Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość kobieta w ciąży
Astonka a ile teraz wynosi ten wychowawczy plus dodatek?Chodzi mi o konkretną kwotę.Oczywiście wiem,że należy się on osobom spełniającym kryteria dochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama pytajaca
Jeszcze jedno pytanie w sprawie swiadczenia rehabilitacyjnego - czy bede musiala wypelniac 2 wnioski do dwoch zakladow pracy i czy lekarz tez dwa razy to samo musi wypelnic, zebym mogla dolaczyc to do wniosku ??? Ani lekarz ani prawniczka, z ktora sie kontaktowalam nie umiala mi odpowiedziec na to pytanie. Bardzo prosze o informacje. Pozdrawiam garaco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wychowawczy - 400zł Co do rehabilitacyjnego to wg mnie dwa druczki, z tego względu, że tam lekarz wypełnia, że rokuje powrót do zdrowia na danym stanowisku i wg mnie musi byc potraktowanie oddzielnie. Podstawa do świadczeń też osobna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama pytajaca
A czy moga mi jedno swiadczenie przyznac a drugiego nie? Przeciez nie mozna pracowac bedac na swiadczeniu, a skoro ktos sie do pracy kwalifikuje, to chyba do jednej i drugiej, ja pracuje jako na uczyciel w dwoch szkolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Raczej powinni tak samo przyznać w obu przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astonka
dodatek z tyt. przebywania na wychowaw. 400+ zasiłek 48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
Mam pytanie! Przedluzyli mi umowe z zastepstwa na normalna w szkole ( na rok, takie sa procedury ) . Co bedzie jak we wrzesniu, pazdzierniku zajde4 w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubiegam sie o
Prosze o pomoc : Od stycznia tego roku jestem na urlopie wych i mam z tego tytułu świadczenia 400+48 z MOPR -u i mam to zagwarantowane do sierpnia tego roku jednak na urlopie wych bęe do listopada prosze mi powiedzieć jak naliczny jest przyznanie zasiłku wych bo dochody za 2006 będziemy mieć z meżem zbyt wysokie i w tym wypadku przepadłoby nam świadczenie ale nei wiem jak oni liczą czas pozostwania na urlopie wych czy kwota jaką zarobiłabym przez te miesiace jest odejmowana od dochodu z ubiegłego roku cz moze moej dochodyza poprzedni rok zupełnei sie nei liczą ? prosż eo odpowiedź bo zupełnei sie w tym gubie Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na zwolnieniu lekarskim ze wzgledu na ciaze od 30 marca, kiedy bylam skladac wniosek w ZUS-ie o przelewanie kasy na konto pani powiedziala ze pierwszy zasilek powinien wplynac do 30 maja. Jest prawie 30 czerwiec a kasy dalej nie ma... Co powinnam lub moge zrobic.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaK79
Witam! Od 19czerwca jestem na wychowawczym mam blizniaki jak w takim wypadku jest brane pod uwage placenie wychowawczego skoro na 1dziecko jest 400+48 to czy na dwojke dzieci 2razy 400+48 dodam ze urzedniczka z MOPR-u kazala mi zlozyc papiery z poczatkiem lipca bo jakbym zlozyla je w czerwcu to dostane odmowe gdyz jeszcze do 18czerwca pracowalam(wykorzystywalam zalegly urlop wypoczynkowy). Czy urzedniczka miala racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca....
Od kwietnia prowadzę swoją firmę, nie notuję jednak żadnych przychodów i w ciągu 3 najbliższych miesięcy raczej takowych nie będzie. Jestem w 8 miesiącu ciąży, ślubu z ojcem dziecka nie mamy (ojciec formalnie nie pracuje, ani nie jest zarejstrowany w urzędzie dla bezrobotnych). Czy należą mi sie jakieś pieniądze i skąd? Jakie gratyfikacje czekają na mamę prowadzącą własną firmę? A może żadne bo jak już firma to pewnie mega dochody :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 klasa Gdyby termin porodu był na czas po zakończeniu umowy to umowa zostanie przedłużona do dnia porodu. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ubiegam sie o Jeśli jesteś na wychowawczym Twoje dochody nie są liczone, są traktowane jako „utracone”, musisz wypełnić we wniosku odpowiednią pozycję 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 AnA82 Dowiedzieć się w zusie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 MagdaK79 Za część miesiąca też powinna być kasa, wg mnie proporcjonalnie 400+48+48 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 pytajaca.... Przede wszystkim to musisz płacic składki z działalności. A rodzinne to normalnie jak inni, zaświadczenie o dochodzie. Jak płacisz składkę na ubezpieczenie chorobowe to otrzymasz macierzyński. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca ...
