Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Fa ty sie tak nie przejmuj,ze nikt sie o Ciebie nie pyta. Musisz sama sie odezwac,to wtedy dziewczyny beda rozmawiac:) Tez sie kiedys tak zachowalam jak mala dziewczynka,ktora prosila o wspolczucie,ale Monika mnie z tego wyleczyla:D i bardzo dobrze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen21 a tez prawda. Jestem dziecinna i to jeszcze na starosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika czesc imienniczko! Wiecie moze gdzie mozna kupic w Niemczech ladna sylwestrowa sukienke, bo tu nie ma nic takiego w tym kraju. Albo czarne, albo na ramionczka i dlugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fa,ja nie ma pojecia,bo niestety jeszcze nigdy nie bylam na imprezie na sylwestra:(,mam nadzieje ze za pare lat sie to zmieni:) A ty wybierasz sie na jakis bal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
Zycze wspanialego zimowego dnia. U mnie okolo 30 stopni, wiec przesylam Wam duzo promieni slonecznych. Justys, chyba taniej jest zamowic transport z PL i zaplacic im za 500 e czy 1000 za fatyge. :D:D:D Pozdrawiam i dziekuje Pani ze Slaska za zdjecia z pierwszego sniegu w kraju. Zycze wspanialego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen21 dokladnie na przyjecie sylwestrowe i bedzie duzo ludzi. Chce wypasc jak najlepiej. Jestem taka raczej szczupla i ramionczka mi nie pasuja. Mam juz przeciez 37 lat. Chcialabym cos swiecacego i krotkiego. Najlepiej jakby nie byla czarna, bo cos sklepy tu nie znaja innych kolorow swiatecznych jak biel i czern. Ale nic nie ma takiego. Bylam juz w CA i w KIK i Woolwortcie i innych malych butikach oraz tez w Pimki i Orsie ale naprawde nic nie ma. Zaczyna mnie to wkurzac. Niemcy ogolnie maja brzydka mode a ubrania sa naprwde w duzych rozmiarach. Jak bylam w Polsce to te rozmiary sa o polowe mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
skad takie przeswiadczenie ze skoro w niemczech zle to w polsce musi byc gorzej, przeciez to stereotyp, glupi i bezrefleksyjny. W Polsce wzrost PKB wynosi 5,5%, a bezrobocie do konca roku ma spasc ponizej 15%, a mozliwe ze w przeciagu 2 lat osiagnie ok 10-12%. To ze gorzej jest w Polsce z wycieczkami zagranicznymi, czy ogolnie z uslugami i towarami z rynku miedzynarodowego nie wynika z biedy a z sily waluty, co zreszta i tak sie zmienia bo aktualnie DOLAR jest po 3,04 zł i nadal tanieje. mam znajoma, ktora wyszla za niemca-golodupca (zarabia 1tys. EUR/m-c), ona nie zarabia i szczerze powiem ze zyja gorzej niz my, czy nasi rowniesnicy w Polsce. nie maja zadnych pieniedzy na plus, mieszkanie z dofinansowaniem socjalnym, wiecznie sie szczypia ze wszystkim, ale na "zewnatrz" dziewczyna robi z siebie wielka dame, krytykuje i obraza Polske. rodzina meza jej nieakceptuje. jego matka prawie w twarz jej mowi ze uwaza ja za "polskakurwe" ktora powinna do Berlina na "ulice" pojechac, chociaz sa to niemcy z landow wschodnich. moze jeszcze dodam, ze dziewczyna rzucila w Polsce robote 3tys netto/m-c, byla jedną z kierowniczek w Polskiej filii pewnej miedzynarodowej korporacji, bo uznala ze jej sie nie chce pracowac. glupota, zenada, bzdura i powiem szczerze, ze tak jej woda sodowa uderzyla do glowy, ze ja z nia zerwalem wszelkie kontakty bo jej poziom nieobyczajnosci zachowan przekroczyl moje granice. potem sie dziwicie ze "pomaranczki" Was atakuja. moze wynika to z roznych doswiadczen z polakami na emigracji w kontekscie kraju i tych co zostali w kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie jedno Wiesz ze ty masz racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
do Fa: hmmm no mysle ze punkt widzenia Polakow bedacych w kraju oddalem sprawiedliwie, ale jestem otwarty na inne punkty widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innej strony..
