Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość cdarg
nilo1 słuchaj >kryzys sumienia< to przede wszystkim KASA .KASA ,KASA,,,PIENIĄŻKI......dlaczego??? ....ano dlatego że,jeżeli autorowi chodziłoby o skompromitowanie OŚJ z takimi dokumentami wytoczyć powinien proces ,,na pewno byłby to cel sam w sobie===a tak toto jest jeno==== KASA KASA KASA=====ŻENADA Jak się pojawiają jakieś krytyczne opracowania, to zaraz krzyk i lament że autorowi chodzi o pieniążki. Ale jak chodzi o kler katolicki to jakoś takie głosy się nie pojawiają. Nie zastanawiałaś się nad tym? Do sądu może i świadkowie powinni autora podać. Ciekawe dlaczego do tej pory tego nie zrobili? Bali się rozgłosu w związku ze sprawą i że inne grzeszki wyjdą na wierzch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
cdarg nilo1 ano popatrz apostołowie naszego Pana Jezusa TEŻ NIE MIELI wykształcenia(prócz Łukasza i Pawła) ===a Biblię napisali!!!! Wytłumacz mi jeszcze jedną rzecz. Jak ktoś kto nie posiada żadnych kompetencji, nie zna jezyków Pisma a raczej jego znajomość jest bierna więc żadna, bierze sie za tłumaczenie Pisma? to jest jak porywanie się z motyką na słonce. Nic dziwnego że uczeni zarzucają wam błędy, biorąc pod uwagę kwalifikacje "tłumaczy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Wyście zresztą też Biblie napisali, biorąc pod uwagę pierwotne przekłady trudno o waszej mówić że jest Słowem prawdziwym Jezusa,jest więc Biblią Organizacji. to takich wniosków się dochodzi, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
przykro mi że niewiele wiesz a wypowiadasz sie na dość poważny temat. Jeżeli ktoś komuś zarzucał niedokładność to właśnie Biblii Tysiąclecia tłumaczonej nota bene przez uczonych'?? ma przydomek> biblii tysiąca pomyłek< ........i aż VI poprawek...........;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia 33
wiesz co Cdarg to jest walka z wiatrakami. Nilo i tak nie odpowie na Twoje pytania. Wcześniej musi sie naradzic ze starszymi zboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
każdy ma biblię w domu i może sobie zadać trud jej studiowania; odpowiadanie w kółko na te same pytania od 1990 roku,może się po prostu znudzić i tyle w tym temacie;) nowe wiadomości: Egzorcysta papieża: Szatan mieszka w Watykanie Ojciec Amorth od 25 lat jest egzorcystą i 70 000 razy wypędzał szatana i demony z ludzi przez nie opętanych. Wie więc o czym mówi. A jego słowa w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica" są wstrząsające. Szatan mieszka w Watykanie! - grzmi ojciec Amorth. - Są kardynałowie, którzy nie wierzą w Boga, biskupi, którzy zawarli pakt z diabłem. - Mają rację ci, którzy twierdzą, że dym szatana unosi się w świętych miejscach - powiedział ojciec Amorth, nawiązując do wypowiedzi papieża Pawła VI. http://www.efakt.pl/Egzorcysta-papieza-Szatan-mieszka-w-Watykanie,artykuly,66403,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
nowe wiadomości; Po USA, Irlandii i Niemczech skandal pedofilski wybuchł teraz w Kościele katolickim w Holandii ZOBACZ TAKŻE * Wilders w radzie miejskiej Hagi (09-03-10, 01:00) * Afera pedofilska w niemieckim Kościele (08-02-10, 10:00) * Jezuici przepraszają za molestowanie (02-02-10, 02:00) SERWISY * Holandia Janne Geraets chciał zostać misjonarzem. Dlatego poszedł do prowadzonej przez ojców salezjanów szkoły z internatem przy klasztorze w 's-Heerenbergu. Pewnego wieczoru w 1964 r. 12-letniego wówczas chłopca zwabił ksiądz wykładowca. - Ksiądz rozpiął rozporek i siłą wsadził do środka moją rękę. Byłem całkowicie zdezorientowany - opowiedział dziennikarzom 57-letni dziś Geraets. Ksiądz wzywał chłopca do swego pokoju regularnie. Geraets był molestowany seksualnie na różne sposoby, za każdym razem ksiądz dawał mu rozgrzeszenie. Geraets próbował powstrzymać kapłana, ale szybko zorientował się, że nie on jeden w internacie miał taki problem. Księży, którzy wieczorami wzywali do siebie chłopców, było według niego więcej. cd na: http://wyborcza.pl/1,76842,7619272,Grzechy_holenderskiego_Kosciola.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
