Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Witam urodziłam 2 dziecko 29 marca do kiedy nalezy mi sie macierzynski. najprawdpodobniej moj pracodawca chce zlikwidowac firme mam umowe na czas nieokreslony czy w zwiazku z tym nie otrzymam urlopu wychowawczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Macierzyński od dnia urodzenia dziecka, jesli nie składałaś wmiosku, że część chcesz wykorzystać przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamauśka
Mam pytanie: Mam umowę na czas określony od 2.10.2006 do 31.08.2007. Obecnie jestem w szóstym miesiącu ciąży. Wiem już że pracodawca zobowiązany jest przedłużyć mi umowę do dnia rozwiązania i tu pojawia się problem... Jeśli urodzę przed 2.10.2007, czyli przed upływem roku umowy, czy po zasiłku macierzyńskim wypłacanym przez ZUS będzie należeć mi się kuroniówka? Czy muszę modlić się by urodzić po 2.10.2007, by dostać kuronia? (a termin mam na 5.10.2007-także może być ciężko...) Czy może zasiłek macierzyński ze ZUSu uprawnia mnie do odebrania kuronia po zakończeniu wypłat przez ZUS? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż spędza mi to sen z powiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Wiolu :)...i niestety pracodawca odmówił :O, mam zatem jeszcze jedno pytanie: w jakim odstępie czasu można wziać urlop na żądanie? Wiem, że to są 4 dni w roku i nie można wziąć ich pod rząd, ale czy np. mozna 2 w jednym tygodniu, np. poniedziałek i piątek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamauśka
Viola BARDZO cię proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta-P
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 mamauśka Właśnie tytuł topiku jest trochę mylący, chodziło mi o zasiłki z zus, a nie dla bezrobotnych, na tych drugich sie słabo znam, ale zobacz tutaj http://prawo-pracy.pl/forum/index.php 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Vinga34 Na żądanie – wszystko na raz, albo każdy osobno, należy poinformować pracodawcę najpóźniej tego dnia. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Kochani! Topik rozpoczęłam będąc w ciąży swoim drugim dzieckiem, mój młodszy skarb (synek) jutro kończy roczek, starszy (córka) skończyła już 6 llat. Pozdrawiam Was serdecznie, cieszy mnie że mogę Wam od czasu do czasu pomóc. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinka234
Droga Wiolu!! Czy będąc na urlopie wychowawczym mogę posyłać dziecko do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinka234
Mam jeszcze jedno pytanie. Jestem na urlopie wychowawczym od roku, chciałabym przedłużyć go jeszcze o rok , kiedy powinnam złożyć podanie do pracodawcy. Byłabym wdzięczna za jakiś wzór tego podania. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwsawed
A czy jesli niepracuje i urzad pracy powiedzial mi ze przesle mi papier kiedy mam sie do nich wstawic bo miby teraz mam tak jakby maciezynski. To odezwa sie liczac od terminu porodu czy od dnia urodzenia dziecka.? Urodzilam 2 tyg po terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pytanie-jestem na urlopie wychowawczym-pobieram zasiłek wychowawczy własnie zadzwonił mi szef ze przepisuje zakład pracy z siebie na zone i ze musza mnie zatrudnic na miesiac-jak to bedzie wygladało?strace zasiłek wychowawczy-przeciez na wychowawczym nie mozna pracowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide dzisiaj na rozmowe z tym pracodawca to bede znac wiecej szczegołow-tyle dowiedzialam sie przez telefon ale z deka sie zestresowałam-powiedział ze musze byc zatrudniona na miesiac-realnie badz fikcyjnie -nie wiem czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypadkowy przechodzien