Witam Wszystkich forumowiczów.Mam ofertę dla chcących sobie dorobić ale majacych niewiele czasu na prace.Poszukujemy osoby mieszkającej w Bremen do pracy w biurze -praca łatwa-odbieranie telefonów i umawianie klientów,ewentualnie wystawianie faktur.Oczywiście język niemiecki perfect.Praca jest na 5 godzin dziennie 9-14.Zainteresowane osoby proszę o tel.15115254320 lub mail firma-ania@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze to ze ktos jest glupi nie jest powodem by nazywac ta osobe polska ku.... Czesc Fa fajnie ze znow jestes :D Co do sylwestrowych kreacji to moze bedziesz jednak przed sylwestrem w Polsce? tu rzeczywiscie nic ciekawego za rozsadne pieniadze nie mozna kupic, ja jeszcze nie trafilam na zadny ciuch wizytowy, ktory by mi sie bardzo podobal. Wydaje mi sie, ze w takich firmowych sklepach, ktore maja 1000 filii w calych niemczech nie dostaniesz nic ciekawego, oni szyja na jedno kopyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Fa ja o ciebie ostatnio pytałam , ale się nie odezwałaś, dzisiaj jesteś więc Witaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewuszki:-)) Fa w Kiku nie ma co patrzec.Oni jhakos ostatnio cos nie tak bo jak bylam 2 tygodnie temu tam to nie wierzylam wlasnym oczom co tak wisi.To nie jest moda a jezeli to dla jakis starych pan ktörym obojetne jest jak sie ubieraja. Szukasz cos na bal.pytanie wiec .jestes raczej modern czy konservativ. Pimki jest raczej dla moldych dziewczyn i maja ciuchy tylko na codzien.Tak samo Kik i Tacco i takie podobne sklepy.To musialabys juz pöjsc do C&A albo karstadt albo Kaufhalle wydaje mi sie zeby cos na bal dostac- Ja np.kupuje moje ciuchy w newyorker czasami tacco ale gdybym miala na bal isc to mialabym wielki problem z sukienka.Moze ma cos H&M a dla ciebie?? Albo kup sobie jakies dwie rzeczy.Jakas dluga ajna spudnice i do tego ladna göre.tak mozesz nawet w malych sklepikach cos ladnego dostac.Niemusi byc sukienka.Sa swiecace göry a i krötkie spödniczki. A jezeli chodzi o kolory to masz ddo koloru i do wyboru:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dzisiaj sie dowiedzialam, ze chlopak bedzie:) Gingera jakas plaga na chlopakow jest:) a tak mialam wizje slodkich sukieneczek:( i babaskich pogaduszek:( ale najwazniejsze, ze zdrowe:)pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie🖐️ Tofi_Bremen-gratuluje:) moze latwiej bedzie sie doswiadczeniami wymieniac:)-nie martw sie ze chlopak odchowiesz troszke-i postarasz sie o dziewczynke:),jakos trudno jak na razie zaplanowac plec..trzeba brac co daja...oby zdrowe...🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi - gratuluje synka!!! :) Gingera a Ty spodziewasz sie synka czy corki? Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera - gratulacje!!! bedziemy miec dwie mamusie chlopczykow :) kiedy masz termin? tak jak TOfi na marzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super, bedziecie mogly sie wymieniac doswiadczeniami i postepami Waszych maluszkow :) bedziesz rodzic w Polsce jeszcze czy juz w DE? pamietam ze planujesz przeprowadzke. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, gratuluje chlopakow.U mnie niestety nic nie wychodzi.Wczoraj dowiedzialam sie,ze znajoma,ktora ma 3 dzieci jest w ciazy.Raz sprobowali i udalo sie.To nie sprawiedliwe,ze natura tak nierowno obdziela.;) Z moja reka juz lepiej,ale jakas infekcja jest.Wczoraj w przedszkolu 3 -letni wychowanek mial biegunke,ale taka,ze nawet moje spodnie sie upackaly.Dzisiaj jego mama dzwonila i powiedziala,ze to jest zarazliwe i ma nadzieje,ze dzieci albo ja sie nie zarazilismy.Ja tez mam nadzieje,ze nie. Zycze wszystkim milego popoludnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do porodu to tak na 99% to po Waszej stronie chce rodzic..slyszalam rozne historie,ale w sumie sa 1000 razy lepsze od tego co slychac w pl.Widzilam fotki z pordowki niemieckiej i to ta gdzie ja prawdopodobnie wyladuje no i relacje z tego szpitala...poprostu inne zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a.....dla mnie czas przyjscia do nas dzieciaczkow jest niepojety...jak sie bardzo chce to nic z tego, jak sie nie planuje to nagle sie zjawia....ciaza zaskakuje mlode 16 letnie mamy, ale i te starsze nawet grubo powyzej 40...nie ma recepty....co ma byc to i bedzie, a jak nie zawsze pozostaje adopcja, jest tyle dzieciaczkow do kochania, a one smutne w domach dziecka:(:( Trzymam podwojne piastki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
belaiza czytaj ze zrozumieniem: nie mojego meza, bo ja jestem facetem, tylko meza tej kolezanki z niemiec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×