Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Dziewczyny wcale nie musicie podawać wymiarów , jeśli któraś nie chce to wcale nie musi podawać ,jeśli ma ochotę to tylko ile przybyło . Teraz jest jeszcze najlepszy czas aby zacząć się mierzyć ,za chwilę faktycznie przytyjemy ,przybędzie centymetrów i już nie będziemy miały porównania. A nie chodzi mi o to żeby \"chwalić się \"że jestem chuda ,bo akurat wcale to mnie nie cieszy i gdybyśmy wszystkie były jednakowe to takie pomiary nie miały by sensu , a tak ,każda ciąża jest inna... Myślę że to moja ostatnia ciąża i chciala bym opisać wszystko to co się dzieje z moim ciałem ,dzidzą ,teraz trochę żałuję że wcześniej na to nie wpadłam i nie założyłam sobie pamiętnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata_27
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-3,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??....................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................08.08........0,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik.............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin..............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom........30................14.08........bz madelain...........J.Góra...............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.......Warszawa..........23................17.08.......0,0 joanka..............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80..............Warszawa.........25.................17.08.........? ToYaB..............Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz oliwia13...........pomorskie...........27.................26.08.........bz agusia2..............USA................30...................??............?? Lonta................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka..........Warszawa...........24.................27.08.........?? jagna25..........Wodzisław Śl.........25................28.08........0,0 maggiem............??....................27................29.08........0,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........1,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agata_27 śliwki suszone jem normalnie, lubię takie lekko suche, więc kładę je na ręczniku papierowym na kaloryferze na 1 noc i następnego dnia są ok. Słyszałam też o zalewaniu ich przegotowaną gorącą wodą, ale ja tego nie stosuję. Inne przepisy to surówka z kapusty kiszonej albo kapusta kiszona troszeczkę podgotowana z ziołami prowansalskimi albo majerankiem - coś w stylu bigosu tylko bez mięsa i krócej gotowane.Oprócz tego codziennie zjadam jabłko, jogurt albo piję kefir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, jestem tu nowa i w sierpniu zostane mamusią. Jestem w 11tc, termin mam na 21.08, a swojego skarba widziałam w 8tc i miał 26,5mm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie odzywałam sie kilka tygodni, bo nie mialm dostępu !!! Dzis wrocilam od lekarza i conieco sie pozmienialo a mianowicie termin :), co uwzgledniam w tabelce. Malenstwo ma 22 mm i pieknie bije mu serduszko !!! CUDNY WIDOK :) pozdrawiam wszystkie NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-3,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??....................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................08.08........0,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik.............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin..............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom........30................14.08........bz madelain...........J.Góra...............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.......Warszawa..........23................17.08.......0,0 joanka..............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80..............Warszawa.........25.................17.08.........? ToYaB..............Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz oliwia13...........pomorskie...........27.................26.08.........bz agusia2..............USA................30...................??............?? Lonta................