Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość szultos
religia moze jest jedna a odłamów mnóstwo. I każdy odłam twierdzi,ze "tylko ich i tylko oni" a ja myśle ze wtedy grzeszą pychą. No ale to tylko moje prywatne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkllllllllllllllllllllllllllll
swiadkowie Jehowy nie maja odłamów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
a kto mówi ze SJ mają odłamy. ? Napisałąm,że jedna jest religia chrzescijanska i ma duzo róznych odlamów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
Jezus nic nie mówił o chrześcijanskich odłamach lecz o jednosci z Ojcem i uczniami a jedność to nie odłamy !!...jest to coś fałszywego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo Po pierwsze nie odpowiedziałas mna moje poprzednie pytanie a po drugie to SJ nie są chrześcijanami ? Traktowałam ich jako chrześcijan ale moze sie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
tak na marginesie No własnie Nilo jedność z Bogiem a nie z organizacją. A to jest duża róznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkllllllllllllllllllllllllllll
to definicja organizacji :: Organizacja (gr. - uporządkowanie) to celowa grupa społeczna, która funkcjonuje według pewnych reguł i zasad, współpracująca ze sobą - by osiągnąć określony cel. Istotą organizacji jest świadomość zasad, reguł, misji, celów oraz synergia (dopasowanie, wspomaganie działań innych). Bóg jest bogiem porządku dlatego musi byc wszystko poukładane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkllllllllllllllllllllllllllll
Swiadkowie Jehowy są chrzescjanami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
kk piszesz,że Sj są Chrześcijanami, wiec powiedz mi czy to nie odłam jeżeli sie nie mylę jest to stosunkowo młoda organizacja. KKKKK wiem co to jest organizacja. Jak dla mnie SJ to odłam chrześcijaństwa tak jak wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
KKKk każda organizacja czy kosciól ma swoj porządek. SJ mają swój KK mają swój a Kosciół Prawosławny czy wiele innych Kosciołów ma swoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
1)jaki pytanie zadałaś==powtórz 2)kogo uważasz za chrześcijanina i na jakiej podstawie? 3)nominalne chrześcijaństwo tj; KK , Prawosławie...mają swoją organizację..lecz czy zharmonizowaną z wymogami Biblii??...nie!... więc sa fałszywą religią..w oczach Boga, Autora Biblii ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko o całunie
Autentyczny Całun Turyński: Ponad wszelką wątpliwość i ostatecznie naukowcy wykluczyli obecność na Całunie, jakich kolwiek śladów barwników, farb, czy pigmentów (z uwzględnieniem tlenku żelaza stosowanego przez profesora). Do badań w tym kierunku użyto też wszelkich możliwych metod naukowych jak: spektroskopii, rentgena, spektroskopii podczerwieni, spektroskopii masy,termografii podczerwieni, radiografii, itp., wychwytujących nawet 1 cząstkę na miliard. Na kopii krew namalowana jest farbą na powierzchni wizerunku, (co jest możliwe dla technik malarskich i sfałszowania). Na Całunie krew jest rezultatem autentycznego kontaktu krwawiącego ciała z płótnem i znajduje się pod powierzchną wizerunku, (co jest niemożliwe dla technik malarskich i sfałszowania). Kopia nie posiada cech prawdziwego trój-wymiaru. Autentyczny Całun Turyński: Wizerunek Całunu posiada wprost niepojętą cechę doskonałego trój-wymiaru tzw. Hologramu. Na Całunie zawarta jest w obrazie informacja przestrzenna. Według analizy matematycznej jak wykazał to już dr. Jackson: - iż żaden rozsądny mechanizm fizyczny ani dyfuzja chemiczna nie byłyby w stanie wyprodukować obrazu, który jednocześnie byłby