Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość TZAZZA
Akurat w urzedzie pracy pracuje i bez senu poszlas na staz ale zgodnie z nowymi przepisami od 1 lutego jesli bedziesz dluzej niz 3 miesiace na chorobowym bedziesz wyrejestrowana wz urzedu jako osoba niezdolna do podjecia pracy staz to nie jest zwykla umowa nadal jestes bezrobotna a jest nowa ustawa placa ci sto procent wiec bez senu poszlas na ten staz tylko problem masz kobieto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat na rejestracji w Pup mi nie zależy. A l4 w ciąży jest traktowane jako niezdolność do pracy? To bez sensu jest. Sorry za wcześniejsze posty, nie widziałam ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie. A co będzie, jak popracuję miesiąc, pójdę na 2 miesiące zwolnienia, wrócę na miesiąc i znowu 2 miesiące zwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Mam pytanko od 8 stycznia 2009 do 27 marca 2009 jestem na urlopie wychowawczym, ile dni urlopu mi przysluguje na ten rok? Dodam ze mam juz prawo do 26 dni urlopu rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty 26
chcę iść na urlop wychowawczy obecnie jestem na KRUsie ale od kwietnia chce przejśc na ZUS czy moge od momentu wplacenie składki ZUS przejśc na wychowawczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty 26
jestem na KRUsie urodziłam dziecko od kwietnia chce przejść na ZUS czy mogę tez od kwietnia przejśc na wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty 26
jestem na KRUsie urodziłam dziecko od kwietnia chce przejść na ZUS czy mogę tez od kwietnia przejśc na wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty 26
chcę iść na urlop wychowawczy obecnie jestem na KRUsie ale od kwietnia chce przejśc na ZUS czy moge od momentu wplacenie składki ZUS przejśc na wychowawczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie miałem zwolnienie 178 dni ile musze przepracować aby ponownie udać sie na zwolnienie lekarskie ( ta sama choroba") ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie miałem zwolnienie 178 dni ile musze przepracować aby ponownie udać sie na zwolnienie lekarskie, ( ta sama choroba") ?? moze zna ktoś jakieś przepisy prawne mówiące o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przebywałęm na zwolnieniu 178 dni ile musze przepracować aby ponownie udać sie na L4( ta sama choroba) ? moze ktoś zna jakieś pisma prawne mówiące o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka_linka
Witam. Trafiłam w końcu na forum, na którym ktoś może zechce rozwiać moje wątpliwości. Otóż nigdy nie pracowałam. Po studiach szukałam pracy na marne. Jeszcze na studiach byłam na 5ciomies. stażu z UP i obecnie jestem drugi m-c na 6ciomies. stażu kolejny raz. Poród przewiduję w październiku. Nie liczę na to, że znajdę pracę i ktoś zechce podpisać z ciężarną kobietą umowę, skoro od września jedyne co udało mi się 'dorwać' to ten marny staż. Moje pytanie dotyczy tego, czy kobiecie bezrobotnej przysługują jakieś świadczenia typu zasiłki macierzyńskie, urlopy? Wydaje mi się, pewnie słusznie, że nie. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka_linka
Witam. Trafiłam w końcu na forum, na którym ktoś może zechce rozwiać moje wątpliwości. Otóż nigdy nie pracowałam. Po studiach szukałam pracy na marne. Jeszcze na studiach byłam na 5ciomies. stażu z UP i obecnie jestem drugi m-c na 6ciomies. stażu kolejny raz. Poród przewiduję w październiku. Nie liczę na to, że znajdę pracę i ktoś zechce podpisać z ciężarną kobietą umowę, skoro od września jedyne co udało mi się 'dorwać' to ten marny staż. Moje pytanie dotyczy tego, czy kobiecie bezrobotnej przysługują jakieś świadczenia typu zasiłki macierzyńskie, urlopy? Wydaje mi się, pewnie słusznie, że nie. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka_linka
