Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość szultos
Nilo szkoda ze ze nadal nic nie zrozumiałas. Szkoda również, ze dzielisz ludzi na SJ i na "innych" myślę, ze to pycha przemawia. No ale cóz nie nam sądzić. Dwie starsze Panie krzyczały za mną byłam juz ładnych kilka metrów za nimi a to słyszałam, wiec Kochana nie pisz mi ze cos jest białe gdy jest czarne. Moze Ty zyjesz wsród idealnych, ja niestety miałam takie doświadczenie i odczuam to jako straszenie. Kochana Nilo wiem,ze SJ sa bezkrytycznie nastawieni do swojej organizacji i to niestety tez mnie od nich odpycha. Gdyz uwazam,ze nie ma ludzi nieomylnych szczegolnie tych na wyższych szczeblach". Powiedz mi Nilo cos o tzw Niwolniku czyli "kanał Łącznośc z Bogiem" czy on naprawde jest Kanałem jaką ma "łaczność" i dlaczego miał juz tyle Nowych swiateł" nie bardzo to rozumem. Skoro ma łaczność z Bogiem a Bog jak wiemy jest nie omylny i po kilku latach nie zmienia zdania. Jak sie łączy z Bogiem. Nilo Jezus kazał głosic tak zgadzam sie ale bardziej mysle ze kazał głosic tym co nie mają pojecia o istneniu Boga, a nie tym co znają Boga jego dobroć Czyli ogólnie rzecz biorac według Twojego myślenia Bog chce "posłusznych, otępiałych niewolników" No ja mysle inaczej Bog każdego obdarzył talentami i tylko od człowieka zalezy czy bedzie te talenty wykorzystywal dla dobra ludzkosci np należć do jakiejs organizacji czy działajac w hospicjum. I od tego jak je wykorzystam zyskamy uznanie w oczach Boga. Bog nie chce istoty ślepo posłusznej cBog chce człowieka posłusznego czyniacego dobro dla ludzkosci czyniac to na Chwałę Boża. Na ten temat mogabym pisac i pisac, szkoda ze mamy inne poglądy. Twoje słowa mnie niestety nie przekonuje a moje Ciebie. Ot puenta całej rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
moje słowa są poparte wiedza Biblijną =czyń dobrze innym =jeśli możesz= .Tak jak Chrystus uwzględniał uczucia ipotrzeby drugich. (Mateusza 15:32). Doceniał wysiłki innych ludzi (Marka 14:3-9). Ponieważ cechowało go łagodne usposobienie iuniżoność wsercu, przebywanie wjego towarzystwie było dla ludzi pokrzepiającym przeżyciem (Mat. 11:28-30). Ale ani Jezus ani apostołowie nie udzielali się w organizacjach charytatywnych ani ich nie zakładali....pomagali ludziom jeśli mogli ..... Głównym celem zycia uczynili głoszenie od dodu do domu od wsi do wsi od miasta do miasta od kraju do kraju....a Jezus był z nimi (Mat28:19,20) ===Idźcie więc iczyńcie uczniów zludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich wimię Ojca iSyna, iducha świętego, 20ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. Aoto ja jestem zwami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy.=== ŚJ tak robią ===a ty jak wolisz,wolna wola.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo nie bierzesz pod uwagę tego ze Jezus głosił z ucznami dobrą nowinę, wtedy kiedy jeszcze niewiele ludzi miało o niej pojecie. nie chodzilo od domu do domu. Głosili ogólnie - nie byli namolni (niestety Wy jesteście) Nie zaczepiał ludzi naogól zbierało sie tłumy. To tak samo jak czasami przy wejsciu do do Metra w centrum stoi jakis człowiek (wyznawca jakkiejs religji ) i przedmawia, nawołuje ludzi do nawrócenia. Jezeli chcesz byc aż tak dosłowna w odczytywaniu Pś to powinniscie tak postępować. Nilo Ty nie tylko Ty potpierasz sie PŚ, poprostu inaczej go interpretujesz a ja inaczej. Pan Jezus pomagał kiedy mógł: uzdrawiał. Wątpie czy Bog chce bysmy tylko chodzili i głosili i to na dodatek tym ludziom któzy juz go znają i kochają. Myśle ze głosić Chwałe Bożą można przez czyny (czyli pomoc innym potrzebującym) Bo cóz przychodzi z chodzenia i głoszenia tym ludziom któzy juz Boga znają i są juz jego uczniami a no Nic. Nilo nie napisałas mi o tym Niewolniku - Kanal Łącznośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
