Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Roxelka - nie jest tak zle :-) juz Ci przytaczam, co na temat USG zaleca PTG czyli Polskie Towarzystwo Ginekologiczne: \"zaleca sie trzykrotne wykonanie badania ultrasonograficznego: - w 1 trymestrz - aby oszczacowac zaawansowanie ciazy, rozpoznac mnoga, potwierdzic prawidlowy rozwoj - miedzy 18 a 22 tc - ocena prawidlowosci rozwoju dziecka (najwazniejsze badanie) - miedzy 28 a 32 tc - aby ocenic wzrost plodu, lozysko, plyn owodniowy i polozenie plodu\" ja poszlam pierwszy raz pod koniec 8tc czy moze na poczatku 9tc :-) USG stwierdzilo, ze to nawet polowa 9tc w kazdym razie - z wlasnego wyboru - doszlam do wniosku, ze przed 7tc nie mam co sie pchac, bo nic wiecej niz to co wiem z testu i z wlasnych odczuc sie nie dowiem, po 7tc byly siweta i wyjazdy rodzinne, wiec dopiero po powrocie do domu umowilam sie na wizyte na nastepna ide za tydzien a kolejne beda co miesiac i pewnie za kazdym razem popatrze na dzidzie z tego co widze, to wiekszosc z dziewczyn tu bedzie na USG wiecej niz zalecane 3 razy i pewnie czesc z najwieksza ochota wybierze sie na USG 3D lub 4D :-) w tym ja na przyklad - kolo 22tc mam zamiar poogladac sobie dzidzie w pelnej krasie pozdrowka ps. przy okazji sprawdze oczywiscie co tam miedzy nozkami, bo strasznie jestem ciekawa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Roxelka - co do tych rozwolnien i zaparac - no ja bym sie nie martwila na twoim miejscu, bo wydaje mi sie to calkiem normalne ja raczej czesciej miewam zaparcia, ale luzne juz tez mi sie zdarzyly to pewnie po czesci sprawka hormonow, po czesci rozpychajacej sie macicy, a po czesci naszych jedzeniowych wariacji mnie np ostatnio podchodza najbardziej ogorasy :-) obojetnie czy konserwowe czy kiszone - wcinam jak dzika dzis kiszone a zaraz w ramach obiadu bedzie jajowa i dorzuca sobie grzybkow w occie ;-) juz mi slinka cieknie ale tak na marginesie wcale mi to nie przeszkadza przegryzac krowke od czasu do czasu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka - te gastryczne problemy to prawdopodobnie wynikaja z burzy hormonalnej w Twoim organizmie, ale mozesz sprobowac je nieco zmniejszyc - np. zamiast pic soki owocowe - pij wode mineralna niegazowana, sprobuj tez zastanowic sie czy nie reagujesz na np. jakies konkretne pozywienie - np rozwolnienie po jogurtach i oczywiscie wtedy to wyeliminuj, a i wazne pytanie czy nie stosujesz jakis lekow - bo mozesz na nie tak reagowac, a wtedy warto je zamienic na jakis odpowiednik (np nudnosci nasilone i zle samopoczucie czesto wystepuje po Duphastonie - mozna go zamienic na Luteine). Jestes dopiero w 8 tygodniu wiec niestety sie jeszcze troszke pomeczysz, ale glowa do gory - dzieciatko wszyskto wynagrodzi:) Co do USG - to rzeczywiscie teraz wykonuje sie go czesciej niz zalecaja standardy - ale sa lekarze, ktorzy nie chca robic USG przed 12tyg. - jest wiele powodow -np. wiele ciaz rozpoczyna sie jako blizniacze i we wczesnej ciazy jest jedno dziecko eliminowane - a jakos glupio mowic kobiecie narazie ma pani dwa zarodki, ale moze jeden obumrze (a tak sie dzieje podobno w 80%), kolejny powod to ze czasem trudno ocenic kiedy dokladnie jest owulacja i wtedy niepotrzebnie sie stresuje przyszla mamusie - ze np. pecherzyk plodowy jest a zarodka nie ma (bo jest za wczesnie), poza tym uwaza sie ze jesli ciaza jest nieprawidlowa to i tak wczesniej niz do 12 tyg. dojdzie do poronienia - robienie USG nic tutaj nie zmienia, ani zadne stosowane leki. Oczywiscie zdaza sie ciaza obumarla nie dajaca plamien - ale to rzadki przypadek... Ja jednak chcialam miec wczesnie zrobione USG - balam sie ciazy pozamacicznej, chcialam miec pewnosc, ze dziecko jest i ze sie rozwija. Ale uwazam,ze robienie wczesnego USG absolutnie nie jest wymagane i nie