Witam. Trafiłam w końcu na forum, na którym ktoś może zechce rozwiać moje wątpliwości. Otóż nigdy nie pracowałam. Po studiach szukałam pracy na marne. Jeszcze na studiach byłam na 5ciomies. stażu z UP i obecnie jestem drugi m-c na 6ciomies. stażu kolejny raz. Poród przewiduję w październiku. Nie liczę na to, że znajdę pracę i ktoś zechce podpisać z ciężarną kobietą umowę, skoro od września jedyne co udało mi się 'dorwać' to ten marny staż. Moje pytanie dotyczy tego, czy kobiecie bezrobotnej przysługują jakieś świadczenia typu zasiłki macierzyńskie, urlopy? Wydaje mi się, pewnie słusznie, że nie. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt pyt pyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt pyt pyt
witam serdecznie mam kilka pytan i prosze o odowiedz z gory dziekuje.jestem na poczatku ciaży i nie pracuje ale znajomy mnie zarejestruje nz pół etatu z tym ze sama bede opłacała skladki mam zamiar po 2 mies isc na zwolnienie i moje pyta nie brzmi czy zus sie domnie nieprzyczepi i nie przeprowadzi jakiejs kontroli w zakadzie pracy .kto wypłacac bedzie pensje za urlop maciezynsk i cz przysługiwac mi bedzie urlop wychowawczy płatny jak nasz dochód nieprzekroczy 504 zł na os .do tego jest potrzebne zas o zarobkach z urzedu skarb i czy wtym zas jest uwzgledniana pensja czy jeszcze jakies inne zarobki bo my w zeszłym roku sprzedalismy działke bud i niewiem czy ten zarobek bedzie widnial natym zas bo wtakim razie znacznie przekroczymy te 504 zł czy niema to zadnego zwiąsku . czy starczy jak bede ubespieczona tylko napół etatu zeby starac sie o wszystkie zasiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt pyt pyt
witam serdecznie mam kilka pytan i prosze o odowiedz z gory dziekuje.jestem na poczatku ciaży i nie pracuje ale znajomy mnie zarejestruje nz pół etatu z tym ze sama bede opłacała skladki mam zamiar po 2 mies isc na zwolnienie i moje pyta nie brzmi czy zus sie domnie nieprzyczepi i nie przeprowadzi jakiejs kontroli w zakadzie pracy .kto wypłacac bedzie pensje za urlop maciezynsk i cz przysługiwac mi bedzie urlop wychowawczy płatny jak nasz dochód nieprzekroczy 504 zł na os .do tego jest potrzebne zas o zarobkach z urzedu skarb i czy wtym zas jest uwzgledniana pensja czy jeszcze jakies inne zarobki bo my w zeszłym roku sprzedalismy działke bud i niewiem czy ten zarobek bedzie widnial natym zas bo wtakim razie znacznie przekroczymy te 504 zł czy niema to zadnego zwiąsku . czy starczy jak bede ubespieczona tylko napół etatu zeby starac sie o wszystkie zasiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mefresss
pyt pyt żeby dostać płatny urlop wychowawczy trzeba być zatrudnuionym przez pół roku wcześniej. Co do macierzyńskiego, to będzie wypłcał ZUS, bo znajomy pewnie nie zatrudnia więcej niz 20 osbó. Jeżeli chodzi o kontrolę, to leży ona w gestii ZUSU i nie wiadomo, czy nie zechce im się kontorlowac. Chociaż faktem jest, że kobity w ciązy rzadziej kontorlują, ale mogą się uczepić pracodwacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mefresss
heidi, ale jakie pieniądze? nie napisałaś, czy pracujesz, itp Jeżeli urodzisz, to mozesz starać się o zasiłek rodzinny (jeżeli pracujesz) 48 zł plus dodatki do zasiłku: urlop wychowawczy płatny (jeżeli dochód Wam nie przekroczy 504 zł na osobę), z tyt samotnego wychowania dziecka nie dostaniesz, bo musiałabyś podać partnera o alimenty pytpyt jeżeli o urlop wychowawczy, to musisz by zatrudniona przed przez conajmniej 6 m-cy. A co do mavierzyńskiego, to znjaomy pewnie ma małą firmę i zatrudnia do 20 pracowników, więc zas,. macierzyński będzie wypłacał ZUS, jeżeli chodzi o kontrolę, to to od nich zależy, czy będą sprawdzać pracodawcę,czy nie... powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidiiii
witam chcialabym sie dowiedziec jak to wkoncu jest ,jestem jeszcze w ciazy z partnerem narazie nie planujemy slubu ,ja sama mam rente ,czy przysluguja mi jeszcze jakies pieniadze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidiiii
nie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka1981/05
