Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kobieta dojrzała

Pogaduszki na werandzie

Polecane posty

🌻 witam piękną duszyczkę ukrywającą się pod pomarańczowym nikiem. 🖐️ Podany adres internetowej strony artystki z piasku rodem, potraktowałam jak najpiękniejszy prezent dla mnie właśnie. Egoistycznie - wiem ! ale dobrze mi z tym, z tym, że mam coś dla siebie. Teraz mogę słuchać i oglądać do woli. Nie wiem dlaczego, ale oglądane obrazy przypomniały mi uczucia jakich doznałam niedawno, w czasie majowej wizyty w pewnym letnim dworku. To dom niezywyły, dom niezwykłych ludzi. Znam ich z internetu; sama ich wywołałam niemal przypadkiem. Od pierwszego emalia, od pierwszej skypowej rozmowy wiedziałam, że trafiłam na ludzi szczególnych. Pierwszy raz odwiedziłam ich zimą, w ich warszawskim mieszkaniu. Miałam wtedy wrażenie, że wstępuję do czarodziejskiej krainy. Nie mówię o gościnności, nie mówię też o szerokich zainteresowaniach gospodarzy, wspomnę raczej o ich zbiorach rzeczy wielkich i niewielkich, rzeczy cennych, bezcennych i niezwykle zwykłych, w których ja wcześniej nie dostrzegałam piękna. Wszystko w smacznej harmonii poruszające zmysły i wyobraźnię. W ich podwarszawskim letnimm dworku też to samo. Niedzielna kurtuazyjna wizyta stała się dla mnie podróżą do Alicji Krainy Czarów. Plastyczne prace pana domu , czar i mądrość pani domu ! Och, jak dobrze, że są jeszcze na świecie tacy ludzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość de Mello
Mały czarny chłopczyk obeswował mężczyznę z balonikami na wiejskim jarmarku. Mężczyzna był najwidoczniej dobrym sprzedawcą, ponieważ uwolnił czerwony balonik z uwięzi, żeby poszybował wysoko w powietrze, przyciągając w ten sposób tłum przyszłych młodych klientów. Potem uwolnił balon niebieski, potem żółty i biały. Wszystkie poszybowały w niebo, aż zniknęły. Czarny chłopczyk stał długo, patrząc na czarny balon, a potem zapytał: "Proszę pana, gdyby pan spuścił czarny , czy poleciałby tak wysoko jak pozostałe?" Mężczyzna z balonami uśmiechnął się do dziecka ze zrozumieniem. Zerwał sznurek, który trzymał w miejscu czarny balon i gdy ten poszybował w górę, powiedział: " To nie kolor, synu. Unosi go to, co jest w środku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam na Werandę 🖐️, poczytałam trochę to i owo, tzn. przeczytałam wszystko z radością, zadumą, zdziwieniem, wzruszeniem. Z całą gamą uczuć. Wkradło się jeszcze jedno uczucie: tęsknota. Rozsiadłam się wygodnie w wiklinowych fotelach i rozglądam się wokoło. Brakuje mi naszych miłych uczestniczek pogaduszek na werandzie: Mani🌻, Maryni🌻, Cali50🌻, Linka 🌻bywa coraz rzadziej - rozumiem - kłopoty. Gdzieś podziała się Barbara🌻. Dobrze, że przybyła Gracjaa🌻, a Viga 🌻zabawia nas opowieściami. Przytaczane opowieści i wiersze są doskonałe, wiele z nich zgrywam na dysk, aby je sobie \"powtórzyć\". Ale najbardziej lubię relacje \"osobne\". To znaczy od siebie. To dopiero jest szkoła życia. Nawet nie wiecie moje werandowiczki jak one mnie wielokrotnie wspierały i utwierdzały w słuszności moich wcześniejszych decyzji. 