straszylabym zadnej dziewczyny, ktora ma miec badanie dopiero po 12tyg. Bo tak naprawde dopiero wtedy mozna powiedziec, ze wszysko jest w porzadku z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Witam ponownie :) Gordiska ja mieszkam w NJ takze mam 15 minut do city ,gdzie dokladnie ?nie martw sie nie jetes sama ze zlym samopoczuciem tez walcze codziennie szczegolnie dokuczaja mi nudnosci ,czuje jak zoladek mi skreca i pobolewa ,jakby nie krotkie przerwy ulgi umarla bym z glodu :) Czy bylas juz na usg ,nie czytalam dokladnie wszystkich wpisow takze nie wiem w ktorym jestes tygodniu ,jesli masz ochote to zagladaj czesciej zawsze razniej jak ktos swoj na obczyznie :) Jesli chodzi o usg to oczywiscie nawet wskazane jest wykonanie go w 12 tyg ciazy przynajmniej tutaj w Stanach niektorzy lekarze nie chca predzej przyjac na wizyte,jesli chodzi o mnie to podobnie jak Doris chcialam sie upewnic czy ulozenie jest prawidlowe ,by wykluczyc ciaze pozamaciczna ,wiec poszlam w 7 tyg ,teraz mam swiadomosc ze moja kruszynka ma sie dobrze ,nastepne usg planuje po12 tygodniu... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim przyszlym mamusiom, zastanawiam sie wlasnie nad czestotliwoscia badan USG. Tu w Szwecji wykonuje sie w przychodniach zaledwie 2 (maksymalnie 3 w prywatnych przychodniach), pierwsze pomiedzy 8 a 12 tyg. ciazy, a nastepne w okolicach 23-ego tygodnia. Aparatow USG jest tu od groma, wiec zastanawiam sie czemu tylko dwa badania? Te tajemnice uda mi sie wyjasnic po pierwszej wizycie u poloznej w lutym. Z innej beczki: piersi sa juz teraz wielkie, wieksze o dwa rozmiary ... a ponoc od 5-tego miesiaca zaczna przypominac dwa nabrzmiale melony ;-) Czytalam ze wazne jest noszenie takiego biustonosza, ktory bedzie dobrze utrzymywal biust, w innym wypadku grawitacja zrobi swoje i biuscik moze zwyczajnie oklapnac. No ale ja sie biustem nie przejmuje. Wiecie czego ja sie boje? Rozstepow!!! Modle sie dniami i nocami, zeby moja skora \"wytrzymala\" w szwach, zwlaszcza, ze mam jedna paskudna blizne po wyrostku i juz sie martwie, jak to z nia bedzie. Czy ktores z Was tez byly operowane na wyrostek? Czy rozmawialyscie z lekarzem, na temat powiekszania sie brzuszka i jego wplywu na blizne? Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i zycze slodkich snow. -Plusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna
pozdrawiam wszystkie cieszace sie i smucace przyszle mamy.czemu tu tak dzis pusto?Agula 30 gdzie zniknelas?mam nadzieje,ze wszystko oki.dziekuje za mile i cieple slowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kruszynka :) w czwartek miałam małą imprezkę (imieniny męża ) i troszkę posiedziałam , za długo... w piątek byłam na usg :D widziałam moją dzidzię !!! ma się świetnie ,mierzy \"już \" 26mm ,serduszko bije :) to taka ulga zobaczyć i przekonać się ze wszystko w porządku :) termin troszkę mi się przesunoł na 14.08.06 . Tydzień 9 i sześć dni...więc w poniedziałek wchodzę w 11 tc.A ,I MAM ZDJĘCIE :) . Poszłam z przyjaciułką ,ona wzieła aparat cyf. i pani dok. pozwoliła nam popstrykać Tak więc w piątek jak wróciłam ,już miałam się odezwać do was ,ale mnie zmoglo i resztę dnia przeleżalam. Jestem przemęczona... Pozdrawiam mamusie i ich brzuszki :) idę leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki25
witajcie, dlugo nie pisalam ... ale ja jestem zabiegana w ostatnim tygodniu mialam USG i jestem taka szczesliwa ze wszystko wyglada ze jest ok. widzialam jak serduszko mojego malenstwa bije i to jest chba najpiekniejszy widok. lekarz ocenil ze to 11 tydzien + 3 dni i mierzy 56 mm. jestem juz spokojna. dalej biore duphaston 2x1 i folik ale chyba zaczne tez brac juz jakis zestaw witaminek dla ciężarówek pozdrawiam Was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna
