Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

w dm jest taki rpszek bez barwnikow, perfum , konserwantow i fosforantow, dobrze pierze i tani jak barszcz, jak znaje jego nazwe to ci podam, ja w nim pralam, bo przczytalam na forum. ktos kiedys o nim pisal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metka26 Ja piore ubranka mojego synka albo w \"Persil sensitive\" albo w \"Denk mit pur\" i oba sa dobre i poelcane przez Deutscher allergie und asthmabund E.V.Nawet ten drugi lepszy,bo nie zawiera Farbstoffe i Parfumstoffe-to dla zainteresowanych tematem, pozdrawiam! 15:28 iskierkAa Metka ---a gdzie mozna kupic \"Denk mit pur\" ??? Jakos nie kojarze na drogeryjnych pokach tego proszku... oblecialam chyba wszystkie mozliwe i jakos nie przypominam sobie tej nazwy. Bardzo dziekuje za informacje Pozdrawiam 15:36 Metka26 w drogeriach \"dm\", ja tam przynajmniej go kupuje, biala butelka z rozowa etykietka, jest delikatniejszy niz persil...pytalyscie tez o plyn do plukania to o ile moge cos doradzic-przy nowrodkach mysle ze jest zbedny.fakt, ze ubranka ladnie pachna, ale ja nadal ich nie plukam.Moj synek ma teraz pol roku i jego skora dopiero staje sie \"nie wrazliwa\" na wszystko wokol.Same zobaczycie, ze takie malenstwa sa zbyt delikatne na takie perfumowane plyny.a poza tym nie ma nic cudowniejszego od zapachu dziecka.zycze Wam szczesliwego rozwiazania i pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F4 ,jest u kazdego operatora w Niemczech dodatkowa opcja do abonametu podstawowego, pod warunkiem ze masz stacjonarny telefon pod nazwa Happy International, kosztuje okolo 10 e miesiecznie i rozmawiasz do woli.Ja tak dzwonie i nareszcie mam kontakt z najblizszymi w kraju, a jestem tu od niedawna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość country flat
a kosztuje okolo 5€ na miesiac :-) Oplaca sie wlasciwie wtedy, gdy duzo telefonuje sie do Polski. Na pare telefonów po pare minut, nie oplaca sie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta777 18 Sie 2007
edyta777 18 Sie 2007, 16:03 odpowiedz Witam !!! Mam ogromna prosbe, czy moglby mi ktos doradzic-gdzie i jak zapisac do szkoly mojego 14-letniego syna, ktory uczyl sie w Polsce w I-szej klasie gimnazjum i zna niemiecki b. slabo. Ja prowadze firme jednoosobowa i chcialabym, aby moj syn byl tu ze mna i kontynuowal nauke. Jestem z Ladenburga (niedaleko Mannheim). Prosze pomozcie. POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyta.... w szkole, do ktorej sa dzieci przydzielone wg ulic np, musisz zapytac w Jugendamcie lub isc poprostu do najblizszej szkoly. Najpierw wysla Twojego syna na kurs przygotowawczy, ocenia jak dlugo bedzie musial chodzic. Syn musi byc po pierwsze tu zameldowany, niektore szkoly wymagaj np, zeby dziecko bylo tu ubezpieczone, co w Twoim przypadku oznacza prywatne ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM.....🌻 JA UZYWAM TEGO gdy szukam tanich operatorow http://www.tarif4you.de/tarife/0048.html tarif4you.de :: Tarife :: Billig telefonieren nach Polen A jesli chodzi o dodatkowe oplaty o telefonu stacjonarnego , to Telecom powyzej 35e Gründgebur ma oferte, gdzie doplaca sie tylko 5e za miesiac i mozna do Pl i nie tylko gadac 24 godz non stop. Do PANI, ktora pyta o szkole dla dziecka. JA powiem co my przeszlismy. Moja corka miala lat 12 gdy przyjechala do Niemiec. Mial w PL same piatki na swiadectwie. Wiec zalezalo nam aby poszla tutaj do gimnasium. Za porada zaprzyjaznionego nauczyciela umowilismy sie na rozmowe z rektorem w szkole do ktorej chcielismy aby corka chodzila. Zabralismy ostatnie swiadectwo ze soba. Na rozmowie oczywiscie objasnilismy, ze chcielibysmy aby nasza corka chodzila do tej szkoly jako UCZEN-GOSC. Objasnilismy tez swiadectwo. Rektor zapowiedzial, ze przedstawi sprawe na radzie i musielismy