Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość witaaam Waaas
mam pytanko: od października 2008 pracuję, umowa na 4 lata jestem w 5 tygodniu ciąży, termin porodu na październik 2010 od 1ego kwietnia idę na chorobowe, jest 100% płatne prawda? potem 4 miesiące macierzyńskiego również płatne tak? a co dalej? co z wychowawczym? czy należy mi się (jeśli chcę przebywać na nim 2 lata) jakiś procent mojej pensji? dodam, że nie jestem w związku małżeńskim, ale ojciec dziecka jest znany i będzie ze mną, ma to jakiś wpływ na pieniądze, które miałabym dostawać? bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowatruskawka
mam pytanko: od października 2008 pracuję, umowa na 4 lata jestem w 5 tygodniu ciąży, termin porodu na październik 2010 od 1ego kwietnia idę na chorobowe, jest 100% płatne prawda? potem 4 miesiące macierzyńskiego również płatne tak? a co dalej? co z wychowawczym? czy należy mi się (jeśli chcę przebywać na nim 2 lata) jakiś procent mojej pensji? dodam, że nie jestem w związku małżeńskim, ale ojciec dziecka jest znany i będzie ze mną, ma to jakiś wpływ na pieniądze, które miałabym dostawać? bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowatruskawka
mam pytanko: od października 2008 pracuję, umowa na 4 lata jestem w 5 tygodniu ciąży, termin porodu na październik 2010 od 1ego kwietnia idę na chorobowe, jest 100% płatne prawda? potem 4 miesiące macierzyńskiego również płatne tak? a co dalej? co z wychowawczym? czy należy mi się (jeśli chcę przebywać na nim 2 lata) jakiś procent mojej pensji? dodam, że nie jestem w związku małżeńskim, ale ojciec dziecka jest znany i będzie ze mną, ma to jakiś wpływ na pieniądze, które miałabym dostawać? bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaaaajcie
mam pytanko: od października 2008 pracuję, umowa na 4 lata jestem w 5 tygodniu ciąży, termin porodu na październik 2010 od 1ego kwietnia idę na chorobowe, jest 100% płatne prawda? potem 4 miesiące macierzyńskiego również płatne tak? a co dalej? co z wychowawczym? czy należy mi się (jeśli chcę przebywać na nim 2 lata) jakiś procent mojej pensji? dodam, że nie jestem w związku małżeńskim, ale ojciec dziecka jest znany i będzie ze mną, ma to jakiś wpływ na pieniądze, które miałabym dostawać? bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefresss
co do czterech poprzednich postów ;) hihihi jeżeli masz umowę na cztery lata, to macierzyński będziesz miała płatny z zakładu pracy (no, chyba, że mało pracwników, wtedy z Zus - chyba dobrze mówię.. ? ) Chorobowe jest płatne 100%, macierzyński w wysokości zarobków plus premie i dodatki, nie można tego nie wypłacić. wychowawczy też Ci się należy, ale musi się zgodzić na niego pracodawca dając zgodę na urlop. jest on płatny z MOPSu - 400 zł, o ile dochód na osobę nie przekroczy 504 zł - czyli Wasza trójka: Ty, facet i dziecko (lub 583 jeżeli dziecko jest niepełnosprawne) Więć facet musi zarabiać mniej niż 1512 zł na rękę. Bez znaczenia czy jesteście w zw. małżeńskim czy nie. Twój zarobek jest dochodem utraconym w momencie jak przechodzisz na urlop wychowawczy, czyli się nie liczy. Dodatek do rodzinnego (te 400zł) są płatne przez 2 lata, a na wych. na jedno dziecko możesz iść na 3 lata, przy czym ten ostatni rok jest bez kasy... Zrozumiałe ?? pozdrawiam :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefresss
co do czterech poprzednich postów ;) hihihi jeżeli masz umowę na cztery lata, to macierzyński będziesz miała płatny z zakładu pracy (no, chyba, że mało pracwników, wtedy z Zus - chyba dobrze mówię.. ? ) Chorobowe jest płatne 100%, macierzyński w wysokości zarobków plus premie i dodatki, nie można tego nie wypłacić. wychowawczy też Ci się należy, ale musi się zgodzić na niego pracodawca dając zgodę na urlop. jest on płatny z MOPSu - 400 zł, o ile dochód na osobę nie przekroczy 504 zł - czyli Wasza trójka: Ty, facet i dziecko (lub 583 jeżeli dziecko jest niepełnosprawne) Więć facet musi zarabiać mniej niż 1512 zł na rękę. Bez znaczenia czy jesteście w zw. małżeńskim czy nie. Twój zarobek jest dochodem utraconym w momencie jak przechodzisz na urlop wychowawczy, czyli się nie liczy. Dodatek do rodzinnego (te 400zł) są płatne przez 2 lata, a na wych. na jedno dziecko możesz iść na 3 lata, przy czym ten ostatni rok jest bez kasy... Zrozumiałe ?? pozdrawiam :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
dziula1234 Od 7 000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia 1987
