Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
nie masz składki chorobowej (zdrowotna tu nie ma znaczenia), to nie masz macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi2005
Jestem na zwolnieniu lekarskim, po ustau stosunku pracy. Zwolnienie mam od sierpnia, ostatnie było od 18.09.2009 do 17.10.2009, w tym czasie byłam na kontroli u orzecznika, który stwierdził, ze mam sie leczyć dalej. Dziś jest 20.10. a ja nadal nie otrzymałam pieniędzy za zwolnienie, choć ZUS ma 30 dni od dostarczenia dokumentów, które dostaczyłąm już 18.08 czy to ze byłam na kontroli u ozrecznika może przedłuzyć wypłatę zasiłku??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
A masz decyzję orzecznika na papierze? Jeśli tak, to skierowałabym pismo do zus, za potwierdzeniem odbioru z zapytaniem o świadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi2005
Nie mam, nic mi nie dał, powiedział, ze wszystko w porządku i że powinnam się dalej leczyć. Czyli pewnie teraz każą mi czekac najpierw na pismo, a później na kase, a z czego żyć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Pisemne zapytanie, z czego wynika opóźnienie, niestety za zusem nie nadążysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi2005
Poczekam do piątku i njak nie dostane to wysle im pismo. Troszkę to wredne z ich strony, składki wpąłcałam regularnie i bez opóźnień i wcale nie małe. A potem się dziwią, ze ludzie ich opluwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
nie ma co czekać, może im czegoś brakuje i dlatego nie wysyłają kasy, a tak odpiszą co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi2005
Nic im nie może brakować, bo to jest kolejne zwolnienie i wszystkiedokumenty uzupełniłam przy pierwszym. Może to opóźnienie przez ta kontrole ozrecznika. Poczekam do piątku, choć z kasą cienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Tak na moją logikę, musi być papierowe orzeczenie lekarza, nie znaczy wcale, że Ty otrzymasz, bo może dostanie tylko zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi2005
Na tej kontroli byłam 30 września wiec chyba już im coś nasmarował. Jestem wściekła , ze tak nas traktują. Jak człowiek nie zapłąci składek to mu zaraz dowalą, a oni mogą wszystko. Co to za wstrętny urząd, a moze to poprostu taki kraj.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Aguś, trzeba podchodzić z dystansem. Nie ma kasy, piszę pismo, na list polecony muszą odpisać, takie jest prawo. Wtedy będziesz wiedziała na czym stoisz. Z drugiej strony, tam też są ludzie, może w wyniku pomyłki coś poszło nie tak, odpowiedź na pismo będzie wymagało, odszukania Twojej dokumentacji. W zapytaniu swoim napisz jak najwięcej informacji, data zwolnia, Twój pesel, nip, adres zamieszkania, numer zwolnienia jeśli masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi2005
Tak zrobie, napisze i dam znać jak poszło. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muriel M.
Mam pytanie. Kto wylicza średnią, jaką powinnam dostawać będąc na L4 z ZUSu? Firma, w której pracowałam? I dwa, czy do tej średniej wlicza się premia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
1-zus 2-można powiedzieć z grubsza, że wlicza się wszystko to, co jest pomniejszane w przypadku choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny mam pytanie jak ktoras wie to prosze o podpowiedz :) ja jestem w 5 mies. ciazy jestem na zwolnieniu lekarskim umowa mi sie skonczyła pod koniec wrzesnia wiec mam przedłuzona do dnia porodu ale co potem ??? czy bede miała macierzynski ???? i ile wynosi macierzynski ??? prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muriel M.
