Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość do Katharina
Ciekawa porada :) KP Art. 177.§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponownie kammila
Witam!! Mam pytanie! Wróciłam z urlopu wychowawczego - pracuje dopiero 3 dni i okazało się że znów udało mi się zajść w ciąże. Chciałabym pojść na zwolnienie, ale nie wiem jak wyliczą mi wynagrodzenie chorobowe? Na umowie mam 1200 plus 20% premii....bo po tak dlugiej przerwie w pracy - chorobowe okolo 4 m-ce, macierzynskie i okolo rok wychawczego - podobno biorze sie podstawe z umowy?? I co z urlopem wypoczynkowym za 2009? Kiedy bede mogła go wykorzystac? Po macierzynskim w 2010?? W pełnym wymiarze? Czy go okroją jakoś? Z góry wielkie dzieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponownie kammila
Witam!! Mam pytanie! Wróciłam z urlopu wychowawczego - pracuje dopiero 3 dni i okazało się że znów udało mi się zajść w ciąże. Chciałabym pojść na zwolnienie, ale nie wiem jak wyliczą mi wynagrodzenie chorobowe? Na umowie mam 1200 plus 20% premii....bo po tak dlugiej przerwie w pracy - chorobowe okolo 4 m-ce, macierzynskie i okolo rok wychawczego - podobno biorze sie podstawe z umowy?? I co z urlopem wypoczynkowym za 2009? Kiedy bede mogła go wykorzystac? Po macierzynskim w 2010?? W pełnym wymiarze? Czy go okroją jakoś? Z góry wielkie dzieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka1981/05
Ponawiam pytanie, czy ktoś może pomóc? Prosze o pomoc.. Jestem obecnie na urlopie wychowawczym, synek ma 13miesięcy. Ja jestem w 26 tygodniu ciązy. Urlop wychowawczy jest bezpłatny. No i teraz moje pytanie. Po porodzie wiem że nie należy mi się urlop macierzyński ale zasiłek tak- rozumiem że tu wystarczy dostarczyć do firmy zaświadczenie o porodzie i pracodawca sie tym zajmie.. No ale co z urlopem wychowawczym, czy pozostaje na pierwszym urlopie czy przechodze na drugi, zaznacze że po urodzeniu drugiego dziecka ze względu na małe zarobki będzie należał mi sie urlop wychowawczy płatny. Tak więc czy urlop na pierwsze dziecko mogę mieć płatny i po zakończeniu tego przejśc na drugi płatny? Przez jaki okres będzie mi płacone? Z góry dziękuję za odpowiedz . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maartusia1
witam mam pytanie jesli po trzech miesiacach pracy pojdę na zwolnienie to bedzie mi sie należał urlop wychowawczy płatny.Zwolnienie się wlicza do tych 6m-cy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maartusia1
witam mam pytanie jesli po trzech miesiacach pracy pojdę na zwolnienie to bedzie mi sie należał urlop wychowawczy płatny.Zwolnienie się wlicza do tych 6m-cy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka3333
Witam... wróciłam po urlopie macierzyńskim do pracy ale teraz chciałabym pójść na urlop wychowawczy... wiem , że musze złożyć wniosek o urlop... mam pytanie co do mojego urlopu wypoczynkowego . Jeżeli nie wykorzystam w całości teraz urlopu czy on mi przepada ... czy będe miała wyliczony proporcjonalnie do miesięcy , które w danym roku przepracowałam. I jeszcze jedno gdzie mój pracodawca powinien zgłosić mnie .... jestem pierwszą osobą, która w firmie chce skorzystac z urlopu wychowawczego.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
