Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość Włodzimierz Bednarski
Pismo Święte a nauka Świadków Jehowy, innych sekt i wyznań niekatolickich http://watchtower.org.pl/bednarski.php Uczą, że Chrystus nie może być Bogiem, bo sam nie mógł zmartwychwstać i musiał Go wskrzesić Ojciec. Uczą, że Chrystus nie jest Bogiem, a jeżeli już, to przez małe "b". Gdy wykaże się, że jest Bogiem prawdziwym, mówią: "tak, ale nie Wszechmocnym". Po wykazaniu Wszechmocy mówią, że nie jest równy Jehowie itd. Dla nich Jezus na ziemi był tylko człowiekiem, a w niebie był i jest archaniołem Michałem ("Prowadzenie rozmów..." s.132).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusza 6:9 -gdyby Jezus był Bogiem-Ojcem, to nie kazałby się uczniom modlić do Boga, który jest w niebie...sam też by się do Boga nie modlił...On przecież był na ziemi; Mateusza 23:9 -"nikogo na ziemi nie nazywajcie Ojcem, albowiem jeden jest Ojciec, ten w niebie"; Łukasz zanotował :" mam byćw domu mego Ojca(...)"; Jana 14: 28 " Ojciec większy jest niż ja"; Jana 14:6; Jana 17:3, -5, 21 porównaj Galatów 3:28; 1 Koryntian 12:13; "Ja i Ojciec jedno jesteśmy (...) i uczniowie mieli być jedno- wiele przekładów używa tutaj słowa "jednomyślni" lub "jednego zdania". Zobacz encyklopedię Biblijną...np. starszego wydania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo nie popadaj
w samozachwyt. Miałam stycznosc z ludzmi (organizacja SJ ) i niestety nie sa "swięci" tak samo kłamią tak samo kradną niestety. Tak samo sa zwistni i tak samo obłudni. Wiec w mojej utop[ijnej "wizji" (nazwijmy to tak) świat nie rózniłbby sie wogóle od tego który znamy. I co z tego ze klepiecie formułki z Pś i co z tego ze chodzicie po domach, ale czy je stosujecie wszyscy? Nie bierz tego personalnie ale tych co spotkałam nawet mieszkałąm i przebywałam w ich gronie nie stosuja tego w zyciu. Chca nawracac a sami sa odwróceni. Troche to smutne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
ŚJ jako chrześcijanie maja sie trzymać z dala od tego świata.....świat pogrążony jest w przemocy panowaniem jednych nad drugimi(silniejsi nad--słabszymi bądz lagodnymi) Jezus chwalił ich za wiarę której nie znalazł u swoich braci judejczyków.. Świadkowie mają się trzymac z dala od tego świata...zastanawiające...możesz mi napisac coś więcej na ten temat. I pytanko: Co zrobiliby świadkowie gdyby wybuchła by wojna. Gdyby nasz kraj byłby okupowany tak jak podczas II wojny światowej. Czy świadek broniłby kraju czy schowałby się jak mysz pod miotłą. Patrzyłby jak jego kolega i rodak przelewa krew za jego wolność? Gdzie w Biblii Pisze że nie można bronić własnego kraju. Świadek uważa się za Polaka ale jak by doszło do konfrontacji, to podwinąłby ogon pod siebie i wydał by milczącą zgodę na to aby mordowano jego rodzinę i rodaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
ŚJ jako organizacja świadomie brnie do przodu aby zdążyć przed Armagedonem ogłosić Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym światu....... Nie oszukuj się ....nic na to nie poradzimy że nie wszyscy ci się podobają. jednak ważniejsza od twojej opinii jest Boża i o tą opinię każdy musi zabiegać.......... Nowy Świat będzie pod panowaniem Jezusa,,,,bądź spokojny...... NIKT niegodny..... tam nie wejdzie......... ŚJ ogłaszają ale to nie daje im patentu na życie wieczne.........ziemię odziedziczą 'potulni;wniosek ......trzeba zważać na samych siebie i na swe nauczanie ......to się nazywa ....WOLNA WOLA człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
pierwsi uczniowie uciekli w góry w 70roku też masz im do zarzucenia opuszczenie kraju przed najazdem rzymian?......?wszak wypełnili nakaz Jezusa!!!!............przemyśl co to jest chrześcijaństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
