Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość patriczek
Witam, widzę że jesteś ekspertem:) wiec mam nadzieje że czegoś sie dowiem:) Jestem studentką, w 6 miesiącu ciąży, nie mam stałych dochodów, dostaje natomiast pieniążki z MOPSu z tytułu kontynuowania nauki (470zl/m-c), teraz jednak będę na urlopie dziekańskim, ponieważ mam zajecia praktyczne, których nie moge odbywać z powodu ciąży. Z tego co wiem, to na urlopie nie dostanę już tych pieniędzy:( Mieszkam z tatusiem dziecka, ale nie jesteśmy małżeństwem. Mój chłopak również się uczy i przyznali mu rentę po zmarłej mamie(700zł). W związku z naszą sytuacją, mam pytanie, czy mam szanse na jakąś pomoc finansową. Czy np. moge się ubiegać o pomoc dla samotnej matki i jak? albo cokolwiek innego? Z góry serdzecznie dziękuję za odpowiedź:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za cierpliwość! I jeszcze pytanie o umowe zlecenie, wlicza się do urlopu? A ten jeden dzień wyliczylam jakos tam przeliczjąc za te 12 dni. Ale skoro trzeba za pełny miesiąc to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyłączam się do pytań
Witam, śledzę topik z zainteresowaniem i postanowiłam dorzucić nurtujące mnie pytania. Wiem, że w pracy dostanę Tylko to, co Gwarantuje KP, i na dobrą wolę staram się nie liczyć. W dodatku jeśli pojawię się w pracy, to dostanę wymówienie. Jak rozumiem, muszę mieć ciągle usprawiedliwioną nieobecność. Mam umowę na czas nieokreślony (wymówienie anulowane po dostarczeniu zaświadczenia o ciąży). 1. Czy jest możliwość wybrania 2 dni dla matki z dzieckiem między macierzyńskim a wypoczynkowym, lub wypoczynkowym a wychowawczym? 2. Czy jeśli zachoruję po wypoczynkowym, to pracodawca może mi odmówić udzielenia po chorobowym wychowawczego? 3. Na jaki okres powinnam wnioskować o wychowawczy, jeśli chcę go wykorzystać w całości, ale zakładam możliwość kolejnego zajścia w ciążę (wcześniejszego powrotu do pracy, chorobowego, macierzyńskiego) i czy pracodawca może mi odmówić rezygnacji z wychowawczego (ew. przedłużenia wychowawczego przy zachowaniu ciągłości). 4. Czy jest limit czasu, który muszę przepracować po powrocie z wychowawczego, zanim dostanę pieniążki za chorobowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i czy na świadectwie wpisuje sie że za niewykorzystany urlop pracownik otrzymał ekwiwalent? i w jakiej wysokości? A z tym piatkiem przed świętami było tak, że szef tylko powiedział że możemy nie przychodzić, daje nam urlop. I juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona 1980
Mam Pytanie , niestety nigdzie nie moze znaleśc odpowiedzi........ Mam umowe na okres próbny na 1/2 etatu.Mam prawie 5 miesiecznego synka.Zmuszona byłam podjąć prace gdy miał 3 miesiace niestety kosztem opieki nad małym .Poprzednio byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy (przed ciążą , w jej trakcie i po rozwiazaniu), przebywałam na tzw urlopie macierzynskim ( bezpłatnym) w trakcie którego podjęłam zatrudnienie. Pytanie jak i kiedy i czy wogóle jest mozliwosc przejscia na urlop wychowawczy (oczywiscie po zawarciu umowy na stałe-tez 1/2 etatu ) skoro nie byłam wczesniej pracownikiem tej firmy. Bardzo prosze o odpowiedz Fionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko,a mianowicie,czy po przepracowanych 3 mies moge isc na zwolnienie chorobowe do konca ciazy a potem nalezy mi sie urlop macierzysnki platny??i jeszcze jedno pytanko:ile musze przepracowac zebym mogla isc na urlop wychowawczy,jak dlugo on trwa i od jakiej kwoty sie go oblicza??bardzo prosze o odpowiedz,z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ANNA**** Tak mówią przepisy, tak jak wcześniej pisałam, chodzi najprawdopodobniej o to, żeby kobieta po porodzie mogła odzyskać pełnię sprawności fizycznej. Jeśli byłaby jakaś furtka pracodawcy mogliby to wykorzystywać, wymuszając na pracownikach skorzystanie z tej furtki. Ja nie znam możliwości nie skorzystania z macierzyńskiego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Dominisia Właśnie tak, musisz złożyć wniosek w gminie, jeśli nie przekraczasz dochodu, otrzymasz prawo do zasiłku. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Witch3 Niestety nie znam się na zasiłkach z pomocy społecznej, z tego co wiem to wszelkie świadczenia z pomocy należą się osobom najuboższym, nie mającym środków na utrzymanie, niestety nie znam granic dochodu, ani warunków jakie muszą spełniać. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Patriczek Z grubsza się wydaje, że powinno Ci się należy zasiłek rodzinny 43zł, do tego dodatek z tytułu samotnego wychowywania 170zł do tego dodatek z tytułu urodzenia dziecka (tzw becikowe)– wniosek należy złożyć w urzędzie gminy/miasta. W związku z tym, że w sumie wychodzi mało, może warto dowiedzieć się czy cos jeszcze należy się z pomocy społecznej. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 shantee I jeszcze pytanie o umowe zlecenie, wlicza się do urlopu? NIE, umowa zlecenie to umowa cywilno prawna, a urlop jest uprawnieniem wynikającym z Kodeksu Pracy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Przyłączam się do pytań „Czy jest możliwość wybrania 2 dni dla matki z dzieckiem między macierzyńskim a wypoczynkowym, lub wypoczynkowym a wychowawczym?” Po macierzyńskim, bezpośrednio, masz prawo do wypoczynkowego, jeśli zrobisz przerwę (na opiekę) to pracodawca już nie musi dać Ci wypoczynkowego wtedy, kiedy chcesz, a jedynie na Twój wniosek może się zgodzić (ale nie musi). Jeśli jesteś w stanie dopełnić formalności, jakich wymaga pracodawca to możesz wziąć te dni po wypoczynkowym. Chodzi mi o to, żeby iść na nie jedynie wtedy, gdy masz 100% pewności, że są Ci one udzielone. Co do tych dni nie ma szczegółowych wyjaśnień w prawie pracy, nie ma też, ochrony jaką daje np złożenie wniosku o wychowawczy czy wypoczynkowy po macierzyńskim. „Czy jeśli zachoruję po wypoczynkowym, to pracodawca może mi odmówić udzielenia po chorobowym wychowawczego?” NIE, wychowawczy może być udzielony w każdym czasie do ukończenia przez dziecko 4 lat. Z wychowawczego możesz zrezygnować w każdym czasie, zrezygnować należy pisemnie 30 dni wcześniej, taz 30 dni przed dniem, w jaki zamierza się wrócić do pracy. ”Czy jest limit czasu, który muszę przepracować po powrocie z wychowawczego, zanim dostanę pieniążki za chorobowe?” Nie ma limitu. Jeszcze zobacz tutaj: http://www.zus.pl/swiadcze/zas004.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 shantee Wskazuje się za ile dni wypłacono ekwiwalent, kwoty nie. „A z tym piatkiem przed świętami było tak, że szef tylko powiedział że możemy nie przychodzić, daje nam urlop. I już.” Trochę niezgodnie z prawem, ale jeśli nie przeszkadza bardzo to chyba należałoby wypisać te wnioski, w końcu każdemu ten dzień się przydał. Ja chętnie wzięłabym urlop. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Fiona 1980 Kawałek Kodeksu Pracy dla Ciebie Art. 186. § 1. Pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia. Do sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia. § 2. Pracownik mający okres zatrudnienia określony w § 1, bez względu na to, czy korzystał z urlopu wychowawczego przewidzianego w tym przepisie, może skorzystać z urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 18 roku życia, jeżeli z powodu stanu zdrowia potwierdzonego orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności dziecko wymaga osobistej opieki pracownika. § 3. Rodzice lub opiekunowie dziecka spełniający warunki do korzystania z urlopu wychowawczego mogą jednocześnie korzystać z takiego urlopu przez okres nie przekraczający 3 miesięcy. § 4. Urlopu wychowawczego udziela się na wniosek pracownika. § 5. Urlop wychowawczy może być wykorzystany najwyżej w 4 częściach. Nie ma znaczenia w czasie jakiego zatrudnienia czy nie zatrudnienia urodziłaś maleństwo, urlop należy się jeśli masz te 6 m-cy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Brown_Polish_Girl http://www.zus.pl/swiadcze/zas008.