Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

witam jestem obecnie na zwolnieniu L4 termin porodu mam na 25 marca br. moje pytanie to : kiedy moge wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy za 2008r. i czy po porodzie musze skladac do pracodawcy jakies dokumenty w celu ubezpieczenia dziecka i w sprawie urlopu macierzynskiego. ostatnie pytanie to :kto bedzie wyplacal mi zasilek macierzynski i czy tez musze na niego skladac jakies dokumenty jezeli tak to gdzie? obecnie w firmie jest zatrudnione ponizej 20 osob.prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lewinka
urlop wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym, czyli mąż musiałby pracować na umowę o pracę, by mógł z niego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytani jestem obecnie na zwolnieniu L4 termin porodu mam na 25 marca br. wiec kiedy moge wykorzystac urlop wypoczynkowy za 2008r. i czy musze po urodzeniu dziecka skladac jakies dokumenty do pracodawcy w sprawie jego ubezpieczenia jak i w sprawie urlopu macierzynskiego, w firmie jest zatrudnione ponizej 20 osob. kto bedzie mi wyplacal zasilek macierzynski i czy do niego trzeba tez skladac jakies dokumenty. z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lewinka
Urlop wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym, czyli twój mąz musiałby pracować, by mógł z niego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
paulinamariusz jezeli byłas na zwolnieniu nie moglas wykorzystac urlopu,wiec teraz musisz zwrocic sie pisemnie do firmy o wypłacenie pieniążków za zaległyurlopi musisz to zrobic jak najszybciej.Po drugie jezeli chodzi o urlop wychowawczy a Ty jestes zatrudniona w firmie to dokumenty stosowne skladasz w firmi wraz z aktem urodzenia dziecka i zaswiadczeniem od lekarza,fima ma obowiazek przekazac do ZUS-u bo to ZUS bedzie ci wypłacał zasiłek macierzynski,jezeli chodzi o ubezpieczenie dzidziusia to z firmy powinnac otrzymac ksiazeczke ubezp. ale najpewniej bedzie jak sama kupisz taka ksiazeczke i zaniesiesz do szefowej/szefa zeby ci ja tylko podpili,chociaz nie masz obowiazku tego robic bo dziecko zawsze ubezpieczone jest przy matce wiec jak uwazasz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
paulinamariusz jezeli byłas na zwolnieniu nie moglas wykorzystac urlopu,wiec teraz musisz zwrocic sie pisemnie do firmy o wypłacenie pieniążków za zaległyurlopi musisz to zrobic jak najszybciej.Po drugie jezeli chodzi o urlop wychowawczy a Ty jestes zatrudniona w firmie to dokumenty stosowne skladasz w firmi wraz z aktem urodzenia dziecka i zaswiadczeniem od lekarza,fima ma obowiazek przekazac do ZUS-u bo to ZUS bedzie ci wypłacał zasiłek macierzynski,jezeli chodzi o ubezpieczenie dzidziusia to z firmy powinnac otrzymac ksiazeczke ubezp. ale najpewniej bedzie jak sama kupisz taka ksiazeczke i zaniesiesz do szefowej/szefa zeby ci ja tylko podpili,chociaz nie masz obowiazku tego robic bo dziecko zawsze ubezpieczone jest przy matce wiec jak uwazasz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
paulinamariusz jezeli byłas na zwolnieniu nie moglas wykorzystac urlopu,wiec teraz musisz zwrocic sie pisemnie do firmy o wypłacenie pieniążków za zaległyurlopi musisz to zrobic jak najszybciej.Po drugie jezeli chodzi o urlop wychowawczy a Ty jestes zatrudniona w firmie to dokumenty stosowne skladasz w firmi wraz z aktem urodzenia dziecka i zaswiadczeniem od lekarza,fima ma obowiazek przekazac do ZUS-u bo to ZUS bedzie ci wypłacał zasiłek macierzynski,jezeli chodzi o ubezpieczenie dzidziusia to z firmy powinnac otrzymac ksiazeczke ubezp. ale najpewniej bedzie jak sama kupisz taka ksiazeczke i zaniesiesz do szefowej/szefa zeby ci ja tylko podpili,chociaz nie masz obowiazku tego robic bo dziecko zawsze ubezpieczone jest przy matce wiec jak uwazasz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