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka..........Warszawa...........24.................27.08.........?? jagna25..........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 maggiem............??....................27................29.08........0,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........1,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie gratulacje i pozdrowionka dla sierpniowych mamuś i ich brzuszków od prxuyszłej mamy Julki z czerwca :) Buuuziaki😘 Dużo zdrówka i samych radości 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Czesc ,zgadzam sie z opinia Doris i tez nie bede wykonywac badania przeziernosci ,zreszta tutaj w Stanach nawet nie proponuje ,badanie to jest zalecane kobieta powyzej 35 roku zycia . Widze ze samopoczucie niektorych z was jest calkiem niezle ,ja natomiast mecze sie z nudnosciami sa mniej nasilone ale sa,zaparcia ufff mam ich dosc pomimo w miare dobrej diety nie wiem skad sie biora.. ..pozdrawiam A.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK...........TERMIN.....KG miki25............Warszawa............24...............01.08........0,5 Lia.................Warszawa............??................01.08.....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28...............01.08.......-3,0 agata_27..........Słubice..............27................1.08.........1,0 doris26.............Kraków.............26................04.08.........bz blondi23............Elbląg...............23 ...............05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic..........30...............05.08..........x insomnia.............??....................24...............07.08........0,0 justyna...............??....................29................08.08.........bz donn................Kraków...............27...............08.08........0,0 edusia................??.....................32...............11.08........1,0 karamijja...........Łódź.................28................12.08........1,0 kasia 30.............Rybnik..............30...............12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26...............12.08.........0,0 Agula 30.........zachodniopom.......30...............14.08.........bz Kruszyna...........??......................30.................15.08.........?? madelain...........J.Góra................29...............16.08.........0,0 kpiotrowicz.......Warszawa............23...............17.08.........0,0 joanka..............Szczecin.............25................17.08..........2 jolla80..............Warszawa...........25................17.08..........? ToYaB..............Białystok..............27..............21 lub23.08.....bz bzjagna25........Wodzisław Śl........25................23.08.........0,0 Roxelka...........GB.......................27................25.08.........1,0 oliwia13...........pomorskie............27................26.08.........bz agusia2..............USA..................30...................??............?? Lonta................Rybnik ...............21.................27.08.........bz padlinka..........Warszawa.............24.................27.08.........? maggiem............??.....................27.................29.08.........0,0 Witam wszystkie nowe mamy , jak miło że jest nas trochę więcej :) Kruszyna i Roxelka wpisałam was. GB? A tak bliżej ,to skąd jesteś? U mnie różnie ,piersi bolą ,raz mocniej ,raz słabiej ,ale spać też przeszkadzają .Gorzej to z humorami ,jestem chyba w tym niedościgniona , najczęściej jednak chodzę zla... Ale co będę wam marudzić :) Może macie jakieś ciekawe przepisy? no i oczywiście łatwe .np. na szybki obiadek ,lub jakąś fajną przekąskę . Ja jak nie chcem spędzić całego dnia przy garach to robię spagetti ,albo jakąś zupkę ,ale najbardziej to smakuje mi ogórkowa ,choć i pomidorowa za mną chodzi :) tylko że nie mogę się zmobilizować...Może dziś? Ze zmywaniem też jaoś se poradziłam ,poprostu ograniczyłam ilość naczyń używanych na codzień ,resztę schowałam głęboko...i tak np. 5 kubków (na 4 osoby),ale