Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość sumo
jestem na zwolnieniu do 14.05.2009 lekarz wypisał mi papiery na zasiłek rehabilitacyjny,ale 182 dni kończą mi się 25.05.2009,ja chcę wrócić do pracy po to by dali mi wypowiedzenie i żebym nie stracił 3 miesięcznej odprawy bo i tak wiem że jestem do zwolnienia. czy jak dostane to wypowiedzenie już do ręki ,to mogę składać papiery do ZUS o zasiłek rehabilitacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz_33
Witam! Mam pytanie, na ile dni przed upływem l4, lekarz prowadzący może wystawić zaświadczenie o zdolności do pracy. Jestem po operacji, mam zwolnienie powyżej 30 dni. L4 kończy mi się 30 kwietnia, a lekarz od którego medycyna pracy wymaga zaświadczenia o tym, że leczenie jest zakończone przyjmuje 27 kwietnia. Czy może mi tego dnia wystawić w/w zaświadczenie do medycyny pracy? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie chcę sobie narobić problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek237
mam pytanie w czasie ciazy dostalam prace i od 08.04.09 jestem na umowie na caly etat na rok umowa jestem juz w 17 tygodniu ciazy kiedy moge isc na zwolnienie bo slyszalam ze zus sie moze czepiac pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem na zwolnieniu od 17 tyg ciąży (ciąża zagrożona), a wczesniej pracowalam niecale 3 miesiace, bylo troche problemow z zusem, kontrole itp. teraz jest wszytsko w porzadku. Moga sprawdzac Twoje zatrudnienie, albo skontrolowac prawidlowość wykorzystywania Twojego zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również jestem na zwolnieniu od 17 tyg ciąży. Przepracowalam 3 miesiace. Zus moze skontrolowac zatrudnienie albo czy prawidlowo wykorzystujesz zwolnienie. Pzynajmniej ja tak miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek237
a jak oni kontroluja jak to wygladalo w twoim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw sprawdzają Twoje zatrudnienie, jego legalnosc, umowę itp. (czy przypadkiem nie zostalas zatrudniona tylko ze względu na ciąże), a pozniej mogą kontrolować Cię w domu, to zalezy co bedziesz miala napisane na zwolnieniu 1 czy musisz lezec czy 2 ze mozesz chodzic. Ja ze wzgledu na zagrozona ciaze mam 1 i przychodzi Zus i sprawdza czy faktycznie jestes w domu. Czytalam rowniez ze majac 2 na zwolnieniu tez moga skontrolowac. Duzo slyszalam rowniez o wzywaniu na komisje lekarska do ZUS-u, wtedy lekarz ocenia czy faktycznie nie jestes zdolna to pracy - aczkolwiek niewiem czy jest to prawda jesli chodzi o kobiety w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć, mam zapytanie apropos urlopu wychowawczego. Czy pracodawca moze mi odmówić urlopu wychowawczego na moja 20,5 miesieczna corkę jeśli nie zaszłam w ciażę w czasie pracy u tego pracodawcy, tylko u poprzedniego??? Mam umowę na czas nieokreślony, pracuję 8 miesięcy u obecnego pracodawcy. Bardzo prosz o w miare szybką odpowiedz, bo chce złozyc wniosek w poniedzałek. Z góry dziekuję M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona..nie w temacie
Mam pytanie!! z góry Dziękuje. Właśnie mi się skończył urlop wychowawczy.Pracodawca mnie zwalnia jak powinno wyglądać takie zwolnienie,za nim podpisze chciałabym wiedzieć.I minol już tydzień odkad skończył mi się urlop wychowawczy pod koniec tygodnia kazał mi przyjść podpisać zwolnienie,czy przysługuje mi się zasiłek dla bezrobotnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeoNa86
Chciałam sie dowiedziec czy przy urlopie wychowawczym moge wziac pożyczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justy81
Witam mam takie pytanie czy przysługuje mi jakikolwiek zasiłek, po urlopie macierzyńskim? jestem na urlopie od lutego tego roku urlp konczy sie 20 czerwca umowa o prace ustała 1 kwietnia 2009 roku z tego co wiem nie przysługuje mi urlop wychowawczy co teraz, zasilek dla bezrobotnych tez mi nie przysługuje poniewaz pracowałam na pol etatu i mialam za niskie zarobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja......................
