Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

gosiaosia, ale tu nie chodzi tyle o dokladnosc pomiaru, co o to, zeby roznica byla zawsze taka sama, czyli powiedzmy ze wskazuje zawsze o 3 kreski wiecej. Chyba ze sprawdzalas, ze pokazuje roznie? Temat termometrow wiecznie zywy. Kurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się bo moje wyniki tarczycowe się poprawiają i jodowanie narazie mi nie grozi. Tak więc spróbowałam zacząć obseracje mojego organizmu od namacania swojej szyjki, ranyyyyy ja jej nie mogę znaleźć a jestem w III fazie cyklu, gdzie ona jest???? Jak mam na tej podstawie analizować cykl jak ja jej nawet znaleźć nie mogę? Od czterech dni jej szukam i mierzę tempki.Poradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
dziewczyny, czy tzw. termometr owulacyjny mozna kupic w zwyklej aptece???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bardzo
do lek.med. Właśnie wróciłam od ginekologa. Dostała skierowania na USG: piersi i ginekologiczne. Okazało się, że mam polipa na szyjce, a z tą wydzieliną z sutka to sie okaże po badaniu. natomiast jeśli chodzi o domniemaną ciążę to mne z lekka wyśmiano, no bo jeśli miałam okres... Dodam, że temperaturę mierzę znowu od 2 dni i mam lekko podwyższoną 36,8 , na początku okresu była 37,2. To chyba były początki infekcji, dziś jestem chora na całego: katar, bóle mięśni itd. Jeszcze raz dziękuję Ci, za słowa otuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
z woj slaskiego a co ?(ze sie tak inteligentnie zapytam) do ja ....ciesze sie ze sie uspokoiłaś .Szyjka-kurczę dobra rzecz ale mi tez sie gubiła ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofijka
Witam:) Chyba juz pora zmienic forum...az do dzis rozmawialam o Yasmin i innych tabletkach hormonalnych,ale przygoda z Yasmin juz sie skonczyla,jeszcze tydzien i koniec tego opakowania i koniec hormonow-POSTANOWIONE!:) Staralam sie przeczytac o czym rozmawialyscie od poczatku,zeby nie poruszac tematow ktore juz dawno obgadalyscie:) ale skonczylo sie na kilku ostatnich stronach:) Zaskoczyla mnie informacja o badaniu szyjki macicy-nie slyszalam o tym wczesniej i chetnie sprobuje,tylko w jakiej pozycji to robicie-podejrzewam ze lezac,a moze sie myle...uswiadomcie mnie prosze:) Co do reszty-temp i sluzu to bedzie niezly cyrk...wciagne w to mojego mezczyzne,a co,niech wie ile kosztuja niewinne igraszki:)POzdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofijka
To ja już nie mam żadnych pytań-póki co:)-dzieki Lek med za linka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koliberka
Sofijka, bylam dokladnie w takiej samej sytuacji jak Ty jakies 1,5 roku temu. Skonczylam z tabletkami i zaczelam met objawowo-termiczna. Tak mi to juz weszło w krew i wtopiło sie w moj tryb zycia, ze juz nawet nie zauwazam ze stosuje jakas metode ;) Zero wysiłku a duzo korzysci. Zycze duzo samozaparcia- przydaje sie ale tylko na poczatku, potem leci jak z górki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bardzo
Próbuję badać szyjkę macicy (nigdy tego nie robiłam) jaka może być w 11 dniu cyklu ( przy 30 dniowym cyklu). Bo ja mam wrażenie jaby była u góry ale lekko rozwarta no i chyba miękka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofijka
Koliberek:) A dziekuje za mile powitanko....juz sie nie moge doczekac zamieszania z obserwacjami,nawet nie wiesz jak sie ciesze ze mialam odwage podjac taka decyzje i odstawic hormony,mam chyba calkowicie rozregulowany organizm:)tymi tabsami,przeciez to juz prawie 6lat jak je biore,jestem na etapie libido zero,suchosc pochwy max,reakcja na jakiekolwiek seksualne bodzce-zero,buzia w pryszczach,wyniki badan krwi zupelnie do bani,raz tyje raz chudne,od placzu do smiechu rzut beretem....zmeczona tym jestem...moj chlopak tez:)Wracam do natury....skoro sobie radzicie to przeciez poradze sobie i ja....kobieta musi znac swoje cialo,a ja nawet