czekam. Potem szkola sie zgodzila i przez rok byla Gastschülerin. Byla o jedna klase cofnieta wlasnie ze wzgledu na brak znajomosci jezyka niem. Uprzedzam, ze to ciezka praca dla ciebie i dziecka. My na poczatku siedzielismy z nia nad wszystkimi lekcjami. A le sie udalo. Jesli zameldujesz dziecko tu w Niemczech na staly meldunek, to oni automatycznie dadza go do Hauptschule najblizszej twemu miejscu zamieszkania Mozna w niej tez do 9 kl. posiedziec, a potem przeniesc sie do M kl. Ale pamietaj, ze tam nie mozna zrobic pelnej matury. Jesli masz jakies pytania , to strzelaj smialo. Sorrki , ze tak sie rozpisalam, ale fajnie byloby , zeby sie dziewczynie udalo przejsc przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 🖐️ nie wypowiadam sie na temat taryf bo nie mam zielonego pojecia. U mnie wszystko leci na O2: komorka, domowy, internet. Co do szkoly to rozpisuj sie Elciu 🌼 z twoich doswiadczen mozna skorzystac. Jestes jedna pewna ze automatycznie wysylaja do Hauptschule? Ja mialam w zeszlym roku podobny przypadek, chlopca z Rosji wyslali do 6 klasy Realschule.Mowil co prawda kiepsko ale mial intensywny Förderunterricht.Do tego bralam go raz w tygodniu na popoludniowe lekcje (robie \"wolontariusza\" w tutejszej Realschule). Niestety nie wiem szczegolow jak sie do szkoly dostal :-( Ale jedno jest pewne: jesli wyladujesz raz w Hauptschule to jest strasznie ciezko sie z tamtad wydostac. Nie chce wam mieszac w glowie ale ja bym jeszcze zlozyla wizyte wszystkim Realschule w poblizu i pytala o mozliwosci przyjecia. Pytanie nie szkodzi a moze zaoszczedzic trudnej drogi \"Hauptschule- Realschule\". Kassay myslalas moze o tej mozliwosci ze masz migrene? Ja sama sie bardzo dlugo na nia leczylam i wiem ze tak dlugie bole to raczej cos wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marylou
jezeli dobrze zrozumialam jestes pielegniarka , jesli mozna prosze o rade. Otoz moja mama ma ogromne problemy z sercem , dusznosci i sie meczy , w Polsce zmieniaja leki i nic to nie daje , juz nie wiem co robic. Powinna miec koronarografie ale zeby dostac skierowanie w Koszalinie to cud. Czy jak by tu w Niemczech przyjechala na badania do kardiologa to kasa w Polsce by te badania by pokryla czy tylko jak cos sie dzieje np. grypa to mozna isc do lekarza ogolnego , ale nie specjalisty, znasz moze osoby z Polski ktore tu robily jakies badania .... sama nie wiem jak jej pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja cie naprawde podziwiam:-D Ja sama potrzebowalam prawie pol roku zeby sie przemoc i wyjsc do ludzi, pol roku straconego zycia... Elzbieto, tutaj Sandra🖐️ ;-) troszke mnie pocieszylas tym przykladem, mam nadzieje ze nieoczekujemy za duzo od Anastasii i kiedys to sie przeciwko nam nie obruci. Ale z drugiej strony dzieci sie latwo ucza i teraz ma najlepsze szanse🌼 Marta ja tez sie skusilam na to Schütteltorte choc wcale nie bylo w planie WW :-D Z jakimi owocami rzobilas? Ja z mandarynkami i kremem waniliowym i cytrynowym (zeby nie bylo za slodko).Ale sa tez inne wariacje, mam nadzieje ze sie podzielisz jesli wyprobowalas ;-) Ignorancja co z twoja dieta dozywotnia jesli moge spytac? Uwarunkowana zdrowotnie? Anna-Lenna witaj, jak sie udal wyjazd? Wieczor mija niespokojnie bo mala ma jakies zle sny i ciagle sie budzi i placze :-( Dlatego tyle trwa zebym jedna wypowiedz dokonczyla;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia anastasii -> posiadzialam u babci, wynudzialam sie troche no ale trzeba z babka posiedziec troszke ... Od jutra chyba bede dietke robic, ale ciezko mi sie do tego zabrac jakos :P bo kilogramow sporo przybylo przez ten rok w Niemczech :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ignorancja to dla ciebie 🌼🌼🌼🌼 za wytrwalosc i silna wole! Ja po porodzie mialam 15 kilo do zrzucenia:-( I sie tak z nimi meczylam