Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość kpiotrowicz
Agula, Ja też miałam ostatnią miesiączkę 11 listopada i mam termin na 17 sierpnia :) Będziemy więc rodzić razem :) Rozumiem, że masz dużo obaw, ja tez zastanawiam się nad tym jak podzielimy się obowiązkami zawodowymi i zarabaianiem pieniędzy ... Może własnie dlatego, że macie już 2 dzieci Wam będzie juz łatwiej. Macie wszystkie niezbędne rzeczy - ubranka, wózek, łóżeczko i wszstko to o czym nawet jeszcze nie wiem ;) Poza tym jak już pojawia sie dziecko, to chyba wszystko po prostu musi się ułozyc :) Całuję! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula 30
Kasiu :) uśmiejesz się ,ale ja już nic nie mam dla dzidzi... wszystko porozdawałam po córci ,to przecież już parę lat jak powyrastała. uśmiechnełam się na widok terminu ,miałam taki sam dla córci , ale jak mam w zwyczaju urodziłam ją ponad dwa tygodnie wcześniej ,synka zresztą również ,ale może kto wie? spotkamy się :) Pozdrawiam Aga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
czesc dziewczynki, ide do lekarza dopiero w przyszłym tygodniu (bo mój misiek ma teraz pierwszą zmianę - a chcieliśmy iśc razem - to będzie koniec 6 tygodnia - to chyba nie z apóźno, niektóre z was chodzą juz w okolicach 5 tyg. Jak śadzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
madelain - na pewno nie bedzie za pozno. Przynajmniej bedzie juz cos widac ;) U mnie dzis zaczal sie 6 tydz i lekarz nazwal to bardzo wczesna ciaza :) A jak sie czujesz? Podobno na tym etapie mamy uważać na 3 rzeczy: plamienia, krwawienia i bóle brzucha. Jakby coś - pędzić do najblizszego lekarza albo szpitala, bo ciąża jest zagrożona. Pozdrawiam! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
czuję sie dobrze - mam obrzmiałę piersi, tylko mnie martwi bo sie przeziębiłam czy złapałam jakiegos wirusa i czuje sie byle jak, ale oczywiście żadnych leków nie brałam. Mam coś w rodzaju upławów - nie strasz mnie to też coś grożnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Nie strasze :) Upławy sa normalne. Mój gin. powiedział że będą miały konsystencję budyniu. Buziaki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
dzięki, bo ja zaczynam się już wszystkim martiwć - mają własnie konsystencję budyniu. A Ty jak się czujesz - wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Ja poza powiekszonymi i obrzmialymi piersiami czuje sie super :) Potrzebuje sie tylko wiecej wyspac i jesc czesciej male porcje zeby nie ssalo w zoladku ... Może omina mnie wymioty- bo z tego co czytam sa dziewczyny, kore już się męczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
ja właściwie - też nie mam wymiotów i nudności - dziś trochę mnie nudziło -zastanawiam sie czy to nie z powdou tego choróbska, bo miałam też dreszcze. Poza tym jestem dziwnie wypoczęta, choć całkowicie odstawiłam kawę i nawet mnie do niej nie ciągnie - chyba organizm sam wie co jest dla niego dobre :) piersi mam powiekszone, ale troche jakby mniej bolą, sutki takie sterczące.:) Żeby tylko wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Musimy na siebie uważać i na pewno będzie :) Ja pytalam o kawe - na razie nie musze zmieniac swoich nawyków żywieniowych. Skupić się tylko na nie bieganiu i nie dzwiganiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. ja niestety się wypisuję... byłm wczoraj na usg czyli w połowie siódmego tyg. i brak jest echa zarodka. jest tylko pęchechyk który wskazuje 5-6 tydzień a zarodka brak....... mam iść na usg za tydzień, ale już chyba tylko po to, żeby się upewnić i położyc do szpitala na wywołanie poronienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
