Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

ja po odstawieniu tabsow odczekalam jeden pelny cykl. Nic nie liczylam od pierwszego dnia pierwszego krwawienia po odstawieniu - to nie jest OKRES. Zaczelam sie obserwowac powoli dopiero po pierwszym naturalnym cyklu. Tzn pierwsze zapisy byly dopiero w 1 dniu 1 prawdziwej miesiaczki konczacej niejako pierwszy prawdziwy miesiac bez pigulek. Chialabym jednak zwrocic uwage iz przecietnie 1 miesiac to nie dosc by organizm zaczal NORMALNIE NATURALNIE funkcjonowac. Czesto wtedy nie ma jeszcze normalnej owulacji i moga byc zaburzenia. Organizm mowiac w skrocie nieco wariuje ;) Piguly zaburzaja calosc gospodarki hormonalnej organizmu, trzeba zatem dac sobie czas na to by organizm wrocil do natury. W pierwszych trzech przynajmniej prawidziwych cyklach od odstawienia pigulek ja nie ufalabym swoim obserwacjom do konca, ale na pewno juz bym je prowadzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, obserwacje już warto robić. Choćby dla przyzwyczajenia się. Jednak trochę czasu wymaga zanim codziennie mierzenie temperatury, obserwowanie siebie stanie się rutyną... Ale za to potem jaka satysfakcja z tego, że się poznaje swój organizm i wie co się z nim dzieje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ngLka
Ponowię: Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie jak liczyć pierwszy dzień cyklu w mierzeniu temperatury jeśli dostaje się @ w środku nocy (3-5) a jak jeśli dostaje się dajmy na to - o godzinie 18? Bardzo proszę o jakieś info. Z góry dzięki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani_wonka Jeśli nie zadziała Ci link to wybierz z lewego menu \"sytuacje szczególne\", bo mnie nie zadziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ngLka - znów - ja boję się radzić ale moje zdanie to: początek @ w nocy (3-5) pierwszy dzień cyklu - poranny pomiar temp., @ o godz. 18 - pierwszy dzień cyklu - pomiar z tego właśnie dnia. Jak sądzą inni? Czekaj na wypowiedź doświadczonych forumowiczek z MOT (dobry skrót).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frezyjka, zgadzam sie z tym co napisalam. czy 5 rano czy 19 wieczorem - to 1 dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frezyjka, oczywiScie mialo byc\" \"ZGADZAM SIE Z TYM CO NAPISALAS!!!\" SORKI ZA LITEROWKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ngLka
No tak ale teraz tu pojawia się problem.. skoro 19 to ten sam dzień co 5 nad ranem, dajmy na to 20 luty, to: W pierwszym przypadku (@ o godz. 3-5) mierzę tę nieszczęsną temperaturę o 7 rano 20 lutego w oznaczeniu jako pierwszy dzień cuklu W drugim przypadku (@ o godz. 19) mierzę.. no właśnie? Rano 21? Człowiek jak czytałam musi mierzyć rano jeszcze przed wstaniem z łóżka więc wieczór odpada - i w tym drugim przypadku to będzie już 21 luty czyli 2 dzień cyklu a na karcie z wykresem - też drugi czy liczony jako pierwszy? Wiem, zapętlam - sorki ale piszę jak mi się tam w głowie tworzy ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy używacie tej strony do sporządzania wykresów? Jeśli tak, co o niej myślicie? Ja używam, ale mankament tej strony jest taki, że można zaznaczyć tepmeraturę dopiero od 36,20 a ja miałam 36,1 :-) Też tak miałyście? Bo ja już dwa razy, czy to normalne? http://www.nmpr.bfe.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines.aas, nie nie nie, ja myslalam inaczej... Ze jesli krwawienie bylo np. 20 o 18 to 1 dzien cyklu jest 20 -tego. A jesli krwaiwenie bylo o 3 rano, czyli juz 21, to pierwszy dzien cyklu to 21 - wszy.Ale sama nie wiem jak powinno być... Ble... nie wiem tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ngLka MIERZYSZ TEMP RANO. W obu przypadkach. Po prostu czasami na wykresie trzeba cos skreslic = takie zycie. Mi tez czasami zdarza sie, ze dostaje okresu po poludniu i musze zmieniac wykres. stronki sa fajne z wykresami. Ja osobiscie mam po prostu ksiazeczke z tabelkami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do tej pory opieralam sie tylko i wylacznie na wykresach sporzadzanych przez meżusia w Excelu. Przejrze to co polecacie, jednak przyzwyczajenie robi swoje i nie wiem czy przejde na cokolwiek innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ngLka
Wiecie co... ja chyba niekumata jestem. Na wykresie coś skreślać.. takie życie. Nie robiłam nigdy wykresu to skąd mam wiedzieć co i gdzie mam skreślić? Dalej nie wiem czy mam popołudniową miesiączkę dnia następnego traktować jako pierwszy czy jako drugi dzień cyklu i tyle. Tylko o to pytałam. Poczytam sobie o tym później gdzieś na stronach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj frezyjka