>>>Nilo nie napisałas mi o tym Niewolniku - Kanal Łącznośći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
co chcesz wiedzieć o kanale łączności? Jezus zaczepiał...np.Samarytanka przy studni Uczniowie zaczepiali...np.Filip i eunuch etiopski Jezus głosił TYLKO ŻYDOM a oni b.dobrze znali Pisma..a w Pismach pisało o Mesjaszu i Jezus powoływał się na nie..nie unieważnił Pism.. Jezus głosił po domach i wsiach łącznie z uczniami a nawet sam ich wysyłał po dwóch,,, ŚJ ROBIĄ TAK SAMO...naśladują Jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to sa oszusci
U mnie w zborze jest taka starsza zniedołężniała siostra, ma dzieci co jej nie zaniedbują. Starsi ją przez dłuższy czas przekonywali, żeby przepisała swoje mieszkanie na TS. I przepisała, żyje jeszcze, ale w każdej chwili może umrzeć ze starości. Dopóki się zastanawiała i ją przekonywali to pomagali jej, odwiedzali, nagrywali zebrania. Odkąd byli od notariusza to starsi tylko na zebraniach mówią innym żeby ją odwiedzać, rzadko kto to robi. Ta siostra pozostała bez żadnej pomocy w prawie nieswoim mieszkaniu. Odwiedzają ją w zasadzie dzieci, którym pozostanie najwyżej zachowek. Mam nadzieję, że sąd odrzuci testament, ale wiem też że TS nie popuści takiego łakomego kąska. Inną siostrę próbowano tak samo przekonywać, by przekazała mieszkanie TS, ale odwiedziny starszych skończyły się tym, że ta starsza siostra przestała przechodzić na zebrania, głosić, zupełnie się odcięła od zboru, czuje żal i nie rozumie jak można ją przymuszać (delikatna perswazja) do przepisania mieszkania na TS. Jestem dumna z postawy tej siostry. Niedawno poznałam też historię braci, którzy postanowili wesprzeć TS dając dobry samochód. Problem był w tym, że TS nie chciało zapłacić skarbówce podatku "od wzbogacenia się", mieli go zapłacić darczyńcy w imieniu TS (bo skoro dają samochód w prezencie to niech też zapłacą podatek, bo to w końcu prezent).Długą walkę toczyli z TS o ten podatek, pożałowali oddania samochodu. To wszystko odbiło się niekorzystnie na ich wizerunku "przenajświętszej" organizacji Zln, Morawy Południowe, 29 kwietnia: Wniesiono oskarżenie przeciw czeskiej parze ciemiężącej (prześladującej) swoją osiemnastoletnią córkę z powodu jej odmowy przystąpienia do wyznania świadków Jehowy, którego wspomniani rodzice są członkami. Odmowna decyzja córki zaowocowała wyrzuceniem jej z domu. Rodzice pozostawili ją bez środków finansowych. Powiedziano jej, że może wrócić do domu, ale pod warunkiem przystąpienia do świadków Jehowy. Dziewczyna jest uczennicą szkoły średniej. Osiągnęła już pełnoletność, ale jeszcze nie zarabia na życie, więc rodzice są nadal zobligowani, by ją utrzymywać. http://watchtower.org.pl/forum/topic/6586-dla-osob-znajacych-pania-irene-drygiel/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Zaczepił 2 kobiety. A SJ w ciagu dnia zaczepi pewnie 200 osób. Zydzi znali PS czekali na Mesjasza i niestety nie uwieżyli. Nilo nie mów mi,że Sj są mesjaszami. Zarówno Jezus jak i uczniowie głosili o nadejściu mesjasza. Nilo SJ zarzucają innym wyznaniom nie znajomość