nie wiem jak to jest miec owulacje,normalny cykl...wstyd hanba...nie mowcie nikomu:)POzdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekmed - z ciekawosci pytalam, ja tez z woj slaskiego nie moge kupic odpowiedniego termometru w aptece chyba zamowie ten z internetu ale wtedy ten miesiac musze spisac na straty bo wlasnie mi sie dzis okres skonczyl ( w koncu dostalam po odstawieniu tabletek) czy myslicie ze przez miesiac moge mierzyc zwyczajnym termometrem rteciowym czy nie bardzo? wiem ze termometrow sie nie zmienia w trakcie cyklu ale miedzy cyklami? lek med jakie jest twoje zdanie na temat lady comp jesli wolno spytac? witam sofijka fajnie ze sie dołączylas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofijka
Hehhe swoja przygode z "Matką Natura" zaczelam dzis od kupienia kwasu foliowego-(w szufladzie lezy jeszcze 6 tabletek anty)-ten kwas to nie dlatego ze nie wierze w powodzenie metody.Wierze i to gleboko,bo koncze powoli studia moj chlopak tez,szukamy pracy,chcemy kupic mieszkanie czyt.zakopac sie w kredyt:) i dzidzius ma jeszcze trzy , cztery lata na poznanie tego swiata.:)wiec metoda musi byc dopracowana z najwieksza troska o skutecznosc....hehehe i stad kwas foliowy:):):):):)badzmy realistami calego zycia nie zaplanuje;)...termometr juz mam rteciowy...ponoc the best of!Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstawiłam tabletki anty jakies 3 lata temu,miałam okropne migreny,byłam wiecznie wzburzona i wogole rozregulowany cykl na maxa. Teraz od 3 lat stosujemy z narzeczonym metode kalendarzykową,moje cykle sa regularne czuje sie dobrze,i narazie nie zawodzi ta metoda,chociaz powoli myslimy o dzidzi,ale dopiero po ślubie:) pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Sofijka! pozdrawiam i Was wszystkei dziewczyny! moim zdaniem term oulacyjny to przerost formy nad treścia -na zwykłym widac z dokładnością do pół kreski ,ja bym nie kupowała -lepiej kupić dwa zwykłe-wykalibrowac(czyli wsadzic do ciepłej wody i zobaczyc czy pokazuja tak samo -jesli nie to zobaczyc jaką maja różnicę) tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe \"twarze\" :) Błagam nie mówcie takich głupot, bo one wprowadzają w błąd początkujących w temacie, metoda kalendarzykowa nie ma nic wspólnego z NPR, a nie wierzę że 3 lata tylko na kalendarzku bez wpadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Frezyjka! przy bardzo regularnych cyklach-a i takie sie zdarzają-metoda kalendarzykowa moze sie sprawdzić jaknajbardziej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona*
lek med, dlugość moich cykli przez ostatnie połtora roku to 32-39. Moj ostatni cykl zaklocila kilkudniowa infekcja (katar, bol gardla, powiekszone wezly,ale zaatakowalam ja aspirin c). Śluz plodny byl ale nie wiem czy byla owulacja, bo tempki zinterpretowalam jako zaklocone przez infekcje caly cykl trwal 29 dni, nigdy nie zdarzyl mi sie taki krotki. I teraz pytanie. Czy do wyznaczania nieplodnosci przedowulacyjnej mam brac pod uwage dlugość tego cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny - dawno mnie nie było :)Zaczęłam powolne starania o dzidziusia (folik w drodze przyjmowania, jutro badanie na Toxo). Tak, wiem, że toxo powinno być w pierwszej kolejności ale tak wyszło i się już nie odstanie.Nurtuje mnie natomiast pewna rzecz - czy to normalne, że w fazie lutealnej temperatura stale wzrasta? Dziś jest siódmy dzień po owu a mi leci schodkowo, coraz wyżej - zamiast xcoraz niżej (wg przykładów, które widziałam).I owszem, jest szansa, że jestem w ciąży - ale bardzo mała. W każdym razie wykluczyć jej nie mogę.Proszę, by ktoś mi napisał, czy moje temperatury są w porządku?Temperaturę mierzę codziennie o 7 rano jednym termometrem, w ustach, w jednym miejscu.8 dc - 35,959 dc - 35,9610 dc - 35,96 (przytulanko)11 dc - 35,96 (przytulanko)12 dc - 36,15 (przytulanko)13 dc - 35,95 (przytulanko) - Ból w