Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

elmirka to dobre co napisałaś, szczególnie podobały mi się całkiem zgrabne patyki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyny pomóżcie, z tego co wiem to mogłaś zajść w ciążę. Nie zadręczaj się, kup test i będziesz wiedziała. Co by nie było nie wpadaj w panikę. Wszystko się dobrze ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris dzieki, no wlasnie to bylo raczej po jedzeniu to oslabienie. wbc 10,3 rbc 4,40 hgb 12,5 hct 37,5 a wlasnie co oznacza skrot wbc??? brzuszek tez mi twardnieje i tez sie martwie ale w srode wszystko sie wyjasni po wizycie u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris dzieki, no wlasnie to bylo raczej po jedzeniu to oslabienie. wbc 10,3 rbc 4,40 hgb 12,5 hct 37,5 a wlasnie co oznacza skrot wbc??? brzuszek tez mi twardnieje i tez sie martwie ale w srode wszystko sie wyjasni po wizycie u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny pomozcie
dzieki oliwia, mam nadzieje, ze to nie to, bo ja nie chce miec dziecka, niby czas jest odpowiedni, ala ja krotko znam tego faceta, niby mnie uwielbia, ale ja nie wiem, czy to ten wlasciwy, takze dziecko nie byloby tu najlepszym rozwiazaniem... na razie nie dopuszczam takiej mysli, ale nie wiem co by bylo gdyby... tak, chyba ide po test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierp - czyli morfologie masz ladna i anemi ani sladu:) wbc= white blood cells czyli inaczej leukocyty(biale krwinki) - w ciazy moga byc podniesione do 15tys. Czyli moze jednak ten cukier, albo po prostu po jedzeniu na skutek trawienia krew ucieka do jelit - co jest normalnym procesem i dlatego troszke spada ukrwienie mozgu - co tez moze dac efekt oslabienia i zawrotow glowy, zapytaj lekarza. Od 20tyg. ciazy zdazaja sie skurcze macicy - takie twardnienie i ja sie trzymam I teorii Annaa20 - czyli jesli niebolesne i do 10 na dobe to sa to skurcze przepowiadajace, ale jesli jest ich wiecej i jesli towarzyszy im bol to trzeba to sprawdzic, to znaczy lekarz powinien zbadac szyjke czy przypadkiem sie nie skraca. Trzeba uwazac na glaskanie brzucha, bo wlasnie takie fizyczne draznienie macicy dziala bardzo naskurczowo! Co mozecie same zaobserwowac - po draznieniu palcami, lekkim ucisnieciu macicy wystepuje twardnienie. Wiem, ze jest to bardzo przyjemne, ale jesli martwia Was te skurcze to lepiej sie powstrzymac:( A juz na pewno unikajcie dodatkowego glaskania w czasie skurczu! Kati - no to dobrze, ze bylas na czczo, bo inaczej proba moglaby Ci wyjsc dodatnia tylko przez brak tych 12godzin:) Trzymam kciuki, zeby wyniki byly dobre:) Elmirka -Jesli twardnienia bolesne to lepiej zglos to lekarzowi, tak jak Oliwia pisze, lepiej dmuchac na zimne. Tez sie usmialam z Twojego opisu:) Dziewczyny pomozcie - jesli zastanawiasz sie nad tym, czy mozesz byc w ciazy to znaczy, ze zaszla sytuacja, ktora mogla do ciazy doprowadzic. Jesli jestes juz po terminie okresu to zrob test sikany, a jesli chcesz miec pewnosc to zrob test z krwi. Jesli sytuacja rzeczywiscie tak wygladala jak opisalas to raczej jest inna przyczyna opoznienia miesiaczki, ale nie mozna wykluczyc ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za udzielenie odpowiedzi!!!!! Ulzyło mi.skoro moim twardneniom nie towarzyszom bóle to pojade do lekarza, w dzien w którym mam wizyte, czyli za tydzien w poniedziałek! Roxelko bardzo mi przykro:(To okropne co przydarzyło sie twoim przyjaciólkom!!!!!!! Trzymaj sie kochana!!!!Nie wiem co napisac,bo to barzdo przykra sytuacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka bardzo mi przykro z powodu kolezanek ale staraj sie opanowac bo to na twoim skarbku sie odbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxelka=> trzymaj sie cieplutko i nie mysl tyle-dla dobra Twojego dzieciatka!!! wysoko w ciazy była Twoja przyjaciółka?