paulinamariusz jezeli byłas na zwolnieniu nie moglas wykorzystac urlopu,wiec teraz musisz zwrocic sie pisemnie do firmy o wypłacenie pieniążków za zaległyurlopi musisz to zrobic jak najszybciej.Po drugie jezeli chodzi o urlop wychowawczy a Ty jestes zatrudniona w firmie to dokumenty stosowne skladasz w firmi wraz z aktem urodzenia dziecka i zaswiadczeniem od lekarza,fima ma obowiazek przekazac do ZUS-u bo to ZUS bedzie ci wypłacał zasiłek macierzynski,jezeli chodzi o ubezpieczenie dzidziusia to z firmy powinnac otrzymac ksiazeczke ubezp. ale najpewniej bedzie jak sama kupisz taka ksiazeczke i zaniesiesz do szefowej/szefa zeby ci ja tylko podpili,chociaz nie masz obowiazku tego robic bo dziecko zawsze ubezpieczone jest przy matce wiec jak uwazasz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
paulinamariusz jezeli byłas na zwolnieniu nie moglas wykorzystac urlopu,wiec teraz musisz zwrocic sie pisemnie do firmy o wypłacenie pieniążków za zaległyurlopi musisz to zrobic jak najszybciej.Po drugie jezeli chodzi o urlop wychowawczy a Ty jestes zatrudniona w firmie to dokumenty stosowne skladasz w firmi wraz z aktem urodzenia dziecka i zaswiadczeniem od lekarza,fima ma obowiazek przekazac do ZUS-u bo to ZUS bedzie ci wypłacał zasiłek macierzynski,jezeli chodzi o ubezpieczenie dzidziusia to z firmy powinnac otrzymac ksiazeczke ubezp. ale najpewniej bedzie jak sama kupisz taka ksiazeczke i zaniesiesz do szefowej/szefa zeby ci ja tylko podpili,chociaz nie masz obowiazku tego robic bo dziecko zawsze ubezpieczone jest przy matce wiec jak uwazasz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefresss
paulinamariusz jeżeli jesteś na L4, to urlop wypoczynkowy za 2008 rok bedziesz mogła wykorzystać w pierwszej kolejności po urlopie macierzyńskim. Zaraz po urodzeniu dziecka jak załatwisz akt urodzenia dziecka idziesz z nim do pracy, a potem do ZUSu (chyba, że pracodawca za Ciebie to załatwi) i tam podpisujesz dokumenty odnośnie urlopu macierzyńskiego. Jeżeli zakład zatrudnia mniej niż 20 pracowników, to Zus wypłaca urlop macierzyński. A żeby ubezpieczyć dziecko, to w pracy prosisz, by dopisali dziecko do Twojego ubezpieczenia (składają do Zusu dokumnety zgłoszeniowe przez prgram Płatnik, Ty podpisujesz taki dokument) Potem prosisz by wydrukowali dla Ciebie dokument z Płatnika ZUS, że jesteś ubezpieczona i z tym papierkiem idziesz do oddziału NFZ załatwić dziecku kartę czipową NFZ (zależy od województwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do paulinamariusz
Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy wypłaca sie przy rozwiązaniu umowy o pracę. Obecnie możesz po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego (20 tygodni) zwrócić sie o udzielenie Ci zaległego i bieżącego urlopu wypoczynkowego. Jeśli wniosek składasz bezpośrednio po macierzyńskim pracodawca nie może ci odmówić. Do zakładu pracy dostarczasz akt urodzenia dziecka, resztę oni za ciebie powinni załatwić. Tak samo jest z ubezpieczeniem-pracodawca zgłasza dziecko do ubezp., wyda ci odp. druk, a ty założysz dziecku książeczkę. Zasiłek wypłaca ZUS. Jeśli jesteś teraz na L4 to będzie to ta sam kwota (+/-) zależy od dni miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaalll
Witam Byłam zatrudniona w wymiarze 3/4 etatu od 07.02.2007 do 02.03.2009r., z tym, że pierwszy m-c na 1/2 etatu. Moja płaca minimalna to 1100zł + premia uznaniowa. Tak więc przez okres pracy miałam wypłacane rózne wynagrodzenie - raz 1100 zł raz 1500 zł. By dostać zasiłek dla bezrobotnych muszę mieć przepracowane 365 dni i minimalne wynagrodzenie. Tu moje pytanie czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych? Pracowałam 2 lata, czy do zasiłku liczy się każdy m-c? Czy ważne jest by uzbierało się te 12 m-cy z minimalną płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaalll
Witam Byłam zatrudniona w wymiarze 3/4 etatu od 07.02.2007 do 02.03.2009r., z tym, że pierwszy m-c na 1/2 etatu. Moja płaca minimalna to 1100zł + premia uznaniowa. Tak więc przez okres pracy miałam wypłacane rózne wynagrodzenie - raz 1100 zł raz 1500 zł. By dostać zasiłek dla bezrobotnych muszę mieć przepracowane 365 dni i minimalne wynagrodzenie. Tu moje pytanie czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych? Pracowałam 2 lata, czy do zasiłku liczy się każdy m-c? Czy ważne jest by uzbierało się te 12 m-cy z minimalną płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaalll
Witam Byłam zatrudniona w wymiarze 3/4 etatu od 07.02.2007 do 02.03.2009r., z tym, że pierwszy m-c na 1/2 etatu. Moja płaca minimalna to 1100zł + premia uznaniowa. Tak więc przez okres pracy miałam wypłacane rózne wynagrodzenie - raz 1100 zł raz 1500 zł. By dostać zasiłek dla bezrobotnych muszę mieć przepracowane 365 dni i minimalne wynagrodzenie. Tu moje pytanie czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych? Pracowałam 2 lata, czy do zasiłku liczy się każdy m-c? Czy ważne jest by uzbierało się te 12 m-cy z minimalną płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffinkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Chciałabym się dowiedziec czy jezeli teraz jestem na urlopie wychowawczym i zaszlabym teraz w ciaze to dostane chorobowe normalnie tak jak w przypadku pierwszej ciazy? Krocej mowiac czy jest mozliwe w przypadku kolejnej ciazy bez wracania do pracy bycie na zwolnieniu lekarskim i otrzymywaniu chorobowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffinkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Chciałabym się dowiedziec czy jezeli teraz jestem na urlopie wychowawczym i zaszlabym teraz w ciaze to dostane chorobowe normalnie tak jak w przypadku pierwszej ciazy? Krocej mowiac czy jest mozliwe w przypadku kolejnej ciazy bez wracania do pracy bycie na zwolnieniu lekarskim i otrzymywaniu chorobowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do muffinkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Musisz złożyć wniosek do pracodawcy o powrocie z wychowawczego ( za zgodą pracodawcy w każdym czasie, lub po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy -najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy), a później zaświadczenie o ciąży i zwolnienie lekarskie ( możesz w tym samym czasie, jak przykładowo wracasz za zgodą pracodawcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalaj
Mufinkaaa na wychowawczym nie przysługuje ci chorobowe. Aby go otrzymać musisz przerwać wychowawczy i wrócić do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita78897
mam pytanie: nie mam slubu z ojcem mojego dziecka, on zarabia 1200 zl netto. czy mozemy sie starac o jakies pieniadze ,o zasilek.ja nie pracuje, wiem ze liczy sie dochod na osobe ale jak to bedzie policzone u nas skoro nie mamy slubu?czy mozemy liczyc na jaks pomoc finansowa? dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proxi777