Mam pytanie :-) Przez ile miesięcy płatny jest zasiłek wychowawczy? Bierze się dochód za rok poprzedni obu rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam pytanie ma prawie 5 miesiaczna corke. nie jestem zarejestrowana w UP maz jest zatrudniony na pol etatu. Urlopu macierzynskiego nie mam poniewaz pracowalam na umowe zlecenie przed ciaza. Czy wogole moge sie o cokolwiek starac oprocz becikowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja też mam pytanko. Obecnie jestem w 21 tygodniu ciąży i jestem na zwolnieniu lekarskim. Umowę o pracę mam podpisaną do 31 października (termin porodu ok 3 listopada). Jest to umowa na pół etatu. Jak wygląda w takim przypadku sprawa urlopu macieżyńskiego, wychowawczego. Czy zostanie mi on przydzielony czy o tym zdecyduje pracodawca? Mam też jeszcze jedną sprawę. Otóż obecnie wynajmuję mieszkanie z narzeczonym w woj. śląskim, ale zameldowanie mam wciąż u rodziców w łódzkiem. Czy o becikowe muszę się starać w miejscu zameldowania? I czy przysługuje mi coś jeszcze prócz becikowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna przerwac zasiłek wychowawczy-podjac prace na 1 miesiac-i pozniej znow przejsc na ten zasiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ewinka234 Nie bardzo, chyba że dziecko ze względu na stan zdrowia wskazane jest na zasadzie terapii uczęszczanie do przedszkola. Dwa tygodnie wcześniej podanie o wychowawczy. Zwracam się z prośbę o udzielenie urlopu wych. na XX XX ur dnia w terminie od do. Jednocześnie oświadczam, że na w/w dziecko był udzielony urlop w wymiarze .... terminie.... Ojciec dziecka korzystał nie korzystał z urlopu 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 qwsawed Prawdę powiedziawszy nie bardzo wiem o co chodzi, jeśli nie masz macierzyńskiego to urząd pracy powinien Cię zarejestrować. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 afobamka Jest problem, możesz w nowej pracy za porozumieniem stron wziąć od razu wychowawczy, ale przez pół roku nie dostaniesz kasy. A na wychowawczym nie można pracować bo się traci dodatek wychowawczy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 przypadkowy przechodzien 2 lata zasiłek ustalany od września 2007 dochód za rok poprzedni tj 2006 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Cosmatynka Chyba że coś z opieki społecznej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Kolorkowa Umowa zostaje z mocy prawa przedłużona do dnia porodu, nastepnie otrzymujesz zasiłek macierzyński. Jeśli pracodawca nie przedłuży Ci umowy na dłużej niż do dnia porodu wychowawczy Ci się nie należy Nie jestem pewna na 100%,.ale chyba zameldowania swojego albo ojca dziecka Becikowe + becikowe i zasiłek rodzinny 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 afobamka tak 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negrii
ja tez mam pytanko jak moge czy po powrocie z urlopu wychowawczego jezeli zwolnie sie z pracy i zarejestruje jako bezrobotna nalezy sie zasiłek dla bezrobotnych? wiem ze kiedys tak było jakies 3 4 lata temu z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama pytajaca
Mam kilka pytań i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź!! 1) Czy zasiłek chorobowy to okres od 34 dnia L4 i trwa 182 dni, a pierwsze 33 dni liczone są osobne, bo za nie płaci pracodawca? Pytam, bo wcześniej wykorzystałam łącznie 15 dni chorobowego (grypa i zapalenie gardła) i nie wiem jak obliczyc ten okres 182 dni., a obecnie jestem na L4 - zagrożona ciąża. Czy mam zsumować wszystkie dni w danym roku do tych 182 dni? 2) gdybym nie brała zwolnienia na ponad 60 dni - czy w takiej sytuacji będą liczyć te 182 dni od początku i wówczas nie musiałabym sie starać o świadczenie rehabilitacyjne?? 3) pracuje w dwóch zakładach pracy - na cały etat (umowa na czas nieokreślony) i pół etatu do końca sierpnia. Rozumien,ze muszą mi przedłużyć umowę do dnia porodu? zgadza się? I tu jeszcze jedno pytanie, gdybym jednak musiala pisac o świadczenie rehabilitacyjne to dostane pieniądze z obu zakładów paracy, a pozniej macierzyński też z obu skoro odprowadzane były składki?? Bardzo proszę o odpowiedz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 negrii To zależy ile pracowałaś http://www.prawo-pracy.pl/ przyszla mama pytajaca 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 1) liczą się razem, łacznie z tymi 33 liczą się wszystkie które mają miedzy sobą przerwę krótszą niż 2 miesiące tzn 01-01-2007 do 11-01-2007 i potem 01-02-2007 do 08-02-2007 – ten sam okres zasiłkowy Jeśli przerwa byłaby dłuższa liczyloby się „od nowa” 2) tak jak powyżej, trzeba policzyć czy jest przerwa 3) tak, do porodu tak, z obu chorobowe, rehabilitacyjne i macierzyński 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama pytajaca