nilo1 każdy ma biblię w domu i może sobie zadać trud jej studiowania; odpowiadanie w kółko na te same pytania od 1990 roku,może się po prostu znudzić i tyle w tym temacie Po co chodzisz głosić? Nie znudziło się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Tysiąclatka została poprawiona. Zresztą masz jeszcze Brzeską, Wujka i inne. Błędy o których piszesz, zostały poprawione, grunt że zostały zauważone. Jeśli chodzi o Wasz przekład to nawet trudno mówić o błędach, ale można mówić o manipulacji. Bo jeśli się wskazuje na coś co jest niezgodne z pierwotnymi przekładami, to trzeba się zastanowić i odpowiedzieć na pytanie, czy ten zapis jest właściwy i czy należy go poprawić (cóż błędy się zdarzają) Ale wy uważacie że przekład jest poprawny, więc trudno nawet porównywać do sytuacji jako była z tysiąclatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Biblia Tysiąclecia została poprawiona. Masz nowsze przekłady gdzie poprawki zostały naniesione. Błędy zostały zauważone i poprawione. O waszym przekładzie trudno mówić o błędach ale o manipulacji. Bo jak się odnieść do sytuacji, w której ktoś wskazuje wam że tłumaczenie jest błędne, niezgodne z pierwotnymi przekazami. Co więcej , coś dodano, tam ujęto gdzie indziej przesunięto przecinek, wy uważacie że przekład jest rzetelny. Więc trudno nawet porównywać sytuację z tysiąclatką. Zresztą masz Biblię Brzeską, Wujka itd. Do tej pory nie odpowiedziałaś mi na pytanie dot. waszego przekładu. Milczenie odbieram jako przyznanie mi racji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
jednak wysłał mi się wcześniejszy post. Myślałam że nie poszedł więc zaczęłam pisać jeszcze raz to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Było brak Ci argumentów więc zaczęłaś szukać postów dot. KK. Może i ja teraz zacznę pisać prawdę o świadkach. Coś co znam z własnego doświadczenia a nie z serwisów internetowych. Tak się składa że znam wasza organizację dosyć dobrze, znam świadków. Może jak napisze jak się prowadzą, jak starsi kładą nacisk na poluzowanie więzi z katolicką rodziną i znajomymi. mogę dużo napisać , mam sporo wiadomości na ten temat, Co mam Ci opisać wasze brudy i zniżyć się do waszego poziomu. Nawet mnie to nie dziwi, Takie postępowanie jest standartem. Zawsze jak brak merytorycznyczh argumentów, zaczyna się jazda na czyjś kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Nasz kościół zajmuję się od dawien dawna działanością charytatywną. Może ty sie pochwalisz jak wasza organizacja pomaga innym? I nie chodzi tylko o pomoc świadkom, własnym współwyznawcom, ale też czy pomagacie innym? Nawet jednej złotówki nie dokładacie na pomoc bliźniemu. Mam biedną sąsiadkę i chodzi po pomoc do kościoła i kościół jej udziela. Nikt sie nie pytał jej o wyznanie, wy macie to olane, tylko straszyć końcem świata potraficie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
No i ten post o Watykanie i kardynałach. Aż sobie usiadłam, ciekawe skąd ten egzorcysta ma takie wiadomości? Szatan mu powiedział?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
To widać ma informację z pierwszej ręki :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość montgomery
nilo a ty jestes tym Nilo z topiku "spodobali mi sie SJ" ? Tam rówież są wypowiedzi kogos o niku nilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
