Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Ach i jeszcze jedno pytanie; Czy jezeli bylam na wypowiedzeniu 10 dni bez obowiazku swiadczenia pracy pozniej mi je cofnieto z powodu ciazy. Oni mi za okres wypowiedzenia wyplacili 1/3 pensji za te 10 dni Czyli brutto mam 908 zl Na kwitku mam tak;;; Wynagrodzenie zasadnicze 302,67 i chorobowe 100% za 20 dni 345zl Czy oni dobrze mi to policzyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta ulge podatkowa 44,17 oni mi odciagaja od pensji Kurcze zamotalam troche,ale mam nadzieje,ze zrozumiesz o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola___80
Witam Wioletko.Na początek - super topik, gratulacje za pomysł. Otóż mam pytanko z zaresu urlopu. W lutym mam termin porodu, umowę mam "do dnia porodu" Czy po urlopie macierzyńskim jakiś urlop jeszcze będzie mi się należał chodzi mi o urlop wypoczynkowy, czy lepiej go wykorzystac jeszcze przed porodem?? Z góry dziękuję. Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja proszę o odpowiedź na pytania od jakiego stażu pracy przysługuje nam 26 dniowy wymiar urlopu i czy wlicza sie w to szkoła. Z góry dziękuję za odp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cikita
Wilou ,mam pytanko czy do stazu (chodzi mi o wyliczenie urlopu)wlicza sie zasilek dla bezrobotnych,zasilek gwatantowany (Z opieki).i liceum???dziekuje bardzo za odpowiedz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklerozka
vonk --- tu ja moge pomóc 26 dni--- 10 lat pracy, za szkołe liczy sie tak szkoła wyzsza 8 lat, policelna 6 lat średnia, 4 lata, zawodowa 3 lata (lata te nie sumuja się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne pytanie
Wioletto - mam pytanko czy do urlopu wlicza sie staz na ktory bylam skierowana przez UP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne pytanie ja moge ci odpowiedzieć.byłam też na stażu z UP przez rok. Wlicza się staż do lat pracy ale nie do wymiaru urlopu wypoczynkowego. JEstem po studiach czyli 8 lat pracy, rok byłam na stażu i w lipcu minie 2 lata jak pracuję .. ale dopiero od lipca będę miała 26 dni urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ja mam takie pytanie: Jestem pracownikiem i mam umowe o prace.Byłam na urlopie macierzynskim i wyplacano mi przez ten cały czas pensje.Teraz juz od grudnia jestem na wychowawczym.A oto pytanie.Czy na wychowawczym naleza mi sie jakies pieniadze i jesli tak to w jaki sposob je otrzymac. Prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam pytanie.Obecnie jestem na urlopie wychowawczym, który firma przyznala mi do wrzesnia 2006r.Pieniądze wypłaca mi gmina. Dowiedziałam się że moja firma ogłosi pod koniec stycznia upadłośc, czy mi wtedy automatycznie przepadnie to wychowawcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka....27
Witam Wioletto, super pomysł miałaś z tym tematem, mam właśnie pytanie: może zacznę od tego że pracowałam w sumie 6 lat (z 2 przerwami - bezrobotna), do lipca 2005 roku w sierpniu zarejestrowałam się jako bezrobotna (z prawem do zasiłku) i byłam na tym zasiłku do grudnia, od 1 grudnia zostałam zatrudniona przez teścia na okres 1 roku, pełny etat, wynagrodzenie brutto minimum (od stycznia 899 zł) natomias na początku stycznia dowiedziałam się że jestem w ciąży w 2,5 miesiącu, czyli zatrudniając się byłam już w początkowym okresie ciąży - sama o tym nie wiedząc, i nie wiem teraz jak to będzie ze mną tzn. czy należy mi się zasiłek macierzyński (jaką kwotę,), czy mogę iść na urlop wychowawczy, co będzie jeśli będę musiała iść na L-4 - czy mi przysługuje, i czy ma to jakieś znaczenie że zatrudnia mnie teść? Bardzo proszę o odpowiedz. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Nie było mnie chwilę, ale naprodukowaliście pytań :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Pozdrawiam Was serdecznie i zaczynamy od początku: 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Pytająca rodzinny 43zł, granica dochodów 504zł netto na osobe m-cznie. Wypłaca albo pracodawca, albo urząd gminy/miasta. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Anna**** To jest kawałek z § 3. Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu. § 4. Po porodzie przysługuje urlop macierzyński niewykorzystany przed porodem aż do wyczerpania okresu ustalonego w § 1 i 2. § 5. Pracownica, po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystanej części urlopu macierzyńskiego udziela się pracownikowi - ojcu wychowującemu dziecko, na jego pisemny wniosek. § 6. Pracownica zgłasza pracodawcy pisemny wniosek w sprawie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego, najpóźniej na 7 dni przed przystąpieniem do pracy; do wniosku dołącza się zaświadczenie pracodawcy zatrudniającego pracownika - ojca wychowującego dziecko, potwierdzające termin rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego przez pracownika, wskazany w jego wniosku o udzielenie urlopu, przypadający bezpośrednio po terminie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego przez pracownicę. § 7. W razie zgonu pracownicy w czasie urlopu macierzyńskiego, pracownikowi - ojcu wychowującemu dziecko przysługuje prawo do niewykorzystanej części tego urlopu. Jak cos nie będzie jasne, to pisz. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Sylwia26 Jakoś mało Ci wyszło tej kasy. Co do tej ulgi to wygląda tak, każdemu podatnikowi sie ona należy, jeśli pracodawca, czy ktoś inny Ci jej nie odliczy, odliczasz ją w rocznym zeznaniu podatkowym. Co do wypowiedzenia to wynagrodzenie z grubsza się zgadza. Ulga (44,17) to jest "coś" co jest odejmowane od kwoty podatku do zapłacenia - tak w skrócie. Liczy się podatek, ale kwotę pomniejsza o te 44,17, czyli w sumie mniej podatnik płaci miesięcznie. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 _______________ szkoda, że się nijak nie nazywasz, może nie znajdziesz odpowiedzi. Jesli masz umowę do dnia porodu to oznacza, że z dniem urodzenia dziecka zostaje rozwiązana z Toba umowa o pracę. Urlop macierzyński Ci się nie należy, ale należy Ci się zasiłek macierzyński (kasa ze średniej wynagrodzenia). Za pierwszy dzień zasiłku macierzyńskiego płaci Ci pracodawca (jesli zatrudnia powyżej 20 osób), resztę ZUS. http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Vonk Kawałek Kodeksu Pracy dla Ciebie: Art. 154. § 1. Wymiar urlopu wynosi: 1) 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 2) 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. § 2. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w § 1; niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia. § 3. Wymiar urlopu w danym roku kalendarzowym, ustalony na podstawie § 1 i 2, nie może przekroczyć wymiaru określonego w § 1. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Cikita: do urlopu wlicza się szkołę i pracę, berobocia nie 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 dziwne pytanie Byłaś skierowana? Jeśli to była umowa o pracę, a pewnie była to wlicza się do urlopu. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Dominisia Od pracodawcy nie należą Ci się żadne pieniądze z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. Możesz jednak starać się o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym 400zł w urzędzie miasta/gminy, jesli spełniasz kryterium dochodowe to otrzymasz http://www.zus.pl/swiadcze/zas005.htm 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Viki2 Kurcze, dokładnie nie wiem. Wydaje mi się, że może się nie należeć. Nie jesteś na urlopie wychowawczym, więc dodatek z tego tytułu sie nie należy, ale może jest jakiś wyjątek. Musisz się dopytać w ZUS-ie bo na prawdę nie wiem. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam taki dylemat. Osoba była zatrudniona do 31.04.2005 na czas nieokreślony w jednej firmie na pełny etat. następnie była bezrobotna i otrzymywała zasiłek. Od 01.08.2005 podjęla zatrudnienie w innej firmie rownież na umowe na czas nieokreślony na pełny etat. Obecnie ta osoba była na wypowiedzeniu do 12.01.2006r. Osobie tej zgodnie z wykształceniem i stażem pracy przysługuje 26 dni urlopu. Musze tej osobie wystawic świadectwo pracy, nie mam doswiadczenia ani wyszkolenia w tym kierunku, wiecie jak to jest w firmach. Jedna osoba od wszystkiego. Dlatego baaardzo prosze o dokładna odpowiedź. JAK MAM WPISAC URLOP NA ŚWIADECTWIE PRACY? ILE PRZYSŁUGUJE? Osobno wpisac za 2005 i osobno za 2006? Mi wychodzi że za 2005 powinna ta osoba mieć 20 dni za 2005 i za 2006 1 dzień. Dobrze to policzyłam, błagam o pomoc. Ta osoba jest bardzo niesympatyczna i jak się pomyle to wyladuje w sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i jeszcze zgodnie z KP przysługuje tej osobie dwa dni na szukanie pracy. Gdzie to ująć w świadectwie? W urlop czy jakąś inna pozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletto, dopiero teraz zauważyłam, że na innym forum to tez Ty. Wystarczy więc że odpowiesz mi tylko raz. Przepraszam że tak Cie męcze, ale jest to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Anka 27 Jeśli z teściem nie prowadzicie wspólnego gospodarstwa domowego to wszystko jest tak samo jak każdy inny pracownik. Należy Ci się macierzyński liczony od pensji, czyli tak mniej więcej troszeczkę mniej niż teraz netto. Najbardziej korzystne dla Ciebie byłoby, gdyby została Ci umowa przedłużona na więcej niż rok, wtedy masz mozliwość wykorzystania macierzyńskiego, a potem wychowawczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Shanete Nie piszesz jaki okres osoba ta pracuje w Twojej firmie. Poza tym ma znaczenie ile urlopu pracownik dostał w danym roku w innych zakładach pracy, bo suma nie może być wyższa niż pełny wymiar. Jeśli chodzi o dni na poszukiwanie pracy to można wpisać w innych, lub informacjach uzupełniających. Aaaaa urlop na poszukiwanie pracy należy się jedynie w przypadku gdy pracodawca wypowiada umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rada30
a jak udowodnić,że pracodawca wpisał w świadectwie pracy,że urlop wykorzystano a jest to nieprawdą?i nie bylo za to ekwiwalentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rada30
czy udać,że się tego nie widzi? czy walczyć o swoje i jak?i czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc tak: 1. To u nas jest zatrudniony od 01.08.2005. 2. Czy umowa zlecenie zwieksza wymiar przyslugujacego urlopu? 3.Jak to wyglada w sytuacji (to tylko moja ciekawość) gdy ktos ma umowe na czas nieokreslony, przysługuje mu 20 dni urlopu i np.do lipca 2005 wybral juz cały urlop (20 dni) a potem zwalnia sie i do końca roku nie podejmuje juz żadnej pracy? To chyba wtedy wykorzystal więcej niz powinien, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Rada30 Oczywiście, że walczyć o swoje, bo niby czemu darować. Pracodawca powinien mieć karty urlopów wypoczynkowych, jakieś wyliczenia wynagrodzenia za urlop, potwierdzenia odebrania tej kasy. Shantee Umowa-zlecenie nie zwiększa wymiaru urlopu. Przy wymiarze 26: Od 1-08-2005 do 31-12-2005 – 11 dni Od 1-01-2006 do 31-01-2006 – 3 dni Jeśli w danym roku, pracownik wykorzysta za więcej niż powinien, nie ma znaczenia czy z opisanego przez Ciebie powodu, czy pracodawca np udzieli urlopu na 29 dni zamiast 26 to niestety ta „nadpłata” urlopowa, jest nie do odzyskania przez pracodawcę, jest jego stratą. Nie może sobie np potrącić tych dni w przyszłym okresie czy chcieć zwrotu kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