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm Zwracam uwagę, że zasilek chorobowy to 182dni, potem trzeba ewentualnie starać się o świadczenie rehabilitacyjne. Tak, potem macierzyński płatny (jeśli jesteś pracownikiem). Wychowawczy? Zobacz wyżej moja odpowiedź. Co do kasy w trakcie wychowawczego, to pracodawca ani ZUS nic nie płaci. Możesz złożyć wniosek do urzędu gminy o zasiłek rodzinny (43zł) wraz z dodatkiem z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym (400zł). Kryterium dochodowe, żeby otrzymać rodzinny z dodatkami to 504zł netto na osobę miesięcznie. http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas005.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Pozdrawiam Was wszystkich 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 [kwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Brown_Polish_Girl http://www.zus.pl/swiadcze/zas008.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm Zwracam uwagę, że zasilek chorobowy to 182dni, potem trzeba ewentualnie starać się o świadczenie rehabilitacyjne. Tak, potem macierzyński płatny (jeśli jesteś pracownikiem). Wychowawczy? Zobacz wyżej moja odpowiedź. Co do kasy w trakcie wychowawczego, to pracodawca ani ZUS nic nie płaci. Możesz złożyć wniosek do urzędu gminy o zasiłek rodzinny (43zł) wraz z dodatkiem z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym (400zł). Kryterium dochodowe, żeby otrzymać rodzinny z dodatkami to 504zł netto na osobę miesięcznie. http://www.zus.pl/swiadcze/zas003.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas005.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Pozdrawiam Was wszystkich 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta*
Chciałam zapytać czy należą się jakieś pieniądze z urzedu gminy po urodzeniu dziecka ?Jeśli tak to komu i w jakiej kwocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Zasiłek rodzinny (43zł/m-c) wraz z dodatkiem z tytułu urodzenia dziecka (w tej chwili zatwierdzone 1000zł) , jeśli spełniasz kryterium dochodowe 504zł netto na osobę (miesięcznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta*
Dziękuje bardzo za odpowiedz :). Jeszcze jedno czy do tego kryterium dochodowego 504 zł wlicza się także dziecko wraz z dniem jego narodzin czy tylko mnie i męża ? Za jaki okres czasu jest wyliczana ta srednia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fionka 1980
Wioletta Bardzo dziękuje za odpowiedz , znam te przepisy chodzi mi tylko o to czy faktycznie moge sie starac o ten urlop jesli macierzynski miałam w urzedzie pracy a nie w tej firmie. oki a pytanko nr 2 brzmi : piszac wniosek o urlop wychowawczy bedac juz stalym pracownikiem ( półetatowym)czego moge sie spodziewac?czy pracodawca moze mi odmowic a co gorsza zwolnic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Malta Wszytszkich czlonków rodziny, rodzców i dziecko też. Przy ustalaniu prawa w okresie zasiłkowym od 09-2005 do 08-2006 bierze się dochód za rok 2004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Malto, jeszcze mi się przypomniało, dziaj słyszałam, że jest te drugie 1 000zł becikowego też juz podpisane. Fiono Jeśli jesteś zatrudniona obecnie zatrudniona to po 6 m-cach możesz złożyć wniosek o urlop wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta*