jestem mężatką z 17 stażem.Stosowałam tylko naturalną metodę.Efekt?Super udany związek w zakresie łożkowym i nie tylko,choć MM to trudny typek,3 oczekiwanych młodzieńcow(pierwszy 2 lata po ślubie,następni co 2,5 roku) i tylko jedna niespodzianka za to najbardziej kochana a bracia starsi po prostu oszaleli.I niech nikt nie podważa tego że się nie da.Da sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"popołudniową miesiączkę dnia następnego traktować jako pierwszy\" co to jest dzien nastepny? przyklad: 5 rano dostaje okresu - pozniej rano mierze temp = to 1 dzien cyklu, przyklad: 23 wieczorem dostaje okresu, temp mierzylam tego samego dnia ale wczesniej rano = 1 dzien cyklu = temp wyznaczajaca pierwszy dzien to ta co rano mierzylam. moze jeszcze jednen przyklad: 3 rano dostaje okres, 5 rano mierze temp - to ta temp wyznacza 1 dzien cyklu, nie zas ta z poprzedniego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow... Rozumiem ze 17 lat stosowania naturalnych metod... Jestem pod wrazeniem... Bardzo dziekuje za wypowiedz. Nawet nie wiesz jak wazne jest uslyszec cos takiego dla osoby poczatkujacej a zwlaszcza dla tej, ktora chce ale jeszcze sie nie zdecydowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ngLka
Aaaaa no właśnie... bo ja po prostu zapomniałam, że mierzę temperaturę codziennie... że przecież mierzę temperaturę na bieżąco i więc mierzę też rano tego dnia, co dostaję miesiączkę np wieczorkiem... proszę o wybaczenie :D :D Całą noc nie spałam więc pozwolę swonbbie zwalić na to winę. Serdeczne dzięki, ide się zdrzemnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki bardzo za link,już sobie poczytałam i...mamma mia,doktorat chyba trzeba będzie z tego robić,taki natłok informacji;) a de facto lubego przez 6 miesięcy bić po łapach...cóż,kto ma pszczoły ten ma miód;)pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno:rozumiem z tych informacji, że jeśli chodzi o planowanie ciąży po tabletkach, to okres bezpieczny wynosi ok. 3-6 miesięcy, natomiast jeśli chodzi o miarodajność wyników badania siebie MOT, to dni płodne i niepłodne można określać w miarę precyzyjnie już od 3 miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno:rozumiem z tych informacji, że jeśli chodzi o planowanie ciąży po tabletkach, to okres bezpieczny wynosi ok. 3-6 miesięcy, natomiast jeśli chodzi o miarodajność wyników badania siebie MOT, to dni płodne i niepłodne można określać w miarę precyzyjnie już od 3 miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, widać każda z nas zglupiala -niby takie oczywiste to a prosze jakie śmieszne zamieszanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego sadzisz ze prez 3-6 meisiecy po odsatwieniu piguki jest bezpiecznie i nie mozna zajsc w ciaze? nie rozumiem tego na tej stronie jest napisane: \"Poczęcie dziecka należy odłożyć na co najmniej 3 - 6 (bezpieczniej 6) cykli od chwili odstawienia pigułki.\" To nie oznacza, ze nie mozna zajsc w ciaze ale ze bezpieczniej, pewnie dla rozwoju dziecka czy tez dla samej kobiety, jest zajsc w ciaze najwczesniej dopiero 3 miesiace po odstawieniu pigulek. To w zadnej mierze nie oznacza, ze przez pierwsze 3 - 6 miesiecy po odstawieniu pigulek zajscie w ciaze nie jest mozliwe!!! JEST MOZLIWE jak najbardziej. Powraca powoli normalna owulacja i Fasolka moze wskocyzc gdzie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:Dno tak, przeniosłam na net skrót myślowy, i jakie zamieszanie:)mając na myśli, te 3-6 miesięcy i określenie \"bezpieczne\", chodziło mi dokładnie o to, co Tobie, tzn. bezpieczne zajście w ciąże-bezpieczne dla dziecka! wiadomo że \"niebezpieczne zajście\" na dobrą sprawę mogę sobie sprawić i na drugi dzień:D natomiast, odnośnie powrotu organizmu do jako takiego porządku po tabletkach i możliwości stosowania MOT na podstawie objawów, jest to okres ok. 3 miesięcy, jak rozumiem? czyli przykładowo, kończę opakowanie, do następnego normalnego (nie z odstawienia) krwawienia niczego na bank nie ustalę, acz mogę się obserwować dla wprawy:) a jakiekolwiek, że tak powiem, celowe, badanie się może mieć miejsce dopiero około 3 miesiąca po odstawieniu, kiedy organizm wraca do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, teoretycznie. Ale kazdy organizm jest inny. Trzeba na to wziac poprawke. Ja gdybym chciala zajsc w ciaze to od odstawienia pigulek czekalabym przynajmniej 6 miesiecy zeby sie zafasolkowac. Tak zeby dzieciaczkowi nic zlego nei bylo przez ta cholerna chemie i syfy w pigulach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie inaczej:Dtym bardziej, że akurat mój staż, jeśli chodzi o wcinanie tabletek, jest, rzekłabym - przy uwzględnieniu wieku i tego, że korzystam z ich działania anty raptem może z pół roku, imponujący (kilka lat)...podsumowując to co wyżej,wynika z tego,że ten pierwszy dzien po odstawieniu nie ma znaczenia, bo i tak trzeba odczekać parę cykli, żeby mieć pojęcie,co się dzieje,reszta zaś to kwestia dwóch decyzji:kiedy zacząć współżycie zabezpieczając się tylko MOT i kiedy zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×