przynajmniej nic nie zalega w zlewie :) Pozdrawiam was cieplutko w te cholerne mrozy .Agucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Witam mamusie i dzidzie!! Ja miałam badanie przeziernosci karkowej w poniedziałek, wynik 1,1 czyli wszystko ok. Chciałam tylko dodać, że wg mojego lekarza, a uwazam go za "niekonowała", jest to bardzo wazne badanie , nie tylko mówi o zespole Downa, czy Turnera, ale o wadach serca, a to warto wiedzieć wczesniej, bo wady serca, w przeciwieństwie do chorób na które "nie ma rady", mozna leczyc i to jeszcze w życiu płodowym. Acha!! Kosztowało mnie to 60 zł. Dzidzia ma bez mała 7 cm. Acha!! no i cała rodzinka miała okazję podziwaić co moze wyprawiać takie maleństwo u mamy w brzuchu, bo dostałam od gina płytę z badania i wszycho dokładnie widać; paluszki, kolana, kręgosłup, w ogóle to jest całkowicie wykształcony człowiek, tylko maleńki (no może z twarzy trochę UFO ;) ). Ja ze swojej strony gorąco polecam takie badanie, chocby przez wzgląd na to, że sa pewne schorzenia , którym mozna zapobiec. Pozdrawiam!Do nastepnego klikania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Acha!! Sie mi przytyło...... 3 kg.... jakos sie tym nie przejmuje... bo w pierwszej ciązy przytyłam 25 kg i zrzuciłam w ciągu pół roku....A...nawet wiecej, bo przed ciązą wazyłam 54, a po "schudnieciu" 50 kg... Liczę,że tym razem będzie podobnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna
witaj Elmirka76!jestes jedyna odwazna,ktora mowi glosno i oficjalnie o swojej wadze i jeszcze sie nia nie przejmuje.BRAWO!:) napisz cos wiecej osobie,masz juz jedna pocieche?i jak zrzucilas te kilosy tak szybko???ciesze sie bardzo,ze dolaczylas do naszego SZACOWNEKO grona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja się przejmuję akurat moją wagą, ponieważ zanim zaszłam w ciążę ważyłam ok 70 kg. Zanim poznałam mojego męża ważyłam 58 kg. Od tamtej pory non stop przybywałam po trochę. Zanim się obejrzałam doszło do różnicy 12 kg (w ciągu 3,5 roku). Będąc w ciąży schudłam ok 3 kg, nie z powodu diety tylko nudności. Mam nadzieję, że po ciąży schudnę do 60 kg, (marzenie 55-56 ze szkoły średniej) czyli w miarę normalnej wagi. Gruba nie jestem, bo mam ubite ciało i w miarę wysportowane, lecz w ciąży ciężko zabrać się mi za ćwiczenia. Przed ciążą trenowałam intensywnie sport. Gdybym normalnie ważyła ok 50 kg to też bym się nie wstydziła o tym pisać czy mówić. Kiedyś łatwiej było utrzymać mi wagę, lecz jakoś przy mężu jest ciężko. Podziwiam osoby, które potrafią schudnąć wiele kilogramów, też mi się to marzy, w szczególności po ciąży. Zastanawiam się tylko jak to jest możliwe przy karmieniu piersią. Czy nie będzie problemu z pokarmem? Pozdrawiam wszystkie zdeterminowane swoją wagą i nie tylko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elwirka76
no Witam, witam Mamcie!!! Te które mają wagę git i te.. co sie im... troszkę "pociężało" ;) Naprawdę wg. mnie nie ma sie czym przejmować!! A broń Panie Boże teraz!! I obalam wszelkie mity o tym, że jak taka mamcia przytyje ponad 20 w ciązy to :jej zostanie"... Bzdura na resorach!!! Owszem, gruba byłam jak beka,no jak Boga kocham!!, czułam jak mi sie poslady obijały o plecy...., a potem..... pieluchy.....nocne wstawanie..... obowiązki w domu...... noszenie dzidzi.... i nie myslenie o tym, że musze sobie odmawiać, żeby "schuść". Wiadomo wszak jest , że im bardziej sie o tym mysli...,zwykle przynosi to mierne wyniki...... Nie wazyłam sie w ogóle.... Tylko po ubraniach widziałam co się dzieje!! No i... schudłam!!! Potem trzymałam sie od 50-54 kg Wierzę, że teraz tez tak będzie!!!! ale grunt, to nie dac sie zwariować i wpaść w fobię niejedzenia i oduchadzania sie . Z reszta powiedzaiłam sobie: teraz ostatnia okazja , co by sobie podjeśc jak świnka na tucz ;) Hi!! Hi!! I.... tak między nami mówiąć: się mi zdaje, że po 30 skórka nasza z deczka sie starzeje, a..... po vcholere ma mi wisieć, ja tam wolę , żeby była "czymś " wypełniona (a na operację pl.mnie nie stać :O ) Tak,że MOJE DROGIE CIĘŻARÓWY!!!!!!!!! Nie przejmujta się!!!! a napewno nie teraz!!!!!!!!!!!!! Dla wszystkich, co by tu mięli wleźć i chcieć mnie zlinczować za to , co napisałam; nie chodzi mi o \NADWAGĘ, ale o normalny wygląd.. :) :) :) P.S. Idę sobie coś........ zszamać i Wam też życze smacznego!