Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

czemu uciekasz bo co nie marz dowodów na prawdziwość swoich tez nawet archeologie nie uznajecie Z początku III w pochodzi graffiti znalezione na murze rzymskiego Palatynu. Rysunek ten przedstawia krzyż jako drwinę z rodzącego się kultu: klęczący młody człowiek, pod spodem napis: "Aleksander czci swojego boga". Przed Aleksandrem stoi ustylizowany na postać ludzką osioł z przednimi kończynami rozciągniętymi wzdłuż belki krzyża w kształcie litery T. http://watchtower.org.pl/iszbin/mmcrux5.html wiec Jezus był ukrzyżowany a nie do pala przybity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do merkaba
merkaba pierwsze naucz sie ortografii moze wszystko po kolei , bo jak juz za duzo na twojej głowie to nie zdązysz .... ja uciekam - ty nie odpowiadasz na moje pytania cos jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego akurat
pewnie pewnie wszyscy sie boja merkaby i uciekaja ---------you tube - najbardziej wiarygodne zródło wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z cudami eucharystycznym
jak hostia zamienia sie w krew i ciało jak ludzie żywią sie tylko hostia i nie umierają uzdrowieniami w kościołach objawieniach Jezusa on jest cały czas na ziemi a nie kiedy swiadkowie pozwolo mu sie pokazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego odeszliscie od koscio
ła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
Wróćmy do naszego głównego tematu a jest nim prawidłowa forma imienia naszego Stwórcy. Już pobieżne przyjrzenie się dwóm formą imienia Bożego, które można znaleźć w publikacja Towarzystwa Strażnica JAH i JEHOWA pokazuje, że JAH nie jest skrótem od Jehowa tylko od JAHwe. Na szczęście dowody na to, że forma Jehowa jest błędna są tak duże i tak przytłaczające, że w końcu nawet Towarzystwo Strażnica przyznało w The Kingdom Interlinear Translation of the Greek Scriptures, - Watchtower Bible and Tract Society of New York, Inc. strona 23: "While inclining to view the pronunciation Yahweh as the more correct way, we have retained the form Jehovah because of peoples familiarity with it since 14 th Century". - W języku polskim można to przetłumaczyć tak: "Podczas przychylnego przeglądu wymowy Jahwe jako bardziej prawidłowej, my pozostajemy przy formie Jehowa dlatego że ludzie są zaznajomieni z tym od 14 wieku". zżynasz równo z gotowców..a fee i do tego jeszcze niedokładnie; imie Boże widnieje od 14w,w języku polskim..jeżeli jest fałszywe(jak twierdzisz )to fałszywa jest także katolicka Biblia Brzeska!!!! a o imieniu proponuję ci sie dokształcić zanim stukniesz w klawiaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
ŚJ jako jedyni na świecie ogłaszają SŁOWO BOŻE,,nie oglądaja się na to czy to się komuś podoba czy nie ... DZIEŁO BOŻE musi być DOKOŃCZONE!!! inni fajdają sie w matactwie tego świata ,,, a SJ ida do przodu z Dobrą Nowina na ustach...z pomocą ducha świętego zawiadomią tylu ludzi ilu Bóg zamierzał poinformować o =Wielkim Dniu Boga Jehowy=a potem raj na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do markaba
JHWH Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Skocz do: nawigacji, szukaj Tetragram zapisany alfabetem fenickim (na górze i w środku) i współczesnym hebrajskim, opartym na alfabecie aramejskim (na dole)JHWH, IHWH (hebr. ) imię Boga w Biblii hebrajskiej, w języku polskim zapisywane zwykle jako Jahwe (dawniej Jehowa). W najstarszej wersji hebrajskiej imię Boga zapisywano czterema literami jako: . Są to czytane od prawej do lewej spółgłoski jod, he, waw, he, które tworzą tak zwany tetragram (z gr. tetragrammaton dosł. cztery litery). W języku polskim odpowiadają im spółgłoski: JHWH. Nie są znane samogłoski, których używano