krzyżu, napięte podbrzusze, szyjka w miarę twarda14 dc - 35,96 - Ból lewego jajnika, wrażliwe brodawki, szyjka pół-miękka15 dc - 36,15 - Późno w nocy - Rwanie w podbrzuszu, szyjka bardzo miekka, daleko polozona. Wrazenie lekkiego wzdecia (i dziwny sen o bardzo duzym wzdeciu, czyli prawdopodobnie nocny bol podbrzusza). Wrażliwe brodawki.16 dc - 36,22 - owulacja - bardzo bolące i pełne piersi, szyjka otwarta17 dc - 36,55 - szyjka miękka18 dc - 36,48 (przytulanko)19 dc - 36,48 (przytulanko)20 dc - 36,5421 dc - 36,54 (przytulanko)22 dc - 36,6123 dc - 36,61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ja bardzo ->Całkiem niedawno również posługiwałam się sowami \"chyba miękka\" i \"chyba twarda\" aż gdzieś w końcu na którejś stronie trafiłam na pis, że szyjka jest miękka gdy przypomina w dotyku miękkość warg - a twarda, gdy czujesz jakbyś dotykała czubka nosa.Dla mnie to bardzo pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bardzo
do ngLka :) już "chyba" zaskoczyłam to rozpoznawanie, teraz zbliżam sie do okresu płodnego i moja szyjka jest odrobinę niżej, czyli łatwiej dostępna i jeszcze twarda, spodziewana owulacja 15 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bardzo
wydaje mi się, że jednak "pudło" , z drugiej strony nie wiadomo w którym dniu mogło dojść do zapłodnienia, bo w siódmym dniu od zapłodnienia powinien być znaczny spadek temperatury ( w okolicy średniej temperatur niższych) a potem znaczny wzrost, więcej niż na początku II fazy, tj po owulacji. Temperaturę masz wyższą owszem ale nie widać tego spadku jednodniowego (zgnieżdżenie się zapłodnionego jajeczka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofijka
Hmm:) Chcialabym pomóc w interpretacji pomiarów temp ale jeszcze nie jestem na tym etapie:) Wybacz:) Dziś odwiedziłam swojego pana gina....ale przyszedl ktos inny w zastepstwie....powiedzialam ze koniec z hormonami a on na to:" ile ma pani lat i jak tam studia,czy pratner to partner czy tylko 'herbatnik'(czyt.chlopak dochodzacy,lub inna def.przychodzacy od czasu do czasu na herbatke:))" no i ja,ze kończe w czerwcu, ze mam 24 lata i turbo Mastera:)....a on: "no to juz najwyzszy czas przestac sie sztucznie sterować" Wiec pyatm go jakie ma zdanie na temat naturalnych metod i ich skutecznosci,a on:" a to juz jak sie trafi...:)...przy zachowaniu samodyscypliny i konsekwencji w dzialaniu moze sie udac i wielu parom sie udaje:)" "ale bywa ciezko,bo libido wraca do normy po tabletkach a nawet te norme przekracza,prezerwatywy bywaja technicznie zawodne-pekaja":) "ale popieram pani wybor i zycze powodzenia"-bardzo mila wizyta...instrukcje dostalam co jak i kiedy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofijka
*Niegrzeczna* polegasz calkowicie na metodzie objawowo-termicznej? Ile czasu zajelo Ci obserwowanie siebie zanim wiedzialas ze mozesz sie kochac bez ograniczen(dni nieplodne) i nie balas sie ewentualnego poczecia? Ja juz niedlugo zaczne tu pewnie panikowac jak _frezyja_:) _Frezyjko_trzymaj sie dzielnie,ja Cie bede wspierac!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do ja bardzo! o tym spadku 7 dnia po owulacji i zapodnieniupierwsze słyszę-dasz jakieś namiary na źródło informacji???W drugiej połowie cyklutemp moze sobie wzrastac stopniowo-to dosc czesty objaw w mat.s zkoleniowych NPR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med! ale wiesz dobrze ze stosowanie tylko kalendarzyka bezpieczne nie jest nawet przy regularnych okresach, tlumaczyc czemu chyba nie musze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frezyjko a może jednak wytłumaczysz bo ja nie rozumiem a bardzo bym chciała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Frezyjka jasne ze wiem-ale chodziło mi o druga częśc Twojej wypowiedzi-ze 3 lata na samym kalendarzyku nie moze się udac-zapewniam Cie ze moze ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×