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ale dziś nie jestem w formie do prowadzenia rozmowy, głowa mnie boli przez tą naszą służbę zdrowia. Byłam dziś z dzieckiem na kontroli u ortopedy, miał robić USG stawów biodrowych-tak profilaktycznie. Na samym wejściu usłyszałam, że teraz już za późno bo dziecko ma rok a trzeba było przyjść jak miał pół. W tym czasie był pod opieką por.rechabilitacyjnej z powodu napięcia mięśni i pół roku chodził na ćwiczenia. Choć wizyty kontrolne były co 2 mies. nie usłyszałam że mam iść poza tym do ortopedy, jedyne co mi mówiono to że wszystko jest ok. U swojego lekarza rodzinnego słyszałam że nie ma potrzeby jak jest pod opieką por. rechabilitacyjnej. No i 3 tyg temu byłam na kolejnej kontroli w por.rechab. i dostałam skierowanie do ortopedy bo pani doktor jedno bioderko się nie podobało. A po tym co usłyszałam u ortopedy muszę zarejestrować się znów do por. rechab. miesiąc czekać tylko po to żeby dostać skierowanie na RTG bioder i znów miesiąc czekać żeby z wynikiem mnie przyjęli w por. rechab. jeżeli coś wykaże to mam się znów zgłosić do ortopedy, chociaż jak to pan doktor powiedział on nic nie widzi niepokojącego w bioderkach Maćka. To jest taka kołomyja, że już mi się płakać chce i nie mam wcale ochoty chodzić po tych lekarzach. Oni tylko przerzucają człowieka od poradni do poradni i i tak dalej się nic nie wie lub jest wszystko ok i po co te kontrole????? Nawiasem mówiąc mój synek po urodzeniu spędził na patologii noworodka 2 tygodnie, bo zarazili go bakterią e-coli a mi wmawiali, ze to zakarzenie wewnątrzłonowe. Chyba teraz będę rodzić w domu, na to samo wyjdzie-tylko kto mi zrobi cesarkę Sory ale musiałam gdzieś to z siebie wyrzucić. A tak w temacie to mi brzuszek już wyskoczył jak w 5 mies.ciąży (no może troszkę przesadzam) , z wagi zleciałam ale ciężarówka już ze mnie. A co do tych badań to nie ma jednak jak się doris wypowie, mi też się od razu przejaśniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaparcia, jak widzę odwieczny problem kobiet w ciąży. Niestety mnie również nie ominął. Przed ciążą było wręcz odwrotnie, częściej zdarzały mi się biegunki i zwykle pójście do toalety zajmowało mi chwilkę ;). A teraz to ciężko to przeżywam, gdyż nie lubię śliwek, które ponoć są najlepsze na tą dolegliwość. Wczoraj kupiłam sobie jogurt śliwkowy, zobaczę, może on coś pomoże. Jak nie, to będę jeść kiszoną kapustę. Nie wiecie, co jeszcze można zaradzić na tę nieprzyjemną dolegliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Rozwalniajace działani maja jabłka, oczywiscie nie jedno, ale kilka. Na mnie przynajmniej działają, a tez teraz niezbyt przyjemne sa dla mnie wizyty w kibelku :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirka - jakie wady serca plodu mozna leczyc w POLSCE wewnatrzlonowo? Ja o tym nie slyszalam! A co do diagnostyki wad serca u plodu to po cholere robic to poprzez przeziernosc-ktora daje tylko ewentualne podejrzenie wady - przeciez sto razy lepiej oceniac samo serduszko - w 11tyg ono juz jest w pelni rozwiniete i mozna go w pelni ocenic za pomoca USG - dokladnie widac duze wady - i do tego badanie daje pewnosc a nie podejrzenie. Z tego co ja wiem to o wadach serca wiedziec trzeba - zeby odpowiednio do porodu sie przygotowac (zaplecze pediatryczne-kardiologiczne tuz po porodzie-zeby nie zagrazac dzieciatku i ewentualnie natychmiast udzielic pomocy - ale wewnatrzlonowo to moze za 100 lat sie bedzie wady serca leczyc! Jesli przeziernosc jest podwyzszona (powyzej 5mm) to znaczy, ze dziecko moze (ale nie musi) miec zespol Downa lub Turnera - oba te genetyczne zespoly wiaza sie ze zwiekszona iloscia wad serca - i tylko w ten sposob przeziernosc wskazuje na ewentualne wady serca - o samej wadzie nie mowi nic i i tak trzeba badac serduszko!!!! Prawda jest taka, ze jesli lekarz