witam.ja mam pytanie.wraz z mezem w listopadzie wrocilismy z anglii.jestesmy zarejestrowani jako osoby bezrobotne.teraz w lutym ja dostalam kuroniowke(dostalismy ta najnizsza 80%),a maz prawdopodobnie w kwietniu.trwa to tak dlugo bo, czekamy na papiery potwierdzajace nasza prace z anglii.i teraz mam pytanie co mi sie nalezy,o co mam sie starac?prosze podpowiedzcie mi,gdzie mam sie udac i po co.z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia 1987
witam ja i maz wrocilismy w listopadzie 2008 z anglii.jestesmy zarejestrowani jako osoby bezrobotne.w tym ja od lutego dostalam kuroniowke,a maz od kwietnia(ta najnizsza 80%)termin porodu mam na poczatek kwietnia.pisze,zebyscie mi podpowiedzieli co mi sie nalezy,i gdzie z tym mam sie udac>z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam następujące pytanie. Wyczytałam gdzieś, że można złożyć wniosek o urlop wychowawczy z terminem rozpoczęcia za kilka miesięcy. Moja sytuacja wygląda następująco. 23 marca wracam z macierzyńskiego. Od 1 stycznia 2010 chciałabym isć na wychowawczy, czy mogę go złożyć zaraz po powrocie do pracy? Podobno od momentu złozenia takiego wniosku do momentu zakończenia wychowawczego pracodawca nie moze zwolnić pracownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy mogę złożyć wniosek o urlop wychowawczy z rozpoczęciem za kilka miesięcy. 23 marca wracam do pracy. Na wychowawczy chciałabym iść od 1 stycznia 2010roku. Czy mogę złożyć taki wnioske zaraz po powrocie do pracy? i czy faktycznie pracodawca nie może mnie zwolnić od chwili złożenia takiego wniosku do momentu zakończenia urlopu wychowawczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1979
mam pytanie dostalam zwolnienie lekarskie na tydzien teraz dostalam na miesiac prosze mi powiedziec kto ma zaplacic mi za te zwolnienie zus czy pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goocha111
jesli ktos mi moze udzielic odpowiedzi na moje pytanie bedzie bardzo wdzieczna.A oto one: w maju 2006 roku podjelam prace i mam umowe na czas nieokreslony w kwietniu 2007 roku urodzilam dziecko i bylam na macierzynskim a pozniej przeszlam na zasilek wychowawczy ktory mam do wrzesnia 2009.W styczniu 2009roku czyli teraz urodzilam kolejne dziecko zawiesilam zasilek wychowawczy i przeszlam na macierzynski ktory mam do maja pozniej przechodze na wychowawczy na pierwsze dziecko ktory mi sie przedluzy o tyle o ile mam macierzynskiego czyli do stycznia 2010 roku i oto moje pytanie czy po jego ukonczeniu nalezy mi sie odrazu zasilek wychowawczy platny na drugie dziecko czy musze wracac do pracy na pol roku i dopiero moge przejsc na zasilek wychowawczy.Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinusiaaaaaaaaaaaaa
mam pytanie. Przed ciaza i w ciazy pracowalam jako sprzataczka w zakladzie-sprzatalam biura na 1/6 etatu. skorzystalam juz z urlopu macierzynskiego i od wrzesnia 2008 jestem na platnym wychowawczym. platny bede miec tylko do sierpnia 2009, pozniej juz nie, poniewaz dochod nam przekroczy.... macierzynski i platny wychowawczy to bedzie ponad rok, wiec czy bedzie mi przyslugiwal po tym okresie zasilek z urzedu pracy, jesli pracowalam na 1/6 etatu? czy z pieniazkow z platnego wychowawczego trzeba sie rozliczyc z urzedem skarbowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinusiaaaaaaaaaaaaa
mam pytanie. Przed ciaza i w ciazy pracowalam jako sprzataczka w zakladzie-sprzatalam biura na 1/6 etatu. skorzystalam juz z urlopu macierzynskiego i od wrzesnia 2008 jestem na platnym wychowawczym. platny bede miec tylko do sierpnia 2009, pozniej juz nie, poniewaz dochod nam przekroczy.... macierzynski i platny wychowawczy to bedzie ponad rok, wiec czy bedzie mi przyslugiwal po tym okresie zasilek z urzedu pracy, jesli pracowalam na 1/6 etatu? czy z pieniazkow z platnego wychowawczego trzeba sie rozliczyc z urzedem skarbowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tinusiaaaaaaaaaaaaa
przed ciaza i w ciazy pracowalam na 1/6 etatu. wykorzystalam macierzynski i teraz od wrzesnia 2008 do sierpnia 2009 mam platny wychowawczy- po tym czasie bedzie mi przyslugiwac zasilek z urzedu pracy? czy z pieniazkow z wychowawczego nalezy sie rozliczyc z urzedem skarbowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna kropeczka.
do akam pracodawca nie może cie zwolnić od chwili złożenia wniosku wychowawczego do momentu zakończenia jego zakończenia ale tylko wtedy kiedy idziesz na wych zaraz po macierzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna kropeczka.