-wiem ze to nie zmienia postaci rzeczy ale tak pytam...... tak sobie mysle jak trzeba byc zdeterminowanym zeby targnac sie na zycie przez faceta:(smutne to wszystko jest a w ogole to dziwny jest ten swiat-tyle zła ,przemocy....tak jak to wczorajsze morderstwo 9-cio latka-normalnie co sie dzieje to szok-co musi czuc matka w takiej syt?nawet nie chce myslec bo mi sie az cos dzieje jak słysze te historie:( dziewczyny-mi tez brzuszek twardnieje-szczegolnie jak dłuzej spaceruje,stoje badz jak sie zdenerwuje(na męża):D ale na szczescie szybko mija wczoraj zaczełam 7 m-c!!! a wiecie co ja z kolei mam za dziwna dolegliwosc?!nie miałam tego przed ciaza a teraz odczuwam straszne pieczenie ud!!-tak po zewnetrznej stonie-u gory nog -co to moze byc?raczej nie sucha skora bo ciagle wcieram balsam badz oliwke jakos tak dziwnie powiedziec ginowi-\"panie doktorze-uda mnie pieka\"!:) ja tes smiesznie wygladam-nogi jak patyki-rece tez-małe\"piersiatka\":P i brzuch ogromny ostatnio ekspedientka w sklepie (w zieleniaku)mowi na mnie PANI ARBUZOWA,heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktoras bedzie kopiowac tabelke-dopiszcie mi prosze 2 kg(ma byc +7)aktualnie-nie chce przeciagac strony z taką \"pierdołą\"jak 2 kg a co dzieje sie z reszta dziewczyn z tabelki?podczytuja nas tylko czy w ogole opusciły ten topik? odezwijcie sie mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxelka musisz się potwornie czuć przykro że takie rzeczy zdarzyly sie Twoim kolezankom trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie Jestem zalamana wlasnie dowiedzialam sie ze moj kurs przedporodowy nie dojdzie do skutku bo za mala grupa byla. Wiem ze to nic w porownaniu z tym co ma roxelka ale zrozumcie Ze bardzo sie na to cieszylam a teraz to juz za pozno czegos nowego szukac NIe wiem co robic niektore dziewczyny mowia ze to zbedne a co wy o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxelka>> trzymaj sie..... Kati a ile bylo osob, ze za malo???? ja tez sie zapisalam do szkoly rodzenia i mam nadzieje ze jednak sie uda , a od kiedy mialas chodzic bo ja mam zaczac 07.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie zastanawiam czy chodzic?u nas sa tylko 3 spotkania i chodza głownie ci ktorzy chca miec porod rodzinny -a ja chce rodzic sama bez meza-jakos takie mam przekonanie ze on mi tam nie pomoze a jak sie mam dodatkowo stresowac ze on sie stresuje to ja dziekuje-przeciez ani bolu mi nie ujmie ani nic jedynie psychicznie mogłby mnie wspierac ale ja jestem przekonana ze hce sama rodzic-pozatym u nas w szpitalu jest 1 sala do porodow rodzinnych-nastawie sie na porod razem a jak bedzie zajeta akurat? szkoła rodzenia przydałaby mi sie ze wzgledu na opieke nad niemowleciem-zeby dowiedziec sie czegokolwiem-ale to bbez niczego moge podejsc na te zajecia jak bedzie o tym mowa i finito zdaniem moich kolezanek ,ktore chodziły nie jest az tak potrzebna jak nie planuje sie porodu rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umnie grupa miala miec 10 osob a bylo 6 i juz sie nie oplacalo a jutro mialam miec pierwsza gimnastyke bo tu robia 4 gimnastyki i 4 zajecia przygotowujace i teraz nie wiem co robic. Wiele mamus mowi ze i bez sie urodzi bo to polozna prowadzi ale ja mam jakas niepewnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Zaczne od Roxelki: Strasznie mi przykro, Kochanie. Sciskam Cie co sil... Nieszczescia chodza parami.... Prawde mowiac to ja do 12 tyg. zylam z dusza na ramieniu, bo i moj maz i znajomy profesor uwazali, ze ciazy mozna