Wioletta--- dzięki za odpowiedz miałas berdzo fajny pomysł z tym topikiem :)bo nieraz ciężko jest uzyskać informacje jakich ty tu udzielasz . Fajnie by było z tym becikowym zawsze to jakaś pomoc na poczatek :):):) Ja zaraz po skończonym urlopie macierzyńskin chce wrócić do pracy Studjuje zaocznie i możemy mieć problemy z kasa gdybym nie pracowała . .Czy w związku z tym będe musiała składać jakieś dokumenty do pracodawcy, zusu, czy po prostu wróce do pracy po tym czasie ? Ile dokładnie teraz wynosi ten urlop będzi to moje pierwsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Widzisz, chyba większośc z nas wraca do pracy ze względu na kasę, ze względu na zachowanie miejsca pracy. Trzeba jednak widzieć w tym dobre strony, kobieta też nie może siedzieć jedynie z dzieckiem, bo to źle na nią działa, bynajmniej na większośc kobiet. Nie mają motywacji do zadbania o siebie, bo po co. Jeśli chodzi o macierzyński to kawałek Kodeksu Pracy dla Ciebie Art. 180. § 1. Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: ©Kancelaria Sejmu s. 64/64 2005-10-11 1) 16 tygodni przy pierwszym porodzie, 2) 18 tygodni przy każdym następnym porodzie, 3) 26 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie. § 2. Pracownicy, która wychowuje dziecko przysposobione lub która przyjęła dziecko na wychowanie jako rodzina zastępcza, z wyjątkiem rodziny zastępczej pełniącej zadania pogotowia rodzinnego, przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 18 tygodni również przy pierwszym porodzie. § 3. Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu. § 4. Po porodzie przysługuje urlop macierzyński niewykorzystany przed porodem aż do wyczerpania okresu ustalonego w § 1 i 2. § 5. Pracownica, po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystanej części urlopu macierzyńskiego udziela się pracownikowi - ojcu wychowującemu dziecko, na jego pisemny wniosek. § 6. Pracownica zgłasza pracodawcy pisemny wniosek w sprawie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego, najpóźniej na 7 dni przed przystąpieniem do pracy; do wniosku dołącza się zaświadczenie pracodawcy zatrudniającego pracownika - ojca wychowującego dziecko, potwierdzające termin rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego przez pracownika, wskazany w jego wniosku o udzielenie urlopu, przypadający bezpośrednio po terminie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego przez pracownicę. § 7. W razie zgonu pracownicy w czasie urlopu macierzyńskiego, pracownikowi - ojcu wychowującemu dziecko przysługuje prawo do niewykorzystanej części tego urlopu. Przy wyjściu ze szpitala otrzymasz takie zaświadczenie do zasiłku macierzyńskiego, a jesli nie, to będzie on Ci wypłacony na podstawie aktu urodzenia dziecka. W tej chwili cos tam szumi, że bedą zmiany w macierzyńskich, ale chyba nas nie obejmą, bo to raczej trochę potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik22
Wiolu prosze Cie pilne o odpowiedz.Pracuję i jestem w 4 tyg ciąży:) umowa na czas nieokreślony..powiedz mi jak to jest z urlopem macierzyńskim?jakie koszty ponosi pracodawca no i z koleją reczy jakie koszty poniosi gdy bede na urlopie wychowawczym,z góry dziękuje:)pozdrawiam ja z moją fasolką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta----
Pracodawca kosztów nie ponosi. Zasilek macierzyński jest płacony co prawdę przez pracodawcę (jeśli zatrudnia więcej niż 20 osób), ale z kasy ZUS. W czasie wychowawczego nic Ci nie płaci, a jeśli masz dochód do 504 zł możesz zwrócić się do gminy o zasiłek rodzinny wraz z dodatkiem z tytułu przebywania na ulopie wychowawczym. Chyba jedynym obowiązkiem pracodawcy, jest (jeśli złożysz odpowiednie oświadczenie) składać za Ciebie właściwe deklaracje ZUS, żeby składka za Ciebie była odprowadzana z budżetu państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik22
Jak jest sie na zwolnieniu lekarskim w ciąży to są odprowadzane składki przez zakład pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Okres zwolnienia jest okresem bezskładkowym, składki nie są odprowadzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super topik