do pierwotnej wymowy. W języku polskim, obok współcześnie dominującej formy zapisu "Jahwe", występuje także starsza forma - "Jehowa". Spis treści 1 Występowanie w Biblii 1.1 Tekst hebrajski i grecki 1.2 Występowanie w przekładach 1.2.1 Niektóre przekłady z imieniem niezastąpionym tytułami 1.2.2 W polskich przekładach 2 Wymowa 2.1 Wymowa w ciągu wieków 2.2 Zakaz wymawiania 2.3 Stosowanie imienia Bożego w Kościele katolickim 3 Znaczenie 4 JHWH użyte poza Biblią 4.1 Stela Meszy 4.2 Występowanie w sztuce 4.3 Występowanie w taksonomii 5 Hasło "Jahwe" z encyklopedii Ultima Thule (1933) 6 Zobacz też 7 Przypisy 8 Bibliografia 9 Linki zewnętrzne Występowanie w Biblii Tekst hebrajski i grecki Imię pisane staro-hebrajskimi literami na manuskrypcie SeptuagintyW masoreckim hebrajskim tekście Pisma Świętego (Starym Testamencie) imię JHWH w formie tetragramu występuje 6828 razy, począwszy od Księgi Rodzaju 2,4. To imię występuje częściej niż jakiekolwiek inne określenie Boga: Elohim lub El (Bóg) występuje 2600 razy, Adonai (Pan) - 300 razy; a Szaddaj (Wszechmocny, Wszechmogący) - 48 razy. Ponadto masoreci, którzy opracowali standardowy tekst Starego Testamentu, w swojej wersji zaznaczyli 134 miejsca (według Biblia Hebraica Stuttgartensia 133 miejsca), w których wcześniejsi przepisywacze soferowie zmienili tetragram na słowo Adonai. Masoreci nie poprawili tekstu, ale zaznaczyli te miejsca w uwagach marginesowych. Imię JHWH zostało przeniesione w formie hebrajskiego tetragramu (co potwierdzają znaleziska datowane na I wiek n.e.) do części wczesnych wersji greckiego przekładu Starego Testamentu Septuaginty (LXX), często cytowanej w Nowym Testamencie. Jednak w żadnym ze znalezionych rękopisów Nowego Testamentu tetragram już się nie pojawia. W późniejszych wersjach greckiej Septuaginty (co potwierdzają znaleziska datowane np. na III wiek) w miejsce tetragramu wstawiano wyrazy Kyrios (Pan) oraz Theos (Bóg). W greckich tekstach religijnych (LXX i inne) z przełomu er tetragram zaliczano do tzw. imion świętych (nomina sacra) i zapisywano w sposób trojaki: 1. przez przepisanie do greckiego tekstu tetragramu hebrajskiego JHWH (wskutek przepisywania przypominał on greckie litery ПIПI), 2. przez zapisanie w formie IOA lub IAO (gr. IA, IA), lub 3. przez zastosowanie skrótu od wyrazu Kyrios ("Pan") litery K połączone kreską nad skrótem (analogicznie Iesous I i inne). Z czasem wyłączna stała się trzecia opcja Kyrios (zob. Carsten Peter Thiede Jezusowy papirus). Imię Jahwe występuje także w Biblii jako składnik dwuczłonowych imion hebrajskich, np.: Matitjahu (pol. Mateusz/Maciej) i Jehochanan (pol. Jan). Występowanie w przekładach W większości przekładów Biblii imię to zastąpiono określeniami "Pan" lub "Bóg". Tłumacze podzielili w ten sposób judaistyczną tradycję: Żydzi pomijając imię Boga, uzasadniali to poglądem, że jest ono zbyt święte, aby można je było wymawiać. Dziś część uczonych tłumaczy ten zwyczaj brakiem całkowitej pewności, jak pierwotnie wymawiano to imię. W myśl tradycji o niestosowności zawierania imienia Jahwe w Piśmie Świętym, łacińska Wulgata pierwszy oficjalnie uznany przekład katolicki we wszystkich miejscach imię Boga zastępuje wyrazami "Dominus" (Pan) oraz "Deus" (Bóg). Przekład ten opublikowany w 405 r. n.e. przez sekretarza papieża Damazego I, Hieronima, stał się podstawą do dalszych tłumaczeń, tak więc najbardziej autorytatywny, aż do lat czterdziestych ubiegłego wieku anglojęzyczny przekład "Douay", opierając się na łacińskiej Wulgacie, także nie używał imienia Jahwe. W Biblii angielskiej imię to pojawiło się pierwszy raz w roku 1530, kiedy William Tyndale opublikował przekład pierwszych pięciu ksiąg biblijnych. Imię Boże w formie "Iehouah" występuje