Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

sorki bo ból napisałam z duuuuużym błędem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliska111
ekinio-dzieki-moze to i jest jakis sposob:) kurde ciekawe jak długo boli krocze po porodzie ja mam jeszcze czas ale juz sie boje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wzystkie mamusie !!!! Długo mnie nie było, jakoś nie miałam czasu wchodzić na forum. Z pracy jak przychodziłam to leżałam. Jestem bardzo zmęczona. Jeszcze do końca maja i urlop.Odczuwam skurcze dosyc często na bokach brzucha szczególnie. Góra brzucha mnie też boli , to tak jakby w miejscu gdzie kończy sie macica(ok 10 cm na pępkiem)I wogóle to dzisiaj mam takie nerwy , że mnie szlak trafia. Wyżywam się na mężu. Biedni są nasi mężowie. Ile oni muszą się nasłuchać, no ale cóż. Trzymajcie się cieplutko!!!!! Ja narazie uciekam, czas spać. PA PA PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn.............dziekuje za info, moze wymienimy sie gg i cos wiecej mi powiesz :)) moje to 7744485....... pojade chyba do krakowa we wtorek, na usg 3d :), a reszte zobacze po rozmowie mam teraz problem..przy chodzeniu, nie umiem przejsc nawet 50m, czuje potworny bol po prawej stronie i stapajac na prawa strone, gdy przystane momentalnie bol mija, gdy tylko zrobie krok, bol znow przychodzi...........bol odczuwam taki jak przed ciaza w czasie biegania, normalna kolka...ale teraz to bardziej nie przyjemnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, Ja tez powoli zaczynam bac sie porodu, chociaz przyznaje, ze aby sobie nie psuc humoru staram sie o tym nie myslec. Zreszta ostatnio jestem tak zabiegana, ze zupelnie nie mam czasu. kpiotrowicz czy mialas do szkoly rodzenia jakies ubranko do przebrania? Dziewczyny napiszcie w jaki sposob odczuwacie te skurcze... Ja jestem w 27 tyg i moze jestem nienormalna, ale poza \"szalenstwami\" dzidziusia nic nie czuje... zuzia29, trzymam kciuki aby przestalo Cie bolec. Narazie pa, pa. Imię: Ewa Wiek: 29 TC: 27 Termin porodu: 20-08-2006 Miejscowość: Warszawa Waga: +8,5kg Płeć: Synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim z samego rana :). Ja już po wczorajszej wizycie u lekarza. Nie wiem czy wy też ale ja po każdej takiej wizycie dostaję skrzydeł :) wtedy lecę do sklepu dziecięcego i coś kupuję dla malucha :). Wyniki mam bardzo dobre, zero anemii itp. waga narazie 61 kg, a maluszek też super, serduszko bije jak stado koni, regularnie i czysto, ułożony narazie po ukosie, waży 1500 g, lekarz stwierdził że dorodny chłopczyk :), cieszę się bardzo że wszystko dobrze :). Naprawdę nie mogę się doczekać porodu, strach miesza się z ciekawością :), jedynie co mnie przeraża to cc gdyby takowe było u mnie wymagane, a mam nadzieję że nie będzie. Pozdrawiam wszystkie mamy i maluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka mam tak samo. Akurat pod budynkiem w ktorym przyjmuje moj lekarz sa dwa slepy dla dzidziusiow. No i po kazdej wizycie zaciagam do nich meza. Odpisalam listy potrzebnych rzeczyi bede sprawdzac co mi jeszcze trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotko nie martw się cc nie jest takie tragiczne-wszystko da się znieść-ja idę na pewniaka na cc, nie powiem, ze się nie denerwuję, ale wiem, że nie jest to takie straszne jak malują to nasze myśli :) U mnie pracowicie, ostatnio bardzo dokucza mi kręgosłup i korzonki-do domu wracam tak padnięta, że nie mam ochoty ręki podnieść, a synuś domaga się spacerku, zabawy, noszenia na rękach :( dziś mam okropny nastrój-byle co i będę ryczeć-do tego mam potwornie głupie sny. Dziś jak się obudziłam to siadłam i ryczałam. Mąż patrzył na mnie jak na wariatkę. Cieszę się, że to już tylko 10 tygodni zostało, później będę miała shizy innego typu, ale tego mam już dość :) Chętnie poprawiłąbym sobie nastrój takimi zakupami jak wy, ale ja mam wszystko i to byłoby wyrzucanie