WŁODZIMIERZ BEDNARSKI;..........nie tylko ŚJ twierdzą że ....Syn.... to nie ....Ojciec ...... Węcławski: Jezus nie jest Bogiem, katolicyzm to fałsz Węcławski | katolicyzm | apostazja Publiczne wyrzeczenie się Kościoła katolickiego przez jednego z czołowych katolickich teologów jest skandalem, który dopiero zaczyna się rozkręcać. Stała się rzecz bezprecedensowa. Oto jeden z najwybitniejszych polskich chrystologów na drodze teologicznych dociekań doszedł do wniosku, że wyłożona w doktrynie katolickiej teoria Jezusa Chrystusa jako jednej z osób Boga w Trójcy Jedynego jest nie do obrony. Profesor Tomasz Węcławski (55), jak zawsze niezwykle skromny i unikający rozgłosu, powodów swej decyzji o wystąpieniu z Kościoła katolickiego każe szukać w swych ostatnich wykładach. Zatytułował je "Uniwersum wczesnych chrześcijan - rekonstrukcja i znaczenie krytyczne". Omawia w nich proces, w rezultacie którego obwołano Jezusa z Nazaretu mesjaszem, a następnie - Bogiem. http://www.pardon.pl/artykul/3780/weclawski_jezus_nie_jest_bogiem_katolicyzm_to_falsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Nilo, nie odpowiedziałeś na moje pytanie. zadam je inaczej. Czy Twoim zdaniem Ci którzy przelali krew za naszą ojczyznę będą potępieni? Gdyby nie oni to nie żyłyłbyś w wolnej Polsce. Wstyd że Polak cos takiego pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Jezus nie jest Bogiem? Świadkowe zrobili Ci pranie z mózgu? Co w Biblii pisze/ Czytać nie umiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
nilo1 ŚJ jako organizacja świadomie brnie do przodu aby zdążyć przed Armagedonem ogłosić Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym światu....... Czy Świadkowie podali już datę wyznaczającą koniec swiata? Bo w Waszej historii zdarzały się takie rzeczy. w Piśmie pisze: nie znacie dnia ani godziny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
wiesz,czytac a czytac tooooooooo roznica. czy trzeba ci więcej wiedzy ?? profesor teologii katolickiej .. po dogłębnych dociekaniach ..orzekł j/w to ci nic nie daje ...ja nic więcej nie mogę....sam musisz badać Pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Izaj. 9:5 /Proroctwo dotyczące narodzin Jezusa/ 5. Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju. Ew. Mateusza 1:23 23. Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami. Filip. 2:5-8 5. Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, 6. Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, 7. Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, 8. Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej. Hebr. 1:2-9 (Zobacz szczególnie werset 8 i 9 gdzie Jezus nazwany jest wprost Bogiem) 2. Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. 3. On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach 4. I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię. 5. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? 6. I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. 7. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; 8. Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. 9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. Rzymian. 8:9 /"duch Boży" równoznaczne z "Duch Chrystusowy" – użyte zamiennie/ 9. Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. Mar. 2:4-7 4. A gdy z powodu tłumu nie mogli do niego się zbliżyć, zdjęli dach nad miejscem, gdzie był, i przez otwór spuścili łoże, na którym leżał paralityk. 5. A Jezus, ujrzawszy wiarę ich, rzekł paralitykowi: Synu, odpuszczone są grzechy twoje. 6. A byli tam niektórzy z uczonych w Piśmie; ci siedzieli i rozważali w sercach swoich: 7. Czemuż ten tak mówi? On bluźni. Któż może grzechy odpuszczać oprócz jednego, Boga? (Jak wiemy Jezus nigdy nie zbluźnił bo był bez grzechu, a więc druga alternatywa jest taka, że miał prawo to powiedzieć, bo był Bogiem w ciele) Ew. Jana 10:33 32. Odrzekł im Jezus: Ukazałem wam wiele dobrych uczynków z mocy Ojca mego; za który z tych uczynków kamienujecie mnie? 33. Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem. Mar. 5:1-20 (zobacz szczególnie wersety 19 i 20) 1. I przybyli na drugi brzeg morza, do krainy Gerazeńczyków. 2. A gdy wychodził z łodzi, oto wybiegł z grobów naprzeciw niego opętany przez ducha nieczystego człowiek, 3. Który mieszkał w grobowcach, i nikt nie mógł go nawet łańcuchami związać, (...) 6. I ujrzawszy Jezusa z daleka, przybiegł i złożył mu pokłon. 7. I wołając wielkim głosem, rzekł: Co ja mam z tobą, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Zaklinam cię na Boga, żebyś mię nie dręczył. 8. Albowiem powiedział mu: Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka! (...) 18. A gdy wstępował do łodzi, prosił go ten, który był opętany, aby mógł pozostać przy nim. 19. Lecz On nie zezwolił mu, ale mu rzekł: Idź do domu swego, do swoich, i oznajmij im, jak wielkie rzeczy PAN /w innych księgach użyto słowa Bóg zamiast Pan/ ci uczynił i jak się nad tobą zmiłował. 