Agula 30 ja w srode bylam u gina i tez widzialam swoja Kropeczke i machala raczka do mnie.ma 22 mm i serducho bije i wszystko oki.mam beznadziejna sytuacje z moimi rodzicami,zostalam tylko ja,moj syn,moj M i ta Kropeczka.Caly czas tlumacze sobie,ze wszystko bedzie ok,musze zmienic smutek w radosc i czas oczekiwania.kurcze,znow mi sie chce spac-moge 20 godz na dobe.trzymaj sie cieplutko i dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka na nasze brzuszki ma wpływ bardzo wiele czynników jak która ciąża , jak silne mamy mięśnie brzuszka ,a także figóra. Ja też jestem szczupłą osobą i już nawet oberwałam za to od pani doktor :) i zwykle mój brzuch jest płaski ,ale przed okresem tak mnie rozpychało że wyglądałam jak w 4 mieś :) I tak było przed ostatnią spodziewaną mieś. której nie dostałam , a brzuszek pozostał... W pierwszej ciąży byłam płaska do 4 mieś. w drugiej już szybciej się zaokrągliłam ,teraz jestem jak balon. Nie dopinam się w żadne spodnie ,a te najszersze ,biodrówki muszę rozpinać kiedy siadam , nawet jak leżę mam już małą piłeczkę . U bardziej \"puszystych \" (nie mówię o nadwadze )póżniej widać brzuszek ,dlatego że mają więcej miejsca. Pozatym wiele z was pewnie zauważyło że wieczorem jest dwa razy większy niż rano ,ale myślę że to ze zmęczenia mięśnie już nie są tak napięte , lub nie wiem dlaczego :) Ja mam często wrażenie że jestem pełna wody ,to takie nieprzyjemnie uczucie.... Pozdrawiam i uważajcie na siebie .Aga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Witam kobitki!!!!!! Przepraszam, że długo nie pisałam , ale mielismy z mężulkiem moim przesłodkim dużo bieganiny (zmienia jednostkę - jest "gliniarzem").. Cóż... u mnie bez większych zamian, prócz tego, ze "cyce" pernanetnie podwajaja objetość, tudziez wagę ;), brzusio tez urósł (zupełnie wtedy jak byłam w ciązy z mija córcią, 11 lat temu)... Słabosci non stop, lekarz twierdzi, że to raptowne odcukrzenie, faktycznie chyba tak jest, bo jak coś zjem od razu sie poprawia. ( I w ten sposób przybrałam już 2,5 kg!!!!) Rowamycynę łykam do nastepnego powtórzenia awidnosci, czyli w najblizszym tygodniu..... M-dzy 23.- 25. będę miała badanie USG genetyczne TN, Ty doris pewno wiesz , co to jest. Mam nadzieję, ze duzo sie dowiem i samych dobrych rzeczy :)))))) Doris !! trzymam kciuki za Twój exam!!!! Narazie spadam!! Wpadnę jeszcze poźniej!!!! Pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
hej dziewczyny, jest kolejny piękny dzień, doły już mam coraz rzadziej, za to w nocy dałam koncert jedzenia (wreszcie): o 22 smażone ziemniaczki, marchewka, buraczki a o 5 nad ranem straszny głód i zjadłam wielki kawał ciasta(a ja ciasta nigdy nie lubiłam), monte i soczek i popchałam hamburgerem jarskim, którego mój mąż przezornie nabył :-). niestety po wstaniu mdłości, ale już przeszły i już się cieszę na pizzę na którą mam ochotę juz 2 tyg i mama obiecała zrobić, a robi przepyszną!!! Może w koncu przytyję :-) miłej niedzieli kobietki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale cisza-pewno wszystkie obiadki robicie?:)ja dopołudnia zrobiłam kotleciki z piersi z kurczaka z pieczarkami i papryka wiec teraz pozmywac i luzik jak sie czujecie?ja specjalnie nie mam zadnych dolegliwosci ciazowych co mnie zarowno cieszy jak i niepokoi wizyte mam 25 wiec sie ciesze ale tez troszke boje co mi powie wczoraj zjadłam opakowanie pieguskow-eh -troche za duzo :) poki co waga stoi bz-ciekawe kiedy zacznie przybywac na wadze i brzuszek kiedy zacznie rosnac? piszcie,piszcie jak u was jak sie czujecie-mam nadzieje ze omijaja was przykre dolegliwoscie ciazowe i ze wszystkie tryskacie dobrym humorkiem pozdrowionka i zycze miłego niedzielnego popołudnia-i spokojnego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