🌻:) zaparzyłam herbatę. W drugim dzbanku czeka aromatyczna kawa. Czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Drogie Panie z Werandy, zaczynam zabawę w podarunki. Dzisiaj, na początek darowuję Wam \"łąkę\" - jedną z moich ulubionych. W zamian proszę o przysłanie ,mi taką samą internetową drogą - - kropli deszczu. Proszę o niewiele. Kropla deszczu, jak z wiersza Leopolda Staffa. PS. wybaczcie , jeśli nie uda mi się pierwsza próba przysłania łąki. Zawsze mam z tym problemy. Będę próbować do skutku. A może Wam uda się szybciej? [URL=http://img253.imageshack.us/my.php?image=ka7pj.jpg]http://img253.imageshack.us/img253/824/ka7pj.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwilkę temu przesłałam wam ulubioną łąkę, taką w górach, ale nie moją własną. Teraz posyłam moją własną łąkę, rozciągającą się za moją kurpiowską stodołą. A zdjęcie zrobił mój własny mąż. Jeszcze raz proszę o kroplę deszczu. Dziękuję. [URL=http://img457.imageshack.us/my.php?image=kazastodo7xd.jpg]http://img457.imageshack.us/img457/5886/kazastodo7xd.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Serdecznie dziękuję za przecudowne krople deszczu (majowego?) na listkach jabłoni. 🌻 Co za zdjęcie! Ile w nim delikatności i wrażliwości autora. Pomarańczowy niku \"czasem\" - nie dowiedziałam, się co w zamian za śliczny upominek chcesz otrzymać. Jakie zdjęcie ci przesłać. A może ktoś inny mnie zastąpi i przyśle ci coś, co ma na dysku, a ja jemu na przykład ? Byłoby zabawnie. Zabawa w podarunki polega na obdarowywaniu się na wzajem. Internet ogranicza, to prawda, ale na szczęście mamy zdjęcia, filmiki lub żarty (rysunkowe lub kawały). A więc czekam na podpowiedź. Co pragniesz zobaczyć. 🌻Miłe panie z Werandy, a wam co przysłać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam na werandę i zastałam niespodziankę.Krople deszczu bardzo mi się podobają. Dziękuję. Przyłączam się do zabawy. Przesyłam rysunek, który bardzo mi się podoba. Gdybym mieszkala na wsi, jak Aurinko to hodowałabym konie. Dla Aurinko i pomarańczowego \"czasem\" w upominku \"koń w galopie\". A ja chciałabym zobaczyć tęczę. Czy ktoś mi ją pokaże? 🌻 [URL=http://img279.imageshack.us/my.php?image=ko324wgalopie1oj.jpg]http://img279.imageshack.us/img279/1305/ko324wgalopie1oj.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosno
ten kon przypomina reke Advanced, znasz ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam WSZYSTKIE PANIE! Wybaczcie mi moja nieobecnosc na WERANDZIE--moja kolezanka wraca do Polski i pomagam JEJ \"pozapinac\" sprawy. Do zobaczenia ! Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy moge czasem przysiasc na werandzie? Wlasnie po poludniu, po obiedzie, gdy wiatr sie uspokaja, a slonce zaglada na moj taras. Lampeczka wina , nalana przez ukochanego i mozna pomyslec, zadumac sie................ W mojej kawiarni masa ludzi, ciesze sie, ze sie spotykaja, rozmawiaja, ale czasem pragne odpoczac.............za duzy tlok.......... czy moge???????? Wam tez pokaze i sama tez popatrze w spokoju............ http://images2.fotosik.pl/79/fe35e396a2f3bc90.jpg to juz nadchodzi lato:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Piątko 🌻🖐️ serdecznie zapraszamy. Na naszej Werandzie nie ma tłoku. Jest tu spokojnie i zacisznie. Panie, a może nie tylko panie - tego nie wiem, piszą czasami, wtedy jak im w sercu zagra. Czasami dzielą się radością, czasami smutkiem - jak to w życiu bywa. Ja sama wstąpiłam tu całkiem niedawno i rozgościłam się na dobre. Może i ty zostaniesz na dłużej. Bawimy się w podarunki. Przysyłam ci brzozę, a może dwie? [URL=http://imageshack.us]http://img302.imageshack.us/img302/2116/210d20041114p10113692ps.jpg A co ty chciałabyś, otrzymać w upominku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosno, chcialabym obejrzec te brzoze:) nie moge jej zobaczyc............. powtorz jeszcze raz wysylke..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POCZTOWKA Z USA ========================================================== Wszyscy juz wiemy,ze JANUSZ LIBERKOWSKI wynalazca nagrodzony w KONKURSIE TELEWIZJI ABC, procz dumy,ktora przyniosl Polakom,wygral milion dolarow. Pan Janusz wymyslil kulista kapsule do samochodowego fotelika dla dzieci.Ma juz zapewniony kontrakt z firma Evenflo,ktora bedzie produkowala jego foteliki. Widzialam juz finalowy program i naprawde bylam wzruszona sukcesem NASZEGO RODAKA. Brawo!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIELA W CHICAGO ...............jak mowia,gora z gora sie nie zejdzie,a czlowiek czlowieka drugi raz spotka,choc mysli,ze juz go wiecej nie zobaczy.. Boze,jak ten czas leci,jako ta woda w rzece,chocbys tamy stawial,zapory,to ona i tak rwie naprzod,nic i nikt jej nie zatrzyma.. .......A my jak te lupinki na szerokiej wodzie razem z nia pedzimy,gnamy.Aby dalej,aby przed siebie.Takie to juz urzadzenie tego swiata,ze poki czlowiek zyje,to musi pedzic,gnac.Przewraca sie,powstaje i znowu biegnie przez zycie..........pewnie myslalyscie, ze ja juz dawno w Polsce,przy mezu,przy dzieciach??...ze co niedziela na sume paraduje w kanadyjskich karakonach,pusze sie przed drugimi bogactwem,com w Ameryce zdobyla? Zem tak jak inni morgow dokupila,w szopie traktor i ...auto stoi, chalupa na wysoki polysk odrobiona,meble prosto z Kalwarii,dywan za dolary? Wszedzie czysciutko na pokaz,dzieciom nie wolno do tych Kalwarii i dywanow wejsc,boby wybrudzily.Wszystko zamkniete na klucz,chyba ze sie jakis gosc trafi,to sie otwiera i pokazuje,ze czlowiek w dostatku zyje,ze ta Ameryka to nie darmo. Moglam i ja miec te dobrocie,oj,ale czy to czlowiek przewidzi,jaki los go czeka? Co jest jemu sadzone?Nieraz wydaje sie,ze bedzie tak, jak sobie zaplanowal,ze wszystko jest proste,a tu nagle przewraca sie do gory nogami,ze i odrocic trudno. Tak bylo i ze mna.Czy ja choc przez moment myslalam zostac Amerykanka? Nigdy!Predzej smierci bym sie spodziewala........... cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9ec0a46462e3569.html][img=http://images4.fotosik.pl/43/f9ec0a46462e3569m.jpg] [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9ec0a46462e3569.html]http://images4.fotosik.pl/43/f9ec0a46462e3569m.jpg Może teraz uda się wam zobaczyć \"brzózki\" - upominki. Za radą syna korzystałam z innego programu - \"fotosik\". 