trój-wymiarem oraz tak wysoce szczegółowym jak wizerunek z Całunu, tym samym zaprzeczając jego naturalnemu powstaniu. Żaden obraz czy zdjęcie nie posiada cech trój-wymiaru! - Dzisiejsza medycyna sądowa ustaliła, że rany, krew i rodzaj obrażeń niezbicie wskazują na fakt, że osoba na Całunie zginęła z przyczyny ukrzyżowania. Według ściśle przeprowadzonych badań wykonanych z wykorzystaniem metod z NASA tj. Centrum Badań Kosmicznych, ustalono, że wizerunek na Całunie Turyńskim, posiada trójwymiarowy wygląd. Taki wymiar nie powstaje w czasie odbicia z inną powierzchnią. Zawsze powstaje wtedy płaski obraz. *** - Według znaków odbitych na Całunie można ustalić rodzaje ran, a tym samym charakterystycznych gwoździ używanych wtedy przez Rzymian w czasie tortury krzyżowej. Całun nie uwidacznia również śladu złamania goleni, co też było wtedy dokonywane końcowo na skazańcach podczas tego rodzaju wyroku. Jest to również zgodne z opisami Ewangelii, która mówi, że Jezusowi wtenczas nie złamano goleni, a dla odróżnienia przebito mu bok, co jest akurat również widoczne na Całunie i również zgodne z opisem Ewangelii. Na całunie widoczne są jednocześnie tak ślady krwi jak i wodnistego płynu surowiczego, które wypłynęły z boku Jezusa po przebiciu włócznia. „Krew i Woda jak opisało to Pismo Święte. Całun wskazuje także ślady otarcia naskórka od belki krzyża, którą niósł Jezus na miejsce tortury oraz rany na kolanach od upadków po drodze. Te fakty są również potwierdzone przez Ewangelię w przypadku Pasji Jezusa Chrystusa. Ślady przebicia rąk są uwidocznione w miejscach nadgarstków, a nie dłoni, jak symbolicznie jest to przedstawiane na obrazach. Według medycyny, tylko przebicie gwoździami w tym miejscu daje możliwość utrzymania ciała na krzyżu, gdyż w innym miejscu ciało po prostu by się oberwało. *** - Ślady na Całunie Turyńskim wykazują całkowitą zgodność z opisami tortur z Ewangelii. Są tam również widoczne ślady rzymskich biczy z tamtych czasów tzw. flagum romanum. *** - Twarz Jezusa z Całunu jest podobna do twarzy Jezusa, która istnieje na malowidłach i monetach. http://wiara.us/prawda_o_ca%C5%82unie_tury%C5%84skim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
|||"małe "||| przeoczenie pisarzy biblijnych ....choć między śmiercią Jezusa a ostatnim apostołem minęło ok.65lat.... nigdzie nie wspomniano o tym ważnym dla potomnych przedmiocie......... i przez kilkanaście wieków również nie wspominano AŻ TU NAGLE Bummm..w1357r..?..ale nie to jest najważniejsze...ważne jest to że oryginalne pergaminy nie przetrwały a płótno tak? co jest ważniejsze dla Boga ,Jezusa i chrześcijan -pergaminy dające nauki czy całun?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bomotje
Świadkowie wyważają otwarte drzwi. wszystko jest już dawno wyjaśnione a oni drążą i drążą. jesli pewne sprawy dla nich niewygodne to je omijają. Uważają Chrystusa za jakiegoś archanioła, a nie Boga. Św. Tomasz mówi: Pan mój i Bóg mój. Czy tu trzeba jakiejś specjalnej egzegezy, żeby to poprawnie zrozumieć? Poza tym: Chrystus nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. Ogołocił samego siebie i stał się człowiekiem. Jeśli oni tego nie rozumieją, to nie wiem o co im chodzi. To są biedni ludzie po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bomotje
to jest po prostu sekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko o całunie