20. Odszedł więc i począł opowiadać w Dziesięciogrodziu, jak wielkie rzeczy uczynił mu JEZUS; a wszyscy się zdumiewali. Jan 8,58 Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest. [A więc czy Jezus był człowiekiem? Nie. Aniołem też nie o czym mówi fragment z Hebrajczyków 1.7] Jan 10,30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy. Jan 10,37-38 Jeśli nie wykonuję dzieła Ojca mojego, nie wierzcie mi; Jeśli zaś wykonuję, to choćbyście mi nie wierzyli, wierzcie uczynkom, abyście poznali i wiedzieli, że we mnie jest Ojciec, a Ja w Ojcu. Jan 18,5-6 Odpowiedzieli mu: Jezusa Nazareńskiego. Rzekł do nich Jezus: Ja jestem. A stał z nimi i Judasz, który go wydał. Gdy więc im rzekł: Ja jestem, cofnęli się i padli na ziemię. ["Ja jestem" - imię Boga które objawił w Starym Testamencie; patrz Izajasza 52.6] Kol. 2,8-10 Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości I macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności, Hebr. 1,7-8 O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia; Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Obj. 1,7-8 [o powtórnym przyjściu Jezusa] Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen. Jam jest alfa i omega [początek i koniec], mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący. [„Bóg, który ma przyjść” Jak wiemy to Jezus w czasach ostatecznym ma przyjść na Ziemie, nazywa się to powtórne przyjście Jezusa i jest zapowiedziane przez Biblię.] Obj. 22:12-16 [Wypowiedź Jezusa w widzeniu Jana. Zobacz szczególnie werset: 13 i 16] 12. Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku. 13. Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. 14. Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. 15. Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je, 16. Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach, Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna. /”Ja Jezus.... Ja jestem alfa i omega. Czyż może być to ujęte w bardziej oczywisty sposób. Ja Jezus jestem początkiem i końcem.”/ Obj. 1,17-18 [Widzenie Jezusa przez Jana] Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła. [Pierwszy i ostatni, alfa i omega to określenie BOGA. Człowiek lub anioł nie byłby pierwszy i ostatni.] Obj. 21:6-7 [Ciąg dalszy widzenia] 6. I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
czy to Polak czy inna nacja ŚJ nie bierze broni do ręki nawet kosztem utraty mienia bądz życia =swojego = badz bliskich. dlaczego??? {"pomsta należy do mnie"-wyrocznia Jahve XIX,XX i XXI wiek są tego dowodem..........ŚJ nie walczyli ,ginęli z każdej z walczących stron razem z rodzinami ale nie zabili braci swoich....Jezus też oddał życie za przyjaciół. ............to jest chrześcijaństwo............ Jeżeli myślisz że opór wobec przemocy ochroni twoich bliskich==to historia przeczy. Oprawcy nie zginęli ciągle grasują.......... żołnierze polegli w wojnach za ojczyznę nie wiedzieli że za tym nie może stać BÓG miłości...............za wojnami stoi bóg tego świata Szatan.. .....chrześcijanie nie pójdą za nim................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
wszystkie podane przez ciebie proroctwa spełniły się ..........na SYNU BOŻYM..........zgadza sie =brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Jestem przeciwna wojnom i przemocy. Jednak gdyby nasz kraj byłby okupowany, to obowiązkiem kazdego jest walka o własny kraj. Gdyby nie opór stawiany Hitlerowi, Ciebie by nie było. Gdyby Hitler wygrał wojnę, Ty jako słowiański "podgatunek" byś nie istniał albo nie miałbyś żadnych praw. Myslisz że wtedy świadkowie mogliby chodzić od drzwi do drzwi i głosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Syn Boży = Bóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
mimo różnych dat ...........ŚJ nie zaprzestali głoszenia aż się stanie.....wyciągnęli wnioski z nadgorliwości iiiiiiiii doooooo przoduuuuuu !!! jak przystało na żołnierzy CHRYSTUSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
nilo1 mimo różnych dat ...........ŚJ nie zaprzestali głoszenia aż się stanie.....wyciągnęli wnioski z nadgorliwości iiiiiiiii doooooo przoduuuuuu !!! jak przystało na żołnierzy CHRYSTUSA właśnie..."mimo"...wytłumacz mi to. Pismo mówi cos na ten temat wyraźnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