Wiatam,mam pytanie dotyczace urlopu wychowawczego.Pracowałam w firmi od dwoch lat,umowa o prace konczyła sie z dniem 31 grudnia 2008r ale zaszlam w ciaze i umowa ta uległa automatycznemu przedłuzeniu do dnia porodu.Urodziłam dziecko 28 lutego 2009r wtej chcwili zlozylam dokumenty do urlopu macierZynskiego ktory mi przysługuje,niestety pracodawca nie poszedl mi na reke i nie przedłuzył umowy od 1 marca abym mogla uzyskac wychowawcze.Jakie jest wyjscie z tej sytuacji?czy po macierzynskim wystarzczy ze pracodawca zatrudni mnie na 1 miesiac i ede mogla otrzymac wychowawczy?czy ten macierzynski bedzie sie wliczal w ciaglosc jezeli juz nie pracuje?czy powinnam teraz poszukac kogos kto mnie zatrudni na min 6 mies ale czy ta osoba nie bedzie musiala odprowadzac za mnie skladek do zus?pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
witam bardzo prosze o pomoc.Pracowalam w firmie przez 2 lata,umowa konczyła sie 31.12.2008r ale zaszlam w ciaze i automatycznie została przedłuzona do dnia porodu(o czym nie wiedzialam,bo pracodawca mnie nie poinformowal)urodzilam dziecko 28 lutego 2009r zlozylam dokumenty do zusu by otrzymac urlop macierzynski,chcialam aby pracodawca z dnim 1 marca podpisal ze mna umowe o prace by po macierzynskim przejsc na wychowawczy niestety nie zgodzil sie na to gdyz stwierdzil ze jest juz za pozno.Jakie jest wyjscie z tej sytuacji?Czy po urlopie wychowawczym wystarczy ze pracodawca zatrudni mnie na miesiac i bede mogla otzrymac wychowawczy?biorac pod uwage ze teraz nie pracuje czy macierzynski wlicza mi sie do tych 6 mies przepracowanych potrzebnych do wychowawczego?czy powinnam teraz zatrudnic sie gdzies ,ale jezeli tak zrobie to czy pracodawca nie bedzie odprowadzal za mnie skladek do zus gdy bede na macierzynskim no i czy wogole moze mnie zatrudnic ktos na macierzynskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
witam bardzo prosze o pomoc.Pracowalam w firmie przez 2 lata,umowa konczyła sie 31.12.2008r ale zaszlam w ciaze i automatycznie została przedłuzona do dnia porodu(o czym nie wiedzialam,bo pracodawca mnie nie poinformowal)urodzilam dziecko 28 lutego 2009r zlozylam dokumenty do zusu by otrzymac urlop macierzynski,chcialam aby pracodawca z dnim 1 marca podpisal ze mna umowe o prace by po macierzynskim przejsc na wychowawczy niestety nie zgodzil sie na to gdyz stwierdzil ze jest juz za pozno.Jakie jest wyjscie z tej sytuacji?Czy po urlopie wychowawczym wystarczy ze pracodawca zatrudni mnie na miesiac i bede mogla otzrymac wychowawczy?biorac pod uwage ze teraz nie pracuje czy macierzynski wlicza mi sie do tych 6 mies przepracowanych potrzebnych do wychowawczego?czy powinnam teraz zatrudnic sie gdzies ,ale jezeli tak zrobie to czy pracodawca nie bedzie odprowadzal za mnie skladek do zus gdy bede na macierzynskim no i czy wogole moze mnie zatrudnic ktos na macierzynskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
witam bardzo prosze o pomoc.Pracowalam w firmie przez 2 lata,umowa konczyła sie 31.12.2008r ale zaszlam w ciaze i automatycznie została przedłuzona do dnia porodu(o czym nie wiedzialam,bo pracodawca mnie nie poinformowal)urodzilam dziecko 28 lutego 2009r zlozylam dokumenty do zusu by otrzymac urlop macierzynski,chcialam aby pracodawca z dnim 1 marca podpisal ze mna umowe o prace by po macierzynskim przejsc na wychowawczy niestety nie zgodzil sie na to gdyz stwierdzil ze jest juz za pozno.Jakie jest wyjscie z tej sytuacji?Czy po urlopie wychowawczym wystarczy ze pracodawca zatrudni mnie na miesiac i bede mogla otzrymac wychowawczy?biorac pod uwage ze teraz nie pracuje czy macierzynski wlicza mi sie do tych 6 mies przepracowanych potrzebnych do wychowawczego?czy powinnam teraz zatrudnic sie gdzies ,ale jezeli tak zrobie to czy pracodawca nie bedzie odprowadzal za mnie skladek do zus gdy bede na macierzynskim no i czy wogole moze mnie zatrudnic ktos na macierzynskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