żydzi wszystko niszczyli a znaleziona biblia w Qumran to co niekture zwoje pochodza z 3 wieku przed nasza erą i chca udostępnić to w internecie tylko poco bo przez te 2000 lat w biblii sie nic nie zmieniło no moze tylko 1 % zabrakło jednego zdania wyjasniajacego kim był Ale co z tym 1 procentem? Na czym polegają owe różnice? W większości przypadków chodzi o różną pisownię tego samego słowa albo o inny szyk wyrazów w zdaniu. Już jednak w starożytności istniało kilka form pisowni niektórych słów. Tam, gdzie różnice są większe, kopie znad Morza Martwego pozwalają nieraz wyjaśnić pewne pozorne sprzeczności w Biblii. Na przykład, qumrańskie manuskrypty księgi Samuela (4QSamb), datowane na III wiek p.n.e. podają, że Goliat mierzył znacznie ponad 2 m, ale nie ponad 3 m, jak by wynikało z tekstu masoreckiego. Inny tekst z qumrańskiej kopii 1 Księgi Samuela (4QSama) zawiera dwa zdania, których nie ma w naszych Bibliach, gdyż brak ich w tekście masoreckim. W tym przypadku ich brak nieco utrudnia pełne zrozumienie poniższego tekstu biblijnego: „Nadciągnął Nachasz Ammonita i oblegał miasto Jabesz w Gileadzie. Oznajmili Nachaszowi wszyscy mieszkańcy Jabesz: Zawrzyj z nami przymierze, a będziemy ci służyć. Odrzekł im Nachasz Ammonita: Zawrę z wami przymierze pod warunkiem, że każdemu z was wyłupię prawe oko: tak okryję hańbą całego Izraela. 1 SAM. 11,1-2. Powyższy tekst nie mówi kim był Nachasz, ani dlaczego powziął tak okrutny zamiar wobec mieszkańców Jabesz. Wspomniane dwa zdania, które występują w kopii tej księgi z Qumran, wyjasniają, że Nachasz był królem Ammonitów, zaś 7.000 spośród jego wrogów ukryło się po przegranej bitwie w murach Jabesz, za co mieszkańcy tego miasta mieli ponieść karę, gdy Nachasz obległ ich miasto. Józef Flawiusz, starożytny żydowski historyk, opowiedział tę historię w zgodzie z tekstem znalezionym w Qumran. Sugeruje to, że owe dwa zdania przepadły w późniejszych czasach za sprawą błędu kopisty (tzw. homeoteleuton), który polegał na pominięciu jednego z następujących po sobie zdań, które kończyły się tym samym słowem. Innym przykładem różnic między starotestamentowym tekstem w naszych Bibliach, a więc masoreckim, a tekstem z Qumran może być liczba osób towarzyszących Jakubowi do Egiptu 2 MOJŻ. 46,27. Tekst z Qumran, tak jak Septuaginta i Nowy Testament DZ. AP. 7,14, podaje liczbę 75, natomiast tekst masorecki podaje liczbę 70. Dwa wersety z księgi Izajasza mogą posłużyć jako jeszcze jeden przykład takich różnic. W pierwszym z nich tekst z Qumran ma o trzy słowa więcej, a w drugim o trzy słowa mniej (umieściłem je w nawiasie kwadratowym): 1. „Choćbyście nawet mnożyli modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi [a wasze palce występków] IZAJ. 1,15. 2. „Chodźcie, wstąpmy [na Górę Pańską] do świątyni Boga Jakubowego! IZAJ. 2,3. Powyższe różnice należą do najpoważniejszych, choć jak widzimy, nie zmieniają one nawet sensu zdania. Zdumiewa to, jeśli weźmiemy pod uwagę, że kopia księgi Izajasza z Qumran jest o ponad tysiąc lat starsza od dotychczas znanych. Ostatni przykład różnic między starotestamentowymi kopiami masoretów a tymi z Qumran pochodzi z Psalmów. Jeden z nich, w starożytnym przekładzie Starego Testamentu zwanym Septuagintą, mówi: „Przebodli ręce i nogi moje PS. 22,17. Chrześcijanie widzieli w tym psalmie zapowiedź ukrzyżowanego Mesjasza. Żydowscy masoreci, zapewne, aby nie dać chrześcijaństwu dodatkowych argumentów za mesjaństwem Jezusa, oddali to miejsce słowami: „Jak lwa są ręce i nogi moje, gdyż oba zwroty w języku hebrajskim brzmią bardzo podobnie. Krytycy Biblii zakładali, że tekst Septuaginty został skażony zmianami wprowadzonymi przez chrześcijańskich kopistów. Dlatego księga z Psalmami znaleziona w Qumran, która pochodziła sprzed czasów Jezusa, wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród biblistów, a ów tekst był jednym z pierwszych, na które zwrócili uwagę. Co się