kasy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamuski i Brzuszki! Mnie moje malenstwo strasznie w nocy skopalo..zastanawiajace, ze o ktorej bym sie nie obudzial zawsze AKURAT nie spi...modle sie zeby ten nocny tryb zycia nie przeniosla do zycia \"poza brzuchem \" ;-) Schizy straszne mam...W nocy zaczelo mnie swedziec cialo..piersi, plecy, nogi a ja od razu zaczynam podejrzewac najgorsze----czyli ze znowu cholestaza sie pojawia, ale dzisiaj sie \"oblukałam\" i stwierdzam ze mam lekka wysypke, wiec pewnie od tego to swedzenia..O rety..mam nadzieje ze tej cholestazy unikne jednak...straszne mam wspomnienia :-O chociaz wlasciwie jesli juz to daje ona o sobie znac w ostatnim trymestrze ponoc..a ja jescze chwile jestem w drugim, hehehehheheheh :-P Sprawa z wozkiem stoi w miejscu..maz uwaza ze mamy jescze mnostwo czasu :-( ..Eh te chlopy... W poniedzialek koniecznie ie do lekarza, bo strasznie jestem ciekawa ile przytylam...No i prawdopodobnie dostane skierowanie na te badania wszystkie w tym glukoza (FUJ!!!!!!!!!!!!!) ale jak trzeba to trzeba... no, buziaki!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laseczki :) nareszcie mezus naprawil mi kompa i nawet poskie znaki moge wreszcie pisac..... zuzia>> ja ci swoje gg podam wieczorem na razie nie wiem jakie mam, bo jeszcze nie zainstalowane, albo cos do ciebie napisze....konicznie mi napisz jak bylo na usg 3d bo ja tez mam zamiar sobie takie zrobic ale to juz przy okazji jak bede do tej szkoly chodzic.... koledze meza przedwczoraj urodzil sie sliczny zdrowiutki synek wazyl 3400 :) z tymi zakupami to ja tez tak mam , co chwile bym kupowala cos nowego, :D powiedzcie mi co kupujecie oprocz body, spiochow pajacow, czapek i skarpetek, ????? a teraz ide wypróbowac moja nawa podobno cudowna odzywke, na wlosy, pachnie pieknie jak budyn waniliowy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka ja mam to samo. Tak strasznie mnie swedzi skora. Nogi a najbardziej uda mam cale w plamach po drapaniu. Piersi to samo. Moeze mam za sucha skore i to dlatego. Musze zapytac o to lekarza na nastepnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o bóle to moja siostra rodziła trzy razy, pierwsze miała cc, pozostałe naturalnie, – ale najgorzej przeżyła drugi poród. No cóż, ale to jeszcze przed nami, więc nie ma się, co martwić na zapas. Zuzia29 mam nadzieje, że u ciebie to tylko przejściowe – będzie lepiej . Cieszę się, że pomaleńku kupujecie sobie ubranka i rzeczy niezbędne do szpitala – ja na razie czekam i zacznę na początku lipca. Wczoraj byłam na badaniu USG i lekarz nie wydała mi wyniku. Miało mnie to uspokoić – a za to dziś musze jechać do szpitala brudnowskiego na kolejne badanie. Mam nadzieje że aparatura będzie lepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! dzis u mnie 100 dni do porodu i bardzo sie ciesze, bo wiem ze za okolo tyle dni bede miala przy sobie nasz skarbik. Teraz siedzie i pije mleko z miodem, bo jakies przeziebienie mnie dopadlo.Padlinko a jak Twoje zdrowko? W nocy to nie wiedzialam co mam robic - taki skurcz w lydce mnie zlapal. Bol okropny jeszcze mnie teraz troche noga boli. Musze jesc wiecej magnezu chyba..Nie wiem czy jest jakis sposob zeby to rozmasowac. Ja tez tak mam ze jak wychodze od lekarza to jestem duzo spokojniejsza. Rzeczywiscie tej wyprawki jest duzo a jeszcze sobie do szpitala rzeczy trzeba pokupic. Zabiore sie do tego w czerwcu. Porodu sie nie boje jak narazie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wsyzstkim zaspanym i wypoczetym mamusiom :-) Zauwazylam, ze znow \"zjadlyscie\" Evvika w tabelce, jak ja kopiowalyscie ... Naprawiam szkode: miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............10,5kg agata_27.....Slubice..............27............01.08...5,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 12kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg.....SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....11kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+11kg.....Synek katienka.....Kraków.............30...........10.08...