byc pewnym dopiero po 12 tyg.... Natura ma to do siebie, ze jak wie ze jakis organizm nie przezyje, to sama to reguluje. Z cala pewnoscia jednak jest to emocjonalny dramat :-( Moja przyjaciolka byla zmuszona rodzic martwe dziecko jak byla pod koniec 2 trymestru w 6 miesiacu, ale nawet ona z tego wyszla i jest dzis usmiechnieta dziewczyna, ktora zaczyna snuc plany o kolejnym dziecku. Skoro jej sie udalo wyjsc z tej traumy, to i Twojej przyjaciolce na pewno sie uda. Ale na wszystko potrzeba czasu. Trzeba dac sobie czas na oplakiwanie bo jak sie nie wykrzyczy tego bolu, tylko go zdusi i stlamsi w sobie, to potem i tak w leb uderzy z podwojna sila.... Tak wiec czas leczy rany, Roxelka. Staraj sie jednak nie skupiac na negatywnych przezyciach, zeby nie odbilo sie to na Tobie i dziecku. To wazne myslec o pozytywnych rzeczach....🌼 Oliwia13 i wsyzstkie zainteresowane :-) co do samoopalaczy to wyglada na to mozna spokojnie je stosowac. Skladniki kremu lacza sie z proteinami na skorze i w ten sposob tonuja skore. Krem nie przedostaje sie wiec w zaden sposb do krwi. Kati75 zastanawialam sie nad tym co pisalas o objawach Twego samopoczucia. Moze Ty masz alergie? Na wsi jest wiecej pylkow, wiec moglas sie poczuc wtedy gorzej... Zdaje sie ze czytalam o tym jak objawy alergii moga zaostrzyc sie podzcas ciazy i chyba pamietam ze Kpiotrowicz pisala cos na ten temat, ze u niej alergia sie pogorszyla w trakcie ciazy... Kati75 co do kursow przedporodowych... u mnie maja byc jakies tam 2-3 spotkania z przyszlymi rodzicami. Watpie ze bedzie jakas gimnastyka. Ale co do tych cwiczen, to bym nie ubolewala nad tym. Ponoc kobietom, ktore maja mniej wysportowane cialo (a wiec mniej wytrenowanych miesni) latwiej jest rodzic, bo miesnie nie sa tak napiete a przy tym bardziej rozciagliwe. Ja nie placze ze nigdzie nie chodze na zadne cwiczenia. Spacery w zupelnosci mi wystarczaja :-) Mysle ze te kursy to raczej aspekt psychologiczny, daja tzw falszywe poczucie ze sie odrobilo lekcje z przedmiotu \"rodzenia\". Moim zdaniem kursy sa pomocne ale niekonieczne. Jakos nie umiem sobie wyobrazic naszych praprababek siedzacych na tego typu zebraniach i zapisujacych notatki na swoich kuchennych fartuszkach :-) Mysle, ze fajnie ze takie kursy sa i jak ktos chce to koniecznie trzeba z takiej mozliwosci skorzystac, ale z drugiej strony te kursy nie dadza odpowiedzi na wsyzstkie nasze pytania, bo nawet jesli poinformuja co do przebiegu porodu, to zaraz po pojawia sie kolejne znaki zapytania o dzidziulka, a jaki kolor kupki jest ok, a jaki smoczek czy butelke wybrac itd... To niekonczaca sie podroz. Mysle ze takie kursy przypominaja troche turystyczne foldery- zawieraja w sobie pewien image, wyobrazenie o porodzie, informacje dotyczacejego przebiegu i narodzin zdiecka ale tak naprawde nikt nie jest w stanie podac wszystkich danych. Moim zdaniem my same mozemy zrobic duzo wiecej poprzez czytanie zrodel, czasopism, netu rozmowy z przyjaciolkami co juz rodzily, czy naszymi mamami. Z cala pewnoscia tego typu wiedza da nam poczucie pewnosci siebie i moze nawet uczucie \"panowania nad sytuacja\" :-) Juz nie pamietam kiedy sie tak ostatnio rozpisywalam jak na naszym topiku :D Pozdrawiam Was wsyzstkie dziewczynki i goraco ale to goraco sciskam. Pamietajcie by jak najczesciej znalezc zcas na relaks! 