Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wwwioletta
niewiadomaaaa No co Ty, nigdy, nie ma takiej opcji Zapytajnik. Sprawa jest rozpatrywana w sensie „prowadzą wspólne gospodarstwo domowe”, jeśli tak to ok, prowadzą czyli dzielą koszty, jedzą z jednego garnka – mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marriola
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluszaszek
Witam, nie wiem czy to forum jest jeszcze aktywne, no ale spróbowac nie zaszkodzi. Mój problem jest następujący: Jestem w ciązy. Pracuje w firmie, która zatrudnia powyżej 20 osób. W kwietniu byłam na zwolnieniu lekarskim, które nie przekroczyło 30 dni. Kolejne moje zwolnienie było od 23.07.07-21.08.2007 a następnie kontunuowane 21.08.07-20.09.2007. Od 21.09.07 jestem na urolpie macierzyńskim (termin porodu 25.09.07). W związku z tym, że księgowość zakładu pracy jest w innym mieście, dostałam pismo(do mojej wiadomości) z tamtejszego ZUS-u, że referent odsyła moją dokumentacje w celu przejęcia wypłat (pismo to otrzymałam 13.08.2007). Dnia 14.09.2007 otrzymałam kolejne pismo z Zus-u z tamtej miejscowości. Treść jego jest następująca: w związku z ubieganiem się o wypłate zasiłku za okres 21.08-20.09.07 referent prosi o ponowne wypełnienie ZUS Z-3 i odesłanie. Moje pytanie brzmi następująco: O co tu chodzi?? Do tej pory czekam na pieniądze - wiem, że nasz kraj jest znany z opóźnień, ale wydaje mi się że to chyba za długo trwa. Jeśli tak długo się czeka to jakoś przecierpie ale jeśli nie, to czy mogę się domagać odsetek za opóźnienie? I do kogo się zgłosić z tym problemem, do ZUS-u czy do pracodawcy? Mama jeszcze pytanie dotyczące zasiłku porodowego - kiedy i w jakich okolicznościach jest on przyznawany? Czy to jest na zasadzie becikowego? Z góry dziękuje kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wioletka! Mam bardzo skomplikowane pytanie, szukam na nie odp. wszedzie i nic konkretnego sie nie mogę dowiedzić , moze Ty mi pomożesz? Jestem na urlopie wychowawczym juz 2 lata i az do pażdziernika 2008r. Ale przeprowadziłam się do innej mieejscowości, synka mam juz odchowanego, mam zamiar dać go do przedszkola, i.... szukam pracy,ale nie chciałabym sie zwalniać zanim jej nie znajdę. I teraz pytanie: czy jak znajde prace i jak beda chcieli zatrudnic mnie od razu czy moge w czasie urlopu wychowawczego zwolnic sie z pracy, czy musze powiadomic pracodawcę o fakcie rezygnacji z urlopu 30 dni naprzód i dopiero się zwolnić. Kurcze...:)sama nie wiem czy coś z tego zrozumiesz, jak tak to prosze o radę. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastepujacy problem
jestem 3 rok na urlopie wychowawczym-teraz juz nieplatnym. urlop mam jeszcze do lipca 2008.Planuje ciaze i nie wiem jak to jest z urlopami.Czy jesli teraz zajde w ciaze to dalej bede na tym nieplatnym urlopie czy moge wziasc zwolnienie i wtedy bedzie pletne.No i jesli urodzilabym przed lipcem 2008 to co potem dalej ten bezplatny czy macierzynski a co wtedy z tym bezplatnym??? rozumiesz cos z tego?:):):):) jesli tak to poradz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem obecnie na urlopie macierzyńskim a w firmie planowane są podwyżki czy ja też dostane podwyżke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sto aspettando
Obecnie jestem na rocznym płatnym urlopie ( na poratowanie zdrowia ) do 7 maja , jako że pracuje w szkole- a następny rok szkolny zaczyna się dopiero we wrześniu muszę iść na 4 miesiące na urlop wychowawczy. Od 7 maja do 31 sierpnia cały nasz dochód netto na 4 osoby będzie 1950 zł czyli mieściłby się w tych 504zł .Ale podobno biorą pod uwagę dochód za 2006 r - to przecież wyjdzie więcej . Pytanie: czy mogę mieć te 4 miesiące płatny urlop wychowawczy? Jeżeli tak to jakie dokumenty muszę przygotować , i kiedy złożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba topic nieczynny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po raz kolejny mam problem i tylko Pani może mi pomóc :-) jestem w 7 miesiącu ciąży, jestem na zwolnieniu i tak: 1) czy jeśli przed upływem 182 dni wrócę na 1-2 dni do pracy czy będę mogła na nowo rozpocząć zwolnienie omijając wnioski o świadczenie itd. 2) jeśli niestety jednak będę musiała skorzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego do dnia porodu, to czy w czasie jego trwania pracodawca będzie mógł podpisać ze mną umowę na czas nieokreślony czy dopiero po macierzyńskim?? (umowa kończy mi się 30.11.2007 a termin porodu mam na 