w nich raz w księdze Wyjścia 6,3. W pozostałych miejscach użyto pisanego dużymi literami w celu rozróżnienia od rzeczywistego występowania tego określenia w źródłach słowa "PAN", informując o tym w uwadze do wydania. Tłumacze Biblii Króla Jakuba (Authorized Version 1611), trzymając się zwyczaju, ujawnili imię w formie "JEHOVAH" tylko w kilku wersetach a niemal wszędzie, gdzie w hebrajskich źródłach występował tetragram, użyto słów "LORD" (Pan) lub "GOD" (Bóg). Podobnie było w pierwszym kompletnym przekładzie Biblii na język węgierski, którego dokonał Gspr Karolyi w 1586 r. (tzw. Biblia z Vizsoly) - imię Boże występuje w niektórych wersetach w formie Jehova m.in. w: Księdze Wyjścia 6,3 i w Psalmie 83,19 a w pozostałych miejscach JHWH został zastąpione przez "r" (Pan). Niemiecki przekład Marcina Lutra z 1534 roku mimo, iż sam Luter surowo krytykował żydowską tradycję to w swoim przekładzie Biblii z języków oryginalnych nie uwzględnił imienia Boga w żadnym miejscu, używając wyrazów zastępczych np.: "HERR" (Pan). Natomiast w przekładzie katolickim dra Johannesa Ecka z 1537 roku, imię Boże występowało tylko w przypisie do wersetu z Księgi Wyjścia 6,3 w formie Jehoua ("Der name Adonai Jehoua").. W późniejszych przekładach niemieckich imię to występowało najczęściej w tym wersecie Księgi Wyjścia (6,3), chociaż np. w katolickim przekładzie Biblii, dokonanym przez Leandera van E w I połowie XIX w. imię Boże w formie Jehova występuje także m.in. w Psalmie 83,19 i księdze Ezechiela 48,35. Również w przekładzie Elberfelder Bibel z II połowy XIX w. występuje imię Boże. Współcześnie jednak dominuje tendencja do stosowania w miejscach, gdzie imię występuje, tytułów "Pan" lub "Bóg", także w tych przekładach, w których pierwotnie się ono znajdowało. z wikipedii jestes pusty merkaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do markaba
Swiadkowie Jehowy to jedyna prawdziwa religia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do markaba
acha i jeszcze jedno , zeby nie było cos tam - nie jestem Swiadkiem Jehowy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do markaba
08.10.2010] 16:41 [zgłoś do usunięcia] merkaba czemu uciekasz bo co nie marz dowodów na prawdziwość swoich tez nawet archeologie nie uznajecie Z początku III w pochodzi graffiti znalezione na murze rzymskiego Palatynu. Rysunek ten przedstawia krzyż jako drwinę z rodzącego się kultu: klęczący młody człowiek, pod spodem napis: "Aleksander czci swojego boga". Przed Aleksandrem stoi ustylizowany na postać ludzką osioł z przednimi kończynami rozciągniętymi wzdłuż belki krzyża w kształcie litery T. http://watchtower.org.pl/iszbin/mmcrux5.html wiec Jezus był ukrzyżowany a nie do pala przybity no tak , bo naprawde takie wazne do jakiego drewna został przybity Jezus pólgłówko o ofiare chodzi , za ciebie , za mnie .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
Więc zapytaj siebie ....co ustawiono na środku placu św. Piotra w Watykanie!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
A czy może mi odpowiedzieć jakiś Świadek Jehowy, dlaczego dostajecie co miesiąc karteczki, na których piszecie ile godzin głosiliście, ile czasopism rozdaliście? mi to przypomina pracę na akord i porównywanie, kto jest lepszy....niezdrową rywalizację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
już wiesz? ...a zatem co ustawił Papież...wielki krzyż czy wielki pal?? ŚJ nie czczą niczego zgodnie z drugim przykazaniem ...nie są bałwochwalcami...a co robi KK mówi jedno czyni drugie... jak przystało na Babilon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
a może lepiej abyś dowiadywał/a co mówią? resztę zostaw ...takie informacje nie dają możliwości przeżycia dnia Pana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