Prosze o pomoc.. Jestem obecnie na urlopie wychowawczym, synek ma 13miesięcy. Ja jestem w 26 tygodniu ciązy. Urlop wychowawczy jest bezpłatny. No i teraz moje pytanie. Po porodzie wiem że nie należy mi się urlop macierzyński ale zasiłek tak- rozumiem że tu wystarczy dostarczyć do firmy zaświadczenie o porodzie i pracodawca sie tym zajmie.. No ale co z urlopem wychowawczym, czy pozostaje na pierwszym urlopie czy przechodze na drugi, zaznacze że po urodzeniu drugiego dziecka ze względu na małe zarobki będzie należał mi sie urlop wychowawczy płatny. Tak więc czy urlop na pierwsze dziecko mogę mieć płatny i po zakończeniu tego przejśc na drugi płatny? Przez jaki okres będzie mi płacone? Z góry dziękuję za odpowiedz . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefresss
Haidi, no to chyba lipa :) skoro niepracujesz tyklo masz rentę, to mozesz jedynie otrzymać becikowe i drugie becikowe dla "niezamożnych" ale rodzinnego chyba nie dostanie i dodatków też nie.. :( Beatko, wydaje mi się, że po porodzie jak przestawisz w Mopsi zarobki, jak skończy Ci się zaisłek macierzyński, a zarobki będą niskie, to będą Ci przez dwa lata wypłacać, nie dłużej. I urlop wychowawczy chyba zacznie się liczyć od nowa, tzn, na drugie dziecko, nie że wpier na piersze dokończenie, a potem drugie, tylko do razu na drugie. Ale może ta osoba, która watek założyła się wypowie, ma większą wiedzę i na pewno pomoże :) ja tylko npisałam to co mi się wydaje a najlepiej jak zadzwonisz do Mopsu :) tam Ci wszystko wyjaśnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt pyt pyt
mefresss bardzo dziekuje i jeszcze jedno pyt znajomy zatrudnia ponad 20 osob czy w takiej sytułacj to zus wypłaci mi za urlop maciezynski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katharina_2311
Witam! Mam duży problem, gdyż 21.03.2009 kończy mi się druga umowa. Trzecią teraz powinnam dostać na stałe, ale kierowniczka już mnie poinformowała, że zakład pracy mi nie da tej ostatecznej na stałe. Jestem w ciąży i teraz moje pytanie. Co mam robić czy mam złożyć zaświadczenie od lekarza? Czy będą musieli mi przedłużyć umowę do dnia porodu? Czy mimo, że to by już była moja 3 umowa, to czy będą musieli mi ją dać na stałe? Jak długo mogę ciągnąć w tym zakładzie na macierzyńskim i czy przysługuje mi wychowawczy? Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammila
Witam serdecznie! Wróciłam do pracy po urlopie wychowawczym - pracuje 3 dni dopiero. Własnie okazalo sie ze znow jestem w ciazy.Czy mogę odrazu pojsc na chorobowe? Jak wyliczą mi podstawe chorobowego - z umowy wezma ?(mam stalą pensje 1200 brutto plus 20 %premii). Co z urlopem wypoczynkowym za ten rok? (przysluguje mi 26 dni - w calosci wykorzystam go w 2010 czy cos zabiora?) mam nadzieje ze nie przesadzilam z pytaniami! Z góry dzieki wielkie ze pomagasz innym tak bezinteresownie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammila
Witam!! Mam pytanie! Wróciłam z urlopu wychowawczego - pracuje dopiero 3 dni i okazało się że znów udało mi się zajść w ciąże. Chciałabym pojść na zwolnienie, ale nie wiem jak wyliczą mi wynagrodzenie chorobowe? Na umowie mam 1200 plus 20% premii....bo po tak dlugiej przerwie w pracy - chorobowe okolo 4 m-ce, macierzynskie i okolo rok wychawczego - podobno biorze sie podstawe z umowy?? I co z urlopem wypoczynkowym za 2009? Kiedy bede mogła go wykorzystac? Po macierzynskim w 2010?? W pełnym wymiarze? Czy go okroją jakoś? Z góry wielkie dzieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Katharina
W którym jesteś tygodniu ciąży? umowa obligatoryjnie przedłuży się do dnia porodu jeśli uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży (tu decydująca data 21.03.2009) + zasiłek macierzyński płatny z ZUS (nie przysługuje urlop macierzyński, urlop wychowawczy, gdyż są to uprawnienia pracownicze). Nie będzie to jednak umowa na czas nieokreślony (tzw. trzecia). Zaświadczenie o ciąży trzeba dostarczyć. Moze autorka tematu się jeszcze wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katharina_2311
Dziękuję bardzo za poradę, ale właśnie wróciłam od radcy prawnego i powiedział mi, że trzecią umowę mimo wszystko powinnam dostać na czas nieokreślony i nie ważne który to tydzień ciąży, gdyż kobieta jest chroniona od pierwszego dnia zajścia w ciążę. Jak dalej potoczą się moje losy poinformuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×