🌻 http://www.fotosik.pl/index.php 🌻 - podaję adres internetowy programu na wypadek, gdyby ktoś chciał przysłać nam kolejny upominek. mój komputer czyta wszystkie obrazki, nie rozumiem dlaczego Wasze komputery odmawiają współpracy. Może im przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Vigo,🌻 mnie też wzruszyła wiadomośc o sukcesie naszego rodaka. No i ten miilion dolarów. To tyle co za nagrodą Nobla się kryje. Gratulacje. Nie rozumiem tylko, jak może wyglądać taka kapsuła. Czy widziałaś ją? może ją dla nas opiszesz? W świecie jest wielu naszych rodaków, którzy dokonują światowych odkryć lub wynalazków. W Polsce niewiele się o nich mówi, albo wcale. To źle. Na przykład o pewnym Polaku, który wynalazł farbę, na której nie trzyma się żadna inna farba, na przykład graffiti. Teraz można pokryć nią wszystkie oficjalne budynki lub pomniki i nie martwić się, że graficiarze je zapaskudzą. Niemcy natychmiast podchwycili pomysł takiej farby, za którą nasz rodak dostał pierwszą nagrodę na dorocznym, prestiżowym festiwalu wynalazków w Japonii. Niemcy się poznali na fenomenalnie prostym wynalazku i natychmiast kupiłi pomysł, oni ,a nie my - Polacy. Szkoda. Dlatego bardzo się cieszę z kolejnego sukcesu Polaka. PS Nie pamiętam nazwiska wynalazcy farby, może ktoś słyszał gdzieś o nim? Warto byłoby je tu wspomnieć. Pozdrowienia 🖐️ PS obejrzałam obrazki. Brzózki są słodkie. Nieśmiało proszę o morskie fale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie! Co wpadne na nasza WERANDE,to ciagle mnie zaskakujecie--alez piekne sa te zdjecia!! A jakiez cieplutkie,pokrzepiajace slowa.! Tak pieknie piszecie---dziekuje z calego serca. Brakuje mi naszej kochanej Lineczki......! Moje trudy poszly na marne....wybaczcie mi,ze nic nie wyszlo.Tak bardzo sie staralam......Przepraszam. Moze kiedys zrewanzuje sie---ale nie dzis....Nie mam odpowiedniego sprzetu,niestety. Postaram sie spelnic prosbe AURINKO. Nie jestem pewna,czy bede czytelna?Prosze pobudzic swoja wyobraznie....bo przystepuje do opisu-KAPSULY..... Wyobrazcie sobie przezroczysta kule,wykonana ze specjalnego trwalego materialu.Kula ta osadzona jest na okraglej podstawie/kolo Kapsula jest umocowana pasami na siedzeniu. Wewnatrz kuli jest umieszczony hustajacy sie fotelik z pasami. 1/4 kuli to otwor\"wlaz\"---przypomina nowoczesny kask motocyklisty Sadzamy dziecko w hustajacym sie foteliku ,zapinamy je pasami wewnatrz. W chwili uderzenia/wypadku/fotelik przechyla sie do tylu,a oslona zapewnia bezpieczenstwo dziecku. Dziecko w kapsule jest calkowicie bezpieczne,nie grozi mu zadne uderzenie z zewnatrz. Szkoda,ze nie nagralam sobie tego programu---chetnie bym przeslala go. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie! POCZTOWKA Z USA BAL MATURALNY polskiej szkoly im.gen.Kazimierza Pulaskiego: --klasa maturalna zakonczyla nauke uroczystym bankietem--- --hymn polski i amerykanski --wreczenie dyplomow i nagrod --medale z podobizna patrona szkoly --krotka scenka na temat doroslego zycia/odpowiedzialnosc w doroslym zyciu/ POLSKA SZKOLA im.gen.Wl.Andersa---w tym roku do szkoly tej uczeszczalo 310 uczniow,w wieku od 3 lat do klasy maturalnej. Uczniowie ucza sie j.polskiego,historii,geografii,literatury. Prz szkole istnieje chor i zespol taneczny. SZKOLA istnieje 28 lat . 