OK, to teraz bardziej szczegółowo ;) Umowę mam na 2.250 brutto, pracując dostawałam około 2100-2150netto razem z premią i dodatkami za niedziele i święta. Teraz dostaję 1800 więc wygląda na to, że bez premii. Co teraz, mogli się pomylić, mozna to jakoś ugryźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi 2005
odezwe się w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)...byłam zatrudniona na umowę na czas określony-do dn.25.07.09 w międzyczasie trafiłam do szpitala i do dnia dzisiejszego jestem na zwolnieniu lekarskim. Ostatnio okazało się,że jestem w ciąży-czy w związku z tym przysługuje mi urlop macierzyński?jeśli tak to w jakiej wysokości i kto go będzie płacił?dziękuję za odpowiedz:):)i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba niejasno napisałam-do szpitala trafiłam na początku lipca gdy byłam jeszcze zatrudniona,przez zwolnienie lekarskie nie przedłużono mi umowy:(..czy przysługuje mi wobec tego macierzyński skoro jestem na zwolnieniu lekarskim i w zasadzie bez pracy?dostaje świadczenia z zusu za L-4 lecz co dalej,co z macierzyńskim.Dodam jeszcze,że w ciążę zaszłam 6 tyg temu więc nawet nie mogę się odwołać do pracodawcy o przedłużenie umowy do czasu porodu:(..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie, Prosze o pomoc, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym (urlop mam do 1 wrzesnia 2010), pracuje w centrum kredytowym jednych z banków, umowę mam na czas nieokreślony. Dzisiaj okazało się, że moje centrum zostaje przekształcone na placówkę bankową i w tym przypadku beda nowe stanowiska pracy i nowe umowy, ale i rowniez adres , poniewaz wczesniej podlegalismy pod Wrocław a w tej chwili pod Jelenia Gorę, wcześniej byłam na stanowisku referent, w tej chwili bedzie doradca bankowy. Czy w takim przypadku mogą mi wypowiedziec umowe? Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 monikadddd Masz prawo do zasiłku macierzyńskiego, ale umowa zostaje rozwiązana z dniem porodu. Świadczenie będzie wypłace z ZUS-u. Wejdź na WWW.sejm.gov.pl, wyszukiwanie, kodeks pracy, około art. 180 jest o długości okresu urlopu macierzyńskiego 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Muriel M. – chyna należałoby się zapytać osobę wyliczającą wynagrodzenia, nie było zmian, które mogłyby spodowodwać taką różnicę 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obecnie jestem w ciazy ojcec mojego dziecka nie jest moim mezem aczkolwiek mieszkamy razem i chcemy byc razem. pracuje juz od 6 lat na czas nieokreslony a wiec w pracy urlop wychowawczy mi sie nalezy. Czy bedzie mi przysługiwał zasiłek wychowawczy płatny czyli te 400 zł czy tez nie ze wzgledu na to ze nie jestesmy małzenstwem ? Dodam ze moj narzeczony rowniez pracuje wiec niby ten prog 504 zł na osobe przekraczamy ale słyszałam o czyms takim jak pensja utracona jezeli sie jest na wychowawczym prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie o coś innego
Moja mama w grudniu skonczy 55 lat Od 7 lat jest na rencie po chorobie nowotworowej W pazdzierniku konczy jej sie renta i lekarz powiedział ze juz nie dostanie Ma 23 lata pracy Moze jeszcze pojsc na zasiłek dla bezrobotnych przez rok Pytanie brzmi czy mama moze ubiegac sie o jakies swiadczenia przedemerytalne zeby nie zostac na lodzie ? czy jesli zabiora jej rente i skonczy zasiłek dla bezrobotnych bedzie 4 lata czekac na emeryturę Prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka83_
Witam serdecznie . Mam takie pytanko otoz prowadze dzialalnosc gospodacza w Polsce- place Zus i wszystkie ubezpieczenia wlacznie ze zdrowotnym. Planuje urodzic dziecko w USA i w zwiazku z tym mam pytanie czy bedzie mi przyslugiwal zasilek macierzynski czy moge liczyc na jakies inne pieniadze od panstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to prawda,ze zmienily sie przepisy i,ze mozna zwolnic pracownice,ktora jest na wychowawczym?Cos mi sie obilo o uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asti
WITAM JESTEM 7-DMYM MIESIACU CIAZY SKONCZYL MI ZASIŁEK BEZ ROBOCIA NIE MAM ZADNYCH DOCHODU CO MAM ROBIC PROSZE O ODPOWIEDZ. ZGURY DZIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 tasia1985 Tak, Twoje wynagrodzenie nie jest wtedy wliczane 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ja mam pytanie o coś innego ale, że niby dlaczego nie dostanie renty, skoro choroba istnieje? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kamilka83_ Nie wiem czy ma jakieś znaczenie gdzie urodzisz, w każdym razie macierzyński zależy od opłacania składki na ubezpieczenie chorobowe, to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 dorcia33 Może coś w tych przepisach antykryzysowych, ale nie wiem  Wcześniej można było w przypadku upadłości bądź likwidacji pracodawcy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 asti Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zasiłek z opieki społecznej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×