bibli. Szczerze mówiąc pewnie wiekszosc nie zna bibli tak na pamiec jak SJ ale Uczeni w Piśmie też znali nauki na pamiec. Jezus ich potępił,wiec chyba nie o to chodz by znac PŚ na pamiec i chodzic i "klepac" na około. Zapewne znacznie lepiej chwalic Boga czynem. Nadal bede obstawała przy swoim (NIE POTRZEBNIE CHODZICIE I NAWRACACIE LUDZI ZNAJACYCH I KOCHAJACYCH BOGA) Nilo o Kanale łącznosci chce wiedziec na czym pollega jego łączność, dlaczego to ta osoba a nie inna. I dlaczego skoro łaczy sie z Bogiem były Nowe Światła - przeciez Bog nie zmienia zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
szultos -> umów sie na rozmowe ze starszymi zboru to wytłumacza Tobie , co to za rozmowa tutaj ... ty swoje .. nilo swoje ... przeciez nilo wyraznie tłumaczy a ty czekasz na odpowiedz taka - jaka chcesz usłyszec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhrhr - Na tym polega dyskusja. Jak juz wczesniej pisałam (i Nilo również) na temat głoszenia zostajemy przy swoich zdaniach. A nie wiem moze nieuważnie czytam ale Nilo nie pisała mi jeszcze nic o Kanale łączności hrhr moze Ty mi napiszesz (jeżeli wiesz) dla mnie to ciekawy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
to moze napisze Tobie moje doswiadczenia ze SJ znam sporo osób które sa Sj od około 6-8 lat , nigdy nie spotkałam sie by swiadek krzyczał tak za kims jak napisąłs to ty - no chyba ze jakis " nawiedzony swiadek " albo swiadek nie bedacy swiadkiem - ale to juz jego sprawa .. nie mozna wrzucac wszystkich do jednego worka .. ojej kanał łacznosci - nie wiem - ale mysle ze tutaj chodzi o niewolnika wiernego i roztropnego i o organizacje - z tego co wiem (a mysle ze długi i duzo obserwuje ) to jest tam swietna organazacja , wszystko poukładane , porzadek niesamowity .... niewolnik zas przygotowuje mysle ze tez wspaniale "straznice " czy inna literature .. tam jest wszsytko wytłumaczone , czysto i przejrzyscie czy to dotyczy młodych osób - okres dojrzewania itd , czy opowoesci biblijne dla dzieci ... itd itp byłam kilka tygodni temu na zgromadzeniu - wyszłam tak zbudowana , pełna sił jak zawsze po takim spotkaniu sympozja , wykłady sa pełne duchowego pokarmu , dotycza nas osobiscie w wiekszym lub mniejszym stopniu , napominaj a, przypominaja , ucza zawsze jestem pod wielkim wrazeniem po kazdym zgromadzeniu badz kongresie a a to wszytko zasługa niewolnika wiernego i roztropnego czyli umiejetne przekazywanie wskazówek od Jehowy moze to własnie chodzi o ten kanał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
co do głoszenia to jestem pewna ze głosza wszedzie - wyjezdzaja za granice ,zyja tam bardzo skromnie głosza tam gdzie nie słyszeli o Bogu a równiez tam gdzie wiedza o Bogu ale " inaczej " szczerze - podziwiam ich ! ale aby napisac cokolwiek o nich trzeba ich poznac a nie opierac sie na opisach odstepców tam jest niesamowita atmosfera i miłosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