a bylam za leniwa zeby sie ruszyc. Dzis sa jeszcze 5 ale pomalu daje sobie rade.Mimo to skusze sie czasami na torcika dlatego podziwiam ogromnie twoja ZELAZNA WOLE! Anna-Lenna ty tez sie dietujesz? :-) Aleco prawda to prawda, ja i WSZYSTKIE moje znajome ktore przyjechaly do niemiec wychodowaly tu sobie tluszczyk. A w POlsce nie wiedzialam wogole co to dieta :-( Wiec nie mecz sie tak, i tak znowu tu przytyjesz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no troche musze, bo wygladam jak pączek , wszystkie ciuchy mi sie przyciasne porobily... nie wiem co jest w tym niemieckim jedzeniu... moi zanjomi tez przytyli, jak jeden..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synek
czesc mam dziewczyne w bremenhaven w grudniu sie pobieramy jak jest z jezykiem jak sie go niezna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synek
jest tam kto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corka
Jak sie go niezna to sie go niezna i koniec kropka:classic_cool: Jezyka trzeba sie nauczyc , bo inaczej bedzie tu sprzatac itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE......🌻 pozdrawiam wszystkich obecnych i nie obecnych. nie wiem jak u was, ale uns w Jeleniej bylo dzisiaj pieknie. Temperaturka prawie 30 st. super cieplo i przyjemnie. Nawet sie popalalam troche. Moze to i nie zdrowe , ale jak ladnie wygladam?!?!?!? Kassay😍 moja przeprowadzka w toku. Znalezlismy w mieszkanie w Amberg, ale niestety dopiero od 1 pazdziernika. Ale tam w Amberg ciezko cos znalesc. Albo drogie , albo w okropnym miejscu, albo okropne mieszkania. Nie mowiac juz o fantastycznych kaucjach. Wiec stwierdzilismy z mezem, ze lepiej sie przemeczyc i poczekac, niz cos na chybil trafil wziac i potem sie meczyc. Nie wiem czy zauwazylas, ze napisalam : meza. Wzielismy w koncu slub, tu w PL. I juz mam pozwolenie o prace. Bardzo sie z tego ciesze. Bo bede mogla cos legalnie wreszcie znalesc. i nam taka nadzieje, ze znajde. milej nocki..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synek..... to fakt trzeba sie go uczyc. A niestety mozliwosci jest i malo i duzo. I wlasciwie wszystko platne. Szukaj w Vhs albo pytaj o kursy za 1e za godzine, ale nie pamietam gdzie to bylo. to najtansze jakie moga byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór wszystkim, mieszkam w Niemczech w Bottropie blisko Essen okolo 17 km.mieszkam tu od niedawna około 1,5 roku, może znajdzie sie jakaś przyjazna osóbka z moich okolic,było by miło nareszcie z kimś pogadać a może i zaprzyjaźnić się. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dory wieczor i dobranoc a pomiedzy.... zna moze ktoras z Was jakis wiersz.. sentencje o milosci w jezyku francuskim? i polskie tlumaczenie. wiem, wiem pokoje mi sie chyba pomylily :P ;) ale mo0ze jednak... idziemy za tydzien na \"poslo-francuskie\" wesele ichcialabym im cos ladnego napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta-2-73
MartaHB🌻 kochana daj mi dzien lub dwa to znajde. W koncu uczylam sie tego jezyka i gdzies mam "takie" zeczy, ale musze znalesc. Sandro🌻 dzieki, naprawde Katerina N🌻 witaj, i poczekaj, ktos sie moze znajdzie. Ja niestety az z Bayern A teraz biegiem do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ELA najpozniej do srody potrzebuje, w czwartek wyjezdzamy do Polski juz :) i juz mnie nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamusia anastasii
Mozna spytac co studiujesz i na ktorym roku juz jestes? Zadowolona jestes z Uni tu w Niemczech. Tez sie wybieram tu na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys 🌻 i Jeams 🌻 jeszcze raz dziekuje za zyczenia urodzinowe, milo, ze pamietaliscie. Marto napisz do Evy w sprawie zyczen ona ma meza Francuza :) a mi napisz na maila jak tam zdrowko. No i zmakam i juz mnie tu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×