okazało? Tekst brzmiał tak, jak w Septuagincie: „Przebodli ręce i nogi moje! Odkrycie w Qumran podniosło prestiż tekstu Septuaginty, którą kiedyś posądzano, że była jedynie parafrazą tekstu hebrajskiego. Miejsc, w których Septuaginta (LXX) preferuje jeden wariant, a tekst masorecki (MT) inny, jest więcej, ale różnice na ogół są niewielkie. Na przykład, tam gdzie MT ma słowa „bydło Egiptu 2 MOJŻ. 9,6, LXX i tekst z Qumran (4Qpaleo-Exodm) mają „bydło egipskie. Różnice między biblijnymi manuskryptami z Qumran a średniowiecznymi kopiami masoretów, na których opierał się dotychczasowy tekst Starego Testamentu okazały się niewielkie. Nie mają one żadnego wpływu na biblijne zasady wiary, które opierają się na kilku wersetach Pisma Świętego, zgodnie z zasadą, że każda sprawa powinna mieć za sobą świadectwo dwóch lub trzech świadków 5 MOJŻ. 19,15; MAT. 18,16. Zwoje znad Morza Martwego dowiodły, że księgi biblijne, mimo wielokrotnego ręcznego przepisywania ich przez ponad tysiąc lat, ostały się praktycznie bez zmian. Prof. Millar Burrows z Uniwersytetu Yale, który jako jeden z pierwszych poznał się na qumrańskich zwojach i opublikował niektóre z Johnem Treverem, napisał o księgach starotestamentowych znalezionych nad Morzem Martwym: „Nie licząc pewnych różnic ortograficznych i morfologicznych, zgadza się on z tekstem masoretów w godnym podziwu stopniu. Jego ogromna ważność polega na potwierdzeniu wiarygodności tekstu masoreckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idąc do pracy zaczepiły mnie dwie starsze panie. Chciały wręczyć mi gazetkę, najpierw grzecznie zapytałam, czemu zawracają mi głowę i dodałam, że ja im nie każę wierzyć w mojego Boga, więc jeżeli jeszcze raz mnie zaczepią, albo kogoś z rodziny, to nie będę już tak miła. Dodałam, że uważam ich zgromadzenie za sektę i wydarłam pysk. Nie życzę sobie, powtarzam! Rozumiem, że mają za zadanie "głosić", ale jakie to irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabelais
Świadkowie wyważają otwarte drzwi. wszystko jest już dawno wyjaśnione a oni drążą i drążą. jeśli pewne sprawy dla nich niewygodne to je omijają. Uważają Chrystusa za jakiegoś archanioła, a nie Boga. Św. Tomasz mówi: Pan mój i Bóg mój. Czy tu trzeba jakiejś specjalnej egzegezy, żeby to poprawnie zrozumieć? Poza tym: Chrystus nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. Ogołocił samego siebie i stał się człowiekiem. Jeśli oni tego nie rozumieją, to nie wiem o co im chodzi. To są biedni ludzie po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nlo1
więc szanuj to że Jezus oddał za ciebie i innych ludzi doskonałe życie umożliwiając wszystkim życie takie jakie było na początku== tu nie chodzi twoja -moja racja....tu chodzi o BOŻĄ ŚJ usilnie zachęcają do czytania Pisma Świętego--zadawania sobie pytań czy moja religia harmonizuje z naukami Jezusa.....?! Wyjdźcie z niego (BABILONU WIELKIEGO)ludu mój!zachęca Bóg... ŚJ tylko pokazują co pisze w BIBLII .........tym którzy myślą że wielbią Boga ....lecz po skonfrontowaniu ze Słowem Bożym ...dochodzą do wniosku że... nie tak/nie tego.. nauczał Jezus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