bedzie chcial Cie na badanie jakies namowic to to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jestem w 3 tc i termin mam na 26 września. Trocheczuje się zaniepokojona bo boli mnie brzuch na dole jak przed okresem nie wiem czy to normalne a boję się bo mam zespół policystycznych jajników i cieszę się ze jestem w ciąży bardzo bardzo. Proszę powiedzcie mi czy którąś też tak bolał brzuch na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorla to jak najbardziej normalne-> mnie przy pierwszej ciąży bardzo mocno bolał brzuch tym razem już dużo mniej, ale wtedy jeszcze dostałam luteinę dopochwowo i no-spa. Pomogło i ja byłam spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ,to normalne że boli brzuszek ,ja mam wrażenie że bezprzerwy mam okres :) Nie pamiętam jak było w poprzednich ciążach ,jednak trochę czasu mineło ,ale teraz... wieczorami ,kiedy brzuszek się powiększa boli nawet bardzo , ale wtedy do łużeczka ,ciepły kompres na brzuszek (ale nie gorący) tak by było miło :) . Objadam się surówkami ze świeżej kapustki ,u nas są rewelacyjne ,mogła bym jeść tylko to. A dziś na obiadek pomidorowa...hmm Co do badań ,mój lekaż wcale nie zlecił jakichkolwiek dodatkowych ,oprócz krwi i moczu. Zastanawiam się czy tym się martwić czy nie. Ale bardzo bym chciała zrobić usg 3d/4d .tylko w moim mieście to niemożliwe :( U gina będę w połowie lutego i porozmawiam z nim ,czy może dać mi takie skierowanie np. do Gdańska. Choć szczerze mówiąc nie łudzę się, a prywatnie to raczej sobie nie pozwolę ,sama podróż wyniesie ze 150 zł. a do tego te usg kosztuje ok. 200 . tak czytalam . Pozdrawiam Aga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - zapytac lekarza oczywiscie mozesz, ale nie rob sobie za duzo nadziei, bo z tego co slyszalam to panstwowo bardzo trudno sie dostac na to badanie - malo aparatow i dlatego drogie badanie - zeby lekarz przepisal skierowanie to musza byc jakies szczegolne wskazania(podejrzenia). Ale moim zdaniem normalne USG nie jest wiele gorsze - no moze nie tak dobrze my mozemy dzidziusia zobaczyc, ale jesli lekarz sie dobrze zna to dobrze wszystko zinterpretuje - a przeciez juz tak niedlugo w sierpniu zobaczymy dzieciaczki na wlasne oczy:) Ale rzeczywiscie szkoda, ze to badanie takie drogie-bo milo byloby zobaczyc twarzyczke dziecka, ale tez nie wiem czy sobie na to pozwole - jeszcze jest czas do namyslu! Pytalyscie kiedys o to kiedy lekarz moze zobaczyc plec dziecka - najwczesniej 18tc -wczesniej nikt Wam nie oceni - a wiekszosc dopiero po 20 tyg decyduje sie powiedziec co tam zobaczyli - czyli trzeba sie jeszcze w cierpliwosc uzbroic i troszke poczekac - sama sie tez nie moge doczekac co tam u mnie w brzuszku rosnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorla - gratuluje serdecznie, bolami sie nie martw, bo sa objawem wskazujacym na prawidlowa ciaze:) tak jak dziewczyny pisaly macica sie powieksza, moga Cie rowniez pobolewac jajniki- sa teraz obciazone i powiekszone, bo musza wiecej hormonkow produkowac. Odwiedzaj nas czesciej i pytaj o wszystkie watpliwosci , postaramy sie pomoc. Pozdrawiam Doris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - podaje Ci link do strony ze spisem badan jakie powinien i jakie moze zalecic lekarz w ciazy wedlug standardow w Polsce. http://www.narodziny.spsk1.pl/harmon.php czyli Twoj lekarz zlecil minimum, moim zdaniem powinnas koniecznie grupe krwi oznaczyc z antygenem Rh(chyba, ze masz wpisana w dowodzie-wtedy to badanie jest wazne). Mielego popoludnia D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki z tego co widze to mój ginekolog tez mi zleca mało badan:( cholera -nie wiem co robic -w sensie ze nie lubie narzucac lekarzowi tego czy tego-tzn byc madrzejsza od niego-w koncu on wie co robi(mam taka nadzieje-cieszy sie duza popularnoscia i wiele kobiet do niego chodzi i wszystko jest ok-troche mi sie wydaje ze co ma byc to i tak bedzie -szczegolnie w polsce gdzie nie jest az tak popularne leczenie płodu-bo swoja droga co byscie zrobiły gdyby sie okazał ze dzidzia ma wade? wydaje mi sie ze lekarze