ohhh...wkoncu troche ulga od 3 dni nudnosci jakby ustapily ,to byla meka jejku ...czy was tez nudnosci tak mecza ,tyle dobrze ze bez wymiotow ,mam nadzieje,ze juz nie wroca baj baj:) Tak to rozumie moge normalnie funkcjonowac chodzic do pracy ,odzywiac sie regularnie czasem jakies ciacho zjesc ,bo wczesniej tragedia nie moglam zniesc zapachu nawet kosmetykow ,nie mowiac o jedzenu...no ale moze na tym koniec ... ..piszecie ze brzuszki co niektoryn sie powiekszaja ,tak rzeczwiscie nie naleze do puszystych ani tez do zbyt szcuplych a brzusek z dnia na dzien pecznieje njlepiej po ubraniach widac roznice :)jestem 8 tyg i 4 dni od 2 dni odczowam lekkie ciagniecie i klucie od czasu do czasu ,mam nadzieje ze wszystko ok.. ..pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zaglądałam przez weekend bo miałam zajęcia na uczelni - studiuję, fajnie, że jest nas coraz więcej. Zresztą postanowiłam, że w weekendy nie siadam do kompa, wystarczy, że w pracy 8 godzin siedzę przed kompem. U mnie bez zmian, mój żołądek właściwie czuję cały dzień z nasileniem po południu. Jem więcej, ostatnio naleśniki, dżem - gdzie wcześniej nawet tego nie dotykałam:) no i przyszła mi w końcu ochota na owoce:). Piersi mam jak balony:) bolące, moja waga chyba minimalnie spadła - mam jakieś luźne wszystkie spodnie. Mam nadzieję, że wymioty mnie ominą. Dzisiaj 7 tydzień i 5 dzień. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK.......TC..............TERMIN.....KG miki25............Warszawa...........24........10(12)............01.08.......0,5 Lia.................Warszawa..........??.........10(12)............01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa..............28.........10(12)............01.08......-3,5 doris26.............Kraków............26.........10(12)...........04.08........bz blondi23............Elbląg.............23.........11 ...........05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic.........30.........10(12)...........05.08.........x insomnia.............??.................24..........9(11)............07.08.......0,0 justyna...............??.................29..........9(11)............08.08........bz donn................Kraków............27..........9(11)............08.08........0,0 edusia................??.................32..........9(11)............11.08.......1,0 karamijja...........Łódź..............28..........9(11)............12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik............30..........9(11)...........12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin..............26.........9(11)............12.08........0,0 madelain...........J.Góra.............29.........8(10)............16.08........0,0 kpiotrowicz.......Warszawa..........23.........8(10)............17.08.......0,0 joanka..............Szczecin...........25.........8(10).............17.08..........x Agula 30.........zachodniopom…....30..........8(10)...........17.08........bz Lonta..................??................21..........7(9).............23.08........bz ToYaB..............Białystok...........27.........7(9).............23.08........bz oliwia13...........pomorskie..........27.........7(9).............26.08.........bz agusia2..............USA................30.........7(9)..............??............?? padlinka..........Warszawa...........24.........7(9).............27.08.........?? jagna25..........Wodzisław Śl.........25........6(8).............28.08........0,0 maggiem............??...................27.........6(8).............29.08........0,0 czolem brzuchatki ja z kolei do szczuplych nie naleze, ale brzuszek zaczyna mi lekko wystawac oczywiscie zauwazam to tylko ja (no i moj Misiek :-) ), po prostu jest to taki kawalek lekko wystajacy i twardawy - nie da sie go wciagnac :-) mdlosci jakby przechodza... uhhh... nie chce zapeszac, ale po kilku dniach