W świadectwie pracy w zasadzie musisz wpisać udzielony bieżący urlop, ale możesz też wpisać za 2005, oczywiście zaznaczając, że jest on za 2005.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, zastrzel mnie, albo sama to zrobie. Jeszcze coś. Wojsko się wlicza do urlopu? A i teraz dostałam akta tej osoby i wcale mu nie przysluguje 26 dni tylko 20. A jesli chodzi o urlop za te kilka dni stycznia 2006. To mimo tego że nie jest zatrudniony na cały miesiąc to przysługuje mu urlop za cały? A nie cząstkowy za te kilka dni? no więc uwzględniając nowe dane, wyliczyłam: 20 dni / 12 m-cy = 1.7 dnia/m-c 1.7 x 5 mcy (przepracowanych u nas) = 8.5 czyli 9 po zaokrągleniu + 2 na szukanie pracy na świadectwie wpisze więc 9 dni za 2005 w rubryce przysługujacy a za 12dni 2006 = 1 dzień, a w informacjach dodatkowych 2 dni na szukanie pracy (dostał wypowiedzenie od pracodawcy, wiec mu te 2 dni przysługuja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wiedziałam, że o czyms zapomne. Przerwane studia nie wliczaja sie do urlopu prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno. Przed świetami szef powiedział że w piatek nie musimy przychodić do pracy. Mam to potraktować jako dzień urlopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka....27
dzięki za odpowiedz, uspokoiła mnie trochę, ale jeszcze mam pytanie kiedy ta umowa miała by być przedłużona, bo z moich obliczeń wynika że jak skończy mi się umowa to będę wtedy na macierzyńskim - i co dalej, jeśli dostanę umowę następną też na rok np??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
SHANTEE to uważaj bo strzelam :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Ze służbą wojskową to jest tak, że jeśli zawiera się w jakimś zatrudnieniu to się wlicza, i jeszcze inne – napisz kiedy był w tym wojsku Urlop (jeśli nie jest to pierwszy, co się należy z upływem m-ca) należy się za cały styczeń. 20 ->2 dni 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 „na świadectwie wpisze więc 9 dni za 2005 w rubryce przysługujacy a za 12dni 2006 = 1” nie bardzo czaję co masz na myśli musisz wpisać za 2005 9 dni, a 2006 – 2 dni i tyle Jeśli szkoła jest nie skończona to nie wlicza się. Piąte przed świętami? To zależy co szef chciał, bo mógł zmniejszyć wymiar czasu pracy z prawem do wynagrodzenia, albo nie wiem co. W zasadzie, teoretycznie, urlop powinien być na wniosek pracownika. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Anka 27 Ta umowa może być przedłużona już, albo na macierzyńskim, nie ma znaczenia, obie wersje są dopuszczalne 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANNA****
Wioletta kolejny raz bardzo dziekuję Ci za odpowiedź! Ale czy to oznacza, że przed upływem 14 tygodnia urlopu macierzyńskiego NIE mogę z niego zrezygnować wcześniej, np. po miesiącu??? tzn MUSZĘ wykorzystać ten urlop chociaz nie chcę?I nie ma na to żadnej rady???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje. Nie jestem w tych sprawach obcykana,ale zrozumialam ze musze zlozyc wniosek w gminie,a nasze dochody na osobe nie moga przekraczac504,00.Czy tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch3
WITAM Ja mam pytanie dotyczące zasiłków z opieki społecznej.Jestem samotna mamą w 30 tygodniu ciąży i do tego jeszcze uczennicą.Jedna z moich koleżanek pobiera taki zasiłek będąc w 26 tygodniu ciąży w kwocie 160 zł bo widziałam jej zaświadczenia o przyznaniu takiego zasiłku.Czy mi też cos takiego by przysługiwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×