Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość beatrice
justa, właśnie dzisiaj byłam i kazał dalej brać progesteron, tyle że zamiast duphastonu zmienił na luteinę dopochwowo ze względu na to, że mam okropne wzdęcia i boli mnie żołądek. przypuszczam, że to po duphastonie, bo tak zwykle mój żołądek reaguje na większe dawki jakichkolwiek leków. ale teraz boję się, czy luteina jest tak samo skuteczna jak duphaston. wiesz coś o tym? na internecie wyczytałam wypowiedzi, które bardziej skłaniają się do duphastonu. a dlaczego tobie lekarz zmienił na luteinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatrice-nie znam sie za bardzo-duphaston przepisał mi lekarz na pogotowiu-a gdy pojawiłam sie pozniej u \"swojego\"stwierdził ze jak skoncze brac duphaston mam zaczac luteine dopochwowa-powiedział ze tak bedzie lepiej-biore prawie m-c i poki co jest ok-w srode mam wizyte -zobaczymy mysle ze wzdec nie masz po duphastonie-ja brałam przed ciaza i nie miałam takich problemow-natomiast tera to mam wzdecia ze hoho-mysle ze to jest przypadłosc kobiet w ciazy mam nadzieje ze wykupiłas typowa dopochwowa luteine?pytam bo mi w aptece chciały sprzedac zwykła-pod jezyk-dobrze ze zauwazyłam badzmy dobrej mysli skad jestes i na kiedy masz termin? pzdrawiam i trzymaj sie dzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata_27
Ja mam trochę taki dziwny brzuszek. Mianowicie rano tak jak inne dziewczyny prawie nic , a juz później ukazuje sie taka mała fałdka jakby tłuszczyku pod pępkiem . Dziwne. Prędzej nie było tego , gdyż sporo schudłam . Zresztą teraz też trochę ćwiczę (lekko) i tylko kilogram przytyłam . Myśle że 55,5kg jak na 3 miesiąc to nie jest źle.Doszedł tylko kilogram. Termin na 1 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata_27
A jak u Was z paleniem papierosów? Ja paliłam przed ciążą . Nie dużo. Teraz mnie tak jakby odrzuciło . Choć czasem mam malutką ochotę. Ale postanowiłam że nie będę truc mojego maleństwa.Czasem ciężko ale czego sie nie robi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Wiec ja dzisij alo nie wypluje zoladka tzn.bez wymiotow tylko takie szarpanie zoladkiem ,jejku to straszne ,a juz sie cieszylam ze przeszlo ,brzuch mnie dolem ciagnie i lekko pobolewa pewnie dzidzia rosnie :)tak jak Oliwia rano brzuch plaski a wieczorem wygladam jak na 5 miesiac jestem przerazona ,oprocz tego dokuczaja mi okropne zaparcia i zastanawiam sie dlaczego ,wiem ze wiele kobiet w ciazy ma ten sam problem tylko nie wiem z jakiej paki a staram sie w miare prawidlowo odzywiac ,oprocz ptasiego mleczka czasem:) Chcialam zapytac was ja czesto macie robione usg bo ja mailam w 7 tygodniu i teraz nie wiem czy na nastepnej wizycie tez ?slyszalam ze nie wykonuje sie czesto usg moja kolezanka mial tylko 4 przez cala ciaze ,jesli tak to jak kontroluje sie czy dzidzia sie dobrze rozwija ,troche mnie to zastanawia przeciez przez usg mozna kontrolowac prawidlowy rozwoj ...??? pozdrawiam A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia - te zapracia to przez oslabiona perystaltyke jelit - tak dzialaja hormony na nas nie ma innego wyjscia jak zajadac cos co naturalnie nieco przeczyszcza - np suszone sliwki (osobiscie strasznie nie lubie), sa tez jogurty na poprawe pracy jelit (activia?), wiecej owocow, wieciej picia... no roznie moj lekarz twierdzi, ze suszone sliwki sprawdzaja sie najbardziej... moze i tak... ale ja tego w zycie nie wprowadze ... bleah co do USG - w ciazy zalecane jest 3 razy - na poczatku w polowie mniej wiecej i nieco pod koniec to pierwsze - zeby potwierdzic i sprawdzic, czy poczatek dobrze startuje a to drugie, zeby