mam pytanko, czy jesli jestem na L4 w okresie ciąży wynagrodzenie dostaje od pracodawcy czy w ZUSIe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proxi777
witam jestem obecnie na L4 w ciąży , mam pytanko czy wynagrodzenie dostaje od pracodawcy czy w ZUSi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlamama
mam pytanie... czy okres l4 w czasie ciąży i macierzyński liczy sie do przepracowanych miesiecy? miesiac po skonczeniu macierzynskiego konczy mi sie umowa, jezeli pracodawca jej nie przedluzy nalezy mi sie bezrobocie i zasilek czy nie? pracowalam tylko 3 mieiace przed pojsiem na l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwinka oo
proxi777 za pierwsze 33 dni płaci pracodawca, od 34 dnia ZUS. przyszlamama tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikonia
mam pytanko. 23.04 wracam do pracy po wychowawczym - jestem w drugiej ciąży i chce w ten dzien isc do lekarza po L4 i przywiesc je do zakladu pracy. Czy moge tak zrobic? Mimo ze nie pojawie sie o 7.00 w pracy i wogole nie zaczne pracy to zostanie to potraktowane jako powrot do pracy? I dostane 100% chorobowego? Proszę o odpowiedz PIASEK PUSTYNI lub kogoś innego - z gory wielkie dzieki bo jestem zielona w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikonia
mam pytanko. 23.04 wracam do pracy po wychowawczym - jestem w drugiej ciąży i chce w ten dzien isc do lekarza po L4 i przywiesc je do zakladu pracy. Czy moge tak zrobic? Mimo ze nie pojawie sie o 7.00 w pracy i wogole nie zaczne pracy to zostanie to potraktowane jako powrot do pracy? I dostane 100% chorobowego? Proszę o odpowiedz PIASEK PUSTYNI lub kogoś innego - z gory wielkie dzieki bo jestem zielona w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewinka
Witam. Maz niedługo podpisze umowę o prace a czas nieokreślony (obecnie jest bezrobotny). Czy po podpisaniu umowy będzie mógł wystąpić o urlop wychowawczy? Jak w praktyce wygląda ta sprawa z ZUS-em? Czy ZUS może odmówić opłacania składek? Jaki czas po podpisaniu umowy jest najbezpieczniejszy na wystąpienie o urlop wychowawczy? Czy jest jakaś reguła na to, czy tez zależy to od oddziału ZUS-u? Ja nie korzystam z wychowawczego - po macierzyńskim wróciłam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna666
witam już niedługo zacznę prace na siedem-ósmych etatu nie chciałam zniechęcić do siebie pracodawcę bardzo zależy mi na pracy a teraz o ni ą trudno wiec nie pytałam o możliwość macierzyńskiego jak i o późniejsze prawo do urlopu wychowawczego. umowa jest na czas nieokreślony poprzedzona umową na okres 3 miesięcy na czas próbny na pół etatu. czy należeć będą mi się te prawa. bardzo prosze o odpowiedź dziekuje z góry Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie na przyszłość
staramy się o dziecko i już niedługo może okazać że jesem w ciąży , ale martwi mnie sytuacja z moją umową. Pierwszą umowę miałam przez pośrednictwo pracy przez okres 7 miesięcy, drugą umowę dostałam przez zakład pracy na okres 7 m-cy , trzecią umowę dostałam na 3 lata przez zakład pracy - i ona właśnie kończy mi się w lutym. Gdyby okazało się że jestem w ciązy i poród miałabym na marzec czy nalezy mie się urlop macieżyński i wychowawczy ? Bardzo proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sumo
Wybieram sie na zasiłek rehabilitacyjny,ile będze on wynosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marteczka777
mam pytanie jestem zatrudniona od 01.01.2009 na zwolnieniu z powodu ciąży od 27.03.2009 moja pensja brutto wynosiła 1500zł ile dostane za zasiłek chorobowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×