_insomnia_ - tak i przykro :( strasznie to niesprawiedliwe ... mówił lekarz dlaczego tak sie dzieje? Boje się o to, czy u mnie wszystko w porządku. A USG lekarz chce dopiero zrobic między 10 a 12 tyg. ciąży. Trzymaj się cieplutko i daj znac jak sobie radzisz! Caluję i ściaskam, Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_insomia_ a jestes pewna kiedy mialas owulacje? moze mialas bardzo spozniona owulacje i dlatego wiek rzeczywistej ciazy nie odpowiada tej wyliczonej z terminu ostatniej miesiaczki-widzialam podobne rozterki na wielu innych forach i okazywalo sie, ze na nastepnym USG zarodek sie pojawial i po prostu lekarz rozpoznawal znacznie mlodsza ciaze niz w pierwszych obliczeniach. ZAWSZE najpierw pojawia sie sam pecheczyk ciazowy a dopiero chwile po nim zarodek!!! Moze mialas owulacje spozniona o dwa tygodnie i stad to przesuniecie - czasem tez zdarzaja sie dwie owulacje w jednym cyklu. Mialas juz wczesniej robione USG? Nie chce robic Ci zludnej nadziei, ale moze to jeszcze za wczesnie na zamartwianie sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu - wlasnie dlatego co napisalam we wczesniejszej wiadomosci wielu lekarzy odklada pierwsze USG na 10-12 tydzien, aby niepotrzebnie nie stresowac pacjentki :) Nie martw sie nic i czekaj cierpliwie i sluchaj przede wszyskim zaufanego lekarza i stosuj sie do jego zalecen. Pozdrawiam serdecznie D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madelin - lepiej uwazaj na siebie i wygrzewaj sie w domku pod kolderka - a te dreszcze to moze goraczka? mierzylas? Bo dopoki nie ma goraczki to mozna sie leczyc domowymi sposobami, ale jesli goraczka to stwarza zagrozenie dla dziecka, wiec trzeba pedzic do lekarza. Mam nadzieje, ze to nic powaznego i ze juz czujesz sie lepiej. Pozdrawiam cieplutko Was wszystkie D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dolaczam do Was test zrobilam 3 dni temu, wiec jest to moj 5 tc. pierwsza moja ciaza i termin przeze mnie wyliczony na 20 sierpnia... pi razy oko ;-) zawsze chcialam byc mama i to bardzo, ale musze powiedziec, ze ciaza nas zaskoczyla. planowalismy z mezem odczekac jeszcze jakis czas, a przynajmniej poczekac na wlasne mieszkanie no ale :-) najwyzej sie troszke z dzidzia pocisniemy w naszym wynajmowanym malutkim mieszkanku zawsze tez mase rzeczy o ciazy czytalam i wydawalo mi sie, z jestem przygotowana do tematu jak nikt, a tymczasem, gdy rzecz dotyczy mnie, to chyba jakies zacmienie mam :-) nic juz nie wiem w zasadzie prawie nie mam objawow - znaczy... zrobilam test, nie mam @, nieco bialawego sluzu caly czas, piersi baaaaardzo niesmialo pobolewaly mnie przed spodziewana @ i chwile po, teraz w zasadzie nie, troszke kluje mnie w okolicach macicy, tez niesmailo, co jakis czas i to wszystko zadnych mdlosci, zmeczenia, biegania do kibelka, humorow ani zachcianek zaczynam sie troszke obawiac... jakies fobie, ze moze cos nie tak u lekarza nie bylam i pewnie wybiore sie dopiero w nowym roku no juz nie wiem jak myslicie? to w miare normalne? pozdrawiam wszystki brzuchatki :-) insomnia - trzymam kciuki... moze nie jest tak zle i o zdrowie Twoje - bedzie dobrze! na pewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Insomia ja też to przeszłam - trzymaj się. :( Teraz staram się kolejny raz i mam nadzieję, że się uda. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorelay
Witam was dzieewczyny! Ja dopiero co doszłam do tego że jednak najprawdopodobniej będe mamą. Jeszcze u gina nie byłam, dopiero w przyszłym tygodniu ide, buuu tak się boję! A jak na razie mam kmplet objawów, i zrobiony teścik na koncie! Test wykazał drugą kreskę ale słabiutką więc dopiero u lekarza się okaże co i jak tak na bank. a właśnie według moich obliczeń moja niunia urodzi się około 20 sierpnia dlatego was odwiedzam!! POZDRAWIAM was i życze dużo zdrowia i szczęścia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
lorelay - witamy w klubie sierpniowych mam :) ja przed wizytą u lekarza test robiłam 2 razy - pomimo tego, ze już pierwszy wyszedł pozytywnie .. moj lekarz bardzo zdziwił się moim niedowierzaniem ;) no ale faceci są większymi realistami ;) trzymaj się cieplutko!! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamusiaa
Insominia mam identyczna sytuacje. We wtorek ide na kontrolna wizyte-mam zabrac ze soba rzeczy bo potem wyladuje w szpitalu.jestem przerazona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula 30