. Nilo zadałam Tobie pytania dlaczego głoscice tam gdzie ludzie znają Boga, wierzą w niego i staraja sie (nie zawsze to wychodzi - no ale i SJ nie zawsze to wychodzi) zyc według jego zasad. Ludzie czytaja PŚ (wyobraż sobie,że w mojej rodzinie czyta sie PŚ na codzien a,że rozumiem go troche inaczej niż Strażnica to tłumaczy to nie znaczy ze żle rozumiem. Tak samo wiekszość innych ludzi. Tak jakj pisałam PŚ trzeba przezywać sercem a nie słyszeć to co Strażnica każe. PS powinno być rozważane we własnym sercu. Nilo no nie mówi że nie wiesz co to Chrzescijanizm. Odłamów chrzescijanizmu jest duzo nie tylko te co wymieniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo dlaczego uważasz ze np KK tkwi w babilonie? Kiedyś widziałam Waszą książke jeżeli sie nie myle była to taka w czerwonej okładce I tam przedstawialiście KK jako nierządnice (połnaa kobietę na dodatek pijaną itp) siedziałą na lwie. I Ty mówisz,że w Waszych gazetkach nie uczą Was nienawiści. Do tego to ciągłe straszenie Armagedonem. Powiedz mi czy Bog chce,żebysm go kochali szczerze czy ze strachu przed Armagedonem. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
powino tam byc półnagą kobietę * :). Przepraszam za literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani mnie nie pociągają ideologicznie świadkowie Jehowy, ani nie wzbudza mojego zaufania kościół katolicki, który zmienił dekalog. Zmiana dekalogu skreśla w moich oczach wiarygodność tej instytucji. Stary testament można różnie interpretować, dekalog już mniej, to jest dość jasny przekaz. A przez nowy testament nie udało mi się przebrnąć, uznałem że czytanie go to strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
...do.SZULTOS... dostałaś odp.na swoje pytanie ....powtarzam opd.Dlaczego głosić ludziom znającym Jezusa....??...dlatego że mają do tego prawo!!..tak jak ja kiedyś ...zetknąć się z Biblią i Jej przekazem dla ludzkości....tu chodzi o życie i to wieczne .....Jezus również głosił Żydom..chociaż znali swojego Boga...dlaczego to robił???zanegujesz to???...bo faryzeusze zanegowali!!!....każdy kto mówi w imieniu Jezusa musi podeprzeć to Jego naukami... Jeżeli religie chrześcijańskie wprowadzili dogmaty niechrześcijańskie pochodzenia pogańskiego...są FAŁSZYWYMI nauczycielami...a religie mające jedną nazwę a niejednolite nauki są BABILONEM (zamieszaniem) dlaczego w książce wyjaśniającą Objawienie znalazła się kobieta ubrana w szkarłat i pijana winem „pijana krwią świętych ikrwią świadków Jezusa (Obj 17:4, 6; 18:24; 19:1,2).Chodzi o religię która z imieniem Boga na ustach mordowała,mordowała ,zabijała (potrzeba ci poczytać historii )a dowiesz sie kto tak robił...uprawiała prostytucje z królami ziemi ""Ana jej czole było napisane imię,>> „Babilon Wielki, matka nierządnic iobrzydliwości ziemi.Obj.17: 6) więc to jest obraz biblijny tak jak Armagedon jest wiadomością biblijną nie ŚJ ......to nie SJ straszą lecz Bóg ostrzega że to nastapi,,,czy tego chcą kościoły czy nie........BO TO JEST SŁOWO SAMEGO BOGA....nie myl faktów...raczej zrewiduj własną religię pod kątem biblijnym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo ja nie mylę faktów Bog ostrzega a SJ straszą i taka jest niestety prawda. Wątpię czy Bog chce by kudzie go kochali ze strachu. Zrówno kK jak i inne np prawosławny polełnili wiele błedów np wojny, przepoowiadania konca swiata - a to wszystko nie jest zg z Pś) dlatego zawsze powtarzam nie patrz na kapłanaów czy Straszych zboru ale słuchaj sercem. Biblie trzeba czuc sercem. Jezys głosił ale nie powiesz mi ze SJ porównują sie z Jezusem (bo chyba prsknę smiechem - byłoby to objawem ogromnej pychy) Nadal moje pytani pozostaje bez odpowiedzi. Zamiest tracic cenny czas na chodzenie po domach (w większości przypadków ludziznajach Boga i zyjących wg jego zasad. Chwalących go na codzien) powinniscie zająć sie głoszeniem ludziom nie majacym możliwosci poznć Boga np Afryka. Nilo wez pod uwage ze SJ mają niewiele ponad 10 lat to młoda organizacja i sama wiesz ze Wy niestety też macie troche na sumieniu i tez ciagle jest jakies Nowe swiatło. Tak na margiesie ostatnio zaczełam interesowac sie wiarą