Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość gienia1971
Dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata208
Witam mam takie pytanie odnosnie becikowego. Jak to wkoncu jest czy ten 1000 ktory jest nalezny bez wzgledu na docho wypłaca zus czy urzad miasta/gminy? i jakie dokumenty nalezy zlozyc. zaznacze ze jestem osoba pracujaca i nieiwem gdzie mam zlozyc wniosek o becikowe w gminie czy u pracodawcy ktory z kolei przekaze to do zusu? bardzo dziekuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika-28
Wioletto W przyszłym roku będę na wychowawczym jak również i w następnym i ani na jeden dzień nie wrócę do pracy.Dlatego o to mi właśnie chodzi czy będę miała wogóle prawo w przyszłym roku do urlopu wypoczynkowego?-Teraz rozumiem że NIE! Przepraszam Cię ale to co dla Ciebie jest jasne to dla mnie może być niezrozumiałe! Wydawalo mi się że dość konkretnie zadałam pytanie. Jeszcze raz przepraszam i dziekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie pytanko skoro chętnie służysz pomocą: ile dni urlopu przysługuje nauczycielce, której skończyła sie umowa o pracę na czas określony od 1.09 - 3 list.2006. Chodzi mi o urlop za te miesiące? czy to będzie 5,6 dnia za każdy miesiąc? czyli 12 dni urlopu? bo juz nie wiem..... dzieki z góry za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko :-) Jestem w ciąży i jestem na zwolnieniu od połowy września, jak długo będę musiała czekać na wypłatę zasiłku chorobowego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata208
Natalio przez pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca dopiero potemn przekazywane są zwolnienia do zusu i zus z kolei ma gora 40 dni na wypłacenie chorobowego. Ja dostalam pieniadze od zusu po 32 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotna Maja
Woiletto witaj ! Bardzo proszę Cię o pomoc. Jestem w ciąży. Cały czas pracuję za 800zł. Ojciec dziecka jest obcokrajowcem. Dziecko będzie miało nazwisko tatusia, ale ja nie moge go podać o alimenty.Nie wiem gdzie go szukać. Czy będzie mi się należał dodatek wychowawczy? Bardzo dziękję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! mam duży problem. Jak w koncu znalazłam prace nieoczekiwanie zaszłam w ciąże. Po miesiącu dostałam umowe na stałe. poszłam na zwolnienie bo ciąża jest zagrożona. Zus nie chce mi wypłacic zasiłku chorobowego i przeprowadza kontrole. Czy mogą odstapic od wypłaty jestem od prawie 3 miesiecy bez pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mysza26 Bony t indywidulana sprawa pracodawcy, należałoby się zapoznac z regulaminem zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Przerwać zwolnienie, oczywiście, że można, jeśli nizdolność do pracy przestała istnieć to jak najbardziej wskazane. Po 30 dniach choroby, przed przystąpieniem do pracy, trzeba wykonać badania lekaskie, takie jak okresowe pracownicze. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 margolcia1 2 000 – 18,71% ubruttowienie, tj składki zus pracownicze=1625,80 – podatek 19%=1316,90 Jeśli pracodawca odlicza Ci ulgę podatkową, 40zł z hakiem to w przypadku wypłaty zasiłku też o nią powienien pomniejszyć podatek, wtedy o te 40 z hakiem więcej. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 jeszcze nie w ciąży macierzyński – tak, kwota – średnia z 12 m-cy Twojego wynagrodzenia Becikowe – ktoś wymyślił głupią nazwę i teraz się ludzie mylą, jest w zasadzie 3 bacikowe: 1-niezależne od dochodu 1 000 (ale już się zastanawiają w rządzie, żeby zlikwidować) 2-zależne od dochodów 1 000 3-niektóre z miast/gmin z własnych środków wypłacają jakąś kasę za urodzenie, ale warunki też chyba sami dyktują – prawdę powiedziawszy nie wiem dokładnie ja może być Z tytułu umowy zlecenie to w zasadzie nie ma prawie żadnych świadczeń, są jedynie wtedy, gdy odprowadzana jest składka na ubezpieczenie chorobowe (jest ono dobrowolne). 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Wanda1 Nie czaję, jak chcesz załatwić skoro na nim jesteś? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 super :D 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 agata208 Odpowiedż wyżej „jeszcze nie w ciąży” 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 monika-28 No właśnie NIE. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 czerwonekije nic nie szkodzi, po prostu źle trafiłaś, ja na prawach nauczycieli się nie znam :( 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 natalia219 Za dany miesiąc powinien być wypłacony razem z wypłatą innych pracowników, a jesli wypłaca zus to nie wiem, ale w zusie najważniejsze jest, żeby była pełna dokumentacja potrzebna do wypłaty, możesz sie upowenić czy jest będziesz spokojniesza. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Samotna Maja Nie bardzo rozumiem, albo po prostu za mało znam te przepisy. Dziecko będzie miało nazwisko ojca, a Ty nie wiesz gdzie o jest, to można tak dać dziecku nazwisko jakie się chce? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Aniula82 No cos Ty, skoro jesteś zatrudniona i choroba rzeczywiście istnieje to wrzuć na luz, zamiast się bać zacznij się upominać o swoje, prawo jest po Twojej stronie. Na jakim etapie jest w tej chwili sprawa? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotna Maja
Witaj Wioletto może tak chciałam się dowiedzieć czy będę otrzymywać wychowawczy jeśli będę samotna matka, a ojcicec dziecka jest osobą zagraniczną? dziecko będzie mieć ojca nazwisko Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co sie dowiedziałam to mojego pracodawce wzywaja do zusa mi powiedzieli ze mam czekac na pismo od nich. Czy mogą odmówic mi wypłacenia zasiłku. Byłam juz pare razy u nich a o ni kaza czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Samotna Maja Kurde, ale zagwozdka. Ale chyba będzie tak, skoro nie mieszkasz z ojcem dziecka to teoretycznie powinnaś mieć jakieś alimenty od ojca na to dziecko, tak więc Twoje dochody i alimety podzielić na Was dwoje z dzieckiem, nie wpowinno przekroczyć 504zł Wanda1 Jesli pracodawca jst uprawniony (parawie każdy, który zatrudnia powyżej 20 osób) do wypłaty zasiłku to on wypłaca macierzyński, jesli nie zwracasz się do zus z aktem urodzenia dziecka, a pracodawca wystawia zaświadczenie o wynagrodzeniu z ostatnich 12 m-cy. Aniula82 Proponowałabym skirowanie pisma do zus z prośbą o wyjaśnienie opóźnienia w wypłacie, koniecznie pismo, wtedy odpowiedzą na piśmie. Jesli jest wszytsko w porządku to nie mogą odmówić wypłaty, bo niby z jakiego pwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotna Maja
Bardzo dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewita2510
Witajcie. mam mały problem i pytanie. Otóż jestem nauczycielem i w tamtym roku pracowałam na umowe o pracę na zastępstwo. Umowę miałam od 1 wrzesnia do 31 sierpnia. nastepnie podpisałam umowę w innej szkole na okres 1 roku od 1 wrzesnia do 31 sierpnia. 2 tygodnie po podpisaniu umowy dowiedziałam sie że jestem w ciąży. Od końca wrzesnia jestem na zwolnieniu. boję się zusu. Czy moze mi robic jakieś problemy? Wiem że lubią się czepiać. czy to że miałam ciągłość zatrudnienia ma jakeś znaczenie.bardzo proszę o pomoc bo strasznie sie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka29
Witaj Wiolu :)) Moje pytanie dotyczy świadczenia rehabilitacyjnego... a więc jestem w dziewiątym miesiącu ciąży , świadczenie rehabilitacyjne mam przyznane do 12.11 a termin porodu na 16 - 18 .11 ( a mogę urodzić póżniej , wiadomo jak to jest ) . Czy przez ten okres od 13.11 muszę już mieć zasiłek macierzyński bo jak wiadomo ginekolodzy nie chcą wystawiać już L4 , czy mogę iść po L4 do lekarza rodzinnego ??? Nie chcę korzystać przed porodem z zasiłku macierzyńskiego bo mi go szkoda i wolę wykorzystać go kiedy już urodzę ... Bardzo proszę o odpowiedż i jakąś dobrą radę na mój problem :)) Pozdrawiam serdecznie - Beata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
ewita2510 Nie ma się czego bać, jeśli nawet będą chcieli jakieś wyjaśnienia to wyjasnisz i cześć, ubezpieczenie jest w końcu po to, żeby w razie potrzeby z niego skorzystać. beatka29 Jeśli jest podstawa do zwolnienia (choroba), możesz iść do lekarza pierwszego kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka29