nie mój jestem ,mam nr.1 co otworzę aktualności, nowe odkrycie w religii wychowującej- pedofilów , gwałcących dzieci swoich wiernych! Ksiądz - pedofil trafił do diecezji, w której pracował Joseph Ratzinger(dzisiejszy papa 'zatwierdzał przeniesienia pedofilów aby gwałcili w innych parafiach!) W latach 80., gdy Joseph Ratzinger - obecny papież Benedykt XVI - był arcybiskupem Monachium i Fryzyngi, przeniesiono tam księdza oskarżanego o pedofilię - pisze niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Ratzinger zasiadał wówczas w radzie ordynariatu diecezji, która zaaprobowała w 1980 r. przeniesienie księdza z Essen do Monachium. - Ówczesny biskup uczestniczył w podjęciu tej decyzji - oświadczyła diecezja. Po przeniesieniu duchowny jednak nadal molestował dzieci i w 1986 r. został za to skazany na 18 miesięcy więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wys. 4000 marek niemieckich. Dziś pracuje jako duszpasterz w Górnej Bawarii - pisze dziennik. ZOBACZ TAKŻE * Wiedeński Chór Chłopięcy bada sprawę nadużyć seksualnych (12-03-10, 17:43) * Zniesienie celibatu księży za 50 lat? Tajny plan Watykanu (12-03-10, 13:24) * Arcybiskup: "Pedofilia w Kościele to rezultat celibatu" (11-03-10, 09:53) * Austria: Kościół ujawnia przypadki molestowania (17-02-10, 19:35) * Afera pedofilska w niemieckim Kościele (08-02-10, 10:00) http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7657498,Ksiadz___pedofil_trafil_do_diecezji__w_ktorej_pracowal.html?skad=rss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest nagonka masonów
by zniszczyć kościół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
kościół sam sie niszczy - nikt nie przenosił pedofilów do innych parafi zamiast ich oskarżyć i skazać...mam rację? TO SĄ/byli DZIECI!!!! Czy wyjawianie takich sodomistycznych praktyk jest naganne ???/według ciebie oczywiście!!! TO SĄ /BYLI TYLKO NIEWINNE DZIECI !!! JESTEŚMY JESZCZE LUDZMI?? jeżeli tak skazujmy takich zboczeńców , a nie mówmy na kogo to atak ,bo nie wszyscy księża są winni (mam nadzieję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
cdarg napisał; Apostołowie napisali Ewangelie? a to ciekawostka, bo to akurat nie apostołowie Ewangelie napisali tylko ich uczniowie. Łukasz nie miał żadnego wykształcenia. Był zwykłym rybakiem i posługiwał się tylko i wyłącznie językiem aramejskim. Chciałaś wbić mi klina? Nie udało się Historii KK nie zmienię, popełniać błędy i się do nich przyznawać to jest dopiero sztuka. Zresztą jest to Kościół który liczy sobie 2 tys lat. Trudno o brak błędów, skoro władza kościoła dostała w ludzkie ręce. nie przekręcaj moich słów, nie podoba mi się to! apostołowie choć nie wykształceni napisali BIBLIĘ [ bylo napisane prze zemnie] nie apostolowie?..a kim byli; ,, Piotr, Jan, Mateusz ,Paweł[ tak się zwał], tylko Łukasz,Marek i dwaj rodzeni bracia Jezusa nie byli apostołami! a biblię spisali niewykształceni ludzie ,kitu ci nie wciskam,taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem świadkiem
i powiem Wam tyle : o kant dupy roztłuc te wasze rozważania :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
ręce opadają jak się czyta takie =argumenty=; 33. Aby nie dopuścić, by Chrystusa uważano za Boga w Łk 17:16 wstawiono imię Jezus oddzielające go od Niego, a przecież Łk 17:15m sugerując Bóstwo Jezusa podaje: "uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu" tzn. Jezusowi. odp. słowami Jezusa ,żeby nie było....... J.8:28 . 28Dlatego Jezus im rzekł: „Kiedy już uniesiecie wgórę Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że to ja jestem iże nic nie czynię zwłasnej inicjatywy, ale wszystko mówię tak, jak mnie nauczył Ojciec. i żeby nie było....... te słowa skierowane były do Żydów,a oni chcieli mu udowodnić że rowna się z Bogiem! i żeby nie było...... Jezus im odp. wtedy poznacie ,że wszystko czynie i mówię JAK MNIE NAUCZYŁ ....O J C I E C.... Jezus to mowił faryzeuszom,oni nie uwierzyli,,a ty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Ja jestem świadkiem i powiem Wam tyle : o kant d**y roztłuc te wasze rozważania cóż to? słownictwo prosto z Sali Królestwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