Babtystów- bardzo mądrze ideologicznie sie wypowiadają. Osobiście uważam ze straszeniem ludzi nic sie nie zwojuje. Bo co to za wiara jak jest ze stachu. Nilo a wiesz ze ten obrazek to podtekst do KK - szkoda, ze uczycie nienawisci do innych i podsycacie strachem. Mowisz o tym ze wiele krwi spłyneło w KK nie przecze niestety ludzie popełnali błedy ale czy nieswiadome dzieciaczki nie poniosły swojej ofiary po przez zakaz transfuzji i kiedys przeszczpów. Wątpie czy Bog chce takiej ofiary. Nilo wiec takie wypominanie jest bez sensu bo niestety i u NAs i u Was zawsze cos sie znajdzie - nad tym mocno ubolewam. Nie krytykuje SJ jako ludzi tylko wg traca niepotrzebnie duzo energi na pusto - zamiast obrócic ja w cos naprawde pozytecznego np głoszenie w Afryce, Azji tam gdzie ludzie nie maja pojecia o Bogu tam gdzie ludzie nigdy nie czytali PŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
ŚJ nie straszą Armagedonem... ŚJ informują ludzi że,tak pisze w biblii... ŚJ nauczają że,tu na ziemi będzie przywrócony raj... ŚJ informują ludzi że,należy podporządkować się Woli Bożej aby znaleźć uznanie w oczach Bożych.. ŚJ informują że,tylko Bóg jest w stanie nas ochronić...nie dogmaty ludzkie ...nazwane w Biblii ==BABILONEM WIELKIM==

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
ŚJ głoszą na całej zamieszkanej ziemi....więc również w AZJI,AFRYCE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo a jak nazwiesz krzyczenie za mną "zginiesz w Armagedonie" ja to uznałam jako straszenie. I napisze poraz enty głoscie tam gdzie ludzie znają Boga zamiast skupic sie bardziej na regionach gdzie człowiek nie wie nic o Bog Nilo Ludzie w większości wiedzą co jest napisane w bibli - interpretuja to troche inaczej niz SJ (co nie oznacza ze zle). Wiesz nie tylko podporzadkowanie sie woli Boga ludzie znajda uznanie. Czyniąc dobro rówiez zyskujesz w oczach Boga np działajac w róznych organizacjach pomagajacym innym . Bog dał nam "talenty" by je rozwijac i działąc na dobro ludzikosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
Nilo a jak nazwiesz krzyczenie za mną "zginiesz w Armagedonie" ja to uznałam jako straszenie. I napisze poraz enty głoscie tam gdzie ludzie znają Boga zamiast skupic sie bardziej na regionach gdzie człowiek nie wie nic o Bog Nilo Ludzie w większości wiedzą co jest napisane w bibli - interpretuja to troche inaczej niz SJ (co nie oznacza ze zle). Wiesz nie tylko podporzadkowanie sie woli Boga ludzie znajda uznanie. Czyniąc dobro rówiez zyskujesz w oczach Boga np działajac w róznych organizacjach pomagajacym innym . Bog dał nam "talenty" by je rozwijac i działąc na dobro ludzikosci. ŚJ krzykiem nie głoszą lecz taktownie i z wyczuciem...aby nikogo nie irytować bądź zdenerwować...więc to jest twoje odczucie indywidualne...dla mnie nieznane...przeważnie to ŚJ są wyzywani bądź straszeni pobiciem .....dziękuję za pouczenie ale SJ bardziej słuchają Boga niż ludzi....więc głoszą wszędzie gdzie żyją ludzie...//i tak jak napisałaś głoszą też tym co znają Jezusa :) Tylko podporządkowanie się woli Boga daje Jego uznanie ... Rzym.16:26 Czyń dobro...jeśli możesz ...lecz bądz posłuszna woli Bożej tak jak Jezus ...tylko wówczas masz nadzieję na Jego uznanie... Działając w różnych organizacjach czynisz dobrze,,,lecz wolą Boga jest aby ta Dobra Nowina o Królestwie obiegła cały świat ucząc i chrzcząc ....w imię Boga Syna i ducha świętego...Bóg dał nam talenty do obdarowywania innych życiodajną wodą tj.PŚ....nie ma nic wartościowszego dla człowieka niż życie a to otrzyma od Boga,jeśli wypełnia Jego wolę zapisaną właśnie w PŚ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×