🌼 🖐️ Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor dziewczyny:) bylam u lekarza i widzialam moja krupke-buzie i dluuugie nogi ma po tatusiu:)wszystko ok tylko znow prawie 2 kg na plusie:(ale najwazniejsze,ze bobo zdrowe❤️.pozdrawiam i zycze dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry Ja to juz z przyzwyczajenia tak rano sie budze bo dzisiaj o dziwo cala noc przespalam i od rana moj skarb nie melduje sie. Dziwne uczucie tak przyzwyczailam sie do porannych kopniakow ze teraz patrze na brzuch i chcialabym zeby pokopal! Te kobiety w ciazy ciezko dogodzic Justa29 w Austrii nawet do porodu rodzinnego nie potrzebny jest kurs wlasnie sie wczoraj dowiedzialam a ja do tego chce w wodzie rodzic. Moj maz chce byc przy porodzie a ja nie mam nic przeciwko temu. Tutaj wszystkie sale dostosowane sa do porodow rodzinnych bo to juz norma ze prawie zawsze ktos z rodziny jest A ja przynajmniej do meza to po polsku bede mogla mowic bo polozne to austryjaczki a nie wiem czy przy bolach bedzie mi tak lekko po niemiecku szlo Jesli chodzi o poieke nad niemowleciem to w Austrii zostaje sie w szpitalu 5 dni i wtedy polozne ucza wszystkiego i sa naprawde mile mozna im glowe co godzine zawracac tak mowia moje znajome ktore rodzily tam gdzie ja chce Plusiu co do alergii to chyba masz racje bo w domu kicham tylko wtedy jak przykryje sie jednym kocem i wtedy swedzi mnie oko chyba musze z moim doktorkiem porozmawiac ale do tej pory bylo wszystko ok tylko przez cala ciaze tak mnie meczy mam nadzieje ze jak urodze to minie i ze moja kruszynka nie bedzie alergikiem nawet o tym nie mysle Z kursow przedporodowych juz sie wyleczylam bo teorie znam a w szpitalu i tak polozna mi pomoze A moj ukochany kupil mi wczoraj Yoge dla ciezarnych na pocieszenie wiec ja chyba dzisiaj na sobie wypruboje Agula-kruszyna nie przejmuj sie kilogramami teraz dzidzia szybko rosnie i i przybiera na wadze wiec ty tez musisz Ale sie rozpisalam juz koncze i uciekam do pracy i po wyniki a potem do lekarza zeby na nie spojzal wiec zajze do was po poludniu Caluje wasze brzusie i milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Napiszcie mi prosze jakies domowe sposoby na gardlo oprocz plukania woda ze sola,i chcialam sie zapytac ile razy mozna wziasc czosnek na dobe czy nie zaszkodzi jak bede go brala po zabku trzy razy dziennnie??? Strasznie mnie wzielo przyziebienie,a nie chce isc do lekarza bo mi zaraz wypisze pelno lekow,wole moze jakos swoimi sposobami;jak cos wiecie to pomozcie!Pamietam ze kiedys bylo cos pisane na ten temat ale nie moge znalesc nie chce mi sie przegladac weszystkich stron.....pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Edusiu z tego co wiem to taka ilość czosnku nie powinna zaszkodzić, a na gardło polecam ci ciepłe mleko z miodem i masłem-jest pyszne i łagodzi ból. Kuruj się. Co do szkoły rodzenia też nie mam przekonania, za pierwszym razem nie byłam, bo nie miałam czasu, choć planowałam poród rodzinny (niestety mąż nie :( ) a na sali porodowej dowiedziałam się , że i tak męża by wpuścili-nawet bez szkoły. Byłam wczoraj u swojej gin i :( podejrzewa u mnie cholestazę 😭 ja to mam przerypane w tej ciąży, co chwila coś i wciąż kolejne badania- ja chcę już urodzić buuuuuuuuuuuu Oczywiście okazało się też że nie dała mi skierowania na HBs i USR bo zapomniała, a ja się teraz zapytałam o to i uznała, że to \"niemożliwe\". Nawet o badaniu glukozy zapomniała-szlag mnie chyba trafi-to ja mam mówić lekarzowi na co mi skierowania ma dawać? Gdyby nie ten topic to o wielu nawet bym nie wiedziała. Kasuje mnie 50 zł za każdą wizytę i za przeproszeniem g.... z tego mam. Jak urodzę to na pewno zmienię lekarza-mam dość. Z resztą z tą spiralą to też był jej pomysł-a to że wpadłam być może zawdzięczam jej \"fachowemu\" założeniu wrrrr straciłam do niej zaufanie :( No cóż trzeba się za innym rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia, dopiero sie obudzilam, ale chce napisac o tym czosnku. Gorace mleko z maslem i czosnkiem- w smaku takie sobie, ale jakie