yo nie może być swiadek Boży...nawet tobie nie pasuje słownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
podałeś link tendencyjny - daj spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
nilo1 podałeś link tendencyjny - daj spokój co to znaczy że jest ten link jest tendencyjny bo ja chyba nie kumata jestem? wrzucanie linków dot. KK nie jest według Ciebie tendencyjne? A ten post o szatanie w Watykanie nawet trudno jakoś skomentować. Dlaczego zarzuty w linku były tendencyjne? Bo dotyczyły świadków. Było się jakoś do tego odnieść, napisać co było w nim prawdą a co nie, myślałam że świadkowie potrafią dyskutować skoro chodzą głosić i przechodzą szkolenia dotyczące umiejętności konwersacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
artykuł o "szatanie w Watykanie" jest napisany przez egzorcystę watykańskiego,,,,link który podałaś jest napisany przez przeciwnika ŚJ który wynajduje stare czasopisma i zdezaktualizowane daty a nie fakty,wciąga gre słów,nie bierze całości Biblii ,tylko swoje "widzi mi sie,"dlatego jest tendencyjny,a nie obiektywny.Na forach przegrał w dyskusji argumentacyjnej ze ŚJ. tu masz ciag dalszy odkryć,Ks. Gabriele Amorth, główny egzorcysta diecezji rzymskiej (a więc Watykanu) http://foxmulder.blox.pl/2010/03/Satanizm-w-Watykanie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
nilo1 artykuł o "szatanie w Watykanie" jest napisany przez egzorcystę watykańskiego,,,,link który podałaś jest napisany przez przeciwnika ŚJ który wynajduje stare czasopisma i zdezaktualizowane daty a nie fakty,wciąga gre słów,nie bierze całości Biblii ,tylko swoje "widzi mi sie,"dlatego jest tendencyjny,a nie obiektywny.Na forach przegrał w dyskusji argumentacyjnej ze ŚJ. Szukałam, szukałam i nie znalazłam. Nie do końca rozumiem argumentu że jest tendencyjny. Z tego co zauważyłam, ma on wiedzę i potrafi swoje argumenty jakoś uzasadnić. Co do brania w całości Biblii a nie fragmentarycznie to główny zarzut co do was jakie mają inne wyznania. Nie wiem jakie forum miałaś na myśli. Bo ja zaglądam na fora biblijne, gdzie wypowiadają się ludzie z różnych wyznań, znający Pismo i prowadzą między sobą niejednokrotnie dysputy ekunemiczne. Obserwowałam też rozmowy ze świadkami, i muszę przyznać że nie zdarzyło się ( z tego co zauważyłam) aby kogokolwiek do siebie przekonali. Do swoich poglądów dotyczących rozumienia Pisma rzecz jasna. Trudno podejść obiektywnie to stwierdzenia że Jezus umarł na palu a nie na krzyżu, uważanie go za archanioła Michała itp. Trudno bo tego w piśmie po prostu nie ma, bądź zostało to źle zinterpretowane. Rozmowy ze świadkami, kończą się tak,że gdy są przyciśnięci do muru i nie potrafią odeprzeć jakiegoś argumentu to zaczynają atak na czyjś Kościół, to jest forma obrony świadka. Wiem co piszę, bo mam (miałam) kontakty z nimi "face to face". Dlatego tak trudno dyskutuje się ze świadkami. Dlatego argument o Bednarskim nie po prostu nie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Rozmowy ekunemiczne (tak je nazwę) były prowadzone na tym topie na początku, jak się jeszcze wypowiadała Niki, Aga79 i inne osoby które prowadziły swoją argumentację w oparciu o Pismo. Jak im wyszło, oceń sama. Zajrzyj jeszcze na top "pytania dotyczące Biblii" . Z tego co pamiętam wypowiadali się tam świadkowie. Toczyła się tam ciekawa dyskusja z Kamelią ( protestantką) Zajrzyj na początkowe strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×