nie rozumiem czemu tu zadajecie pytania skoro od miesięcy nikt na nie nie odpowiada???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 MoniaKat Nie może Ci odmówić 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 zagubiona..nie w temacie zależy jaką masz umowę, od tego zależy jak będzie wyglądało wypowiedzenie, umowa na czas określony z możliwością wypowiedzenia nie wymaga wskazania powodu wypowiedzenia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 LeoNa86 Zależy jakie są wewnętrzne zasady udzielania pożyczek 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 justy81 nie znam takiego, chyba, że coś w opiece społecznej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 a ja...................... chyba nie masz racji, ja rzeczywiście nie mam ostatnio czasu, ale z tego co widzę, są tu odpowiedzi na zadawane pytania z maja 2009, temat istnieje od listopada 2005 roku 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wex
Witam L4 miałem od 7 maja do 7 czerwca następne dostarczyłem od 8 czerwca do 12 lipca ZUS wypłacił mi zasiłek wpierw do końca maja następne od 1czerwca do 7 czerwca? Czy ZUS zasiłek chorobowy wypłaca według zwolnien? nastempne bede miał wypłacone od 8 do ostatniego czerwca ? i kolejne od 1 do 12 lipca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. mój problem nie jest może zbyt skomplikowany ale ze względu na to że słyszałam same sprzeczne porady postanowiłam napisać. Otóż mam umowę o prace na okres próbny od 04.05.2009 do 03.08.2009 ,niedawno dowiedziałam sie że jestem w ciązy ,w tym momencie jest to 8 tydz. Czy to prawda że umowa ta zostanie automatycznie przedłużona do dnia porody? i czy bede miała prawo do zasiłku macierzyńskiego? Czy moge już teraz powiadomić pracodawce czy powinnam czekać do końca 3 m-ca?aha czy ma jakiekolwiek znaczenie że jestem zatrudniona na miejscu kobiety która jest w tej chwili na urlopie macierzyńskiem?i na koniec mojej umowy przypada jej ewentualny powród do pracy ? bardzo prosze o odp ,z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Wex Nie wiem, wg mnie powinien całymi miesiącami 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 muszka87 art. 177 Kodeksu Pracy, WWW.ssejm.gov.pl 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
wyżej sły link www.sejm.gov.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Licent
Witam Ja mam pyutanie odnosnie wyplat zasilkow dla bezrobotnych. Powiedzmy, ze jestem umowiony po odbior zasilku na dzien 15.06, Pieniadze mam przelewane na konto. I tu sie zaczyna moj klopot. Jezeli bym bral zasilek do reki do dostalbym pieniadze odrazu. A w takiej sytuacji czekam na pieniadze jeszcze 3-5 dni. Czy UP ma prawo do takich opoznien? Dziekuje za odpowiedz p.s dodam jeszcze, ze w banku poinformowano mnie o niemozliwosci tak dlugich transferow pomiedzy bankami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy jakie banki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Licent
te same banki co do tej pory: PKO S.A - PKO B.P wczesniej nie bylo opoznien, dopiero od 3 miesiecy tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanie takiee
skonczyl mi sie urlop macierzynski i chce isc na wychowawczy ale umowe mam do 31 pazdziernika czy ten wcyhowawczy konczy mi sie z dniem rozwiazania umowy? bo pracodawca na pewno mi nie przedluzy umowy...a pozatym jesli to bedzie platny urlop to jak to wyglada? kolezanka mi mowila ze jak sie konczy umowa to potem zus placi czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o zasilek
Bede wdzieczna za odpowiedz. Jak dokladnie jest z wyplacaniem zasilkow? Postaram sie w skrocie opisac moja sytuacje: Zaczelam pracowac na poczatku maja, umowe mam od 2.05 br, 20.05 trafilam do szpitala i dostalam zwolnienie na ponad dwa miesiace. Teraz moje pytanie: kiedy i kto powinien mi wyplacic jakies pieniadze? Czytalam, ze najpierw placi pracodawca, a po 33 dniach placi ZUS - ale czy to dotyczy rowniez nowego pracownika, czy liczy sie dopiero po jakims czasie? Bede wdzieczna za w miare szybka odpowiedz. Z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarnaaafiu
Witam, slyszalam ze od 1 listopada 2009 roku ma wejsc w zycie ustawa mowiaca o tym ze o becikowe i dodatek do zasilku rodzinnego moga starac sie tylko kobiety ktore przebywaly pod opieka lekarska od conajmniej 10 tygodnia ciazy. Jesli wejdzie to w zycie w takiej formie to czy nie przysluguja mi te swiadczenia jesli na pierwszej wizycie u ginekologa bylam dopiero w 12 tygodniu ciazy, dodam ze termin mam na 12 listopada czyli wtedy kiedy ustawa wejdzie juz w zycie.Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margusia
DOCIĘŻARNEJAAAFIU!!! JA MAM TEZ TERMIN NA 15 LISTOPADA I NAS TO NIE DOTYCZY . TE CO PO 1 LISTOPADA ZAJDA A CIAZE TO ONE BEDE MUSIALY ZGLOSIC SIE DO LEKARZA NAJPOZNIEJ DO 10 TYGODNIA CIAZY . POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamis
ja mam takie pytanie, pracuje w szkole jestem w 3 miesiacy ciazy i od wrzesnia chcialam isc na zwolnienie L-4 juz do konca, obecnie pracuje jeszcze w domu tzn prowadze kursy internetowe, czy od wrzesnia jak bylabyn na zwolnieniu mozliwe byloby abym dalej prowadzila te kursy?mam podpisywana umowe na kursy na 1,5 miesiaca no i ta teraz konczy sie w sierpniu i nie wiem czy na wrzesien moge podpisywac nowa i byc na zwolnieniu? moze moglabym sobie sama placic zus aby moic dalej prowadzic te kursy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o zasilek
Widze, ze tu juz nikt nie odpowiada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamis
nie możesz jednoczesnie byc na zwolnieniu i pracowac, ZUS moze Ci cofnac zasilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Ktoś ma pytanie, to proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulka076
Mam problem.Pracuje na umowe zlecenie nie mam odprowadzanych skladek zdrowotnych ale jestem ubezpieczona u rodzicow w legitymacji ubezpieczeniowej poniewaz ucze sie zaocznie i mam 22 lata.CZy przysluguje mi zasilek macierzynski ?JESTEM W CIAZY I NIE WIEM CO MOGE ZROBIC BY NIE ZOSTAC BEZ GROSZA PO PORODZIE..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×