Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość hrhrhrh
mysle , ze swiadomie nie kazałabys ludziom by dotykali goracego palnika by sie poparzyli powiesiłabys kartke w poblizu lub stał obok by kazdego ostrzec o niebezpieczenstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
jesli cokolwiek napisalm źle to prosze o sprostowanie SJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boraks
Mój tato jest katolikiem i kupił naszej rodzinie biblię tysiąclecia(katolicka) a w niej ku mojemu zdziwieniu 3 razy padło imię Jahwe, że Bóg się przedstawia: jam jest Jahwe.I co ja mam sobie teraz myśleć? Zawsze mnie uczono że Pan to Bóg a Bóg to Pan ale Jahwe? Zacząłem to drążyć i się okazało że w 1 wydaniu tej biblii imię Jahwe padało setki razy... ... właśnie w tej chwili gdy pisze tego posta w okienku poniżej pokazało mi się zdjęcie: 2 dziewczyn, jedna drugiej zagląda w biust i się zastanawia czy mogą być większe...coś jest nie tak z tym światem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
niestety ludzie robia sie coraz gorsi .. napisano o tym w biblii jacy beda wlasnie w dniach ostatnich .... kazde wydanie Biblii katolików czy protestantów np Gdanska czy warszawska sa przekladami zakłamanymi .. niestety ... czytałam wypowiedzi historyka i biblisty którzy badali przebieg tłumaczen z oryginału i jakie ciekawe zaskoczenie : biblia Nowego świata czyli SJ jest najbardziej wiarygodnym przekładem , jezyk prosty , zrozumiały , dokładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ale co dziwic sie skoro katolicki kler usunał jedno z przykazan to dlaczego nie miałby zmienic biblii poznaj historie papiezy , zakazów uzywania biblii , robienia z katolików głupców - niestety bycie katolikiem pod przymusem i wiele wiele innych historii z tym zwiazanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr widzisz a ja kiedys bardzo dokładnie studiowałam informacje na temat tłumaczen bibli i mam odwrotna wiadomość. Przekład bibli w wersji Nowego Świata jest najbaardziej zmieniony. Pisłam gdzies by nie pisac o władzach wyznan bo są w każym wyznaniu zakłamani. Wiele Sj tez są Sj pod przymusem. Poczytaj w necie historie dzieci gdzie rodzice sa SJ (a dzie letnich. sie buntować ). Mówie o dzieciach uz dorosłych np 18-letnich Takie przezucanie sie oskarżeniami do niczego nie prowadzi. Bo jedni i drudzy sa tacy sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Ludzie sa i byli Zli (nie wszyscy). Już za czasów Chrystusowych mówili że to czas ostateczny. Wtedy tez była rozpusta, rozwiązłość, nienawisc itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
szultos napisał-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
szultos napisał>Jezus i uczniowie głosili o Mesjaszu< ==Jezus był Mesjaszem==.o Mesjaszu głosił Jan Chrzciciel.... Jezus i uczniowie głosili ...o Bogu i Jego Królestwie ŻYDOM! Mesjasza Żydzi powinni poznać po proroctwach na Jego temat==tak też mowił Jezus ===ponieważ nie rozpoznali nazwał ich OBŁUDNIKAMI...zamykającymi drzwi do Królestwa sobie i tym co ich słuchają Po ,,śmierci męczeńskiej Jezusa głoszono co nam dało przyjście Mesjasza...dlaczego należy znać nauki Mesjasza...dlaczego należy żyć zgodnie z tymi naukami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo czepiasz sie literówek. Dobrze wiem ze Jezus był tym zapowiadanym. Post wczesniej zresztą pisałam. Nilo UNIKASZ ODPOWIEDZI O kANALE ŁĄCZNOŚCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
dlaczego krytykujac KK i ich obłude na temat nieomylsnosci papieża sami macie podobe "ciało" które rowniez mam wrazenie uzurpuje sobie prawo do bycia wszechwiedzącym i nieomylnym. A w ciagu niewiele ponad 100 lat od powstania waszego ruchu tak wiele było Nowych Świateł. Powiedz mi Nilo dlaczego tak niedawno powstała Wasza Organizacja skoro jest tą jedyną i prawdziwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