+10 kg...CÓRCIA? karamijja..£ódz..................28.............12.08................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.......+4kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+7kg.....SYNEK agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...10kg......SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08...................5kg karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg evvik.......Warszawa............29.............20.08................8,5kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Bialystok...........28............21(23).08...+10 kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzislaw ......25...........23.08.........3kg.............? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....12kg...CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......5kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08................1,5kg kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27..............29.08.................5kg ekinio........Warszawa.........28.............29.08........6kg...coreczka Co do szybkiego przybierania na wadze i jedzenia slodyczy... Nie da sie ukryc ze mnie ciagnie i zebym nie miala na stole z 3kg owocow roznego rodzaju to pewnie gonilabym do sklepu za czekolada ;-) Przekonalam sie tez ze kiwi sa niezastapione na zaparcia :-D Co do listy rzeczy potrzebnych na porodowce to ta szwedzka lista jest 3 razy krotsza... a szczegolny nacisk kladzie sie na kapcie, zeby nie zlapac jakiegos bakcyla, jak po chodzeniu po szpitalu, wreszcie sie polozysz do lozka. Do porodu zostalo juz tylko 86 dni, choc ja ciagle mysle, ze chyba jednak mniej. Jakos tak widze oczami swojej wyobrazni, ze male urodzi sie duzo wczesniej (2 tyg.) moze to tylko moja wyobraznia, a moze przeczucia? Czuje sie cala obolala po dzisiejszej nocy, bo co raz trudniej znalezc mi wygodna pozycje do spania, zwlaszcza jak Max mnie zaczyna kopac. Nie wiem jak mam sie ulozyc, zeby nie trzeba sie bylo budzic co chwila i przewracac z boku na bok. Do tej pory spalam glownie na plecach, ale zauwazylam, ze jest mi zle, cos gdzies cisnie i ciagle nie tak... wiec na boczku... No ale nie bede przynudzac. Pogoda i tak robi swoje. Zycze wam duzo zdrowka i wszystkim studnioweczkom jeszcze raz gratulacje! 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierp -------kochana, koniecznie do lekarza, lepiej chuchac na zimne..(chociaz teoretycznie takie objawy zaczynaja se dopiero kolo 28 tyg,. ciazy ) ja dlugo sie z tym swedzeniem meczylam zanim powiedzialam gin. ona mnie skierowala na badania enzymow watrobowych i skonczylo sie miesiacem w szpitalu...blehhhhhhhhhhh...MAm nadzieje, ze u Ciebie to kwestia czego innego!!!!!!!! 🌻 Lonta, dzieki :-) juz lepiej troche..leki chyba zaczely dzialac..nawet apetyt mi wrocil..i to jaki..Niestety na chleb z maslem i dzemem malinowym...okropnie tuczace polączenie.. :-P staram sie zapychac jablkami..zawsze troche zdrowiej..hehe Mobilizuje sie do picia duzej ilosci wody, moze to troche nawilzy te moja skore .. i ureguluje trawienie, bo normalnie MASAKRA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvik - ubierzcie się w jakieś wygodne ciuchy i nie trzeba sie przebierać. Niektóre osoby miały ze sobą dresy, niektóre były w normalnych ciuchach. Zalóz wygodne i luźne spodnie tak żeby nic cie nie uciskało i będzie ok :) no i jakieś skarpetki jeśli będzie ciepło i bedziesz bez - bo zdejmuje się buty. Pozdawiam gorąco!! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro po raz kolejny będę miała robione wyniki. Jutro też będę musiała pić glukozę :) - ciekawe jak będzie. Wg ostatniego usg termin mi wyszedł na 28.08. :) Aktualizuję tabelkę. miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............10,5kg agata_27.....Slubice..............27............01.08...5,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 12kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg.....SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....11kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+11kg.....Synek katienka.....Kraków.............30...........10.08...