katorgi, kiedy to normalnie rzucalo mnie na sciany lekko jakby zelzaly, wracaja do stanu sprzed 3 tygodni - takie sie robia niesmiale w piatek ide drugi raz na wizyte, ciekawe czy i tym razem podgladniemy bobasa, strasznie mnie ciekawi jakie zmiany beda po 2tyg aha! i przeczytalam wczoraj na babyboom, ze do konca 10tc powinny juz byc uksztaltowane zewnetrzne narzady plciowe - ciekawe czy faktycznie tak jest no i oczywiscie zzera mnie coraz bardziej ciekawosc, co takiego zesmy tam z Miskiem zmajstrowali marzy nam sie synek :-) a rodzicom wnuczek :-) chociaz oczywiscie z dziewczynki tez wszyscy sie beda cieszyc... w tym mamy wprawe ;-) w hodowli dziewczynek, rzecz jasna dlatego chyba wszyscy tak chcieliby chlopaka Doris - jestes naszym topikowym guru :-) myslisz, ze gdyby bylo dobre USG moznaby zobaczyc juz plec? ... no moze w 11tc albo 12tc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelain
czesc dziewczynki, od miesięca leczę paskudne chorobsko, ale zatoki mam ciągle zajęte i one mi dokuczają najbardziej. Zdecydowałam wziąc zwolnienie z pracy i iść do lekarza (wcześniej byłam u lekarza chyba 5 razy, brałam dozwolone leki ale nic nie pomogło) , przypuszczam że będę musiała wziąc antybiotyk. Chce mi sie płakać czy to nie zaszkodzi dzidzi - martwie sie tym czemu mnie to dopadło - to dopiero 10 tydzien. Brałam już Bioparox ale nie pomógł, jak to sie wszystko skończy. :(((( Napiszcie parę ciepłych słów bo jestem w dołku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNY A GDZIE
NASZA NAJLEPSZA I NAJPIEKNIEJSZA KOLEZANKA??????????-PADLINKA CZYZBY ZREZYGNOWALA PISANIA Z NAMI???????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Jadę w czwartek do invicty w Gdańsku na usg, może dowiem się czy to chłopiec czy dziewczynka(huurrrra) wg mnie chłopak bo wg kalendarza małżeńskiego trafiłam w samą owulację, a w kalendarzu ciąży jest napisane że już widać narządy płciowe. Mam przed sobą pracowity tydzień w weekend 3 egzaminy. Eh nie chcę mi się nic, ale mdłości już przeszły, teraz to bym tylko spała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ,dziś druga wizyta u lekarza ,wszystko w najlepszym porządku i z tego bardzo się cieszę ,oczywiście znów usłyszałam że mogła bym przytyć i to teraz ,nie czekając na dzidzię. Poza tym mam słabe wyniki ,ale też nie najgorsze ,muszę tylko brać dodatkowo żelazo. Mdłości już chyba przeszły ,coraz większą ochotę mam na jedzenie i robię się coraz bardziej wybredna :) ,ale ta senność... Doris ,mówisz że jedziesz do Gdańska ,chciała bym abyś powiedziała coś więcej , czy to prywatna klinika ,czy trzeba się rejestrować ,jeśli tak to z jakim wyprzedzeniem ,czy trzeba mieć skierowanie i czy to odpłatne... i wszystko co wiesz :) Do Gdańska mam 300 kilosów ,więc nie chciała bym jechać w ciemno , ale również chętnie bym się wybrała i przy okazji zajła bym do szwagierki i tak widujemy się żadko... więc miała bym gdzie się zatrzymać. Pozdrawiam mamusie i fasolki :) Aga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
cześć dziewczyny. Ja wczoraj miałam okropny dzień mimo miłego początku, znajoma osoba zrobiła mi przykrość, cały dzień przepłakałam, zwykle miałabym to gdzieś ale teraz jestem wyjątkowo przeczulona :-( jutro mam usg, tak bym chciała żeby wszystko było w porządku. agusia2 ja jestem w 8t.i3d. i u mnie też mdłości się zmniejszyły, wrócił apetyt i też mam czasami mam uczucie takiego niebolesnego ciągnięcia w podbrzuszu i lekkie kłucia momentami. Więc chyba wszystko ok! :-) madelain wiem, że na pewno się stresujesz, ale będzie ok, zobaczysz. Dobrze, że masz zwolnienie, zapakuj się do łóżka i dbaj o siebie i na pewno wszystko będzie w porządku. Przede wszystkim staraj się nie martwić, nic tym nie zmienisz a szkodzisz sobie i fasolce :-) Trzymaj się ciepło i dbaj o siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o pomoc