1 czerwca 2006 w Muzeum Polskim w Chicago odbylo sie rozdanie nagrod w XI Olimpiadzie Wiedzy o Polsce organizowanej przez Wydzial Oswiaty chicagowskiego szkolnictwa publicznego. Najlepsi: Ola Rutkowska,Malgosia Barnas i Kasia Barnak--/dla ciekawosci./ W Muzeum Polskim odbyl sie odczyt o zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Jagiellonskiego-----spotkanie z prof.dr hab. Zdzislawem Pietrzykiem. \"MALE WICI\" --zespol taneczny wyrusza do Polski na Miedzynarodowy Festiwal Dzieciecych I Mlodziezowych Zespolow Folklorystycznych \"Krakowiak 2006\" JUWENALIA 2006: Chicagowskie Dni Studenta -----15---18 czerwca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIELA W CHICAGO Tak sie jakos wszystko pomotalo,pokrecilo,ze i ogarnac rozumem trudno.Ot i Amerykanka ze mnie.Nawet tam w Polsce,nikt inaczej na moje dzieci nie powie tylko \"Amerykany\".Franus tez do dzieci mowi: \"Piszcie do Amerykanki,zeby wam buty przyslala,sama w kapeluszach z piorami chodzi,luksusow zazywa,po swiecie hula,a was zostawila jak kocieta\". Niby to prawda,ale kazdy kij ma dwa konce,zalezy z ktorej strony przylozyc.Zawsze lepiej z daleka czlowieka sadzic,swoje racje wyglaszac o czyms,co jego nie dotyczy. Tak to i ze mna bylo.Harowalam jak wol,bo traktor,bo kultywator, bo dolary.I co mam z tego? Aby utrapienie i zgryzote. ...Gryzie czlowieka i gryzie,ani na krok nie odstapi,przyczai sie tylko na chwile i znowu kasa,szarpie.I tak do smierci.Czy to nie straszne?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Fotelik jest super. Dziękuję pomarańczowmu nikowi 🌻za przysłanie linka do internetu. Mogłam sobie dokładnie obejrzeć to cudo. Moja wnusia ma już dwa i pół roku, chyba jest zbyt duża, ale cieszę się , że inne maluchy będą bezpiecznie jeździć w samochodzie. ;) Nie chcę urazić uczuć polityczno patriotycznych naszych miłych pań z Werandy (polityką się na ogół tu nie zajmujemy) ale muszę przyznać, że cieszę się, że na pana Kaczyńskiego NIE głosowałam. Jeśli on tak rządzi Polską , jak śpiewa polski hymn, to .... Obejrzałam też sobie morze, jakie nam przysłała Graaacja 🌻. Rozmarzyłam się i zaraz zapragnęłam pojechać nad nasz Bałtyk. Tylko gdzie? wszędzie tyle ludzie, a i pogoda nie jest ostatno plażowa. Napiszcie miłe panie, gdzie najlepiej pojechać na wakacje. Rady bliskich i zaufanych przyjaciół są w tym wypadku na wagę złota. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Graacjo! Ciesze sie,ze zastalam Cie na Werandzie! Jest mi niezmiernie milo,ze sprawiam Ci radosc.Wiesz....polubilam to miejsce,WAS-mile panie,wzruszam sie..............zwlaszcza wtedy, kiedy czytam pochlebne slowa pod moim adresem.Dziekuje. Wiem,wiem,ze sa takie dni,ze nie ma sie ochoty na pogaduszki,ale mijaja i znow dzielimy sie naszymi myslami,radoscia,smutkiem..... wtedy czujemy taka potrzebe....Prawda? Szekspir pisal:\'..na spokojnym morzu wszystkie lodzie swietnie zegluja,a radzic sobie musza dopiero podczas burzy\". Zycie nasze przynosi wiele burz:utrate bliskich,przyjaciol,zmiane miejsca zamieszkania,zaprzestanie lub zmiane pracy..dom pustoszeje---bo dzieci opuszczaja rodzinne gniazdo.Skonczyl sie pewien etap i tyle.Tymczasem zmiany moga byc takze zrodlem sily ducha.Na tej naszej drodze potrzebujemy innych ludzi,naszej WERANDY---przekazujemy sobie nasza madrosc.Poprawiamy swoje samopoczucie dzieki tym wzajemnym zyczliwym relacjom. Graacjo ,zachecam Ciebie do snucia naszych refleksji..... Pozdrawiam WSZYSTKIE PANIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×