3-8.12.2007) dziękuję za odp, czekam z niecierpliwością :-) pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Pluszaszek Z tego co wiem, zus wyplaca kase jak ma komplet dokumentów. Podstawa to zwolnienie lekarskie, drugie to zdruk z-3 – te dokumenty muszą być. Z tego co widać, zus rozpatruje jedynie kasę za zwolnienie, a macierzyńskiego nie. Zgłoś się natychmiast do pracodawcy czy wysłał dokumenty do wyplaty macierzyńskiego. Dawny porodowy to coś tak jak obecne becikowe, trzeba postarać się o prawo do rodzinnego wraz z dodatkiem z tytułu urodzenia dziecka, drugie 1000 jest bez względu na dochód. O rodzinnym jest tutaj dużo, poczytaj sobie. Jak chcesz pójść ze sprawą dalej, proponuję zadzwonic do zus-u. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Funia75 Możesz się zwolnić w czasie wychowawczego, ale oczywiście z zachowaniem obowiązującego Cię okresu wypowiedzenia. Chyba, że na zasadzie porozumienia stron, wtedy może być też bez wypowiedzenia. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 nastepujacy problem W czasie wychowawczego, zwolnienie nie jest płatne, nie ma znaczenia czy wychowawczy płatny czy nie. Zasiłek macierzyński w czasie wychowawczego jest płatny, ale krótszy o 2 tygodnie. Oczywiście w każdym czasie za zgodą pracodawcy możesz przerwać wychowawczy lub z 30-dniowym wypowiedzeniem. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 FunAngel Jak wrócisz powinnaś mieć tyle co osoba na takim samym lub podobnym stanowisku. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 sto aspettando Wszystkie dokumenty muszą być złożone najpóźniej w miesiącu, od którego ma byc wypłacany, a najlepiej wcześniej. Poczytaj sobie było o tym dużo 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 chyba topic nieczynny czynny czynny :D:D:D:D:D:D:D:D 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Maritta79 1) musiałaby być przerwa w zwolnieniach 2 m-ce 2) tak, umowę można w zasadzie chyba zawsze podpisywać 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastepujacy problem
bardzo dziekuje🌻 za odpowiedz a zapytam jeszcze skoro na urlopie nie moge miec platnego zwolnienia to czy moge bedac na poczatku ciazy zrezygnowac z urlopu i zamiast wrocic do pracy isc na zwolnienie?A potem normalny maciezynski i wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELE
Witam Mam pytanie może będziesz potrafiła również na nie odpowiedzieć: czy bedąc na zwolnieniu lekarskim w czasie ciąży mogę załozyć działalność gospodarczą i wystawiać faktury, a jeśli nie na L4 to czy na urlopie macierzyńskim i czy mój pracodawca musi o tym wiedzieć; gdzie w ogóle mogę otrzymać informacje na ten temat czy w Zus-ie czy w Skarbówce? Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluszaszek
Dzięki bardzo Wioteltta!! Szkoda tylko, że w tym naszym kraju trzeba owszytko się dopominać i pilnować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ELE Na zwolnieniu nie możesz założyć działalności, bo na zwolnieniu nie można pracować, na macierzyńskim możesz. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Pluszaszek A najbardziej wkurzające jest to, że nie znajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastepujacy problem
ponawiam swoje pytanie z 9.59 bo chyba o mnie zapomnialas:(( czekam jak nie wiem co 🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafior 3
czy płatny zasiłek dla bezrobotnych liczy się do urlopu wypoczynkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
nastepujacy problem Możesz przerwac wychowawczy z 30-dniowym wypowiedzeniem, a potem po macierzyńskim możesz dokończyć dotychczasowy wychowawczy o ile pierwsze dziecko nie ukończy już 4 lat, a potem możesz wziąć wychowawczy na drugie dziecko. kalafior 3 nie wlicza się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłamonia
Witam. Mam umowę na czas nieokreślony. Urlop macierzyński kończy mi sie w styczniu 2008, potem idę na zaległy urlop za 2007 rok i chciałam wykorzystac cały urlop za 2008 rok tylko nie wiem ile dni dostanę za 2008 rok (proporcjonalnie czy cały) Po urlopie wypoczynkowym planowałam iśc na urlop wychowawczy, pracodawca wie o tym. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sto aspettando
Ale czy będzie mi przysługiwał płatny wychowawczy jeżeli tylko przez 4 miesiące będę miała tą średnią nieprzekraczającą 506 zł na osobę? Jak złożę np. zaświadczenie o zarobkach (za ostatnie np. 6 miesięcy )to będzie wysokie a potem z dnia na dzień będziemy mieli 1950 zł na 4 osoby..... Bardzo proszę jeszcze raz przeczytać mój poprzedni post ........ Z góry bardzo dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastepujacy problem