" dzieci sa sj pod przymusem " czy swiadomie pchnełabys swoje dziecko w rece narkomanów , pijaków , rozpustników itp ? nie nazwałabym tego przymusem a zcasami wskazaniem drogi z uzyciem mocnych słow czy karcen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
czyli słuchajac tego co mówi SJ wszyscy ludzie z przed powstania SJ zguiną w Armagedonie. Czy tak, ? Z Waszych wypowiedzi można tak wywnioskować. Ten kto nie należy do SJ nie ma szans na życie wieczne. A co z ludzmi którzy żyli w czasach gdy Organizacja SJ nie istniała - mówie o Organizacji a nie o miłosci do Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
No wiesz czyli jeżeli nie jesteś SJ jestes narkomanem i pijakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
co do pomyłek to przedstwiłam to na podstwie zakupu ryby - chyba jasniej nie da sie tego wytłumaczyc - ale to moje zdanie zas co do przekładu biblii to sprawdzałąm to w wielu miejscach u historyków i biblistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
no wiesz Uzycie mocnych słow czyli wyrzuceniem z domu. No faktycznie moce słowa. Użyciem mocnych słów gdy Znajomi maja zakaz rozmowy no faktycznie niewielka persfazja. hrhrhr ciekawe masz do tego podejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
wiedziałam ze tak zareagujesz ...w zadnym wypadku - podałam taki przykład ale nie powiesz mi ze wszsycy stosuja sie do przykazan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhrhr no to niestety posprawdzaj jeszcze dalej u biblistów i historyków niezrzeszonych z zadna organizacja. Jezeli jestes z Warszawy to tu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
wyrzucenie z domu- jesli słowa nie pomagaja , trzeba moze i " wyrzucic " by zrozumiał gdzie jest własciwa droga chyba nie bedziesz akceptowała wszsytkiego co zrobi Twoje dziecko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
własnie sparwdzałam u takich którzy nie należa do ządnego koscioła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr a Ci którzy sa Sj stosuja sie do wszystkich przykazań. NIE tak samo jak Katolicy, Prawosławni czy Protestanci itd. to że ktos zna PŚ na pamiec nie znaczy ze stosuje je w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
bark rozmów czy spotkan z wykluczonymi to dobry czas do wykluczonego na przemyslenia i zmiany w swoim zyciu przepraszam ze znów porusze temat katolików do porównania ale byłam katoliczka spowiedz - rozgrzeszenie - i tak w kółko i to spowiedz osobie która równiez jest grzesznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr własnie mam 6 letnie dziecko i gdy bedzie dorosłe zapewne nie zakceptuje gdy bedzie kradło, piło itp. ale jeżeli nie bedzie chciało należec do wyznania do któego ja należe . Bedzie miało do tego prawo. Z niewolnika nie bedzie robotnika (wiesz co sprawdza sie to w zyciu zawodowym to tak na marginesie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
pewnie ze sa tacy którzy łamia przykazania - sumiewładca tego swiata który zna mnasze słabosci , grzech , sumienie , skrucha , żal za gzrechy ..... pisałam juz ze Sj sa grzesznikami jak wszyscy ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr dlatego jestem za spowiedzią powszechna. A nie okreslonej osobie. Rozmowa z Bogiem sam na sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
no to jestes bardzo wyrozumiała mama i abys zawsze taka była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
mysle ze rozmowa z dojrzałym SJ dała by ci bardziej przejrzyste odpowiedzi i zawsze na podstwawie Pisma swietego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
tak tak ty to wiesz najlepiej nie znajac ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filut
a ty ich znasz? juz pewnie ciebie zmaniuplowali. widzac po twoich tekstach juz cie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
to moze wyjasnij jak manipuluja ? a potem ciag dalszy rozmowy tam kazdy wchodzi i wychodzi kiedy chce to organizacja a nie motłoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×