45 „Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie? 46 Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego! 47 Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhrhr tak ale skoro jest tym niewolnikiem czyli Kanałem łaczącym dlaczego tak czesto zmienia zdanie. Skoro przekazuje to co Bóg przekazał dlaczego nadchodzi nowe Światło. Czyżby Bog zmienił zdanie Nie bardzo to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr to nie sa opisy odstępców ale moje doświadczenie. Przypominam Tobie rówież ze jakis czas mieszkałam z SJ i jak juz pisałam nigdy nie najeżdzałam na SJ (wtedy) bo jeszcze ich nie znaam. Niestety ona najeżdzała na inne wiary szczególnie na KK i to bardzo - wyczuwałam wręcz nienawiść. Panie za mną krzyczały wiec prosze nie pisz mi ze jest tak super. Kazda wiara ma swoich nadgorliwych tzw "mocherowe berety" SJ tez. Przynajmniej ja takich spotkałam. Spotkałam też fajną dziewczyne która była SJ i miałą normalny stosunek do wiary nie próbiwała mnie nawrócic. Czasami w rozmowach mówia ze Starsi Zboru maja jej za zle ze za mało "chodzi" Kilka razy nawet miała rozmowe z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
sami widzisz ze sa " rózni " przeciez pisąlm by nie wrzucac wszsytkich do jednego worka ale ty ciagle wracasz do tego samego i czytasz nieuwaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
najezdzanie na kosicoł katolicki - ja tez w pewnym sensie to robie , poniewaz uwazam ze kler katolicki kłamie kłamie i jeszcze raz kłamie , oszukuje a ludzie tkwia w kłamstwie bo taka tradycja i trudno im otworzyc oczy a ci którzy widza =-- udaja ze to ich nie dotyczy czyli tez poniekad ujezdzanie .. niestety .. ale nie oznacza to nienawisci do tych ludzi , wrecz przeciwnie modle sie by otworzyli oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
zaznaczałam zreszta ze to moje doswiadczenia - moze to od ciebie bije nienawisc do sj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
przeciez a nigdzie nie napisałam ze oni sa idealni - w zadnym wypadku , sa grzesznymi ludzmi i miedzy nimi zdarzaja sie niesnaski ale aby o kims mówic lub pisac trzeba go dobrze poznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhrhr kler kłamie i to Ty niestety czytasz nieuwaznie. Pisałąm juz ze 2 strony dalej do Nilo zebyśmy nie zwracali uwagi na oszustwa tych u wądzy bo zarówno kler w kk iak i Starsi Zboru maja sobie wiele do zarzucenia. Hrhr no niestety jestes w błedzie Nilo przez cały czas pisała ze to nie możliwe by ktos za mna krzyczał,ze to nie możliwe by ktos nienawidził KK (chodzi mi o SJ) ze Sj są jedna Wielka Mioscią - a ja strałam sie pokazac ze nie sa. Tak jak w inych wiarach sa inni ludzie. Przeczytaj dokadnie nasza rozmowę. Pamiętam jak kiedys SJ z która mieszkałąm powiedziałą ze na Boże Narodzenie w rodzinach KK wszyscy "chleją". Tez wrzucała wszystkich do jednego worka. hrhr wiesz ja ich nie zaczepiam na ulicy i nie krzycze za nimi - wiec po czym sądujesz ze bije nienawisc ode mnie do nich. Fakt faktem ze czasami irytuje mnie gdy wciskaja mi swoje gazetki albo na siłe chca sie wprosic do domu na rozmowe. Ale wtedy grzecznie odmawiam, raz tylko chciałam dać im "ziarno" więcej juz nie spróbuje po tym doświadczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr a jak to jest z tym Niewolnikiem czyli Kanałem - dlaczego tyle razy sie mylił i nadchodziło nowe swiatło. Zaznaczam odrazu ze nie wierze w nieomylnosc Papieza w KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
no nie czytałam poprzednich stron , tylko ostatmie wpisy nie sugeruje ze bije od ciebie nienawisc tylko tak to zabrzmialo z " Twoich ust " - pzrepraszam uwazam ze wszedzie sa wspaniali ludzie i niestety źli , zalezy to od przynaleznosci do religii i od charakteru co do pomyłek Sj to nie chce sie wypowiadac bo nigdy nie zgłebiałm tego tematu , myla sie katolicy , protestanci i inni wiem ze jakas pomyłka miała tam miejsce , wiem ze niewolnik przyzanł sie do błedu - jesli mozna tu mówic o błedzie mysle ze tutaj chodzi o kwestie zrozumienia , poszukiwania i jasnosc umysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