JEŻELI WOLISZ ABY TWÓJ SYN''' JEST'''' TOBĄ wolna wola........ ale z prawdą biblijną uważaj.........wszak to jest tylko dogmat.....powielając go stajesz się wyznawcą TRIADY z chrześcijaństwem niemającej nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
"mimo trzykrotnego zaparcia się......ap.Piotr popłakał sie i do śmierci wiernie służył Bogu........jesteśmy wszyscy niedoskonali.........grzechem jest trwać świadomie w nieprawdzie...........jak to czynia inne kościoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
Nilo, żyjesz w wolny kraju i korzytasz z praw obywatelskich, choć za tę wolność inni przelali krew. W Policji też Was ponoć nie ma, więc nie obchodzi was służba innym Korzystacie z frakcji krwi ale wy sami krwi nie oddajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
tak ,jesteśmy w wolnym kraju mamy policje która nas chroni i kto uważa......... że sumienie mu pozwala przyjmuje frakcje krwi zawartych w lekach. Także nasze dzieci uczęszczają do szkół..... w których nie wszyscy rodzice nauczają,,,,,jeździmy tramwajami .........którymi nie kierujemy..........mieszkamy w domach..... których nie wszyscy budowali ......ale płacimy na te usługi podatkami.............struktura państwowa........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
wycięło mi cały post :O Reasumując: Obserwując was wnioski nasuwają się same. Pod płaszczykiem pobożności, jedziecie na grzbiecie innych. Nasz kraj, dobro kraju was nie interesuje, ale korzystacie z praw, bo dlaczego nie. Trąci to trochę hipokryzją, nie uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
Wskutek prowadzenia wojen przez innych wyznawców SJ gineli niewinnie,tracili mienie,ponosili konsekwencje nieprzestrzegania Prawa Bożego przez tzw.ludzi wierzących..........w kogo/co???? raz spójrz z tej strony................. Abel tez zginął .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
nilo, ale ktoś tę strukturę państwową tworzy!! dlaczego was ta struktura nie interesuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
nilo1 tak ,jesteśmy w wolnym kraju mamy policje która nas chroni i kto uważa......... że sumienie mu pozwala przyjmuje frakcje krwi zawartych w lekach. Także nasze dzieci uczęszczają do szkół..... w których nie wszyscy rodzice nauczają,,,,,jeździmy tramwajami .........którymi nie kierujemy..........mieszkamy w domach..... których nie wszyscy budowali ......ale płacimy na te usługi podatkami.............struktura państwowa..... Strukuta i państwo was nie obchodzi. Dobro obywateli w tym równiez Was też nie. Sięgać ręke potraficie, dać coś od siebie aby żyło sie nam lepiej to już nie. A co do frakcji, to chyba wiesz żeby ją wyodrebnic, to potrzeba wiele litrów krwi.Skoro sami jej nie oddajecie, to z czyjej krwi korzystacie? Z nasze, nas niepobożnych Oj nilo, nilo, zastanów się choć tro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
trochę Masakra, co moderacja robi z tymi kodami!! Za kazdym razem wycina mi wypowiedź i mimo że wysyłam poprawny kod co chwilę dostaję informację o złym kodzie :O Przez to cały czas muszę kopiować moje wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
też mi raz zlikwidowało,pisz tylko z dużej litery i po problemie..... wracajac do tematu; „Nie ostoi się fundament oparty na krwi” (Szekspir)300 lat przed 1wojną pisal już to co ci dziś staram uwypuklić a propo's tysiące niemieckich ŚJ poszło do obozów śmierci by nie zabijać między innymi Polaków Najtrafniej ilustruje to sytuacja w faszystowskich Niemczech, gdzie na początku drugiej wojny światowej 94,4 procent mieszkańców podawało się za chrześcijan. Stanowiąc kolebkę protestantyzmu i ojczyznę „najlepszych katolików na świecie” — jak powiedział w roku 1914 papież Pius X — Niemcy powinny być najbardziej „chrześcijańskim” z wszystkich krajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdarg
a propo's tysiące niemieckich ŚJ poszło do obozów śmierci by nie zabijać między innymi Polaków Tysiące Niemców ginęło w obozach, nie tylko dlatego że byli świadkami ale dlatego że nie zgadzali się z polityką Hitlera. Byli nie wygodni, więc nieużyteczni, dlatego Hitler wysyłał ich na śmierć. tak robił ze wszystkimi, którzy mu się sprzeciwiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×