wykryc wady, mozna wtedy przeciw nim dzialac to ostatnie ma na celu sprawdzenie czy dzidzia wlasciwie przygotowuje sie na wyjscie i w zasadzie to wystarcza, ale prawde powiedziawszy niewielu lekarzy chyba twardo sie tego trzyma... jezeli sam nie bedzie uwazla tego za konieczne, a ty bedziesz chciala, to pewnie zrobi ci USG ja mialam pierwsze pod koniec 8tc - jak pierwszy raz bylam na wizycie teraz bylam w piatek i chociaz lekarz nie zamierzal, to ja poprosilam, zebysmy zobaczyli czy dzidzia urosla przez te 2tyg i zrobil mi USG kiedy bedzie nastepnym razem to nie wiem na wizyte ide za miesiac ale wiem, ze jak poprosze to na pewno zaspokoi moja ciekawosc poza tym wybieram sie tez na USG 3D/4D gdzies w okolicach 20tc czy 21tc zobaczymy tez nie jestem za tym, zeby tak czesto to robic skoro w tych newralgicznych momentach wszystko idzie zgodnie z planem - nie ma sie co martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam nadzieje, ze nie zapomnialyscie mnie???? Strasznie dlugo nie pisalam - moj maz robil remont, a ja mieszkalam u rodzicow i nie mialam dostepu do komputera :( Widze, ze dolaczylo duzo nowych Brzuchatek - bardzo sie ciesze:) Winogronka8 - zrob jak najszybciej test - bo jesli to rzeczywiscie ciaza - to jak najszybciej rezygnuj z diety!!! Trzymam kciuki - bo z tego co zrozumialam chcialabys zeby to byla dzidzia :) Beatrice - bardzo mozliwe, ze wzdecia i dolegliwosci gastryczne mialas po Duphastonie - wiele kobiet tak reaguje. Luteina dopochwowa jest bardzo dobrym lekiem - uwaza sie, ze sie bardzo dobrze wchlania i dzieki tej drodze podania bardziej dziala miejscowo niz ogolnoustrojowo - czyli prawdopodobnie bedziesz miala mniej tych przykrych dolegliwosci a ciaza bedzie przez progesteron chroniona w pelni. Czy ktoras z Was zazywa juz witaminy (zwlaszcza pytam te po 12tyg) i jakie Wam zalecali ginekolodzy? Bo moja lekarka nic ostatnio nie powiedziala - a kazala przyjsc dopiero za miesiac czyli w 15tyg - a o witaminach ani slowa, a ja z tego wszystkiego zapomnialam zapytac... Czy wszystkie robicie badanie przeziernosci karkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolalalala
beatrice-mam pyt -o18.47 prosiłas o rade ze nie wiesz co robic a pół godziny pozniej juz byłas po wizycie u lekarza?czy zle zrozumiałam pierwsza wypowiedz?tak czy tak zycze zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris - mnie lekarz powiedzial, ze z witaminami mozemy spokojnie poczekac do drugiego trymestru, mnie rowniez nic nie mowil podczas ostatniej wizyty nastepna wizyte bede miala jak bedzie sie konczyl 14tc wiec w sumie idealnie mysle, ze wtedy z nim pogadam o witaminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie ciężarówki, jakoś nas dużo ostatnio, super:) Co do mierzenia obwodu to ja się chyba na to nie piszę - po prostu mi się nie chce, no ale jak powstanie tabelka to może się zmobilizuję. Jeżeli chodzi o brzuszek to mam tak samo jak większość z Was. Rano spoko, a wieczorkiem balonik:) Zaparcia mam straszne.Kilka dni odpuściłam sobie śliwki, ale dzisiaj znowu je kupię. Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, przepraszam - chyba, ze mowisz o tygodniach od poczecia, wtedy wychodzilby 17tc... no pozno, ale w sumie jak jestes zdrowa, to myslisz, ze to robi az taka roznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kochane :-) Czy i ja mogę się do Was dołączyć. Jestem teraz w 11tc, już raz widziałam nasze maleństwo, było to w 9tc. Było :-) cudne. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja ;-) Może Was to zaciekawi, zobaczcie: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=32170205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanka: Chodzilo mi o tygodnie ciazy od ostatniej miesiaczki, a nie od poczecia, mnie uczono, ze powinno sie zaczac z witaminami od poczatku 2 trymestru - czyli od poczatku 13 tygodnia - ale pewnie masz racje, ze 2czy 3 tygodnie nie zrobia zadnej roznicy! Podobno w ogole skutecznosc zazywanych witamin jest watpliwa - slabo sie wchlaniaja. Chyba tez nie zaczne zazywac na wlasna reke tylko poczekam do nastepnej wizyty - to juz za 1,5 tygodnia. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorgulla - chcialam obejrzec ten link - ale pisze, ze podany temat nie istnieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
hej. :-) agusia2, ja miałam już robione usg 3 razy w 5, 7 i 9 tyg. Następny temin mam za 2 tyg czyli w moim 12 t. Mój doktor dość często robi pacjentkom w ciąży usg, być może wiem, że są po prostu spokojniejsze jak moga popatrzeć na maleństwo. Ja mam wyjątkowo często ze względu na niepowodzenie w pierwszej ciąży, teraz trzeba kontrolować czy wszystko gra. doris26, ja witaminy (feminatal) biore już od roku. Lekarz stwierdził, że przy mojej diecie (wegetarianizm) to nie zaszkodzi, uwierzyłam mu i biorę feminatal cały czas, choć może na wyrost. Wspomniałaś o badaniu przezierności karkowej. Co to jest za badanie? Nigdy o tym nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam badanie przezierności karkowej, nie znam się na technicznych szczegółach ale to zwykłe USG w którym mierzy się pewien odcinek karku dziecka i na tej podstawie można stwierdzić czy nie będzie miał np zespołu Downa, to badanie wykonuje się między 11 a 13 tyg ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
blondi dzięki za odpowiedź. A czy to można zrobić w zwykłym gabinecie czy w jakimś specjalistycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrice
Dzięki wszystkim mamusiom za odpowiedzi. Doris, pocieszyłaś mnie, że luteina jest dobrym lekiem, bo bałam się, że jest mniej skuteczna niż duphaston, i że przez to, że chcę uniknąć dolegliwości żołądkowych, narażam ciąże na poronienie. Ja robię badanie przezierności karkowej za tydzień, na samym początku 13 tygodnia. Co do witamin, mnie lekarz powiedział dwa tygodnie temu, jak odklejało mi się łożysko, żebym brała. Biorę Maternę, kupioną na chybił trafił w aptece, ale nie codziennie, bo wydaje mi się, że się dość dobrze odżywiam, bo z zachcianek ciążowych mam ochotę na owoce i warzywa, których pochłaniam w wielkich ilościach. Bardzo zdrowe zachcianki :) Justa, jestem z warszawy, termin mam na 15 sieprnia. A Ty? Jolalala, sorki, może niedokładnie napisałam, właśnie byłam wtedy po wizycie u lekarza, powinnam była wspomieć. pozdrawiam gorąco w te mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam w Invikcie w Gdańsku, ale każdy szpital z pewnością ma na tyle dobry sprzet żeby takie badanie wykonać, jak byłam w ciąży z Maćkiem to robiłam to właśnie w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
blondi, jeszcze raz dzięki za info :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do testu przeziernosci - to nie tyle wazny sprzet co dobry lekarz - naprawde niewielu umie dobrze to badanie wykonac-a niestety wielu sie za nie bierze, bo to takie modne ostatnio. Sam wynik badania w zasadzie o niczym nie przesadza - ale jesli jest prawidlowy - to moze uspokoic (choc tak naprawde nie wyklucza wad wrodzonych w pelni). Robi sie od 11-14tc. powinno sie robic przez USG przezpochwowe a nie przezbrzuszne. Pytalam czy robicie z ciekawosci - ciekawa bylam Waszych opinii, bo np, moja siostra w ogole nie chciala zeby lekarz mierzyl przeziernosc - bo powiedziala, ze co bedzie to