chciałam dac im "z iarno " SJ sa przekonani co do religii prawdziwej , sa przekonani o swoim głoszeniu jako najwazniejszej słuzbie w ich dotychczasowym zyciu , sa przekonani ze głoszac wybawiaja siebie jak i tych którzy ich słuchaja nie wezma " ziarna " , bo niby po co ? wymiana handlowa czy co ? bez sensu jesli jestes czegos pewna , jesli wiesz ze od ciebie zalezy zycie - zycie wieczne !!!! wielu ludzi , czy robisz wiele by mogli zyc w tym raju oni robia to by kazdy mógł życ wiecznie , dlatego zaczepiaja , chodza od domu do domu , czesto sa lżeni i obrzucani błotem - a wiesz za co ? za to ze chca wsakzac ludziom droge do zycia wiecznego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
tak hrhr zgadzam sie mylą sie KK Protestanci Prawosławni i wiele innych wyznań. Jednak dla mnie dziwne jest,ze ktos moze nazywac sie Kanałem Łaczacym z Bogiem. Bo jezeli tak byłoby w rzeczywistosci "Nowych Świateł nie byłoby. Z tym Niewolnikem u SJ jest podobnie jak w KK z Papieżem i jego nieomylnoscią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
a wiesz dlaczego tak strasi zboru namawiaja głosicieli do jeszcze pilniejszego głoszenia ? wiedza ze to " dni ostatnie " ze mało jest czasu na głoszenie a co za tym idzie na ratowanie ludzi i robia to intensywnie znam taka kobiete która jest swiadkiem , w tej chwili na emeryturze , kobieta wykształcona i elegancka .. tak kiedys po rozmowie z nia pomyslałm ile czasu i pieniedzy ona poswieca na głoszenie ma szesc studiów biblijnych , czyli srednio kazdego dnia jedno , zawsze dojezdza do zainteresowanego autem czasami kilka kilometrów ( koszty auta i paliwa ) , zawsze kupuje cos słodkiego by było miło i słodko ..koszty i jeszcze raz koszty .. ale tam nikt tego nie liczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr nie to nie była wymiana handlowa. Poprostu mam swoje przekonania i zapewne ich nie zmienie. A ze oni wręczali mi swoje czasopisma bym poznała ich wiarę ja w odruchu zrobiłam to samo. juz napewno wiecej nie bede miała takiego odruchu. Człowiek uczy sie na błedach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr dni ostateczne na tym tez można dyskutowac, bo dni ostateczne moga potrwac tydzien rok, 10 lat 100 lat lub wiecej tego nikt nie wie. Juz było wyznaczanych kilka dat i z pokoleniem które do konca nie wymrze juz było. jak narazie nic. Dni ostateczne moga trwac i trwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
co do pomyłek , naprawde nie zgłebiałm tego tematu , bo uwazam że nie nalezy ruszac tego co za nami zreszta Bóg tez nas do tego zacheca uwazam , że do błedu nalezy sie przyznac i wiecej go nie popełniac , jak to było w kwestii SJ nie chce wiedziec wiesz ja to tłumacze sobie tak : ktos mówi : kup w sklepie spozywczym ty ta informacje przekazujesz , ale jeszcze nie wiesz co nalezy kupic ( pospiech ) a kiedy dowiadujesz sie co kupic musisz sprostowac - trzeba bylo kupic rybe a to mozna zrobiz zarówno w sklepie spozywczym jak i rybnym czy supermarkecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
tak , nikt nie wie jak długo beda trwały dni ostatne i SJ tez nie wiedza a poniewaz nie wiedza wykorzystuja kazdy dzien , kazda chwile , kazda minute by wielu dobrych ludzi o szczerym sercu mogło zyc wiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×