezyka dzieci do ok 6 lat chlona jak gabka, bez uczenia i jesli maja dwujezycznych rodzicow to ucza sie dwoch jezykow automatycznie, np jesli mam mowi po Polsku do dziecka a tata po niemiecku. No ale za pozno jeszcze nie jest. Staraj sie duzo do niej mowic po Polsku i jak spyta co to znaczy to powiedz po niemiecku a potem znow po Polsku. I moze jakies bajki na Video. Dla pozostalych po 🌻uszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,jeszcze jedno pytanie,to juz niekoniecznie do studentek:) znacie jakies fajne strony internetowe,gdzie mozna poznac fajnych ludzi? chodzi glownie o chlopakow,ale niekoniecznie :):):) i bezplatne oczywsicie,bede wdzieczna za pomoc:) papatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! 🌼Bremenko 🌼 Życzenia dla Ciebie: Nie zerkaj za siebie, Idź śmiało przez życie, Podkochuj się skrycie, Kontroluj swe żądze, Zarabiaj pieniądze, Lekceważ pętaków, Unikaj cwaniaków, Przepisów przestrzegaj, Na sobie polegaj, Lecz przede wszystkim Pokaż im wszystkim! Spelnienia najskrytszych marzen !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cludi.dzieki! powiedz tylko,ze ten kwick jest bezpieczny? nie ma tam zadnych AGB? jest zupelnie gratis i moge sie bez obaw zameldowac ? mam nadzieje ze osoba z bonn,ktora mi tu dzis odpisala,jeszcze sie odezwie! buziaki:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 latka nie orientuje sie za bardzo w tym kwik ale kilku moich znajomych tam jest i mowia ze o.k. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej belaiza:) wyszedl....pachnacy, do tego stopilam wiejski smalczyk ....miodzio:) ale sie wycwanilam - pieke drozdzowe, zarabiam ciasto na pizze odkrywam mozliwosci:) i stwierdzam ze to fajna rzecz:)) tu jest mase mieszanek gotowych do chleba i musze je wyprobowac, bo na razie ja taki na zakwasie robilam:):) ale nie moge sie przemoc do chleba w Niemczech, jak sie 27 lat jadlo polski chrupiacy chlebe z piekarni mniam.......aleautomat dla mnie git urzadzenie i bez zadnych ulepszazcy i chemii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze zamowie u Dzieciatka Jezus :) jeden typ juz mam sluchawki bezprzewodowe, ja czesto slucham kazan ale jak jestem w kuchni to moje glosniki nie daja rady, nie mowiac, o prasowaniu a z takimi sluchawkami moglabym chodzic po calym domu i robic co chce jednoczesnie sluchajac. \"Dzieciatko\" juz wie ze mi sie marza taki sluchawki, moze uda mu sie je zdobyc dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku:) 22latka_ - kiedys bylam na single.pl i wlasnie mnie zdziwilo ze bardzo duzo Niemcow bylo,ale potem zycie sie zmienilo i juz tam nie zagladam.Wszedzie trzeba uwazac ,bo ludzie rozni sa i w rzeczywistosci i w necie;)Pozdrawiam wszystkie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra nowy dzień, nowy bałagan, nowy obiad, ale trudno, fajnie że chociaż pogoda letnia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Barbarag....:D Ach , no wiesz , zycie jest krotkie by balagan psul nam humor;) To kiedy planujecie z rodzina wyjechac do Niemiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle że na wiosnę, bo w zimie nie mam ochoty się przeprowadzać, chcieliśmy teraz w wakacje się przeprowadzić ale jeszcze ciągle tych pieniążków mało, transport mebli z polski do niemiec to koszt około 300 e, kaucja na mieszkanie to ok 1200e, a jeszcze czynsz + bierzące opłaty, wyrabianie dokumentów też bedzie sporo kosztowało dla całej rodziny, więc na dobry początek musimy mieć około 5000 e, a to dla polaka ogromna suma, ale myślę że na wiosne się już uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesteś ty nas cichaczem podglądasz i nic się nie odzywasz. pewnie uczysz się do szkoły, coś pisałaś że masz niedługo egzamin, napisz coś więcej bo nie doczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×