w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cikita
HEJ WIOLU!!! mam pytanko,czy jezeli mam umowe do dnia porodu(termin mam na luty)to ile dni urlopu mi przysługuje ??czy za cały rok 2006 czy za te kilka tygodni tego roku??a i czy pracodawca jezeli nie zdazy mi z wyplaceniem ekwiwalentu za urlop czy moze to zrobic po zakonczeniu umowy czy raczej juz nie bede miala na co liczyc???nie wiem czy umowa zostanie mi przedłuzona.. pozdrawiam..pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta*
Wioletto napisz mi prosze ile należy sie dni zwolnienia chorobowego . Słyszałam że to ok 180 dni . Czy te dni przysługują na rok kalendarzowy ?Co w przypadku gdy zwolnienie L4 przekroczy ten czas . Ja obliczyłam że do dnia terminowego porodu będe przebywała na L4 227 dni z czego L4 w 2005 -92 dni a w 2006 -135 dni. licząc soboty niedziele i święta bo one także sie wliczają w ten okres czy tylko dni pracujące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Cikita Umowa do dnia porodu czyli jakby na czas określony do lutego, czyli (jesli nie jest to pierwszy urlop) należy Ci się za rok 2006 2/12 pełnego wymiaru przysługującego w 2006 (20 lub 26 dni) = 4 dni (20), albo 5 dni (26). Jeśli pracodawca nie przedłuży umowy to z datą porodu zostaje rozwiązana umowa, pracodawca powinien wystawić Ci świadectwo pracy i wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Malta Wszystkie dni po kolei się liczą, te 182 dni to okres zasiłkowy, czyli w Twoim przypadku nalezy zsumować rok 2005 i 2006, jeśli między zwolnieniami jest przerwa (chyba 3 m-ce, w tej chwili dokładnie nie pamiętam) to wtedy jest następny okres zasiłkowy, liczy się te 182dni od nowa. Jest jeszcze świadczenie rehabilitacyjne, tutaj masz link http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Pozdrawiam Was serdecznie Wioletta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2+2
witaj Wioletto -mam pytanie: czy jest już przedłużony urlop macieżyński o te dwa tygodnie??? i czy jak jestem jeszcze na urlopie macieżyńskim to się załapie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malta*
co powinnam załatwić w związku z tymi 45 dniami jakie przekroczą ten limit 182 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
2+2 jak juz wcześniej pisałam, prawo zazwyczaj nie działa wstecz, z tego co mi wiadomo jeszcze nie ma chyba aktów prawnych potwierdzających zmianę w kwestii macierzyńskich, ale gdyby nawet cos juz było to zazwyczaj jest tak, że jeśli ktoś nabył prawo do czegoś to juz mu się tego nie zabiera tzn masz prawo do macierzyńskiego w takim wymiarze, bez wzgledu na to czy nowe przepisy bedą bardziej czy mniej korzystne dla Ciebie to najprawdopodobniej Ciebie nie bedzie dotyczyło. Z tego co wiem to chyba zmiana ma być od przyszłego roku. Malta W związku z dalszą niezdolnością do pracy złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malta musisz
złozyc dokumenty o świadczenie rehabilitacyjne i za te 45 dni dostaniesz pieniadze dopiro po porodzie jak pracodawca wysle papiery do zusu.ja tez jestem na zwolnieniu juz ponad pół roku i musialam skladac(co najmniej 4 tygodnie przed tymi 180 dniami)najpierw dostaniesz orzeczenie a po miesiacu decyzję.zus wyplaci ci do tego dnia w ktorym minie ci to 180 dni a potem musisz czekac ..niestety... a czy musze miec umow,e ,zeby dostac zasilek maciezynski???tego wlasnie niewiem??WIOLU pomóż....:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Trochę niejasne pytanie http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3149246 Może odpowiem tak: jeśli masz umowę do dnia porodu to tez nabywasz prawo do zasiłku macierzyńskiego, za 1 dzień wypłaca pracodawca (jeśli zatrudnia powyżej 20 osób), resztę ZUS. Jeśli nie o to chodziło to uściślij pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×