do akam nie mogą cie zwolnić jeśli na wychowawczy urlop pójdziesz bezposrednio po macierzyńskim, jak wrócisz do pracy to moga cie zwolnić drugiego dnia i nic nie pomoże ze miałaś w planach wych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna kropeczka.
do akam nie mogą cie zwolnić jeśli na wychowawczy urlop pójdziesz bezposrednio po macierzyńskim, jak wrócisz do pracy to moga cie zwolnić drugiego dnia i nic nie pomoże ze miałaś w planach wych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goocha111
juz znalazlam odpowiedz na moje pytanie i nalezy mi sie wychowawczy na trzecie dziecko jak tylko skonczy mi sie na pierwszy.Ale mam w zwiazku z tym inne pytanko na pierwsze dziecko(bylo to 5 lat temu) mialam wychowaczego 2lata i piec misiecy i byl platy przez tyle potem podjelam na nastepny dzien po ukonczeniu zasilku wychowawczego prace u innego pracodawcy i mam umowe na czas nieokreslony urodzilam drugie dziecko i przeszlam tez na wychowaczy ktory mam platny dwa lata a po nim przechodze odrazu na wychowawczy na trzecie dziecko i oto pytanie: ile nalezy mi sie platnego zasilku wychowawczego na to trzecie dziecko czy 2 lata czy 1rok i 7 miesiecy bo na pierwsze pobieralam platnego 2 lata i 5 miesiecy. Dziekuje za udzielenie mi odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goocha111
juz znalazlam odpowiedz na moje pytanie i nalezy mi sie wychowawczy na trzecie dziecko jak tylko skonczy mi sie na pierwszy.Ale mam w zwiazku z tym inne pytanko na pierwsze dziecko(bylo to 5 lat temu) mialam wychowaczego 2lata i piec misiecy i byl platy przez tyle potem podjelam na nastepny dzien po ukonczeniu zasilku wychowawczego prace u innego pracodawcy i mam umowe na czas nieokreslony urodzilam drugie dziecko i przeszlam tez na wychowaczy ktory mam platny dwa lata a po nim przechodze odrazu na wychowawczy na trzecie dziecko i oto pytanie: ile nalezy mi sie platnego zasilku wychowawczego na to trzecie dziecko czy 2 lata czy 1rok i 7 miesiecy bo na pierwsze pobieralam platnego 2 lata i 5 miesiecy. Dziekuje za udzielenie mi odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Powiem tak, każdy urlop to jakby osobna sprawa, tj wniosek - przyznanie urlopu, tak więc myślę, że 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie (być może było, ale nie mam siły przebijać się przez cały temat). Od dzisiaj 2.03.09 jestem na stażu zawodowym. Jestem w ciąży, w pracy nie wiedzą. Mąż się dowiedział, że żeby pójść na zwolnienie na ciążę, muszę jakiś minimalny czas przepracować. Czy ktoś wie, ile czasu muszę pracować, żeby móc iść na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie (być może było, ale nie mam siły przebijać się przez cały temat). Od dzisiaj 2.03.09 jestem na stażu zawodowym. Jestem w ciąży, w pracy nie wiedzą. Mąż się dowiedział, że żeby pójść na zwolnienie na ciążę, muszę jakiś minimalny czas przepracować. Czy ktoś wie, ile czasu muszę pracować, żeby móc iść na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie (być może było, ale nie mam siły przebijać się przez cały temat). Od dzisiaj 2.03.09 jestem na stażu zawodowym. Jestem w ciąży, w pracy nie wiedzą. Mąż się dowiedział, że żeby pójść na zwolnienie na ciążę, muszę jakiś minimalny czas przepracować. Czy ktoś wie, ile czasu muszę pracować, żeby móc iść na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie (być może było, ale nie mam siły przebijać się przez cały temat). Od dzisiaj 2.03.09 jestem na stażu zawodowym. Jestem w ciąży, w pracy nie wiedzą. Mąż się dowiedział, że żeby pójść na zwolnienie na ciążę, muszę jakiś minimalny czas przepracować. Czy ktoś wie, ile czasu muszę pracować, żeby móc iść na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie Od dzisiaj 2.03.09 jestem na stażu zawodowym. Jestem w ciąży, w pracy nie wiedzą. Mąż się dowiedział, że żeby pójść na zwolnienie na ciążę, muszę jakiś minimalny czas przepracować. Czy ktoś wie, ile czasu muszę pracować, żeby móc iść na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie Od dzisiaj 2.03.09 jestem na stażu zawodowym. Jestem w ciąży, w pracy nie wiedzą. Mąż się dowiedział, że żeby pójść na zwolnienie na ciążę, muszę jakiś minimalny czas przepracować. Czy ktoś wie, ile czasu muszę pracować, żeby móc iść na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie Od dzisiaj 2.03.09 jestem na stażu zawodowym. Jestem w ciąży, w pracy nie wiedzą. Mąż się dowiedział, że żeby pójść na zwolnienie na ciążę, muszę jakiś minimalny czas przepracować. Czy ktoś wie, ile czasu muszę pracować, żeby móc iść na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za 1500 zł netto sami sobie pr
6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×