witam bardzo prosze o pomoc.Pracowalam w firmie przez 2 lata,umowa konczyła sie 31.12.2008r ale zaszlam w ciaze i automatycznie została przedłuzona do dnia porodu(o czym nie wiedzialam,bo pracodawca mnie nie poinformowal)urodzilam dziecko 28 lutego 2009r zlozylam dokumenty do zusu by otrzymac urlop macierzynski,chcialam aby pracodawca z dnim 1 marca podpisal ze mna umowe o prace by po macierzynskim przejsc na wychowawczy niestety nie zgodzil sie na to gdyz stwierdzil ze jest juz za pozno.Jakie jest wyjscie z tej sytuacji?Czy po urlopie wychowawczym wystarczy ze pracodawca zatrudni mnie na miesiac i bede mogla otzrymac wychowawczy?biorac pod uwage ze teraz nie pracuje czy macierzynski wlicza mi sie do tych 6 mies przepracowanych potrzebnych do wychowawczego?czy powinnam teraz zatrudnic sie gdzies ,ale jezeli tak zrobie to czy pracodawca nie bedzie odprowadzal za mnie skladek do zus gdy bede na macierzynskim no i czy wogole moze mnie zatrudnic ktos na macierzynskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasekpustyni
witam bardzo prosze o pomoc.Pracowalam w firmie przez 2 lata,umowa konczyła sie 31.12.2008r ale zaszlam w ciaze i automatycznie została przedłuzona do dnia porodu(o czym nie wiedzialam,bo pracodawca mnie nie poinformowal)urodzilam dziecko 28 lutego 2009r zlozylam dokumenty do zusu by otrzymac urlop macierzynski,chcialam aby pracodawca z dnim 1 marca podpisal ze mna umowe o prace by po macierzynskim przejsc na wychowawczy niestety nie zgodzil sie na to gdyz stwierdzil ze jest juz za pozno.Jakie jest wyjscie z tej sytuacji?Czy po urlopie wychowawczym wystarczy ze pracodawca zatrudni mnie na miesiac i bede mogla otzrymac wychowawczy?biorac pod uwage ze teraz nie pracuje czy macierzynski wlicza mi sie do tych 6 mies przepracowanych potrzebnych do wychowawczego?czy powinnam teraz zatrudnic sie gdzies ,ale jezeli tak zrobie to czy pracodawca nie bedzie odprowadzal za mnie skladek do zus gdy bede na macierzynskim no i czy wogole moze mnie zatrudnic ktos na macierzynskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefresss
piasek_pustyni pracodawca postąpił zgodnie z prawem przedłużając Ci umowę do dnia porodu i nie musiał Ci mówić, bo pewnie myślał, że Ty o tym wiesz ;) bo w ciąży kobiety nie można zwolnić (po 3 m-cu) i nie może Cię zatrudnić do pracy tuż po urodzeniu dziecka (1 marca) bo to niezgodne z prawem, przysługuje Ci teraz zasiłek macierzyński, z którego 6 tyg co najmniej musisz skorzystać (jeżeli nie chcesz w całości) po macierzyńkim urlop wychowawczy Ci się nie należy, bo nie pracujesz, nie masz umowy o pracę. Zasiłek macierzyński jest wypłacany przez ZUS. Niestety, takie procedury, takie prawo.. szkoda, że będąc w ciąży nie uprosiłaś o przedłużenie umowy, tlumacząc, że chcesz się starać o płatny urlop wychowawczy. Ale pracodawcy nie chcą iść na takieg układy, bo fizycznie tego pracownika nie ma, a widnieje w kartotekach... no i macierzyński musiałby Ci płacić. Niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasek pustyni