+10 kg...CÓRCIA? karamijja..£ódz..................28.............12.08................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.......+4kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+7kg.....SYNEK agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...10kg......SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08...................5kg karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg evvik.......Warszawa............29.............20.08................8,5kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Bialystok...........28............21(23).08...+10 kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzislaw ......25...........23.08.........3kg.............? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....12kg...CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......5kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08................1,5kg kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27.......... ..28.08......7kg CÓRECZKA ekinio........Warszawa.........28.............29.08........6kg..coreczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jaki ksiazki z bajkami kupić dla maluszków???? takie na początek.... i na teraz....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia >>> to wszysko mi potem opowiesz :) ja ide dopiero 07.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn !! A wiesz ze mnie tez wczoraj wieczorem naszlo na kupienie jakiejsc ksiazeczki? I tez zastanawiam sie jaka ;) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka ja to swedzenie mialam juz wczesniej. Potem jakis czas bylo przerwy a teraz znowu tylko ze jeszcze bardziej. Moze na cos jestem uczulona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierp--------Aaaaaaaa. to dobrze... moze uczulona jestes na kosmetyk jakis albo na \"wiosne\" hhe a mnie wlasnie znowu zaczely te zatoki bolec..pochwalilam dzien przed zachodem slonca..jak to mowia... eh, i paracetamol wyladowal w moim organizmie..mam nadzieje ze pomoze.. :-O No, ide robioc klopsiki...dawno nie robilam :-) Na pewno beda pycha..o ile nie przesole znowu, heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znow dokupiłam body dzisiaj-jest dobra promocja w biedronce-7,99 za komplet tj 2 szt!!! 100% bawełna-naprawde warto-bo niedosc ze jakosciowo ok to jeszcze ładne do tego ma ktoras tak ze jest jej tak ciezko na zoładku jakos?moze to ucisk na przepone?az ciezko oddychac niekiedy:(czasem w ciagu dnia ale głownie jak wstaje- zanim dojde do \"pozycji siedzacej\"to mi chwile schodzi,heh piszcie,piszcie o tych ksiazeczkach dla malenstwa a co sadzicie na temat karuzeli nad łóżeczko? pogorszyła mi sie cera-tzn mam chyba problem z pekajacymi naczynkami-pisze \"chyba\" bo pierwszy raz zrobiło mi sie cos co wygladało jak pekniete naczynko a teraz nawet jak wycieram buzie to leje mi sie krew z tego-absolutnie nie wyciskam ani nie drapie-kurde nie wiem czy trafiłam na jakis nerw czy zyłke bo to tak koło wargi mi sie zrobiło-mam nadzieje ze wysusze to spirytusem? moze ktoras cos podpowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :-) u mnie znowu pada ale jest cieplutko 20 stopni. Kondycję mam coraz gorszą, wczoraj pobolewało mnie podbrzusze ale dziś już nie czuję. Roxelka ja mam to samo maluch kopie bardzo często i boleśnie w szyjkę macicy albo w tylnią ściankę macicy, co w efekcie wygląda tak jakbym dostawała kopniaki w tyłek od środka :-) Do tego często boli mnie kość łonowa, dosłownie dotknąć się tam nie mogę. Zuzia pewnie masz rację, że te twoje bóle w prawym boku to kolka ale może lepiej sprawdzic u