Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość kordiak111
podręczniki októrych piszesz mam i wszystko rozumiem tylko gorzej z praktyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdły ssak
tym bardziej może warto wpaść na 28dni i tam wklepać swoje obserwacje. Jeżeli nie będzie cię stać aby płacic za korzystanie z aplikacji to chociaż w tym darmowym pierwszym miesiącu pooglądasz cykle innych i podpytasz ekspertów na nurtujące cię problemy - myslę że to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
mdły ssak bardzo dzięki próbowałam tam wejść ale tak nie do końca muszę jeszcze raz apoza ytm jestem ciekawa że jesteś na tyle odważna i czy nie używasz gumki przed owulacją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
mdły ssak wchodziłam na 28 dni ale nie wychodzi mi założenie karty obserwacji przecież nie muszę opłacać pierwszego miesiąca .Ciągle mi wychodzi że jest błąd w datach a wszystko dobrze policzyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
już założyłam kartę i co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
już założyłam kartę i co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdły ssak
napisz mi jakiego nicka masz na 28 dni to sama lookne :) Masz też zakładkę z ekspertami, wyslij do nich wiadomość a też zaglądną i pomogą:) Nie zabezpieczalismy się gumką, a przez pełny rok odkladalismy, korzystalismy z kilku dni nieplodnosci przedowulacyjnej no a od 3 tempki wyzszej po owu wiadomo ;) Potem starania a teraz jestem w 11 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikkka
A czy kochając się w czasie trwania okresu można zajść w ciążę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
podobno są to dni bezpłodne do 5dnia cyklu nie stwierdzono u badanych kobiet ciąży-tak wyczytałam w pewnej książce na ten właśnie temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
mdły ssak gratulacje wczoraj założyłam kartę i jeśli możesz mi pomóc a proszę cię o to to czekam 28dni.pl,maz będę wdzięczna za wszystkie życzliwe głosy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdły ssak
kordiak - nie wiem jak Cię odszukać bo nie znam Twojego nicka na 28 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
mdły ssaku mój nick na 28 to: maz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
mdły ssaku czy minimalna ilóść śluzu przeżroczystego i ciągnącego się po miesiączce jest godne zapisania czy nie odczucia mam mieszane najpierw mokro dzisiaj jakby sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każne odczucie trzeba zapisywać - jeśli kilka razy w dniu wystąpi mleczny lub suchość a choćby raz wystąpi przejrzysty - to zapisujesz przejrzystość zgodnie z zasadą, że zapisuje się śluz najbardziej płodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
ngLka dziękuję ci bardzo wczoraj i dzisiaj odczuwałam jakby mokro i sucho ale miałam niewielką ilość śluzu jak białko kurze więc w karcie to zaznaczyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
mam pytanie czy macie dostęp do mojej prywatnej notatki chciałabym bardzo mam tam wszystko zapisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do prywatnej notatki mają dostęp tylko osoby dodane do Przyjaciółek - i to też jak się zaznaczy w opcjach wykresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ags
witam!Jestem dosc młoda osoba,mam 23 lata.Nie jestem jeszcze mężatka,ale bardzo chcialabym stosowac NMPR,wiele o nich słyszałam i od dłuższego czasu sie nimi interesuje .Mysle ,że z racji walorów zdrowotnych powinny byc bardziej promowane.Nie rozumiem tylko faktu,iz mimo ogólno dostepnej wiedzy wiele kobiet za wszelka cenę chce stosowac pigułki.Ostatni rozmawiałam z lekarzem,który twierdził,ze większosc jego pacjentek nie przejmuje sie tymi wszystkimi powikłaniami tak bardzo jak faktem,że mogą przytyc:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ags
mam jeszcze małe pytanko:czy obecnosc zółtawego sluzu wzkazuje na infekcje,czy poprostu moze to byc taka moja uroda:)? i czy konieczny jest pomiar temp.czy wystarczy obserwacja sluzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ags
Prosze o odpowiedz i z góry dziekuje:) A tak nawiasem piszac to NMPR budza niestety antypatie wśród moich znajomych i szczerze nie znam niestety osób czy par,ktore stosowały te metody i odwaznie o tym mówiły takze przykre to jest,ale ciesze się,że znalazłam takie forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ags, możesz się zdecydować na obserwację jedynie śluzu szyjkowego, wówczas stosujesz metodę dra Billingsa, natomiast obserwacja śluzu wraz z pomiarem temperatury (można również obserwować szyjkę macicy) należy do metod objawowo-termicznych. Co do skutecznosci, to bardziej polecam metody objawowo-termiczne z kilku ważnych względów. A co do żółtawego śluzu, to może on być charakterystyczny na moment cyklu, w którym się znajdujesz i nie posiada on własiwości dla śluzu płodnego. Jeżeli nie towarzyszy mu nieprzyjemny zapach to nie są to upały. Na temat rodzajów śluzu można wiele mówić. Bez wątpienia niezbędna jest umiejętność klasyfikowania i odróżniania pojawiającego się śluzu. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
stosunek przerywany również może prowadzić do zapłodnienia nic tak właściwie on nie daje tylko można nabawić się ...nerwicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdły ssak
stosunek przerywany to żadna metoda a jedynie stres jak wspomniała kordiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
mdły ssaku jeśli dobrze zrozumiałam jesteś w ciąży i chyba nawet ci gratulowałam!? ale jestem ciekawa które to będzie dzieciątko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiorra25
Witam wszystkie Panie. Jestem młodą mężatką (od roku) i od samego początku byłam zdecydowana na metodę naturalną z założeniem że jeśli ona mnie zawiedzie to będę miała czyste sumienie, że spróbowałam i przekonałam się o skuteczności na własnym organiźmie (każda z nas jest inna). Mogłam sobie na to pozwolić gdyż jeszcze nie mam dzieci i nieprzewidziana ciąża nie zrujnowała by mi życia - to naprawdę duży komfort. Przed zastosowaniem dokształciłam się porządnie w tym temacie, poznałam też wiele opinii zarówno pozytywnych jak i negatywnych.W mojej sytuacji trzymając się reguł nie odczuwam żadnego stresu przed ciążą. Używam elktronicznego termometru BIOSELF, który jest dla mnie pomocny, jednak nie ostateczny - liczy się zdrowy rozsądek w interpretacji. Organizm rzeczywiście daje znaki co kiedy się dzieje. Tak, że na razie wszystko ok, zastanawiam się tylko co będzie po urodzeniu dziecka, słyszałam bowiem, że naturalna jest wtedy nieskuteczna, póki cykl nie wróci do naturalnego rytmu (co trwa nawet 11 m-cy). Jeśli macie jakieś doświadczenia i opinie na ten temat , proszę podzielcie się ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
asiorra25 niestety nie powiem ci czy naturalne sąskuteczne po porodzie w mądrych książkach piszą że tak ja niestety po dzieciach bardzo się bałam więc niestety przez pewien czas.....kubek zimnej wody.....dopóki nie uregulował mi się cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdły ssak
kordiak - pierworodne :) A co do metod po porodzie to wiem że można stosować regułe szczytu śluzu ale jeszcze nie wgłębiałam się w ten temat - przyjdzie na to czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×