Ja wiem co mówią, a Pismo Święte przeczytałam 3 razy(całe). W części zgadzam się ze Świadkami , w części z Katolikami, na niektóre kwestie mam jeszcze odrębne poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
Szczerze proszę o wyjaśnienie sprawy tych karteczek. Nie wiem, dlaczego miałabym się tym nie interesować. To nie wygląda dobrze. to takie daje wrażenie, jakbyście nie głosili o Bogu z wiary i z potrzeby serca, tylko z przymusu, żeby cokolwiek móc szczerze wpisać na tą karteczkę, bo inaczej mogą was spotkać pouczenia ze strony starszych, a nawet ryzyko wykluczenia ze zboru. Czy sie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
ŚJ wykonują dzieło ogłaszania Dobrej Nowiny po świecie,aby wykonywać porządnie potrzeba danych ...gdzie nie było głoszenia ,ile potrzeba czasopism w jakich językach itd...inne kościoły niewiedza nawet ilu maja rzeczywistych(czynnych)wyznawców...totalny brak zainteresowania wyznawcami a o głoszeniu mowy nie ma....SZOK 1Kor.14:33Albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, lecz pokoju. Tak jak wkażdym zborze świętych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
no powiedzmy, ale dla mnie to jednak nie wystarczający argument, jednak dziękuję za wyjaśnienie, chociaż czy nie spotykają was jakieś pouczenia, gdybyście zaprzestali głosić? czy ta forma zbierania danych nie jest formą przymusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szultos
Jest to przymus. SJ w tym głoszeniu sa strasznie zaciekli. Niestety aż za bardzo i to od nich wiele osób odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
nie ,nic takiego nie ma miejsca w OŚJ...Świadek Boga głosi bo odczuwa taka potrzebę...Świadkowie Jehowy Boga ,oddają zycie ,wolność,zdrowie,aby nie sprzeniewierzać sie własnym przekonaniom o zawartych prawdach w Biblii....To są cudowne Nowiny, dane ludziom przez syna Bożego i cały świat powinien sie o nich dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
>>>>>Szultos Jest to przymus. SJ w tym głoszeniu sa strasznie zaciekli. Niestety aż za bardzo i to od nich wiele osób odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
nie wiem czy zrozumiesz tą odpowiedz biblijną?:?/ Hioba 32:18-20' 18napełniłem się bowiem słowami; duch napiera na mnie wmoim brzuchu. 19Oto brzuch mój jest jak wino, które nie ma ujścia; niczym nowe bukłaki chce pęknąć. 20Niech przemówię, bym doznał ulgi. Wargi swe otworzę, by odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhfhgf
JA OSTANIO DOSTALAM LIST DO SKRZYNKI NAPISANY RECZNIE PRZEZ KOBIETE KTORA NAMAWIALA MNIE DO PRZYSTAPIENIA DO JEHOWYCH! LIST BYL DLUGI,,, MATKOO ILE ONA MUSIALA SIE NAMACHAĆ ZEBY KAZDEMU W BLOKU WRZUCIC TO DO SKRZYNKI...WKURZA MNIE COS TAKIEGO, GDYBYM CHCIALA SAMA BYM ICH ZNALAZLA A TAK BABA BAWI SIE W AKWIZYCJE WYZNANIOWĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imię żydowskie Jehochanan a dla żydów imie boga było święte wiec nie mogli nie uzywac jako własnych imion ,wiec tym bardziej jehowa nie był imie boga i tak samo w chrześcijaństwie nikt nie używa imienia Jezus ani nawet jego zdrobnien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufin
merkaba - jak już coś pieprzniresz :):):) jak to chrześcijanie nie używaja imienia Jezus - to jak mówią ?:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufin
też dostałem taki list - ręcznie pisany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata Be
merkaba chyba z Peatzem siedzi w klasztorze i go maca po tyłku , bo takie głupoty klepie , ze rece opadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata Be
powiedz mi merkaba ile razy grzmociles sie z facetem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×