zlecaja głownie te badania ,ktore musza byc w karcie ciazy a reszta to na specjalne zyczenie pacjentki?? przeciez gdyby nie to forum to skad ja mam wiedziec ze jest cos takiego jak badanie przeziornosciu karku??to mja pierwsza ciaza i jestem laikiem-dobrze ze moge sie czegos dowiedziec od Was:) ja byłam wczoraj i póki co wszystko jest ok-dzidzia ponad 6 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Doris ,grupę krwi mam wpisaną w starym dowodzie , robili mi przy pierwszej ciąży i co się okazało ostatnio ,to że bez niego nie \"wpuszczą\" mnie na porodówkę ,nawet gdybym miala rodzić w holu. Tak więc muszę nosić przy sobie oba dowody ,nowy i stary niby nieaktualny.. Pozatym dzięki serdeczne za linka ,warto wiedzieć co powinni zlecić ,a kiedy cie zbywają ,chodzę do poradni \"K\" więc jak lekarz jest zmęczony... eh... Z drugiej strony czasem lepiej nie wiedzieć ,w końcu co ma być to będzie ,ale jeśli faktycznie mogło by być coś nie tak? Aż strach pomyśleć... Zapytam o skierowanie ,choć jak sama mówisz wiem dobrze że są marne szanse i znów z drugiej jednak strony ,sądzę że w moim mieście mało kobiet wie o takiej możliwości ,więc może wcale takich skierowań nie dają dużo ,a jednak się łudzę... :) Ale masz rację , jeśli się nie uda to do sierpnia wytrzymam :) będzie musiało mi wystarczyć zwykłe usg. Dziewczyny ,czy macie może już jakieś podejżenia co do płci dzidzi? a moze wiecie co \"bardziej\" byście chciały? :) wiem że nie mamy wyboru ,ale jedna marzy o córeczce ,druga o synku...może przeczucie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - czyli najwazniejsze badania mialas - mysle, ze nie ma co z tymi badaniami tez tak przesadzac, trzeba sluchac swojego lekarza - jesli sie tylko ma do niego zaufanie:) Ja bym wolala dziewczynke - a przeczucie mam, ze bedzie chlopak:) Za to jesli sie sprawdzi to moj maz bedzie przeszczesliwy - on chce chlopaka - zreszta jak chyba wiekszosc facetow:)... czy oni mysla, ze splodzenie chlopaka o czyms swiadczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wolała chłopca, ale dziewczynki też są fajne. Ciotka wywróżyła mi dziewczynkę - mówiła bym jej pokazała rękę, więc pokazałam wierzchem do góry, co oznacza dziewczynkę - śmieszne. Robiłam jakiś test w internecie i wyszła mi dziewczynka w 60% bodajże, lecz nie mogłam odpowiedzieć na niektóre pytania więc nie wiem czy to w ogóle się sprawdzi. Niektórzy mówią, że można poznać po zachciankach, kształcie brzucha czy wyglądzie kobiety. Sama nie wiem co myśleć. Co będzie to się okaże, choć oczywiście sprawdzę na usg w odpowiednim czasie. Gorsza sprawa jak wyjdzie co innego, a tu wszyscy będą nastawieni na inną płeć. Najważniejsze by by dziecko było zdrowe, wiec chyba jutro pójdę na usg, ponieważ mogę sobie wybrać dzień (wtorek lub piątek). Do wtorku już nie chce mi się czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
Witajcie :) Przykre jest to, ze wiekszosc osób będących pod opieka lekarzy w panstwowej służbie zdrowia tak jest traktowana... Kurcze, tyle co miesiac pieniedzy sciagaja nam od pensji, a tu łaskę robi ą, ze skierowanie na badania dadzą.... Ja po raz kolejny muszę pochwalić swoją przychodnie (chodze tam w ramach umowy z NFZ) i tym bardziej lekarza! Jestem z nim w stałym kontakcie, nie czekam dlugo na wizytę, a jeśli coś sie dzieje powiedział ze mam dzwonić na komórkę. I tak powinno byc :) U mnie brzuszek juz widac, mieszcze sie tylko w spodnie z materiału, dzinsy niestety chyba dopiero za rok :) W poniedzialek wracam po miesiacu do pracy... Zobaczymy jak bedzie - mam nadzieje ze nie rozleniwilam sie za bardzo ;) Pozdrawiam ciepło! Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Doris--->>> ja nie wiem, jakie wady serca można leczyć wewnątrzłonowo ( nie jestem lekarzem,tylko geologiem), wiem natomiast (i to na 100 %), że przezierność powyżej 2,5 mm , a nie 5 mm daje podstawy do przypuszenia ,że jest coś nie tak. To 5 mm , to nie jest wymysł mojego lekarza, proszę, sprwadź na byle stronie na temat przezierności karkowej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×