Wiolu , dzięki za odpowiedż :)) Mam jeszcze jedno małe pytanko , czy zus uwzględni moje L4 od internisty skoro w decyzji o przyznaniu mi świadczenia rehabilitacyjnego napisano , że świadczenie jest na 2 miesiące do 12.11 a potem mam brać urlop macierzyński ??? Czy zus zapłaci za to L4 ??? Proszę odpisz .... Pozdrawiam ;-) Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
A dokładnie jak jest napisane, bo przecież udzielenie urlopu to sprawa między pracodawcą a pracownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
To powyżej jest do Beatki 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta - bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy pracodawca wypłaci mi zasiłek macierzyński wstecz, ten, którego nie pobrałam za dotychczasowe miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka29
a więc na decyzji pisze : w związku z wnioskiem Pani z dnia ..........postanawia przyznać Pani świadczenie rehabilitacyjne na okres od dnia 14.09.2006r. do dnia 12.11.2006 r. , w wysokości 100% .......... Świadczenie rehabilitacyjne będzie wyplacane przez płatnika skladek , po spelnieniu wszystkich pozostalych warunkow wymaganych do wypłaty świadczenia. Powyższe świadczenie finansowane jest ze środkow Funduszu Chorobowego. ...............Otrzymuje do wiadomości i wykonania ( nazwa mojego zakładu pracy i adres ) i dalej : Oddział informuje , że od dnia korzystania z urlopu macierzynskiego lub od dnia porodu zamiast świadczenia rehabilitacyjnego pracownicy przysluguje prawo do zasiłku macierzyńskiego . WIOLU -przetłumacz mi z polskiegoi na nasze .... proszę :)) Beata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wanda1 A czemu dopiero teraz Ci się przypomniało? Powiem prawdę, że nie wiem jak to jest wstecz, ale tak na logikę to powinien być wypłacony. A może pracodawca nie jest uprawniony do wypłaty. Jakoś to dziwnie wygląda. beatka29 Tłumaczę :D :D :D: O to chodzi, że masz rehabilitacujne do 12-11-2006, a może się zdarzyć tak, że urodzisz wcześniej, a jak urodzisz wczesniej to macierzyński jest od dnia porodu, zus sobie zastrzega, że jeśli będziesz otrzymywać macierzyński to już rehabilitacyjengo za ten sam okres nie otrzymasz. Może się także zdarzyć, że sama bedziesz chciała macierzyński przed porodem, wtedy to samo tj za okres macierzyńskiego nie ma równolegle rehabilitacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka29
Wiolu , to jeszcze raz ja :)) dzięki za odpowiedż i ..... :)) mam jeszcze jedno , ostatnie pytanko :)) tak jak napisałaś , że jak urodzę wcześniej czyli do 12.11 - to wiem , że mam macierzyński od dnia porodu , ale mój problem jest taki , że termin porodu jest dopiero 16-18 .11 a wiadomo , że mogę urodzić jeszcze póżniej :(( czy wtedy , gdy nie urodzę w terminie , moje świadczenie rehabilitacyjne będzie automatycznie przedłużone do dnia porodu ???oczywiście będę mieć L4 od lekarza ..... jak to L4 potraktuje zus ? czy jako dalszą kontynuację świadczenia ??? z góry dziękuję za odpowiedż . pozdrawiam . Beata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matunia
Ja mam troche starsze pytanie - dotyczy przepisów obowiązujących w roku 2004 czy do dochodów rodziny (niepopodatkowanych chyba) wliczał sie zasiłek wychowawczy? mógł on być płaco ny przez zakład pracy albo ZUS, OPS treż coś wypłacał (nie wiem czy taki zasiłek czy jakiś inny gwaantowany)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata blizniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata blizniakow
Witam Mam jeszcze jedno pytanie Firma w ktorej pracuje moja dziewczyna najprawdopodobniej zbankrutuje,pracuje w tej firmie 2 miesiac(leci trzeci),na czas nieokreślony Czy jesli firma sie rozwiąze to moja dziewczyna straci wszystkie zasiłki ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje w Banku umowe mam na czas nieokreslony, od września przebywam na urlopie macierzyńskim ostatnio koleżanki z pracy powiedział mi,ze kierownik filli banku chce wystapić do centrali banku ozlikwidowanie mojego etatu(moze starszy)Czy może to zrobić? Czy istnieje jakiś okres ochronny po urlopie macierzyńskim? Czy moze mnie przenieś do innej placówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×