mając firmę i opłacając składki rozumiem, że należy mi się macierzyskie czy jednak w tym czasie muszę jakby zawiesić działalność firmy? czy mogę dalej wykonywać swoje czynności i ewentualnie w tym czasie wystawiać faktury za które będe miała pieniążki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
a np. umowe mam do sierpnia a urodze w czerwcu, mam 2miesiace wakacji i 4miesiace macierzyn. A potem musza mi przedluzyc nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Wioletto - moja 3,5 letnia córka złamała nogę na placu zabaw. Jestem od dwóch tygodni na zwolnieniu na opiekę nad chorym dzieckiem. Nie mam jej z kim zostawić, a lekarz odmawia mi dalszego zwolnienia, bo twierdzi, ze przysługuje mi tylko 14 dni opieki na dziecko. Z mojej wiedzy wynika, ze 14 dni opieki to można dostać na dorosłego, a na dziecko przysługuje 60 dni. Czy coś się zmieniło w tej kwestii>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 pytająca ... W czasie macierzyńskiego można pracować 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 klasa po urodzeniu nie muszą, chyba że może gwarantuje to karta nauczyciela, ale tego nie wiem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Figazmakiem Ty masz rację http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=433 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
a to nie jest tak, ze jak kobieta zajdzie w ciaze w czasie okresu pracy to potem po urodzeniu musza ja przyjac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
a no wlasnie, podbno macierzynski trzeba wziac i nie mozna pracowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
bo gdyby tak bylo, ze nie trzeba brac macierzynskiego i np. urodzilabym w czerwcu to we wrzesniu moglabym wrocic do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaK79
Dziekuje za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie moj maz zarabia 2000 brutto ,ja juz nie bede mila dochodu (wyplaty)tylko wychowawcze(400+48+48) po odliczeniu skladek (z meza wyplaty) nasz dochod nie przekroczy 2000zl co za tym idzie na jednego czlonka rodziny nie przypada nawet 500zl czy w tym przypadku dostaniemy jeszcze jakas dotacje czy cos podobnego ? I jeszcze jedno pytani czy powinnam rowniez miec zaswiadczenie z Urzedu Skarbowego od meza zaznacze ze nie rozliczalismy sie razem poniwaz wyszlam za maz w czerwcu 2006 a urzedniczka MOPR-u poinformowala mnie ze mam do papierow dolaczyc tylko moje zaswiadczenie z US za rok 2005 (kiedy bylam jeszcze panna i pracowalam)i za rok 2006 ? Bardzo prosze o odpowiedz i z gory bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Wioletto Pracuję w Polskiej firmie i jestem oddelegowana do pracy za granicą, ale wszystkie składki są odprowadzane w Polsce. Liczone są one nie od wysokości mojej pensji brutto, ale od kwoty 2 616, bo takie są przepisy dla osób pracujących za garnicą. Moje pytanie:W jakiej wysokości otrzymam wypłatę podczas urlopu macierzyńskiego, czy wypłaca ją zus czy zakład pracy? Czy liczy się to od wysokości moich zarobków, czy od kwoty 2 216 ? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilija weneda
Komu przysługuje urlop wychowawczy? Jenka koleżanka twierdzi ze tylko pracownicy zatrudnionej na cały etat. Druga upiera się że nie ważne czy na cały czy na pół ale MUSI MIEĆ UMOWĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY. A ja mam znajomą która pracowała na 1/2 etatu i miała umowę na 2 lata i ma wychowawczy! Więc jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy moge byc na urlopie wychowawczym a dziecko posłac do przedszkola? TZn. od września mój syn idzie do przedszkola. Mi urlop należy się do końca grudnia. Czy muszę wrócic do pracy od 01.09 czy od takiej daty od jakiej mi sie podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 klasa Tylko w ciąży chroniona 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 klasa tak, właśnie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 klasa no nie bardzo, bo będziesz na macierzyńskim 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 MagdaK79 Becikowe? Oba dochody, nawet jak przed ślubem, a na wychowawczym Twoje wpisać w utracone Zasiłek od września 2007 – dochód 2006 Przed wrześniem - 2005 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kaja72 Trudna sprawa, z tego co mi się wydaje to w ustawie zasilkowej podstawą macierzyńskiego dla pracownika jest „wynagrodzenie” 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 lilija weneda Każdej osobie zatrudnionej na umowę o pracę (wymiar etatu nie ma znaczenia) zatrudnionej przynajmniej 6 miesięcy. Oczywiście wychowawczego nie można wziąć na dłużej niż jest podpisana umowa. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 KarolinaW Może w sytuacji, gdy przedszkole jest ze względu na stan zdrowia konieczne do rozwoju dziecka, chodzi raczej o dzieci niepełnosprawne, a tak to raczej pracownica powinna wrócić do pracy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, ja znów mam pytanko: Jakie dokumenty i w jakim czasie po porodzie czy jeszcze przed muszę przedstawić pracodawcy, żeby dostać urlop macieżyński ??? Umowę mam narazie do 31 października, a termin porodu na ok 3-5 listopada...jest to umowa o pracę ale na pół etatu... Mam nadzieję, że macieżyński mi przysługuje...z tego co wiem jest płatny więc jak to wygląda z finansami i ile trwa taki urlop ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej? Czyli nie ma przymusu? Czy może pozosatjąc na urlopie wychowawczym łamię jednak jakieś przepisy? Czy ja bądź pracodawca możemy miec z tego tytułu jakieś niepszyjemności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Mialo być tak: Kolorkowa Jak najszybciej bo pracodawca musi wypelnić dokumenty, policzyć wyplatę Przy pierwszym porodzie 18 tygodni, w przypadku umowy o pracę zawsze przysluguje. Karolina W http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=fi le&id=WDU19900760454&type=3&name=D19900454Lj.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Oooooooooooo losie, dla Karoliny link na górze bo ten dolny zjadł się trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×