lekarza, czy to nie wyrostek pobolewa. lonta faktycznie czytałam, że na przykurcze najlepszy jest magnez, a cała masa tego pierwastka jest podobno w bananach. plusia na 100% wypróbuję twój sposób z kiwi, ja ostatnio mam straszne problemy z zaparciami, mimo że odstawiłam zupełnie słodycze, aż kupiłam sobie czopki glicerynowe. Pomaga,ale niestety już zdążył mi się zrobić hemoroid :-( donn ja zaczęłam czytać do brzucha wiersze Gałczyńskiego :-) i Pawlikowskiej- jasnorzewskiej, książeczek dla dzieci nie mam, a wiersze są piekne i przy okazji ja liznę trochę poezji :-) A tu chyba o to chodzi, żeby przyzwyczajać dziecko do brzmienia naszego głosu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa nie wiem jak ci pomóc z tym naczynkiem :( Natomiast jeśli chodzi o zabawki to kupiłam Maciusiowi karuzelę z pozytywką nad łóżeczko i matę edukacyjną-z tych dwóch zakupów cieszę się najbardziej, bo mogłam coś w domu zrobić kiedy mój urwisek miał zajęcie. Był bardzo aktywny, nawet położna która do mnie przychodziła dziwiła się, że jego interesuje wszystko oprócz spania. Niektóre dzieci takie są, nawet miał taki okres (ok 2 mies. życia) ze spał wyłącznie na moim brzuchu-ruszyć się z kanapy nie mogłam przez cały dzień-masakra, myślałam, że oszaleję-wyjście do łązienki to był wyczyn. Odkąd jednak miał tę matę to potrafił się na niej zająć nawet 30-45 minut tylko wpatrując się w zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek:) nie pisałam troszkę,ale nie miłąm za bardzo o czym.zaległości w czytaniu już nadrobiłam. Justa 29 super ze podałas ta listę z wyprawką i tp. ja i tak mam zamiar podjechac do szpitala w którym bede rodziła i porozmawiam z położna co dokładnie mam zabrac dla siebie i córeczki:)] A co do ksiązeczek, my czytamy \" Wiersze\" Jana Brzechwy!Uczyłam sie na syudiach, ze jesli czytasz wiersze maleństwu, które jest w brzuszku to poźniej jako dziecko uczy sie ono tych wierszy łatwo szybko i przyjemnie:)Nasze maleństwo ma dosc duża stycznosc z bajkami oraz baśniami poniewaz tytuł mojej pracy licencjackiej to BAŚNIE I BAJKI W ŻYCIU DZIECKA! Dobre wg mnie są baśnie Andersena! Ale ja na razie proponowałabym wierszyki:) życzę wam miłego dnia i buziaki dla dzidziusiów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahah, dziewczyny, jak ja Was podziwiam... hehehe do porodu jescze troche a juz ksiazeczki dla maluchow Was interesuja :-) O rety..ja mam problemy nawet z mowieniem \"do brzucha\" a co dopiero czytanie ksiazeczek...to potwierdza..jak bardzo rozna jest kazda z matek Moja gabi zaczela sie interesowac ksiazeczkami (raczej kulinarnie :-P) jak juz siedziala, wiec okolo 7-go miesiaca zycia. u mnie karuzelka niezbyt sie sprawdzala..Gaba po prostu sie nia nie innteresowala...podobnie jak nie tolerowala smoczka..w sumie maruda byla straszna..mam nadzieje ze ten dzidzius bedzie spokojniejszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naszło mnie na filozofowanie:) myslicie ze kontakt jaki miałysmy z naszymi matkami moze sie przeniesc na relacje z naszymi malenstwami? \"w zyciu prawie kazdej kobiety przychodzi taki moment,kiedy sama zostaje matka i obraz relacji z ta najwazniejsza dla niej kobieta powraca\"-to z babskiego pisma ja mam pełno obaw jak bede matka bo nasze relacje były prawie zadne........ale to długa historia i w sumie niewazne tylko czy to lepiej jak sie nie ma wzorcow czy trudniej?? jak to ma sie u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kupiłam te body w biedronce - fajne i naprawde w super cenie i ładne do tego:) Nie wiem tylko , czy nie lepsze bylyby z dlugim rekawkiem? cholera, zupelnie brak mi doświadczenia w tej kwestii... Nie wiem czemu, ale ja jakoś się nie mogę przemóc do czytania do brzucha - jakieś mi się to takie głupie wydaje:( Ale czego się nie robi dla maleństwa - może i ja zacznę czytac...moja maleńka nie może byc przecież gorsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×