Bardzo dziekuję za odpowiedz :) Mam tylko pytanie, gdzie moge znależć jakieś przepisy mówiące o tym, że przysługują mi zasiłki z dwóch zakładów pracy, bo nigdzie tego nie mogę znaleźć, a chciałabym się podeprzeć konkretnymi przepisami. Z góry bardzo dziekuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uedmx
Powiedzie mi jak jest liczony macierzynski na 1 dziecko? od dnia porodu czy od przewidywanego terminu? mawet jesli porod wystapi pozniej ? w tych 126 dniach licza sie soboty niedziele swieta czy one sa omijane i doliczane nastepne dni pracujace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz ja bo zostalam poinformowana (z innego zrodła)ze po rozwiazaniu umowy o prace trace zasiłek wychowawczy (tu sie wszystko zgadza) i ze jesli rozpoczne nowa prace to miesiac to za mało zeby wrocic na tenze zasilek -ze trzeba przepracowac az 6 -m-cy:(!!-wiesz moze jak to jest tak naprawde? a i jeszcze podobno 1 lipca wchodzi nowa ustawa o wychowawczym w ktorej maja byc jakies zmiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astonka
witam od 17 maja jestem na urlopie wychowawczym. zlozylam wniosek o zasile i dodatek. i otrzymalam pieniadze ale od czerwca(448)- czy nie powinno byc wyrownania za polowe maja. nie otrzymalam tez dodatku z tytulu urodzenia dziecka- czy to dlatego ze jak dziecko sie urodzilo to byly brane pod uwage 2 pensje moja i meza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja*
czy jesli firma upada podczas brania zasiłku wychowawczego to sie go traci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam nastepujace pytania- 1.czy majac umowe na czas okreslony, znaczy sie od lutego 2007 do lutego 2009, pracodowca moze mnie zwolnic jezeli wroce po macierzynskim w lutym 2008?czy musi mnie ztrudnic? 2. czy jezeli jestem zatrudniona najpiero na umowe zlecenie od 07.2006 a od lutego 2007 u.o prace nalezalo by mi sie po urlopie macierzynskim zasilek z urzedu pracy i w jakiej kwocie? z gory bardzo dziekuej za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negrii
dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzikk
wItam mam pytanko. Jestem mamusią 6 miesięcznego dziecka. Od 9 miwsięcy jestem zarejestrowana jako bezrobotna i nie pracuję. Ojciec dziecka ( nie jesteśmy małżeństwem) zarabia 1040 netto. Mieszkamy u moich rodziców. Czy jest możliwość jakiejś pomocy ze strony państwa, jesli tak to z jakiego tytułu o co pytać i gdzie, w mopsie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 przyszla mama pytajaca Niestety przepisy nie mają napisane wszystkich opcji, gdyby wpisali że z dwóch tak, a ktoś by się zatrudnił w trzecim zakładzie to co? Po prostu stosunek pracy zapewnia takie uprawnienia. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 uedmx Jeśli pracownik nie chce wcześniej wziąć to od dnia porodu. Dni po kolei, łącznie z sobotami i niedzielami. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 afobamka Ja też się spotkałam z ta interpretacją. W każdym razie więcej interpretacji jest, że w ogóle 6 m-cy. Nie należy się natomiast kasa tj dodatek wychowawczy, bo ustawa zasiłkowa zaznacza, że w danym zakładzie. Nie wiem nic o nowej ustawie, jak będzie zobaczymy. Przepowiednie czegoś nie znaczy, że tak będzie na pewno, trzeba poczekać na akt prawny. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 astonka Jeśli w maju były dostarczone wszytskie niezbędne dokumenty to wg mnie powinno być za maj. Może nie wypełniłaś w rubryce dochód utracony swojego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 impresja* Nie jestem pewna na 100%, czy jest jakaś „furtka” w czasie upadłości i likwidacji, wydaje mi się że coś było, ale w tej chwili nie wiem na 100% 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kalinka1985 1. stosunek pracy nie ustaje, na macierzyńskim jesteś nadal zatrudniona, a zwolnić może Cie zawsze jeśli masz wpisane w umowie o możliwości rozwiązania za 2-tygodniowym wypowiedzeniem 2. macierzyński ze średniej z wynagrodzenia, 100% podstawy wymiaru, bezrobotnych – nie wiem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 andzikk zasiłek rodzinny, becikowe tylko jedno bo już za późno, pytać w urzędzie miasta/gminy, ewentualnie coś w opiece społecznej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzikk
Dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×