to znowu ja🖐️ musze sie jeszcze dopytac czy przez ten trzydziestodniowy okres wypowiedzenia moge juz wziasc zwolnienie czy musze pracowac? przepraszam ze zawracam glowe,ale wkurza nie ta biurokracja 🌻z gory dziekuje 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yria
no wlasnie! mam ten sam dylemat co 'nastepujacy problem' jestem teraz na wychowawczym- czy jesli podczas niego zajde drugi raz w ciaze to moge zrobic tak, ze jak dowiem sie, ze jestem w ciazy, to zlozyc wypowiedzenie wychowawczego (to 30-dniowe) i w momencie jak minie okres 30 dni wypowiedzenia urlopu to pojsc na l4 i przesiedziec na l4 ciaze, a potem normalnie isc na macierzynski na to drugie dziecko i dalej ewentualnie wychowawczy? i czy dobrze zrozumialam- jesli nie wykorzystam calego okresu przyslugujacego urlopu wychowawczego przy pierwszym dziecku to moze go wykorzystac tez przy drugim? dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc - konkretna prośba o pomoc. Otóż nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat, a to dla mnie bardzo ważne. W zeszłym tyg było u mnie dwa razy pogotowie, wylądowałam na ostrym dyżurze z masakrującym bólem brzucha. Po badaniu USG okazało się, że mam kamienie w woreczku żółciowym. Ze względu na 3 tygodniowego dzidziusia odmówiłam zatrzymania w szpitalu, bo miałam mieć po 2 dniach operację wycięcia pęcherzyka żółciowego. Teraz muszę iść po skierowanie do rodzinnej i zapisać się na termin normalnie do szpitala. Wymyśliłam sobie, że pójdę po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, żeby trochę sobie wydłużyć pobyt w domu poprzez zwolnienie lekarskie. Ale nie wiem czy wtedy jak po urlopie macierzyńskim, wezmę np. 3 tyg. L4, to czy będę mogła potem wykorzystać bez problemu urlop wypoczynkowy.... Może któraś się orientuje w temacie???? plisss... Oczywiście może być też tak, że nie doczekam tego terminu i wyląduje wcześniej w szpitalu jeśli ataki będą się nasilać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
miłamonia W zasadzie jeśli zlożysz wniosek, powinnaś otrzymac pełny urlop za dany rok sto aspettando Wg mnie tylko te 4 m-ce, jak zwiększy Ci się dochód powinnaś poinformować organ wypłacający nastepujacy problem wypowiedzenie wychowawczego, czyli jesteś na wychowawczym i masz 30-dniowy okres żeby można go było przerwać yria wszystko tak, dobrze czaisz, tak można, jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
TAK MIAŁO BYĆ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 miłamonia W zasadzie jeśli zlożysz wniosek, powinnaś otrzymac pełny urlop za dany rok 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 sto aspettando Wg mnie tylko te 4 m-ce, jak zwiększy Ci się dochód powinnaś poinformować organ wypłacający 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 nastepujacy problem wypowiedzenie wychowawczego, czyli jesteś na wychowawczym i masz 30-dniowy okres żeby można go było przerwać 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 yria wszystko tak, dobrze czaisz, tak można, jak piszesz 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Hey_madzia Wtedy, moim zdaniem, nie masz odgórnego pozwolenia, raczej na mocy porozumienia z pracodawcą. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wiolu za odpowiedz, ale czy to porozumienie wynika z jakis przepisow? Czy mam prawo domagac sie w razie czego aby jednak pracodawca wyrazil zgode na urlop? Pracodawca jest obowiazany udzielic urlopu wypoczynkoiwego bezposrednio po macierzynskim. Jesli jednak zwolnienie lekarskie bedzie bezposrednio po tym macierzynskim, to czy pracodawca jest zwolniony z obowiazku udzielenia urlopu wypoczynkowego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Hey_madzia Pracodawca musi uwzględnić wniosek pracownika po bezpośrednio macierzyńskim, a w innych przypadkach nie koniecznie. Wg mnie jeśli nie zostanie udzielony BEZPOŚREDNIO PO, to wtedy na normalnych zasadach jakie obowiązują, pracownik przedstawia propozycję, a pracodawca jak mu pasuje to pozytywnie rozpatrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jesli mam przyznane swiad. reh. to musze w dalszym ciagu donosiac do zakladu pracy zwolnienia L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Nie, wystarczy okres przyznanego świadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×