dziekuje za odpowiedz niestety Twoje wiadomosci sa błedne,po pierwsze wychowawczego nie placi pracodawca tylko organ pastwowy wczesniej zus teraz urzad maiast lub gminy jest za to odpowiedzialany,a jezeli chodzi o zatrudnienie to jak najbardziej moze mnie zatrudnic gdyz to sa wskazówki kokiety z zusu,zatrudnianie kobiety na macierzynskim nie jes nie zgodne z prawem,a po trzecie pracodawca mial obowiazek poinformowac mnie o przedluzeniu umowy tylko do czasu porodu,jasnowidzem nie jestem i niemozna tego tak tlumaczyc ze pracodawca myslal ze ja wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piasek pustyni
dzieki za szybka odpowiedz ale Twoje informacje nie do konca sa prawdziwe po 1.pracodawca nie tracui nic zatrudniajac osobe na wychowawczym gdyz nie odprowadza za ta osobe zadnych sladek bo to okres bezskladkowy,poza tym nie pracodawca wyplaca zasiłek wychowawczy tylko organ uprawniony,dotychczas byl to zus teraz jest to urzad miasta/gminy,a zasilek macierzynski i tak placilby mi zus po2.pracodawca moze mnie zatrudnic na macierzynskim i jest to zgodne z prawem jak najbardziej,wtedy rowniez nie ponosi zadnych kosztow i nie odprowadza skladek po3.pracodawca mial obowiazek poinformowac mnie o czasie na jaki umowa zostala przedluzona,ja nie jestem jasnowidzem i nie mozna tego tlumaczyc ze pracodawca myslal ze wiem,powinien wyslac pismo o przedluzeniu umowy do dnia porodu,ja gdy urodzilam dziecko w urzedach tlumaczylam ze nadal jestem zatrudniona bo nie mialam formalnego dokumentu na to ze umowa wygasla ani swiadectwa pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Mam pytanko od 8 stycznia 2009 do 27 marca 2009 jestem na urlopie wychowawczym, ile dni urlopu mi przysluguje na ten rok? Dodam ze mam juz prawo do 26 dni urlopu rocznie. Z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Mam pytanko od 8 stycznia 2009 do 27 marca 2009 jestem na urlopie wychowawczym, ile dni urlopu mi przysluguje na ten rok? Dodam ze mam juz prawo do 26 dni urlopu rocznie. Z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczqa
Mam pytanie, może ktoś mi pomoże... Jestem w 28 tygodniu ciązy, od 27 tygodnia przebywam na zwolnieni, ale zastanawia mnie jedna sprawa... Mianowicie mój pracodawca jest mi winien dwie zaległe premie które z nieznanych dla mnie przyczyn nie zostały mi wypłacone (prawdopodobnie błąd w formatkach premiowych) jedna za październik którą powinnam mieć wypłaconą na początku grudnia a druga za grudzień i ta powinna zostac mi wypłacona w lutym. Niestety do momentu gdy poszłam na zwolnienie nie otzymałam przelewów na konto. Moje pytanie brzmi jak to sie ma do wyliczenia podstawy zasiłku chorobowego. Przez to będę stratna na zasiłku chorobowym gdyż zakład powinien mi wypłacić jeszcze 1800zł brutto. Co ma wg mnie znaczący wpływ na wyliczenie podstwy zasiłku, gdyż bierze się pod uwagę śrdnią z ostatniego roku. Czy może zostanie to w jakiś sposób wyrównane i zasiłek na nowo przeliczony gdy zostanie mi wszystko wypłacone. Dodam iz za luty który cały przepracowałam w całości premię mi wypłaci zakład dopiero na początku kwietnia - domyślam się że nie będzie mi się to wliczło do wyliczenia zasiłku? Proszę o pomoc. Podaję maila: moni_czkag@02.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczqa
Mam pytanie, może ktoś mi pomoże... Jestem w 28 tygodniu ciązy, od 27 tygodnia przebywam na zwolnieni, ale zastanawia mnie jedna sprawa... Mianowicie mój pracodawca jest mi winien dwie zaległe premie które z nieznanych dla mnie przyczyn nie zostały mi wypłacone (prawdopodobnie błąd w formatkach premiowych) jedna za październik którą powinnam mieć wypłaconą na początku grudnia a druga za grudzień i ta powinna zostac mi wypłacona w lutym. Niestety do momentu gdy poszłam na zwolnienie nie otzymałam przelewów na konto. Moje pytanie brzmi jak to sie ma do wyliczenia podstawy zasiłku chorobowego. Przez to będę stratna na zasiłku chorobowym gdyż zakład powinien mi wypłacić jeszcze 1800zł brutto. Co ma wg mnie znaczący wpływ na wyliczenie podstwy zasiłku, gdyż bierze się pod uwagę śrdnią z ostatniego roku. Czy może zostanie to w jakiś sposób wyrównane i zasiłek na nowo przeliczony gdy zostanie mi wszystko wypłacone. Dodam iz za luty który cały przepracowałam w całości premię mi wypłaci zakład dopiero na początku kwietnia - domyślam się że nie będzie mi się to wliczło do wyliczenia zasiłku? Proszę o pomoc. Podaję maila: moni_czkag@02.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefresss
piasek pustyni, ale ja nigdzie nie napisałam, że urlop wychowawczy płaci pracodawca ;) to kasa, którą wypłacają OPSy (gminne lub miejskie), tylko pod warunkiem, jeżeli wcześniej miało się zatrudnienie przez conajmniej pół roku i dochód na osobę nie przekracza 504 zł (583 zł w przypadku dziecka niepełnosprawne) na urlopie macierzyńskim mozesz podjąc pracę na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, jeżeli nie koliduje to z osobistą opieką nad dzieckiem, podobnie jest w przypadku urlopu wychowawczego. Można pracować, jeżeli nie wyklucza to osobistej opieki nad dzieckiem. Jeżeli urlop jest płatny, to zasiłek do rodzinnego (czyli te 400 zł) nie przysługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ja mam takie pytanie! od października byłam zarejestrtowana w UP, od 1 marca zaczęłam pracę na umowę o pracę. niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. z racji tego, że jest zagrożona siedzę na L4. wiem, że nie będę miała za to L4 zapłacone, bo nie były odprowadzane składnki na ubezpieczenie przez 30 dni! ale czy jak minie te 30 dni i w następnym miesiącu też będę na zwolnieniu to też mi za nie nie zapłacą? pracodawca zatrudnia ponad 20 osób! Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammila
Mam pytanie! Wróciłam z urlopu wychowawczego - pracuje dopiero 3 dni i okazało się że znów udało mi się zajść w ciąże. Chciałabym pojść na zwolnienie, ale nie wiem jak wyliczą mi wynagrodzenie chorobowe? Na umowie mam 1200 plus 20% premii....bo po tak dlugiej przerwie w pracy - chorobowe okolo 4 m-ce, macierzynskie i okolo rok wychawczego - podobno biorze sie podstawe z umowy?? I co z urlopem wypoczynkowym za 2009? Kiedy bede mogła go wykorzystac? Po macierzynskim w 2010?? W pełnym wymiarze? Czy go okroją jakoś? Z góry wielkie dzieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammila
Witam!! Mam pytanie! Wróciłam z urlopu wychowawczego - pracuje dopiero 3 dni i okazało się że znów udało mi się zajść w ciąże. Chciałabym pojść na zwolnienie, ale nie wiem jak wyliczą mi wynagrodzenie chorobowe? Na umowie mam 1200 plus 20% premii....bo po tak dlugiej przerwie w pracy - chorobowe okolo 4 m-ce, macierzynskie i okolo rok wychawczego - podobno biorze sie podstawe z umowy?? I co z urlopem wypoczynkowym za 2009? Kiedy bede mogła go wykorzystac? Po macierzynskim w 2010?? W pełnym wymiarze? Czy go okroją jakoś? Z góry wielkie dzieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewinka
Witam! Z końcem lutego wróciłam z urlopu macierzyńskiego do pracy. Maz od września 2008 roku jest zarejestrowany w urzędzie pracy (bez prawa do zasiłku). Moje pytanie brzmi: czy w związku z tym, iż nie korzystałam z urlopu wychowawczego jest możliwość aby skorzystał z takowego urlopu mój mąż? Chodzi o możliwość uzyskania dodatku z tytułu urlopu wychowawczego. Będąc zarejestrowanym, mąż nie uzyskuje żadnego dochodu, natomiast gdyby była możliwość podjęcia przez niego urlopu wychowawczego moglibyśmy liczyć na dodatek w wysokości 400 zl. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewinka
Witam! Z końcem lutego wróciłam z urlopu macierzyńskiego do pracy. Maz od września 2008 roku jest zarejestrowany w urzędzie pracy (bez prawa do zasiłku). Moje pytanie brzmi: czy w związku z tym, iż nie korzystałam z urlopu wychowawczego jest możliwość aby skorzystał z takowego urlopu mój mąż? Chodzi o możliwość uzyskania dodatku z tytułu urlopu wychowawczego. Będąc zarejestrowanym, mąż nie uzyskuje żadnego dochodu, natomiast gdyby była możliwość podjęcia przez niego urlopu wychowawczego moglibyśmy liczyć na dodatek w wysokości 400 zl. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem obecnie na zwolnieniu L4 termin porodu mam na 25 marca br.prosze o pomoc w sprawach prawnych bo ja jestem zupelnieciemna w tych sprawach. moje 1) pytanko: kiedy musze wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy za rok 2008? 2) czy po porodzie musze skladac do pracodawcy jakies dokumenty aby dzidzius byl ubezpieczony i w sprawie urlopu macierzynskiego i kto bedzie mi placil zasilek macierzynski. w firmie jest zatrudnione ponizej 20 osob. prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem obecnie na zwolnieniu L4 termin porodu mam na 25 marca br. moje pytanie to : kiedy moge wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy za 2008r. i czy po porodzie musze skladac do pracodawcy jakies dokumenty w celu ubezpieczenia dziecka i w sprawie urlopu macierzynskiego. ostatnie pytanie to :kto bedzie wyplacal mi zasilek macierzynski i czy tez musze na niego skladac jakies dokumenty jezeli tak to gdzie? obecnie w firmie jest zatrudnione ponizej 20 osob.prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem obecnie na zwolnieniu L4 termin porodu mam na 25 marca br. moje pytanie to : kiedy moge wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy za 2008r. i czy po porodzie musze skladac do pracodawcy jakies dokumenty w celu ubezpieczenia dziecka i w sprawie urlopu macierzynskiego. ostatnie pytanie to :kto bedzie wyplacal mi zasilek macierzynski i czy tez musze na niego skladac jakies dokumenty jezeli tak to gdzie? obecnie w firmie jest zatrudnione ponizej 20 osob.prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem obecnie na zwolnieniu L4 termin porodu mam na 25 marca br. moje pytanie to : kiedy moge wykorzystac zalegly urlop wypoczynkowy za 2008r. i czy po porodzie musze skladac do pracodawcy jakies dokumenty w celu ubezpieczenia dziecka i w sprawie urlopu macierzynskiego. ostatnie pytanie to :kto bedzie wyplacal mi zasilek macierzynski i czy tez musze na niego skladac jakies dokumenty jezeli tak to gdzie? obecnie w firmie jest zatrudnione ponizej 20 osob.prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×