Właśnie nie wiem co tam ze mną w środku... proszę pomóżcie..jesteście już w ciąży.. jeśli się udało to w sylwka...więc jest wcześnie na wszystko a ja odchodzę od zmysłów..jestem, nie jestem, jestem, nie jestem..obłęd!!! Jedyne co mi nie daje spokoju to piersi..wszystkie piszą że bolą piersi, ale jak?? mnie bolą w zasadzie sutki, a dokładniej otoczka i to nie tak od niczego, ale przy uciśnięciu..wtedy pojawia się kłujący ból.. kilka dni temu troszkę mnie bolały ot tak, bo miałam stanik..tak jakby kłucie od środka... Powiedzcie mi proszę jak to jest?? Czy właśnie tak jak czuję, czy inaczej... PROSZĘ O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoć - trudno powiedzieć czy jesteś w ciąży ,piersi bolą jak przed okresem ,są bardziej nabrzmiałe i w pierwszej chwili możesz odnieść wrażenie że zaczeły rosnąć ,a tak ,musisz poczekać na spodziewaną miesiączkę , jeśli jej nie dostaniesz to już tego samego dnia możesz zrobić test. chociaż gdzieś czytałam że test można już robić tydzień po domniemanym zapłodnieniu , ale jeśli już to tylko rano kiedy chormony ciążowe są w najwyższym stężeniu. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
prosze o pomoc, wiesz jeśli to było w sylwka to jakoś teraz powinnaś dostać okres. Nie dręcz się, po prostu biegnij do apteki po test. Bolące piersi to nie jest pewny objaw ciąży, tak jak pisze agula30 to może być oznaka zbliżającego się okresu. Jeśli chcesz wiedzieć na pewno zrób test. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livmar
Witam. Byłam dziś u mojej pani ginekolog. USG mam dopiero za 2 tygodnie, ale pójdę choć 2-3 dni wcześniej. Wyniki mam bardzo dobre, tylko, że mam problem z plecami, bo często mnie bolą, ze względu na przodozgięcie kręgosłupa w części lędźwiowej, a to dopiero 1/3 ciąży - nawet nie. Następna wizytę w Poradni K mam za miesiąc. Póki co, to już lepiej się czuję, różnica w wadze staje się mniejsza: - 3 kg od wagi podstawowej. Dziś już zdążyłam zjeść 3 posiłki: 2 śniadania i obiad. W weekend kupiłam sobie pierwsze ciuchy ciążowe: kostium ze spodniami na gumce i ze sznurkiem plus bluzeczka. Obiecałam sobie, że nie będę nosić typowych ciuchów dla ciężarnych, ale zobaczymy. Choć największy brzuch będzie latem, więc może obejdzie się bez ogrodniczek ;) a zostaną letnie przewiewne sukienki. Nie wiem, ale odkąd jestem w ciąży to mam potrzebę ubierania się bardziej kobieco. Kiedyś najczęsciej nosiłam spodnie, spódnice i sukienki sporadycznie, a teraz kobieca natura daje o sobie znać. Ciekawe. Ostatnio zrobiłam też sobie listę potrzebnych rzeczy na wyprawkę dla dziecka i wyszło mi 3 tysiące złotych na wstępie, a to dopiero początek. Poźniej Chrzciny, Komunia, Bierzmowanie, Ślub a w międzyczasie szkoła. Teraz to się dowiemy ile kosztuje wychowanie jednego dziecka, a copiero większej ilości. Mam nadzieję, że uroki macierzyństwa potrafią zrekompensować koszty. Ponoć w końcu macierzyństwo to cel i spełnienie kobiety. Z pozdrowieniami, Marlena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia13 tylko że ja nie napisałam że to pewny obiaw ciąży ,pytanie było jka bolą piersi w ciąży , więc napisałam że tak jak przed okresem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
agula30 tak ja ciebie dobrze zrozumiałam, że to nie musi być ciąża , po prostu jakoś tak niefortunnie sformułowałam wypowiedz. Chciałam powiedzieć, że jestem tego samego zdania co ty :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, wlasnie wyczytalam ze stosowalam szampon ktory zawiera skladnik mogacy wywolac wady plodu! rany strasznie sie boje...wiadomo, szampon odstawiam ale jak okaze sie ze cos zlego sie z dzieciatkiem stanie chyba sobie tego nie daruje........... 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×