cuda czyni! Co do ilosci zabkow zjadanych w ciagu dnia, to najlepiej zaczynac od mniejszych ilosci, a potem jes stopniowo zwiekszac, az do zakonczenia kuracji. Sek w tym ze organizm na poczatku wydziela intesywna won nawet po zjedzeniu jednego zabka, ale jak sie go przyzwyczaja stopniowo, to mozna zjadac ich 10 i nie bedzie \"jechac\" tym czosnkiem :-) A dodam ze niektorzy stosuja czosnek nie tylko jako panaceum na infekcje ale tez jako srodek detoksykujacy- z tymze tego typu detoksykacji w ciazy lepiej nie przeprowadzac, podobnie jak nie wolno sie odchudzac, bo malenstwo jest narazone potem na te uwalniajace sie toksyny. Milego dnia dziewczynki pozdrawiam Was wszystkich slonecznie- pewnie u Was tez tak slicznie na dworze jak tutaj? ❤️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusiu - trzy zabki czosnku w tak zaawansowanej ciazy na pewno nie zaszkodza:) a zapach, no coz... niektorzy bardzo lubia inni nie moga zniesc, ale wazniejsze zeby sie wyleczyc:) Ja polecam tez syrop z cebuli - pokrojona cebule zasypujesz cukrem i po jakis 2 godzinach puszcza sok - taki slodki i lepki troszke lagodzi bol gardla i dziala przeciwkaszlowo. Roxelka - to straszne co Twoje przyjaciolki przezyly:( Najwazniejsze, zeby teraz nie byly same - rozmawiajcie szrzerze i otwarcie, bo najgorsze to z takich spraw robic tabu. Trzymaj sie i pomimo wszystkiego ciesz sie Swoim stanem i nie daj sie smuteczkom. Blondi-Ania - skoro to narazie podejrzenie, czyli domyslam sie ze badan zadnych nie mialas jeszcze - a to znaczy,ze nie ma sie co na zapas martwic:) Wiem cos o tym, bo ja juz mialam podejrzenie o cytomegalie, potem ta nieszczesna cukrzyca - i na szczescie po powtorce badan wszystko zostalo odwolane - ale co sie nadenerwowalam to moje:( Plusia - w Krakowie tez slicznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki. U mnie pogoda taka sobie, alo sloneczko swieci. Nie moge sie doczekac konca dna bo jutro jade do lekarza i znow bede mogla zobaczyc moja dzdzie. No wlasnie cos dzisiaj spokojna bo jeszcze sie nie ruszala dzisiaj a najadlam sie tyle slodkiego ze zwykle to bym miala rewolucje w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... ide dzisiaj oderac wyniki a po poludniu do lekarza.... i strasznie mie korci zeby na jakies zakupy sie wybrac........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kurde od czego moga tak piec mnie uda?przed ciaza tego nie miałam a w ciazy normalnie takie pieczenie,palenie głownie tak po zewnetrznej stronie tak u gory cholerka kremuje balsamuje oliwkuje i nic-a pieczenie jest straszne-mam nadzieje ze to nie ma zwiazku z ciaza-chyba to nie jest objaw czegos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka - to straszne wiadomości, ale proszę Cię, żebyś się nie zamartwiała. Wasze Maleństwo jest najważniejsze - pamiętaj o tym i myśl pozytywnie, postaraj się zająć czymś miłym, czymś co sprawia Ci przyjemność. Dziewczyny mam, pytanie czy macie adres strony internetowej - gdzieś kiedyś ktoś podawał - na której wpisuje się datę zapłodnienia lub datę ostatniej miesiączki i pokazują nam sie kolejne tygodnie ciąży z opisem. Miałam już kiedyś zrobiony taki wydruk, ale w czasie przeprowadzki gdzieś się zapodział. Pozdrawiam i życzę dużo słoneczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa - mysle,ze to objaw poszerzajacej sie skory - hormony rozciagaja skore na brzuchu i udach. Jesli sie naprawde tym niepokoisz to pogadaj ze Swoim lekarzem - moze warto zbadac enzymy watrobowe - bo przy podwyzszonej bilirubinie czestym objawem jest swedzenie - ale Ty raczej opisujesz pieczenie niz swedzenie, wiec to raczej nie to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×