bedzie i ona i tak bedzie kochala kazde dziecko, a zespolu Dawna i tak sie przeciez nie da leczyc. A zdarza sie, ze wynik jest za wysoki wtedy robi sie badania genetyczne, nerwy... a potem okazuje sie, ze z dzieckiem wszystko w porzadku i tylko np. zostalo zbadane niedokladnie w tej plaszczyznie co trzeba - same wiecie jak takie male dzieciatko sie rusza - trudno dobrze zlapac wymiar. Ja chyba nie bede robic tego badania bo nastepna wizyte mam juz w 15 tyg. wiec za pozno na przeziernosc - ale moze pojde troche wczesniej do ginekologa? Sama nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia: Badanie robi sie w wiekszosci gabinetow podczas normalnego USG - nie musi byc to w szpitalu-jesli chcialabys miec zrobione to najlepiej zapytaj swojego lekarza, czy potrafi, bo jesli nie to szkoda dwa razy wykonywac USG jesli szlabys specjalnie gdzie indziej tylko po przeziernosc - to lepiej od razu tylko tam isc i zrobic USG- a swojemu lekarzowi przyniesc wynik. Jesli Twoj lekarz nie robi tego badania to niech Ci kogos poleci. Pozdrawiam Doris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrice
Ja będę robić to badanie, choć wolę nie myśleć, co będzie, jeśli wynik będzie niepokojący. A jeśli bym nie zrobiła, to później mogłabym mieć do siebie pretensje. Tak mi się wydaje. Jestem z Warszawy i idę do lekarza, który jest uważany za guru w tej dziedzinie, dr Roszkowski. Tez słyszałam, tak jak doris, że liczy się nie tylko dobry sprzęt ale i wprawne oko specjalisty, żeby dobrze uchwycić wszelkie wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
do doris , dziękuję za informację :-) myślę jednak, że takiego badania nie zrobię. Jak piszesz, trudno o 100% diagnozę a po co się niepotrzebnie zamartwiać. Co ma być to będzie. Oczywiście mam inne podejście do badań prenatalnych, które mogą wykazać np. wady serca płodu. Wtedy zawsze można działać odpowiednio wcześnie. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatrice-ja jestem z podkarpacia -termin mam na 8.08-jutro mam kolejna wizyte u gina-ciesze sie i niepokoje zarazem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia - czyli mamy podobne podejsie do tej sprawy - oczywiscie, ze jesli wynik dawalby podstawy do np. leczenia tuz po porodzie, wskazania do cesarskiego ciecia czy przyszlosciowe zabiegi wewnatrzlonowe itp. to ja tez bym sie nad badaniem nie zastanawiala, ale skoro daje tylko mozliwosc informacji o ewentualnej genetyce dziecka - na ktora poki co nie mamy wplywu to nie wiem czy jest sens sie denerwowac:) co do tabelki i podawania wymarow-to jak sie przyznajecie do waszych ciezarow ciala - to tylko w kompleksy mozna wpasc:) czy tutaj sa same chudzinki????? ja raczej jestem szczupla, ale wolalabym podawac tylko ile przybralam :), ale oczywiscie dostosuje sie do wiekszosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata_27
do maggiem: W jaki sposób jesz te śliwki , same takie ususzone , czy może zalewasz przegotowaną wodą. Zaparcia to najgorsze co może być . Ja mam dosyć,ale też sie nie poddaję . Jabłka zapijakm wodą , lub jem jescze siemię lniane, prażone lub zmielone i zalewam wodą.Ale nawet to mi juz nie pomaga. Lekarz dał mi syrop ale mnie jakoś po nim mdli. Jak masz jeszcze jakieś inne przepisy to daj na forum . Przydadzą się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata_27
Ja również miałam badanie przezierności karkowej. To jest zwykłe dopochwowe usg. Wynnik wyszedł mi super. Tak mnie poinforował lekarz. Wynnik musi być do 2,5mm tej odległości. Na zdjęciu USG będzie zapisany wynnik. Badanie miałam robione w 11 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×