Insominia i przyszła mamusia współczuje wam z całego serca , może jeszcze będzie dobrze . ja dopiero dziś będę szła do lekaża ,jeśli da się umówić wizytę ,jeśli nie to jutro ,ale chę mieć pewność jeszcze przed świętami. moje kochanie ,jak już wspomniałam na razie domyśla się o dzidzi ,może nie skacze z radości ,ale też nie wyrywa sobie wlosów. cóż ja też. ale jakoś to będzie . zazdroszczę wam jedynie tej radości ,ja jeszcze nie potrafię się cieszyć tak jak z pierwszego czy drugiego dziecka... choć bardzo bym chciala żeby tak było...ale może to przyjdzie z czasem ,mamy "chwilkę" aby się przygotować na jej nadejście :) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i ich dzidzie ,trzymajcie się cieplutko i dbajcie o "was" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula 30
za chwilkę lecę do lekaża ,aż przeszły mi dreszcze :) mama nadzieję że wszystko będzie dobrze :) pozdrawiam całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula 30
zrobiłam byka ,ale to pewnie z nerwów :) -> lekarza .wybaczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brie
To może ja też na sierpień, oczywiście jeżeli w ogóle jestem w ciąży. Okres miałam mieć na początku grudnia, ale go nie dostałam. Zrobiłam zatem dwa testy ciążowe i oba wyszły pozytywnie. Mój mąż zwariował z zachwytu, a ja mu powtarzam, że jeszcze nie wiadomo, bo trzeba się upewnić u lekarza. Fakt bolą mnie piersi i dość istotnie urosły, pobolewał mnie też brzuch, tak jak przed okresem. Teraz jednak czuję się normalnie, może poza tym biustem, który czasami nie daje mi spać. Wizytę u ginekologa mam w najbliższy czwartek. Może jednak ktoś wie jak wyliczyć, który to ewentualnie mógłby być tydzień ciąży. Ostatni okres miałam 3.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Agula 30 Daj znać czy wszystko w porządku. Pozdrawiam, Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Brie, Ciążę liczy się od 1 dnia ostaniego cyklu - czyli od 3 listopada w Twoim przypadku. Skoro dwa testy wyszły pozytywne to oznacza to ZE JESTEŚ W 7 TYGODNIU CIĄŻY :) Ja jestem w 6 i też dobrze się czuje :) Pozdrawiam! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :-) Kasiu - tez mi leci 6tc :-) i w zasadzie nie mam zadnych objawow - poza brakiem @ i pozytywnym testem, rzecz jasna wszyscy dookola powtarzaja mi, ze mam sie cieszyc, ze tak spokojnie poki co, ale ja chyba wolalabym miec chociaz slabe mdlosci, przynajmniej bylabym spokojniejsza, wiedzialabym, ze wszystko przebiega jak trzeba i organizm jakos tam na te zmiany reaguje no ale moze to jeszcze za wczesnie, moze za kilka dni, za tydzien, dwa... :-) a co do liczenia - pomyslalam sobie wczoraj, ze chyba powinnam troche zmienic strategie - nie liczyc od 1dc (ktory u mnie byl 13.11), tylko od owu i dodawac sobie do tego \"przepisowe 2tyg\" - ciaza nas zaskoczyla, wyszlo mi z tego wszystkiego, ze owu wystapila we wczesniejszym dc i ciaza jest starsza stad w 6tc wkroczylam chyba w piatek w zeszlym tygodniu, a nie dzis no nic - dowiem sie pewnie dopiero na USG \"nie wiadomo kiedy\" :-), bo wybieram sie do lekarza dopiero po nowym roku pozdrawiam wszystkie brzuchatki :-) ps. Brie - termin liczy sie od owu +38 tyg lub - latwiej (bo czasem nie mozna okreslic terminu owu) - przyjmuje sie 1dc + 40tyg a najszybciej to otrzymac przez: 1dc - 3 miesiace + 7 dni czyli u Ciebie, jezeli 1dc = 1.11 to bedzie okolo 8 sierpnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brie - przepraszam 1dc = 3.11 czyli termin na okolo 10.08 :-) ale pewnie dzidzia i tak wybierze sobie termin wedlug wlasnego uznania gdzies w tych okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak :-) wybaczcie ja dzis jestem maksymalnie rozkojarzona - Brie oczywiscie chodzilo o tc a ja tu z terminem wyskakuje jak Filip z konopii Kasia ma racje - 7tc w czwartek zacznie Ci sie 8tc tak teoretycznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Bardzo się cieszę z tego forum - mamy się gdzie wygdać i podzielić doświadczeniami :) A może (skoro spędzimy tu jeszcze razem koło 8 miesięcy ;) ) niech każda z nas opowie coś o sobie? Moge zacząć: Mam 23 lata, od pół roku jestem mężatką. Mieszkam i pracuję w Warszawie. W obecnej firmie jestem od 1,5 roku i pomimo tego że nigdy nie ukrywalam chęci posiadania dzieci na pewno wszyscy będa ciążą zaskoczeni :) Z informowaniem ich poczekam jednak do USG które będę miała robione w 10-12 tc. Chce mieć pewność ze wszystko jest ok. Zaocznie kończe w tym roku studia i mam nadzieję, że zdązę sie jeszcze przed sierpniem obronić ;) Pozdrawiam :) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×